Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 (Standard 2/16 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Witam
Telefon ładuje się jedynie po restarcie telefonu. Zawisza się przy 100% naładowanie i pokazuje tak przez długi czas. Dopiero po restarcie telefonu pokazuje faktyczne zużycie baterii. Po podłączeniu do PC za pierwszym razem ładuje normalnie, za drugim ładuje ale tego nie pokazuje to znaczy: dioda się nie świeci i nie ma komunikatu o ładowaniu.  Myślałem, że jest to problem systemowy więc zainstalowałem wersję miui 9. Nic to nie pomogło dalej jest tak samo. Mam pytanie czy przy zaawansowanym czyszczeniu nie można wyczyścić systemu? Co to może spowodować?

587e9c9c57851_TWRP(3).jpg.f1211e9c7805a16943011f783ba1db52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Telefon ładuje się jedynie po restarcie telefonu. Zawisza się przy 100% naładowanie i pokazuje tak przez długi czas. Dopiero po restarcie telefonu pokazuje faktyczne zużycie baterii. Po podłączeniu do PC za pierwszym razem ładuje normalnie, za drugim ładuje ale tego nie pokazuje to znaczy: dioda się nie świeci i nie ma komunikatu o ładowaniu.  Myślałem, że jest to problem systemowy więc zainstalowałem wersję miui 9. Nic to nie pomogło dalej jest tak samo. Mam pytanie czy przy zaawansowanym czyszczeniu nie można wyczyścić systemu? Co to może spowodować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podeślij screen :)
Ewentualnie sprawdź czy telefon jest włączony w trybie fastboot (napis taki powinien się pojawić - włączasz go tak wciskając vol- i power - wykryje na pewno)
tapnięte z Redmi 4a
 

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowany jakiś sufmiui 8.0.5.0, który nie posiada, w opcjach programisty, włączenia możliwości odblokowania bootloadera, o które woła flashunlock i staje na 99% bez możliwości odblokowania. 

Instalacja chińskich romów się nie udaje, do botloader jest zablokowany. 
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orjon napisał:

Spróbuj wgrać przez EDL jeśli w ogóle taka możliwość istnieje.

tapnięte z Redmi 4a
 

Próbuję miflashem.
Takie okno mi się pokazałoniby  po "flashowaniu" które trwało zaledwie sekundę. Telefon stoi od pół godziny w trybie fastboot i nic sie nie dzieje.
Czy do EDL potrzebuję specjalnego kabelka?

mi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tym sposobem:

Skoro masz syfmiui to chyba powinno pójść, jak nie to ewentualnie spróbuj w programie Minimal ADB and Fastboot wpisać komendę

fastboot devices

PO NIEJ

fastboot oem edl

i sprawdź czy wejdzie (ciemny ekran, możliwość świecenia się diody powiadomień).

Sprawdź ewentualnie sposoby stąd: http://forum.android.com.pl/topic/299950-wprowadzenie-telefonu-w-tryb-download-edl/

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Orjon napisał:

W Minimal ADB Dostaję taki komunikat:
FAILED (remote: The device is locked)
finished. total time: 0.005s
 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2017 o 18:54, Orjon napisał:

Ouć, no to jeśli sposoby z samego dołu mojego posta nie działają to kabelek. Jak nie zadziała to zwarcie testpointów na płycie głównej, ale wtedy zrywasz gwarancję.

Poddaję się!
W Miflash pojawia się: albo :Flash done: succes" po sekundowym sflashowaniu i później nic sie nie dzieje, albo "flash tz error" I tak na zmianę.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc.

 

Dnia 25.10.2017 o 20:33, mirekkor1 napisał:

Poddaję się!
W Miflash pojawia się: albo :Flash done: succes" po sekundowym sflashowaniu i później nic sie nie dzieje, albo "flash tz error" I tak na zmianę.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc.

 

Dnia 25.10.2017 o 18:54, Orjon napisał:

Ouć, no to jeśli sposoby z samego dołu mojego posta nie działają to kabelek. Jak nie zadziała to zwarcie testpointów na płycie głównej, ale wtedy zrywasz gwarancję.

