Skocz do zawartości

Recenzja Redmi 4 Pro- po 2 tygodniach użytkowania


Kali M

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Redmi 4 Pro w kolorze złotym od świąt (czyli minęło już ponad 2 tygodnie). Telefon odkupiłem od znanego recenzenta telefonów za jedynie 613zł. Warto wspomnieć, że poprzednim telefonem był LG L90, więc przeskok duży.

Wykonanie, wygląd: Ogólne wykonanie jest po prostu genialne! W dłoni leży dobrze (mam strasznie małe ręce i na leżąco czasem ciężko mi go utrzymać w jednej ręce), zaokrąglone boki i szlify znakomicie poprawiają ergonomię, a wygląda to na mój gust przepięknie. Chciałem kolor czarny- niestety nie wyszło, ale za to wszystkie kobiety zwracają na niego uwagę :P większa waga poprawia chwyt. Czytnik linii umiejscowiony jest idealnie. Na froncie uroku dodaje szkło 2,5D, ale przez to ciężko dopasować do niego ochronę (tzn szkło, czy folię). W złotym kolorze niestety widać około 2mm czarną ramkę wokół wyświetlacza. Z daleka wygląda to słabo, ale gdy się używa telefonu, w ogóle się na to nie zwraca uwagi. Przyciski szkoda, że nie podświetlane i szkoda, że cofania jest odwrotnie jak w LG… Jest to też kwestia przyzwyczajenia, ale moim zdaniem za bardzo trzeba zginać kciuka prawej ręki, co jest dla mnie niewygodne. 

System: Wgrany xiaomi.eu. Działa dobrze, ale ma parę błędów, które po wgraniu zaktualizowanej wersji systemu mam nadzieję znikną. MIUI to genialna nakładka! Da się zmienić tu praktycznie wszystko. Mega dużo funkcji i możliwości personalizacji.

Wydajność: Snapdragon 625 w połączeniu z 3GB ramu działa super! Nic się nie zacina. Do tej pory zaciął się raz, przy przewijaniu długiej listy. Gry działają wyśmienicie, przeglądanie Internetu to czysta przyjemność. Po wgraniu wszystkich używanych przeze mnie aplikacji oraz gier po wyczyszczeniu RAMu dostępne jest 1,2GB. Nie nagrzewa się prawie w ogóle.

Ekran: Żyleta. Po przesiadce z L90 jest znaczna różnica. Filmy ogląda się znakomicie, gra się przyjemnie. Jedynie co mogłoby być lepsze to troszkę czarniejsza czerń. Kąty widzenia prawidłowe. Minimalne i maksymalne podświetlenie jest genialne! W L90 nie ma nawet porównania. W nocy w ogóle nie razi, w dzień widać wszyściutko.

Dźwięk: Głośnik zewnętrzny gra w miarę OK. Oczywiście w porównaniu do LG to rewelacja, ale widziałem już telefony z lepszym głośnikiem. Do odtwarzania dzwonków i sygnałów powiadomień wystarczający. Za to na słuchawkach jest genialnie jak na telefon ;) jestem synem audiofila, więc chcąc nie chcąc trochę się na tym znam… Nawet na słabych słuchawkach za 20zł w equalizerze da się wydobyć super dźwięk. Na drogich słuchawkach audiofilskich jest też przyzwoicie. Jedynie, na co można narzekać to na marną przestrzeń.

Aparat: Moją pasją jest fotografia. W porównaniu z L90 jest dobrze, ale mogłoby być lepiej… Da się zrobić dobre zdjęcie. Ba! Nawet bardzo dobre jak na telefon, ale trzeba się mooocno pomęczyć. Oczywiście w dzień, bo w nocy jest mega dużo szumów. Brakuje mi strasznie w trybie ręcznym możliwości ustawiania czasu naświetlania… Za to jest tryb HDR, który działa tak jak powinien. Aparat ma problemy z ustawianiem ostrości. Dioda doświetla nawet OK- trochę zbyt żółto czasami. Przedni aparat robi poprawne zdjęcia, ale też potrzebuje dobrego światła.

Bateria: No tutaj jest POEZJA. L90 nawet startu nie ma :) telefon trzyma średnio 2 dni, ale po prostu nie da się go rozładować w 1 dzień. Najmniejszy SoT jaki do tej pory uzyskałem to 7,5h, największy 12,5h.

