Skocz do zawartości

Awaria autofocusa aparatu głównego


Zaho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ktoś może wrzucić przykładowe zdjęcie tego braku ostrości. Pytam, bo chciałem kupić Redmi Pro , ale jeżeli ten aparat jest tak zwalony, to bym sobie darowal.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka



U mnie działa, robi lepszego foty niż mój poprzedni mi4.

Swoją drogą na podstawie kilku egzemplarzy takie wnioski wysuwac że to bubel...
Każdy telefon cierpi na jakieś przypadłości. Mi4 ma taśmę, mi5 ma płytę, r3pro z resztą tez. Tyle że to są pojedyncze przypadki na tysiące sprzedanych egzemplarzy

Redmi PRO by TT

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tpawel napisał:


U mnie działa, robi lepszego foty niż mój poprzedni mi4.

Swoją drogą na podstawie kilku egzemplarzy takie wnioski wysuwac że to bubel...
Każdy telefon cierpi na jakieś przypadłości. Mi4 ma taśmę, mi5 ma płytę, r3pro z resztą tez. Tyle że to są pojedyncze przypadki na tysiące sprzedanych egzemplarzy

Redmi PRO by TT
 

Tylko, że na tym forum Redmi Pro jest mało popularne... Więc odsetek tych wadliwych sztuk jest spory. 

No i przepraszam, ale tyle osób chwaliło Pro za zdjęcia itp itd cud miód malina, bo to sensor z Mi4C więc robi takie same zdjęcia. A ja mówiłem, że to nieprawda i to tylko Redmi, poczekać trzeba z oceną. Jak widać długo nie trzeba czekać, już mnóstwo osób (tak, mnóstwo, ten telefon jest mało popularny) ma problem, że aparat nie łapie ostrości, czyli jest BEZUŻYTECZNY.

Oby to był tylko problem softwarowy. Próbowaliście innych sotftów? Miflash na China?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się odnieść do tego co inni pisali, ja nie twierdziłem że aparat jest tak dobry jak w mi4c. Moim zdaniem jest lepszy od mi4, czyli ciężko go nazwać jako bezużyteczny.
W sumie to nie kojarzę opinii żeby go ktoś tak wychwalal jak np.mi5.
Nie jest tak źle z popularnością redmi pro, cena zrobiła swoje,można podejrzeć choćby sobie licznik pobrań xiaomi.eu


Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz... Bezużyteczny skoro nie łapie ostrości, bo coś się sypie. Nie wiem czy soft, czy sprzęt.

Od Mi4 może być faktycznie lepszy, ale to raczej nic dziwnego - zobacz sobie jaki czas je dzieli.

Sam sensor to nie wszystko, może mieć od Mi4c ale inną optykę, przetwornik obrazu i algorytmy - efekt może być zupełnie inny. I do tego sterowanie manualne, którego Redmi nie ma i mieć nie będzie.

No dobra, pobrań trochę jest, na poziomie Mi5 i Mi5s - poczekamy zobaczymy co wyniknie. Oby to nie był problem tak częsty jak płyty w Mi5.

Ktoś wychwalał Mi5? Tam nie ma czego wychwalać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wiadomo czym jest spowodowany ten brak ostrości więc trudno wieszać psy na samym telefonie skoro może ktoś na jakimś syfie siedzi.
Porównywałem do mi4 bo tu na forum były ochy i achy nad tym aparatem,a o serii redmi mówi się że ma kiepskie.
Moim zdaniem redmi pro i redmi note 3 pro mają lepsze aparaty od mi4.

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że na poprzednim sofcie stało się to nagle, tel nigdy nie upadł itp co mogło by mieć jakikolwiek pośredni lub bezpośredni wpływ... Update zrobiony dla pewności i wykluczenia kwestii softu... Posiadam w domu jeszcze jeden taki sam telefon tak wszystko działa dobrze, nawet po upgrade...

