Skocz do zawartości

[Q] Aktualizacja MIUI i wgranie polskiego ROMu


Kristyan

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni mam "Mi 3W" jak w załącznikach.

Czy "metoda 1" jest dla mnie właściwa ?

Nie wiem nawet czy mam oryginał a marzy mi się najnowszy Android i MIUI...

Dodam, że jestem kompletnie "zielony" (chociaż już nie młody) i boję się coś zwalić nieodwracalnie.

A może jest na forum ktoś z Warszawy, kto zrobi te sztuki za mnie ?

Pomóżcie proszę - thx

 

post-2356-0-63660300-1398792526_thumb.pn

post-2356-0-44218600-1398792533_thumb.pn

post-2356-0-62976300-1398792539_thumb.pn

post-2356-0-18631100-1398792548_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie to też zastanawiało ale pomyślałem, że AnTuTu jeszcze za głupi na 64 GB.

Fakt, że na nalepce (IMEI + S/N) oraz na pudełku też jest 64 GB (potwierdzał to kilkakrotnie sprzedawca).

Na PC widzę pamięć wew. ok 13 GB...

Towar z Aliexpress, ponad 450$ :sad:

Załączam obrazki z CPU-Z.

Gdzie jestem ?... 

post-2356-0-51073000-1398794785_thumb.pn

post-2356-0-35006200-1398794830_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj bez tłumaczenia przy wpisywaniu jak wyskoczy wynik przetlumacz.

Dla mnie to fake. Jak koleś sprzedaje 32GB, oryginalne takie nie istnieja. Ma screeny z antutu z androidem 4.2.1, którego nigdy nie było na m3.

Dlaczego kupiles u gościa bez opinii do telefonu?...

Masz podrobke raczej. Musisz sprawdzić programem nie pamiętam jakim @Acid jaki to był program?

MiuiV5/Nexus5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zatem dalej ?

Sprawdzić to jedno (jak ?) a co z tego wynika to drugie :)

Da się coś z tym zrobić aby było dobrze?

Póki co telefon działa i nie mam pojęcia jak wpływa na jego pracę to, że nie jest (?) oryginałem.

Zawiodłem się też na nim bo nie współpracuje z moim MyLink w Cruze.

Nigdzie nie widziałem info czy takie fake daje się przywrócić do stanu oryginału (jeżeli to tylko kwestia software).

Martwiłem się, że zapłacę cło a wyszło na to, że pomimo długiej korespondencji jestem w d...

Pociesz mnie jakoś :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to też zastanawiało ale pomyślałem, że AnTuTu jeszcze za głupi na 64 GB.

Fakt, że na nalepce (IMEI + S/N) oraz na pudełku też jest 64 GB (potwierdzał to kilkakrotnie sprzedawca).

Na PC widzę pamięć wew. ok 13 GB...

Towar z Aliexpress, ponad 450$ :sad:

Załączam obrazki z CPU-Z.

Gdzie jestem ?... 

Root access: Yes?

Aha. MI3 przychodzi zawsze z wersją stabilną bez ROOT. 

 

Dla mnie fake jakich pełno a łączy jedno:

Aliexpress, opis telefonu pomieszany z informacjami od innych modeli (TD-SCDMA ma Androida 4.2).

Cena? Duża, niska. Nie ważne. MI3 się nie kupuje z Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wychodzę na dupka - całe życie się uczymy...

Załączam jeszcze jeden zrzut ekranu - dla potomnych.

 

Proszę odpowiedz na moje myśli nieuczesane z moich poprzednich dzisiejszych postów.

Ciekawi mnie czego nie mogę moją "podróbą" (czyli co ja właściwie mam ?).

Co w tej sytuacji mogę reklamować (konkretnie) w sporze z dostawcą ?

(Dość długo korespondowałem w kwestii oryginalności, procesora i pamięci...)

 

Jakieś pomysły lub sugestie dla biednego posiadacza ? :cool:

post-2356-0-59822700-1398802887_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Hw info pokazuje w miarę poprawne informacje. Nawet rozdzielczość się zgadza. Jedyne co jest źle to wersja softu fabrycznego. 2.0 jest bardzo stary i taki jest w podróbkach. Jeśli nawet jest prawdziwy to miałbyś 16GB model. Ok jeszcze jedno. Jaki kolor telefonu masz? Srebrny czy czarny? Spróbuj wgrać rom MIUIPolska wg metody 1 przez Updater. Jak nie pójdzie to fake na 100%.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon cały czarny.

Ma dostępny język polski (dość konsekwentnie prawie wszędzie).

Czy wgranie MIUIPL wymaga wcześniejszego powrotu do ustawień fabrycznych i języka angielskiego (tak dostałem) ?

Czy firmware daje się podmienić na nowszy ?

Jakie są konkretnie skutki tego, że to podróbka (brak funkcjonalności czy tylko prestiż) ?

Jeżeli nie przejdzie ROM przez UPDATER (gdzie go szukać?) to telefon będzie się jeszcze nadawał do użytku?