Telekomunikacja: Posiadam kartę w Play. Mieszkam na krańcu Polski na wschodzie, także warunki ma ciężkie... W domu czasem gubi zasięg, ale to "pustynia" niestety pod względem zasięgu. O dziwo, czasem złapie LTE z T-Mobile :Pw domu mi to nie przeszkadza, bo i tak korzystam z Wi-Fi (działa bezproblemowo). Gdy jadę do miasta (Biała Podlaska), a jeżdżę codziennie, to tam juz LTE śmiga aż miło ;) zero problemów z zasięgiem w tym miejscu.

Czytnik linii papilarnych to mega wygodny bajer. Telefon zabezpieczony i nie trzeba bez przerwy wpisywać kodu, czy rysować wzoru :) działa poprawnie, czasem jak palec mokry, to nie chce odblokować.

Istotną wadą jest bardzo ograniczony dostęp do akcesorii dla tego modelu w polskiej dystrybucji. 3mk już wypuściła serię zabezpieczeń na ten telefon, także niedługo zabezpieczę ekran. W polskim serwisie aukcyjnym są do znalezienia już etui, ale dosyć drogie niestety… Do tej pory telefon bez zabezpieczeń na ekranie nie złapał żadnej ryski, natomiast pojawiły się dwie małe na dolnym szlifie od wkładania kabla microUSB po ciemku.

P.S. Dajcie znać, jak coś niejasno, albo jak macie pytania. Moja pierwsza recenzja w życiu, także przepraszam, za ewentualne błędy ;)

Edytowane przez Kali M
P.S.
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za recenzje.
Tylko wyrażę swoją opinię - nadużywasz słów genialny (którego tak na marginesie nie powinno sie wogóle używać w tym znaczeniu w jakim ty je stosujesz), mega, super itp.
Poza tym, cała recenzja jest zbyt przepełniona energią i emocjami. Spokojniej, kolego!
Ale recenzja przyjemna w czytaniu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Mogę się założyć, że spada FPS w gorszym świetle. Tylko kwestia - jak bardzo.

Może też tak być (tak jest na Redmi3s) że występują okresowe szarpnięcia w płynności obrazu nawet w dobrym świetle, gdy FPS nie spada, czyli z jakichś innych przyczyn. Dość nieprzyjemny dla oka efekt. Od osoby piszącej recenzję oczekiwałbym, że to sprawdzi (czyli nagra jakieś filmiki z ruszającymi się jednostajnie obiektami - typu jadące auta) i opisze, jak sprawa wygląda a najlepiej udostępni oryginalne pliki video :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Od osoby piszącej recenzję oczekiwałbym, że to sprawdzi (czyli nagra jakieś filmiki z ruszającymi się jednostajnie obiektami - typu jadące auta) i opisze, jak sprawa wygląda a najlepiej udostępni oryginalne pliki video :)

Od osoby profesjonalnie robiącej recenzje - ok, ale od recenzenta amatora? Bo chyba kolega Kali nie zajmuje się tym "na poważnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RegimeOfTerror napisał:

Od osoby profesjonalnie robiącej recenzje - ok, ale od recenzenta amatora? Bo chyba kolega Kali nie zajmuje się tym "na poważnie".

Na końcu napisał "Dajcie znać, jak coś niejasno, albo jak macie pytania. ", no to się do tego ustosunkowałem, wyraziłem zapotrzebowanie na konkretne dodatkowe informacje. Nie trzeba być profesjonalnym testerem, aby nakręcić i udostępnić kawałek video z omawianego telefonu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże typowe jest psioczenie na redmi. To REDMI. Tanie, słabe i mocna bateria. Ale generalnie gunfo. Stwierdzenie 'to redmi' wszystko tłumaczy. I dzieli to użytkowników na kasty mi i redmi.

Bez przesady. Redmi to telefony dobre. Dobrze wykonane, szybkie i generalnie porządne. A aparat w całym Xiaomi jest po prostu słaby. W redmi 4 rzecz jasna proporcjonalnie do ceny gorszy od mi 5/5s, ale wcale nie taki zły.

No, ale to redmi - nie umywa się do wielkich MI. Do sporo droższego mi5 ze swoimi 16 mpix.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, XiaoRén napisał:

Jakże typowe jest psioczenie na redmi. To REDMI. Tanie, słabe i mocna bateria. Ale generalnie gunfo. Stwierdzenie 'to redmi' wszystko tłumaczy. I dzieli to użytkowników na kasty mi i redmi.