PS. Na jakość zdjęć do tej pory nie można było narzekać, były ładne, szybkie i wyraźne... To nie cyfrówka lub lustrzanka aby być mega szczegółowym... Ale cóż bez ostrości nie można mówić o żadnych zdjęciach... Trzeba reklamować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tpawel napisał:

No właśnie, nie wiadomo czym jest spowodowany ten brak ostrości więc trudno wieszać psy na samym telefonie skoro może ktoś na jakimś syfie siedzi.
Porównywałem do mi4 bo tu na forum były ochy i achy nad tym aparatem,a o serii redmi mówi się że ma kiepskie.
Moim zdaniem redmi pro i redmi note 3 pro mają lepsze aparaty od mi4.

Redmi PRO by TT
 

Może i lepsze, szkoda tylko braku trybu manualnego.

 

2 godziny temu, kruszan napisał:

Dodam tylko, że na poprzednim sofcie stało się to nagle, tel nigdy nie upadł itp co mogło by mieć jakikolwiek pośredni lub bezpośredni wpływ... Update zrobiony dla pewności i wykluczenia kwestii softu... Posiadam w domu jeszcze jeden taki sam telefon tak wszystko działa dobrze, nawet po upgrade...

PS. Na jakość zdjęć do tej pory nie można było narzekać, były ładne, szybkie i wyraźne... To nie cyfrówka lub lustrzanka aby być mega szczegółowym... Ale cóż bez ostrości nie można mówić o żadnych zdjęciach... Trzeba reklamować...

Update to wiesz. Miflash jedynie wykluczy wadę softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z uwagi na charakter pracy nie miałem wolnego czasu aby wyzbyć się telefonu i odesłać go do serwisu we Wrocławiu, dzisiaj rozpoczynając urlop zabrałem się za problem na nowo, nic nie tracąc postanowiłem jeszcze raz zrobić aktualizacje oprogramowania do 7.2.16, aparat odzyskał sprawność... Działa, łapie ostrość, widać softowo udało się to rozwiązać, choć ten bąbel powietrzny nadal jest...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ł

Dnia 5.02.2017 o 12:31, Voltron napisał:

u mnie po update do 7.1.12 chyba aparat zaczął trzeszczeć i przestał łapać ostrość w np messengerze ale normalnie jak sie wejdzie w aparat to wszystko w porządku także raczej ktos cos skopal w sofcie

Witam,

czy kolejne softy rozwiązały Twój problem? Pytam bo mój aparat padł po instalacji najnowszego softu 7.3.9, ale nie działa w ogóle. Strasznie jestem zły bo pojutrze zaczynam krótki urlop i będę musiał zabrać dodatkowy aparat :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wagar65 napisał:

ł

Witam,

czy kolejne softy rozwiązały Twój problem? Pytam bo mój aparat padł po instalacji najnowszego softu 7.3.9, ale nie działa w ogóle. Strasznie jestem zły bo pojutrze zaczynam krótki urlop i będę musiał zabrać dodatkowy aparat :( 

A jaki masz dokładnie problem z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat tylny nie łapie ostrości i dochodzi dziwny dźwięk z głośnika. Takie jakby trzeszczenie. Robiłem wipy, przywracałem ustawienia fabryczne , instalowałem ponownie  soft 7.3.9 a nawet 7.3.2 ale bez efektu. Nie wiem czy mam kupić na Ali... moduł aparatu czy to jednak przypadłość softowa?

Edytowane przez wagar65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wagar65 napisał:

Aparat tylny nie łapie ostrości i dochodzi dziwny dźwięk z głośnika. Takie jakby trzeszczenie. Robiłem wipy, przywracałem ustawienia fabryczne , instalowałem ponownie  soft 7.3.9 a nawet 7.3.2 ale bez efektu. Nie wiem czy mam kupić na Ali... moduł aparatu czy to jednak przypadłość softowa?

