Bishop

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 (Standard 2/16 GB) z iBuygou

Recommended Posts

po zaladowaniu chce go otworzyc na kompie. Blad. Chce wgrac na  Minimal ADB and Fastboot error.

Juz sie pogubilem. Chyba nie dam rady...

Pozdro

Witam
Telefon ładuje się jedynie po restarcie telefonu. Zawisza się przy 100% naładowanie i pokazuje tak przez długi czas. Dopiero po restarcie telefonu pokazuje faktyczne zużycie baterii. Po podłączeniu do PC za pierwszym razem ładuje normalnie, za drugim ładuje ale tego nie pokazuje to znaczy: dioda się nie świeci i nie ma komunikatu o ładowaniu.  Myślałem, że jest to problem systemowy więc zainstalowałem wersję miui 9. Nic to nie pomogło dalej jest tak samo. Mam pytanie czy przy zaawansowanym czyszczeniu nie można wyczyścić systemu? Co to może spowodować?

587e9c9c57851_TWRP(3).jpg.f1211e9c7805a16943011f783ba1db52.jpg

Witam
Telefon ładuje się jedynie po restarcie telefonu. Zawisza się przy 100% naładowanie i pokazuje tak przez długi czas. Dopiero po restarcie telefonu pokazuje faktyczne zużycie baterii. Po podłączeniu do PC za pierwszym razem ładuje normalnie, za drugim ładuje ale tego nie pokazuje to znaczy: dioda się nie świeci i nie ma komunikatu o ładowaniu.  Myślałem, że jest to problem systemowy więc zainstalowałem wersję miui 9. Nic to nie pomogło dalej jest tak samo. Mam pytanie czy przy zaawansowanym czyszczeniu nie można wyczyścić systemu? Co to może spowodować?

Możesz spróbować zrobić wipe systemu, zainstalować od nowa go i sprawdzić czy będzie tak samo. Jak tak to coś nie tego chyba z hardware. Ale to trochę dziwne.

tapnięte z Redmi 4a

Zalogowałem się w programie miflashunlock, ale nie mogę wcisnąć przycisku unlock. Mam dobrą wersję, a usb driver jest zainstalowany. Co robić?

Podeślij screen :)
Ewentualnie sprawdź czy telefon jest włączony w trybie fastboot (napis taki powinien się pojawić - włączasz go tak wciskając vol- i power - wykryje na pewno)
tapnięte z Redmi 4a

Edited by Orjon

Mam zainstalowany jakiś sufmiui 8.0.5.0, który nie posiada, w opcjach programisty, włączenia możliwości odblokowania bootloadera, o które woła flashunlock i staje na 99% bez możliwości odblokowania. 

Instalacja chińskich romów się nie udaje, do botloader jest zablokowany. 
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Spróbuj wgrać przez EDL jeśli w ogóle taka możliwość istnieje.

tapnięte z Redmi 4a

11 godzin temu, Orjon napisał:

Spróbuj wgrać przez EDL jeśli w ogóle taka możliwość istnieje.

tapnięte z Redmi 4a

Próbuję miflashem.
Takie okno mi się pokazałoniby  po "flashowaniu" które trwało zaledwie sekundę. Telefon stoi od pół godziny w trybie fastboot i nic sie nie dzieje.
Czy do EDL potrzebuję specjalnego kabelka?

mi.jpg

Spróbuj tym sposobem:

Skoro masz syfmiui to chyba powinno pójść, jak nie to ewentualnie spróbuj w programie Minimal ADB and Fastboot wpisać komendę

fastboot devices

PO NIEJ

fastboot oem edl

i sprawdź czy wejdzie (ciemny ekran, możliwość świecenia się diody powiadomień).

Sprawdź ewentualnie sposoby stąd: http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/

Edited by Orjon

45 minut temu, Orjon napisał:

W Minimal ADB Dostaję taki komunikat:
FAILED (remote: The device is locked)
finished. total time: 0.005s

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?

Ouć, no to jeśli sposoby z samego dołu mojego posta nie działają to kabelek. Jak nie zadziała to zwarcie testpointów na płycie głównej, ale wtedy zrywasz gwarancję.

Dnia 25.10.2017 o 18:54, Orjon napisał:

Ouć, no to jeśli sposoby z samego dołu mojego posta nie działają to kabelek. Jak nie zadziała to zwarcie testpointów na płycie głównej, ale wtedy zrywasz gwarancję.

Poddaję się!
W Miflash pojawia się: albo :Flash done: succes" po sekundowym sflashowaniu i później nic sie nie dzieje, albo "flash tz error" I tak na zmianę.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc.

Dnia 25.10.2017 o 20:33, mirekkor1 napisał:

Poddaję się!
W Miflash pojawia się: albo :Flash done: succes" po sekundowym sflashowaniu i później nic sie nie dzieje, albo "flash tz error" I tak na zmianę.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc.