Bez przesady. Redmi to telefony dobre. Dobrze wykonane, szybkie i generalnie porządne. A aparat w całym Xiaomi jest po prostu słaby. W redmi 4 rzecz jasna proporcjonalnie do ceny gorszy od mi 5/5s, ale wcale nie taki zły.

No, ale to redmi - nie umywa się do wielkich MI. Do sporo droższego mi5 ze swoimi 16 mpix.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydaja mi się, że zupełnie źle to interpretujesz. To prawda, że Redmi nie są złe. Osobiście do niedawna ciężko mi było dostrzec jakąś istotną wyższość "Mi". Teraz widzę, że są to różnice sztucznie wytworzone przez Xiaomi – np. takie skonfigurowanie bibliotek aparatu, że w Redmi jest ostry framedrop, a w Mi raczej go nie ma, albo jest słabszy. To jest sztuczne, to nie jest wina sprzętu, to jest celowe działanie Xiaomi, bo są inne telefony z podobnymi bebechami jak te Redmi, które nagrywają równiutkie 30 fps.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pisałem o tym co już wiele razy widziałem na forum. Oczywiście tekstu pisanego nie mogę tak zinterpretować jakbym słyszał to na żywo, ale patrząc na wiele postów tego typu to mają one według mnie właśnie mniej więcej taki wydźwięk. Może nie do końca zamierzony, ale istniejący.

Rozumiem jednak że ten post dotyczył właśnie nakładania bloków na różne rzeczy w tej serii przez Xiaomi. Tak więc masz rację@latet, pomyliłem się.

A co do sztucznie nakładanych granic, to trochę nie fair. Wogóle, po co to robią? Żeby kontrastowały bardziej z mi? To bez sensu. Powinni robić to poprzez ulepszanie wyższej serii a nie osłabianie niższej.

Choć jak jest dokładnie z tymi fps w filmach to nie wiem. Niby w redmi spadają, ale przecież w mi5 w 4k też je obniżyli. I ty chyba najbardziej na tym forum nad tym ubolewasz...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, XiaoRén napisał:

Choć jak jest dokładnie z tymi fps w filmach to nie wiem. Niby w redmi spadają, ale przecież w mi5 w 4k też je obniżyli. I ty chyba najbardziej na tym forum nad tym ubolewasz...

Ubolewam, bo czuję się zwyczajnie oszukany. W momencie kupowania Mi5 nie wiedziałem, o tym ruchu ze strony producenta.
A to trochę tak, jakbyś miał jakieś auto z 2012 r., które wyciąga powiedzmy 200 km/h, a w 2016 r. producent wypuszcza nowy model, który tez wyciąga 200 km/h, więc daje aktualizację oprogramowania dla starszych modeli, która nagle obcina prędkość do 150 km/h, tylko po to, aby nowy model lepiej się sprzedawał (bo "na złość" producentowi wciąż nie brak chętnych na stary). No wiem, głupi przykład, bo raczej tak szybko się nie jeździ i samochodów się tak (raczej?) nie aktualizuje, ale jednak pewna analogia w postępowaniu producenta jest.

Ja to nazywam po imieniu skurwysyństwem... No, ale to nie tylko Xiaomi. Z tego co wiem (nie używam) Apple robił podobne numery…

A że ubolewam najgłośniej na Forum (nie wiem, czy akurat ja, są i inni) – to dlatego, że filmowanie telefonem jest dla mnie bardzo ważną jego funkcją, a uzyskane w ten sposób materiały chciałbym poddawać obróbce, montażowi. Wtedy nietypowe czy nierówne FPS-y przeszkadzają naprawdę okropnie, bardziej niż tylko przy oglądaniu pierwotnych filmików.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XiaoRén napisał:

Jakże typowe jest psioczenie na redmi. To REDMI. Tanie, słabe i mocna bateria. Ale generalnie gunfo. Stwierdzenie 'to redmi' wszystko tłumaczy. I dzieli to użytkowników na kasty mi i redmi.

Bez przesady. Redmi to telefony dobre. Dobrze wykonane, szybkie i generalnie porządne. A aparat w całym Xiaomi jest po prostu słaby. W redmi 4 rzecz jasna proporcjonalnie do ceny gorszy od mi 5/5s, ale wcale nie taki zły.

No, ale to redmi - nie umywa się do wielkich MI. Do sporo droższego mi5 ze swoimi 16 mpix.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Meh. Ja wiem, że ironia i czytanie ze zrozumieniem jest trudne w internecie, ale ochłoń.