No to w sumie nie wiem, jak można Ci pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklepujesz taki numer *#*#3646633#*#*  albo instalujesz ze sklepu przykładowo taką apkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Go.EngModeMtkShortcut&hl=pl

Potem w zakładce Hardware Test masz między innymi Camera. Wybierasz którą kamere chcesz i na dole masz Start Preview. Tylko tam zmień to Pure Raw na Jpeg jak będziesz robił zdjęcia w tym trybie.

Tylko nie baw się za bardzo innymi ustawieniami tam, a jak już zapisuj co zmieniasz bo tam można zmieniać ustawienia praktycznie wszystkich modułów w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na problem sprzętowy, ale w tym Xiaomi są takie jaja z softami że trudno powiedzieć.

Nowy soft wątpie by coś rozwiązał. To prędzej jak byś zainstalował jakiś starszy przez SP Flash np. 8.1.2.0 China Stable lub nawet 8.0.4.0. mogłoby się coś wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Ja stawiam na problem sprzętowy, ale w tym Xiaomi są takie jaja z softami że trudno powiedzieć.

Nowy soft wątpie by coś rozwiązał. To prędzej jak byś zainstalował jakiś starszy przez SP Flash np. 8.1.2.0 China Stable lub nawet 8.0.4.0. mogłoby się coś wyjaśnić.

Instalowałem dziś miui 7.3.9 i u mnie nie ma problemu z aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek,
Da się tak ustawić, żeby aparat robił fotki z tej drugiej kamery ? Upadł mi telefon i zdjęcia nie mają ostrosci, autofocus się popsuł...

Próbowałeś stuknąć w aparat? U mnie to działa gdy nie chce złapać ostrości. Gdzieś mi mignęła informacja, że spinki trzymające się luzują.

Tapnięte z Redmi Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet go rzuciłem o podłogę z myślą że może się naprawi. Faktycznie jeżeli popukam w aparat to ostrość potrafi wrócić, ale i tak nie ma autofocusa, po za tym wystarczy że go położe na stół i już nie ma ostrości

No to już nie wiem co można poradzić. Inna apka aparatu?

Tapnięte z Redmi Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @tpawel pisze, są dwa wyjścia, rozebrać samemu i zobaczyć czy łączenie kamery się nie poluzowało na płycie. Oraz napisać do gwaranta (zapewne Chińczyka) i opisać dokładnie problem, od razu wspomnieć  także o tym, że były przywracane ustawienia, soft wgrywany na nowo, ładowarka zmieniona, telefon był już w lodówce, oraz że w celu naprawienia był rzucony o ścianę :D. Prawdopodobnie, prawie te wszystkie metody nasz przyjaciel zaproponuje, a tylko czas niepotrzebnie się wydłuży na odpisywanie sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

No przecież widać że to uszkodzenie fizyczne.
Ja b.go spróbował rozebrać i zobaczyć co tam się dzieje

 

Próbowałem, kupiłem nawet zestaw za 2zł z allegro do rozbierania, taki nietrwały jakiś czy co że po próbie podważenia zepsuł mi się, ale ja mam lewe ręcę to dlatego pewnie :)

Ale co mi może ten Goldway zaproponować ? Do chin nie wyśle, bo raz że długo musiałbym czekać, to dwa że dostanę podatek na 100% jak odeśle mi pocztą, zawsze dostaję :) , taniej wyjdzie w mi center i szybciej. Acid zamówił kamerki, także na razie czekam, ale chętnie bym go rozebrał by rzucić okiem co tam w trawie piszczy, no ale tak jak mówię mam 2 lewe ręcę :)

 

Edytowane przez burak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się nie dziwie ze zestaw za 2zł się rozwalił, cud że w transporcie się nie rozleciał.

Podatku Ci nie dowalą bo w razie czego im wysyłasz rozmowę z Goldim że to powrót z gwarancji, chociaż nie wiem czy sam Goldi też nie dołącza jakichś papierów do paczki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...