Skocz do zawartości

Awaria autofocusa aparatu głównego


Zaho

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z aparatem. Po włączeniu aplikacji Camera, aparat nie łapie ostrości. Wygląda to tak jak by działał wtedy tylko ten drugi, dodatkowy aparat - zdjęcia z bliska są wyraźne, z daleka już nie. Z przednią kamerką problemu nie ma. Po jakimś czasie problem samoistnie ustępuje, aby po chwili powrócić. Ktoś miał już może podobny problem?

 

Zainstalowałem inną aplikacją do aparatu, ale niestety problem jest ten sam. Wygląda to na jakiś problem systemowy albo sprzętowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U cywilizowanych sprzedawców odblokowanie bootloadera nie powoduje utraty gwarancji - nawet w oficjalnej dystrybucji ABC Data

A jeśli kupiłeś telefon u jakiegoś Sebixa czy innego Janusza biznesu, to i tak tą gwarancję możesz zużyć w toalecie ;-)

Edytowane przez Zexon72
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skoczo napisał:

Jeśli okaże się że to hardware to nie chcę tracić gwarancji. Pozatym próbowałem robić unlock i nie zadziałało. Po podłączeniu kabla do tel, w trybie fastboot, telefon się restartuje po 5/10 sekundach (nie widać go w managerze urządzeń).

Odpisałem Ci w temacie"problem z Fastboot” co zrobić aby utrzymać telefon w tym trybie. @zexon72 ma rację co do gwarancji :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

Odpisałem Ci w temacie"problem z Fastboot” co zrobić aby utrzymać telefon w tym trybie. @zexon72 ma rację co do gwarancji :D  

Wiem :). Ale muszę sobie zarezerwować więcej czasu na takie operacje w razie gdyby coś poszło nie tak. Może w weekend to przetestuję.

 

Da się zablokować bootloader po operacji odblokowania? Pytam w razie jak bym chciał wrócić do oryginalnego stanu przed wysłaniem na serwis.

Edytowane przez skoczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, skoczo napisał:

Wiem :). Ale muszę sobie zarezerwować więcej czasu na takie operacje w razie gdyby coś poszło nie tak. Może w weekend to przetestuję.

Przy samym odblokowaniu nic nie może się stać złego, dopiero przy nie umiejętnym wgraniu Romu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downgrade z poziomu telefonu raczej nie pójdzie. 

Mając fakturę możesz walczyć tylko w ramach rękojmi i to też w przypadku problemów działa bardzo uznaniowo . Większość tych firemek w takim przypadku zalatwia sobie "eskpertyze" z serwisu za rogiem lub w piwnicy, że uszkodzenie powstało z winy użytkownika i jedyne, co możesz zrobić to iść do sądu - sprawa potrwa rok, czy dwa i nie ma żadnej gwarancji, że cokolwiek wywalczysz

Siedzę w branży od 20 lat i nie takie wały widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam obecnie wygraną wersję 6.12.15 i w tym tygodniu już drugi raz przydarzyła mi się podobna historia. Dodam, że po wyjściu z aplikacji i ponownym uruchomieniu zazwyczaj wszystko wraca do normy. Zauważyłem też że podczas zabawy aparatem słychać z okolic aparatu jakieś szmery, a gdy występuje problem z ostrością, wtedy jest cisza.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rzadki napisał:

Mam obecnie wygraną wersję 6.12.15 i w tym tygodniu już drugi raz przydarzyła mi się podobna historia. Dodam, że po wyjściu z aplikacji i ponownym uruchomieniu zazwyczaj wszystko wraca do normy. Zauważyłem też że podczas zabawy aparatem słychać z okolic aparatu jakieś szmery, a gdy występuje problem z ostrością, wtedy jest cisza.

Temat szmerów już był opisywany, to z głośnika przedniego wydobywa się dźwięk auto focusa, niestety co do braku ostrości nie mam pojęcia co jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, czytałem o tym, zbytnio mi to nie przeszkadza, po prostu zauważyłem, że istnieje jakaś zależność pomiędzy problemem złapania ostrości, a szumami. Ale faktycznie jest tak, jak napisał Zaho, że działa wtedy tylko ten aparat, który ma za zadanie rozmycie tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

W moim Redmi PRO po upadku przestał działać autofocus w głównej kamerze. Telefon rozebrałem i wyraźnie widać, że optyka luzem lata w obudowie modułu. Czy ktoś z Was wymieniał takie części w RPRO? micenter odpisali zbywczo, że nie mają takich części. Czy w to prawda, że aparat jest taki sam jak w mi4c? Wymieniłbym go sam, ale jest zatopiony w metalowej ramce razem z drugim aparatem. 

1361539_副本.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W moim Redmi PRO po upadku przestał działać autofocus w głównej kamerze. Telefon rozebrałem i wyraźnie widać, że optyka luzem lata w obudowie modułu. Czy ktoś z Was wymieniał takie części w RPRO? micenter odpisali zbywczo, że nie mają takich części. Czy w to prawda, że aparat jest taki sam jak w mi4c? Wymieniłbym go sam, ale jest zatopiony w metalowej ramce razem z drugim aparatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fortune napisał:

luzem lata w obudowie modułu.

A jak myślisz dlaczego? Jest luźna, bo tak działa autofokus - luźna soczewka zmienia położenie za pomocą mikro elektromagnesu. Latanie i grzechotanie w module aparatu jest normalnym objawem. 