Dnia 25.10.2017 o 18:54, Orjon napisał:

O, a teraz pokazał sie komunikat w miflashu " Critical Partition Flashing not allowed." Czyli nie mogę wgrać ROM-u chinskiego, żeby mieć możliwość odblokowania bootloadera, bo mam zablokowany bootloader. Ale jaja! Chyba nie ma wyjścia i trzeba będzie się męczyć z syfmiui. 

Jedyne chyba wyjście by wgrac rom to testpoint, inaczej na syfie chyba nie wgrasz bo problem polega na tym że nie możesz wleźć w edl. Spróbuj jeszcze przez MiPcSuite, tu jest info co i jak:

Jedyne to co ściągasz MiPcSuite stąd: http://zhushou.xiaomi.com/

Zainstalowałem. Niestety nie można uruchomić żadnej funkcji.  
Tylko  jedno z okienek odsyła do strony odblokowania.
Ten aktywny "krzaczek" w prawym dolnym rogu odpala okienko z jakimiś funkcjami, które się nie odpalają.

Hm, no to testpoint tylko i instalacja później przez miflash.

Jak nie chcesz się babrać to wydaje mi się że dobrą opcją może być MiCenter.

5 minut temu, Orjon napisał:

Hm, no to testpoint tylko i instalacja później przez miflash.

Jak nie chcesz się babrać to wydaje mi się że dobrą opcją może być MiCenter.

Albo pozostawienie oprogramowania "fabrycznego"...i chyba przy tym pozostanę.
Dzięki jeszcze raz.

• Like 1

Przez fastboot nic nie wgrasz, bo masz zablokowany bootloader.

Kiedyś też się z tym męczyłem, ale kablem deepflash udało mi się wprowadzić telefon w tryb EDL i zainstalować GLOBAL (lub China, już nie pamiętam). Na tym mogłem już odblokować normalnie bootloader.

A próbowałeś zwyczajnie ściągnąć oficjalny soft i zainstalować przez aktualizację w telefonie?

• Like 1

Dnia 27.10.2017 o 14:04, dudek napisał:

Przez fastboot nic nie wgrasz, bo masz zablokowany bootloader.

Kiedyś też się z tym męczyłem, ale kablem deepflash udało mi się wprowadzić telefon w tryb EDL i zainstalować GLOBAL (lub China, już nie pamiętam). Na tym mogłem już odblokować normalnie bootloader.

A próbowałeś zwyczajnie ściągnąć oficjalny soft i zainstalować przez aktualizację w telefonie?

Tak, to próbowałem. jakiś komunikat o niezgodności systemu się pokazywał.

W takim razie zostają Ci próby z kablem i siłowym wejściem w tryb EDL.

U mnie się powiodło. Teraz mam odblokowany BL i brak takich problemów ;)

Cześć,

Mam taki oto ROM (8.1.8.0(MCEMIDI)) i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takim romie, czy do "dobry" czy "zły"? Należy się go pozbyć czy jest okej?

redmi 4.png

Edited by sktomek

10 godzin temu, sktomek napisał:

Cześć,

Mam taki oto ROM (8.1.8.0(MCEMIDI)) i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takim romie, czy do "dobry" czy "zły"? Należy się go pozbyć czy jest okej?

Jeżeli nie zależy Ci na Xiaomi.eu to bez odblokowywania telefonu możesz instalować oficjalny z  http://en.miui.com/download.html w wersji Global i będziesz miał pewność, że masz najnowsza i oryginalną wersje.

Generalnie problem jest taki, że często mam problemy z synchronizacją gmaila, czy jakimiś dziwnymi komunikatami o braku miejsca. Myślałem, że to przez soft, ale okazuje się, że to nie ten "najgorszy". Różnic między tymi romami nie znam więc nie wiem na ile gra jest warta zabawy. Dość mocno skomplikowany tutorial, tym bardziej, że jest podział na różne softy a jak postępować w przypadku tego - nie ma.

Sytuacja jest prosta - jeśli nie ma oficjalnego info o tej wersji na forum MIUI albo na stronie downloadu, to wersja jest nieoficjalna. I tak jest u ciebie.
Jak masz odblokowany bl - wgraj globala i go zablokuj albo od razu eu jak chcesz.

Cześć,

Postąpiłem zgodnie z instrukcjami, odblokowałem bootloader, wgralem recovery, wipe'a zrobiłem, wgrałem room i od pół godziny telefon wisi na ładowaniu (w kółko 3 korpki i pasek). 

Co zrobić/co poszło nie tak?

Wszedłem do recovery spowrotem i sflashuje w między czasie jeszcze raz.

Edited by sktomek

1 minutę temu, dzidexx napisał:

"Format data" po wgraniu twrp a przed miui.eu robiłeś?

Tak, dalvik/art cache, cache, data i pamięć wewnętrzną.

image.thumb.png.1751c55d236482c22407cf1706349c30.png

Powyższy screen, o tym mówimy? 

Edit: Ok w moim przypadku wszedłem jeszcze raz do recovery, wgralem na nowo na kartę pamięci ROM, wipe oraz install ponownie i zadziałał :)

Edited by sktomek

Nie.
Wipe > na dole szary pasek z napisem Format Data/Formatuj Data