Skocz do zawartości

Awaria autofocusa aparatu głównego


Zaho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... i otworzyłem tylną obudowę. To chyba jednak problem sprzętowy. Obiektyw głównego aparatu stałe się porusza, drży i stąd ten dźwięk. To chyba autofokus bo jak go lekko dotknąć palcem to czuć wibracje a brzęczenie ustaje. Wygląda to na permanentną próbę ustawienia ostrości przez moduł aparatu głównego. Może jednak takie drżenie wymusza soft? (Najnowsza aktualizacja nic nie zmieniła w kwestii aparatu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
6 minut temu, skejcikk1 napisał:


Czyli problem z aparatem w naszych redmi pro to wina sprzętowa nie oprogramowania? Wystarczy wymienić moduł aparatu?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście, że sprzętowy :-)

Na początku maja powinienem mieć na stanie kilkanaście sztuk modułów aparatu - cena minimalnie wyższa, ale będą od reki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W moim aparat łapie ostrość na rzeczach do max 1m. Było tak na syfMiui, jak i na romie Xiaomi Polska. Po popukaniu w tylne aparaty zdarza się, że focus działa normalnie, ale kiedy złapię ostrość na czymś bliskim, to znowu przestaje działać na rzeczy w oddali. Da się gdzieś kupić moduł aparatu? A może wystarczy, że rozkręcę i sprawdzę, czy wszystko dobrze łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, w moim Xiaomi Redmi Pro z dnia na dzień bez żadnego upadku aparat po włączeniu wydaje dziwne dźwięki z soczewki. Brzęczy, buczy, jęczy i nie może złapać ostrości.

Zaktualizowałem roma z miu polska do najnowszego ale nic to nie zmieniło. Czy to oznacza że mój aparat padł na amen? Czy mam spróbować wgrać jeszcze innego softa.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie też autofocus przestał działać w tylnym aparacie, w przednim działa. Już raz tak miałem, ale przypuszczam, że był to problem ewent. zawilgocenia, bo w grudniu 2017 niosłem go w kieszeni i po wyjęciu nie chciał ostrzyć. Ale za dzień coś tam w nim pogrzebałem w menu aparatu i nagle zaczął ostrzyć .Po ponownym niesieniu go w styczniu br. w ten sam sposób, już nie ostrzy. Grzebanie w menu nic nie pomaga. Telefon jest zadbany, nigdy nie upadł, ma silikonowe etui i szkło ochronne na wyświetlaczu. Próbowałem zainstalować inną aplikację aparatu "Open Camera" z Google Play, ale to nic nie pomogło. Sam nie wiem czy to usterka software`owa czy mechaniczna. Telefon mam od grudnia 2016 r. 

Edytowane przez mariodabrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 18:28, deamone napisał:

Hej

Od dzisiaj mam ten sam problem, telefon mam od miesiąca, dziś autofocus przestał działać. Zdjęcia są ostre max do 1 metra, nie mam pomysłu jak to naprawić ;/ Ciekawi mnie czy jest to związane z oprogramowaniem czy z samym aparatem, naprawdę wiele ludzi ma taki problem na naszym forum jak i na miui.com :?

U mnie tez jest na ostro do kilkudziesięciu cm. Ale to normalne, bo każdy obiektyw w stanie spoczynku zawsze będzie miał na ostro w jakimś zakresie odległości. Tu ewidentne się wydaje, że nie działa silniczek, który przesuwa soczewki, ewent. coś się zacięło w samym obiektywie i nie chce się kręcić. Oby to była wina software`u, jak to zasugerowano... Nie wiedziałem, że inni maja ten problem, zwłaszcza że na miui.com mają ludzie czyli jest to problem na duża skalę. Może jest to jakaś wada fabryczna w tym modelu. Przecież zdarzały się modele innych firm z wadliwymi akumulatorami itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję spróbujcie tego modu aparatu z htc działa o wiele lepiej niż stockowy wg mnie jakość zdjęć też jest lepsza jak też bokeh działa świetnie, właściwie robię tylko w tym trybie zdjęci, wystarczy wskazać ręcznie który punkt ma wyostrzyć i zrobić zdjęcie. Fakt pisze że nie może rozpoznać obiektu na pierwszym planie ale i tak robi zdjęcie. Pisze że nie działa ten tryb ale próbowała je osoba mająca zdaje się redmi note 4 a tam nie ma 2 aparatów także u nas będzie ten tryb działał.

http://en.miui.com/thread-584725-1-1.html

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a), zablokował(a) i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...