O, a teraz pokazał sie komunikat w miflashu " Critical Partition Flashing not allowed." Czyli nie mogę wgrać ROM-u chinskiego, żeby mieć możliwość odblokowania bootloadera, bo mam zablokowany bootloader. Ale jaja! Chyba nie ma wyjścia i trzeba będzie się męczyć z syfmiui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne chyba wyjście by wgrac rom to testpoint, inaczej na syfie chyba nie wgrasz bo problem polega na tym że nie możesz wleźć w edl. Spróbuj jeszcze przez MiPcSuite, tu jest info co i jak:

Jedyne to co ściągasz MiPcSuite stąd: http://zhushou.xiaomi.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Orjon napisał:

Hm, no to testpoint tylko i instalacja później przez miflash.

Jak nie chcesz się babrać to wydaje mi się że dobrą opcją może być MiCenter.

Albo pozostawienie oprogramowania "fabrycznego"...i chyba przy tym pozostanę.
Dzięki jeszcze raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez fastboot nic nie wgrasz, bo masz zablokowany bootloader.

Kiedyś też się z tym męczyłem, ale kablem deepflash udało mi się wprowadzić telefon w tryb EDL i zainstalować GLOBAL (lub China, już nie pamiętam). Na tym mogłem już odblokować normalnie bootloader.

 

A próbowałeś zwyczajnie ściągnąć oficjalny soft i zainstalować przez aktualizację w telefonie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 14:04, dudek napisał:

Przez fastboot nic nie wgrasz, bo masz zablokowany bootloader.

Kiedyś też się z tym męczyłem, ale kablem deepflash udało mi się wprowadzić telefon w tryb EDL i zainstalować GLOBAL (lub China, już nie pamiętam). Na tym mogłem już odblokować normalnie bootloader.

 

A próbowałeś zwyczajnie ściągnąć oficjalny soft i zainstalować przez aktualizację w telefonie?

Tak, to próbowałem. jakiś komunikat o niezgodności systemu się pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
10 godzin temu, sktomek napisał:

Cześć,

Mam taki oto ROM (8.1.8.0(MCEMIDI)) i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takim romie, czy do "dobry" czy "zły"? Należy się go pozbyć czy jest okej?

 

Jeżeli nie zależy Ci na Xiaomi.eu to bez odblokowywania telefonu możesz instalować oficjalny z  http://en.miui.com/download.html w wersji Global i będziesz miał pewność, że masz najnowsza i oryginalną wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem jest taki, że często mam problemy z synchronizacją gmaila, czy jakimiś dziwnymi komunikatami o braku miejsca. Myślałem, że to przez soft, ale okazuje się, że to nie ten "najgorszy". Różnic między tymi romami nie znam więc nie wiem na ile gra jest warta zabawy. Dość mocno skomplikowany tutorial, tym bardziej, że jest podział na różne softy a jak postępować w przypadku tego - nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

Postąpiłem zgodnie z instrukcjami, odblokowałem bootloader, wgralem recovery, wipe'a zrobiłem, wgrałem room i od pół godziny telefon wisi na ładowaniu (w kółko 3 korpki i pasek). 

Co zrobić/co poszło nie tak?

Wszedłem do recovery spowrotem i sflashuje w między czasie jeszcze raz.

 

Edytowane przez sktomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sktomek napisał:

Edit: Ok w moim przypadku wszedłem jeszcze raz do recovery, wgralem na nowo na kartę pamięci ROM, wipe oraz install ponownie i zadziałał :)

Pojawił się jednak inny problem, nie da się zaktualizować aplikacji Google, jak i zainstalować np aplikacji Facebook'a.

Nie można zaktualizować aplikacji "Google". Spróbuj ponownie a jeśli problem nie ustąpi skorzystaj z tych rozwiązań. (Kod błędu: 190)

Czyszczenie danych aplikacji sklepu czy usunięcie i dodanie konta google ponownie nie pomogło.

Ktoś się spotkał?

 

edit: na błąd 190 pomaga z pierwszego posta rozwiązanie odnośnie aparatu:
(*) Uwaga! dla osób, które często po świeżym zainstalowaniu, lub aktualizacji systemu miuipolska/xiaomi.eu mają błędy np. z aplikacją aparat w smartfonie oto rozwiązanie problemu (Naprawa ustawień SELinux):

Edytowane przez sktomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...