Latet to idealnie wytłumaczył. Nie napisałem, że Redmi to badziewie, ale samo Xiaomi je tak pozycjonuje. Ba, nawet już nie Redmi tylko serię Mi zaczyna obcinać, idealny przykład to Mi4C, który okastrowali z długiego naświetlania, oraz Mi5 któremu skopali OIS i frame rate w 4K. Dużo by pisać, ale to nie są bugi, tylko celowe zabiegi i mamy "dowody".

Miałem ponad rok czasu Redmi Note 2 i wiem, że NIGDY telefonu serii Redmi nie kupię. Czemu? Bo olewają, obcinają feature które powinny być i tym podobne. Telefony ładne, dobre, ale nie są jakby to powiedzieć... Kochane przez matkę? 

Po sytuacji z Mi5 zastanawiam się, czy wgl coś jeszcze od Xiaomi kupię. Wsparcie softu miało być zaletą, ale coś czuję że kolejne aktualizacje mogą więcej psuć niż pomagać. Przykład GPS na androidzie 7 i Mi5, porażka.

Mi4C kupiłem na promocji bo RN2 już był wysłużony, 500 zł to niedużo, ale czy kolejny flagowiec będzie Mi to szczerze się zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

zastanawiam się nad kupnem telefonu, waham się miedzy honor 7 a redmi 4 pro.

drodzy użytkownicy, (jako kobieta ;) ) mam kilka pytan:

czy ten system miui z językiem polskim jest obsługiwany w redmi 4 pro czy trzeba go wgrywac jak w innych xiaomi wg tutorialu na forum?

jak to jest z aktualizacjami systemu? czy jesli wgram nowego softa mojemu xiaomi to potem muszę sama ręcznie go aktualizować tj podpinac telefon do kompa i wgrywac nowe aktualizacje?

czy redmi 4 pro jest pod tym linikiem (nazwy  troche mnie zmyliły)?

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-3gb-ram-32gb-rom-smartphone-plus-tempered-glass-screen-protector-and-xiaomi-ring-style-antiskid-stand-and-protective-case-8710.html

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8651.html

 

czy dobrze rozumiem, że linki róznią się w sumie tylko zawartością extra gadzetów w postaci pierscionka, etui i szkła, a 2 ostatni linki między sobą kolorem?

pozdrawiam i mam nadzieję na odpowiedz (powtórzę, że jestem kobietą i niekoniecznie ogarniam wszystkie elektroniczne sprawy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Redmi 4 Pro jest GLOBAL, więc język polski jest i nie trzeba nic wgrywać. Można się bawić we wgranie xiaomi.eu ale nie ma takiej potrzeby. Ja i córka mamy R4Pro na Globalu i jest lepiej niż OK. Ostatnio był aktualizacja MIUI, telefon sam ją wykrywa, pobiera ponad 600 MB i telefon się aktualizuje. Nic sama nie wgrywasz. Jak bedziesz chciała zmienić na xiaomi.eu to najpierw zabawa w jego wgranie, a poźniej ręczne aktualizacje. Nie polecam wgrywania. Pod wszystkimi podanymi przez Ciebie linkami jest R4Pro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Duris napisał:

Nie polecam wgrywania. Pod wszystkimi podanymi przez Ciebie linkami jest R4Pro :) 

Taa i we wszystkich  linkach są telefony z  jakimś syfmiui (This model is multi-language supportive, OTA upgrade is not supported at this time). Bez wgrywania normalnego romu się nie obędzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, osimaru napisał:

@FromWPDzisiaj dostałem od Goldiego R4P i jest oficjalny global zainstalowany. Niestety nie da się wyrzucić żadnej, nawet najbardziej bezużytecznej aplikacji od Google.

Możesz spróbować tego poradnika na 3s z tym samym Androidem działa (nie potrzeba roota). To nie odinstalowuje, ale wyłącza, znikają ikony i nie pobiera aktualizacji (już pobrane można odinstalować). Sam jestem ciekaw czy na Redmi 4pro zadziała: https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/

Jak chcesz całkiem bez śmieci googla to rom eu/pl i zdecydowanie dev, nie stable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote post="329871" Używasz ostatniego buildu dev na redmi 4 pro?

Ja używam, nie widzę kłopotów .
A co do wgrywania aktualizacji, obawialam się również jako "kobieta", że nie dam rady. Ale to tylko kwestia pobierania ręcznego a reszta to prosta sprawa.

wysłane z Redmi 4 Prime przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...