Z autofokusem w RedmiPro to jest prawdopodobnie problem software, a nie hardware. Słyszałem o 2ch takich przypadkach, ale żadnen nie trafił jeszcze na moje biurko, także póki co mogę tylko teoretyzować. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aparat działał bez problemu. 

Ostatnio właśnie pojawił się problem z ostrością, dokładnie jak opisujecie.

Problem po długim rozważaniu co może być przyczyną rozwiązałem kilka razy pukając palcem w obiektyw. 

Rozwiązanie no...., ale skuteczne.

Zobaczymy czy jutro będą problemy z ostrością. 

Wogóle to miesiąc działał normalnje, a od wczoraj nagle ten problem z ostrością, i zniknął dźwięk autofocusa :/

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest kolejną rzecz, która mi przeszkadza, gdy robię zdjęcie trzymając telefon w pionie, to otrzymane zdjęcie  jest często obrócone o 90 stopni. Tak jakby któryś z czujników był zbyt czuły. Podobnie jest, gdy chcę pstryknąć fotkę kartki leżącej na stole, telefon trzymam nad stołem, to zdjęcie zawsze wyjdzie obrócone. Jest możliwość zablokowania widoku robionego zdjęcia w aplikacji aparatu?  Miałem też problem z nadgorliwym obracaniem się ekranu przy normalnym korzystaniu z telefonu, ale tu na szczęście jest opcja blokowania obrotu, jednak opcja ta nie działa podczas robienia zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie ustawienie ostrości dziala w oficjalnym aparacie i w aplikacji A Better Camera natomiast w ogóle nie działa z poziomu aplikacji Messenger. Zachowuje się tak jak by miał ogniskową nastawioną na odległość 40-100 cm a dalej rozmyte i żadne pukanie w ekran żeby ostawić ostrość na obiekt nie działa.

PS. Czy działa wam Aparat Google? U mnie daje się zainstalować ale nie daje się uruchomić, a szkoda bo do robienia sferycznych panoram lepszej aplikacji nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, sp4ubw napisał:

Działa, robi panoramy. Filmy tylko nie chodzą.

Nie działa w ogóle ten pobrany z oficjalnego sklepu Google. Działa połowicznie pobrany z alternatywnego źródła. Owszem, niby się uruchamia ale wywala się co chwila a zrobionej panoramy sferycznej albo nie zapisuje w ogóle albo tak że nie można oglądać jej przy pomocy żyroskopu (czyli bez informacji że to panorama a nie płaski obrazek). Więc generalnie nie działa.
Carboard Camera mogla by być alternatywą (no, prawie) gdyby nie to w niej z kolei nie chwyta ostrości. Wygląda na to że część aplikacji nie jest kompatybilna z aparatem (albo odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Od dzisiaj mam ten sam problem, telefon mam od miesiąca, dziś autofocus przestał działać. Zdjęcia są ostre max do 1 metra, nie mam pomysłu jak to naprawić ;/ Ciekawi mnie czy jest to związane z oprogramowaniem czy z samym aparatem, naprawdę wiele ludzi ma taki problem na naszym forum jak i na miui.com :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z autofocusem a Redmi PRO, od wczoraj telefon nie łapie mi ostrości na obiektach które znajdują się dalej niż jeden metr. Do 1m wszystko działa pięknie, jak wcześniej. Autofocus pracuje, po tąpnięciu łapie ostrość, jednak jeżeli chce zrobić zdjęcie czegoś co znajduje się dalej niż 1m obraz jest nie do końca wyostrzony. Szumy z okolic aparatu było słychać wcześniej, jak i teraz. Robiłem update systemu do najnowszego, jednak bez żadnych zmian, czyściłem również pamięć cache, stukałem w aparat.... Macie jakieś pomysły? Po ilości ludzi z podobnym problemem wygląda mi to na wadę fabryczną naszych telefonów. Dodam jeszcze że telefon upadł mi już kilka razy, ale wszystko było ok, natomiast teraz be przyczyny autofocus przestał działać. Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez deamone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

luźna soczewka zmienia położenie za pomocą mikro elektromagnesu

Zdaję sobie sprawę jak działa memsowy aparat. Poziom luzów zrobił się znacznie większy i łatwo słyszalny, czego nie byłem w stanie zarejestrować wcześniej przez 3 miesiące użytkowania telefonu. Dodatkowo porównałem go do pracy drugiego aparatu w module, który takich luzów nie ma. Poczekam na kompilacje po 10.02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopadł mnie ten sam problem, aparat nie łapie ostrości (jedynie do 1metra max) czasami bardzo sporadycznie ma kaprys i zadziała, ale to rzadkość... mam wgrany najnowsze oprogramowanie eu ale dalej nic... szkoda że reklamować trzeba telefon, który ma dwa miesiące... ktoś rozwiązał ten problem?

dodatkowo na dodatkowym aparacie mam jakiś "bąbel powietrzny" którego wcześniej nie było, hmmm

 

IMG_20170128_095333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi PRO to bubel. Niedopracowany telefon. Okaże się zaraz, że kazdy użytkownik będzie mial ten problem. xiaomi sprzedalo tysiące wadliwych redmi PRO a i tak umyje ręce bo po co wspierać klientow lepiej go tracić. Zarobić raz a później mieć w d wszystkich

Edytowane przez smokeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...