Sorry za te pytania ale sam sobie nie poradzę z tym całym bałaganem.

Rozumiem, że nie zamieszkujesz okolic stolicy i nie mogę liczyć na "rękodzieło" specjalisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny powiadasz? Jaką masz datę produkcji telefonu na pudełku? Data jest w formacie MM/2014. Poza tym masz wersję softu 22.0 która nie istnieje. MI3 miał 2.0, 4.0, 8.0, 9.0, 12.0 i 13.0. Wszelkie inne to podróbki z ukradzionym pakietem multilang z naszych stron xiaomi.eu i miuipolska. 
 
Aplikację Updater masz na pulpicie (niebieska ze strzałką). Ale nie trudź się. Masz podróbkę jak się patrzy. 
Może to i dzwoni ale w praktyce zapłaciłeś 450 za szmelc, którego nie zaktualizujesz. Ja bym radził zgłosić spór i tak opieprzyć chińczyka, żeby bez gadania zwrócił Ci pieniądze i nie zgadzać się przy tym na jego propozycje o częściowym zwrocie w zamian za 5 gwiazdek.
 
Aczkolwiek jest cień szansy, że to prawdziwy model 16GB ale z dogranym jakimś dziwnym softem od innego telefonu i dopiero po zrobieniu wipe w recovery i wgraniu romu MIUIPolska to coś stanie się prawdziwym telefonem. Tak się zdarzało z Red Rice z Aliexpress.
Jednak MI3 jest, że tak powiem bardziej zamknięty. Ma tylko jedno recovery a nie można tez wgrać innych softów niepodpisanych odpowiednimi kluczami. Chyba, że chinole już sobie rozpracowali metody na wgranie oprogramowania jakimś innym sposobem przez narzędzia typu MiFlash. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieję, że skoro mam 22.0 to lepiej niż 2.0... :)

Updater'a nie widzę - nic niebieskiego ze strzałką !

Dobiłeś mnie ostatecznie - czy rzeczywiście już nie da się tego chłamu doprowadzić do kultury ?

Problem w tym, że jeżeli mam reklamować to nie mogę kombinować z rom i MIUI...

Załączam obrazek z pudełka - nówka sztuka, jest tam nawet o 64 GB !!!

post-2356-0-49782700-1398808631_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

No niby proste ale w pierwszej zakładce są quick settings a drugiej general settings.

Po chińsku to są dwa znaczki na górze i jako że nie miałem wcześniej styczności z miui, to nie wiedziałem że to jest tak podzielone.

Bardzo mi pomogłeś.

Wysłane z mojego GT-I9300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo domyślnie za pierwszym razem pokazuje się zakładka skrócona z najczęściej odwiedzanych ustawień. Zapomniałem.

Ale skąd masz telefon? Bo przecież telefon fabrycznie z pudełka ma samouczek na początku gdzie jest wybór języka.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid ta podrobka m3 kolegi powyżej, nie jest podrobka. To oryginał 16GB, w systemie widzi jako 64GB, antutu itp. Pokazuje wysokie wyniki, snapdragon 800, fhd i 16GB. Pudełko jest podrobione z napisem 64GB bez zdrapki. Chińczyk wyrzucił updater'a żeby nie zaktualizować romu (przypuszcam ze po aktualizacji system widział by go jako 16GB ), telefon posiada mirecovery. Niesamowite...

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid ta podrobka m3 kolegi powyżej, nie jest podrobka. To oryginał 16GB, w systemie widzi jako 64GB, antutu itp. Pokazuje wysokie wyniki, snapdragon 800, fhd i 16GB. Pudełko jest podrobione z napisem 64GB bez zdrapki. Chińczyk wyrzucił updater'a żeby nie zaktualizować romu (przypuszcam ze po aktualizacji system widział by go jako 16GB ), telefon posiada mirecovery. Niesamowite...

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wipe i instalacja update.zip z recovery.

Pierwszy raz czytam o czymś takim. Choć nie uwierzę do końca póki nie zobaczę tego telefonu z romem MIUIPolska i prawidlowymi wskazaniami programów diagnostycznych.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja faktycznie "alpejska" - ja zwykle tak mam...

Będę reklamował brakującą pamięć u chińczyka - może się da namówić na rekompensatę.

Nie wgrywam rom do czasu odpowiedzi kłamliwego skośnookiego.

Pytanie tylko czy po wgraniu romu miuiPL telefon będzie dawał się aktualizować normalnie czy też "kombinacjami" lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie. Pierwszy raz widzimy coś takiego. Ja bym wgrał. Jak pójdzie to dobrze. Jak nie to i tak masz drugi system, na który możesz się przełączyć.

Być może mamy tu do czynienia z przypadkiem jak z Redmi. Tam też było namieszane. Ale po wipe i wgraniu romu z recovery okazało się że oryginał.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalo: Na priva dałeś instr. wgrania ale bez info czy przed recovery mam zresetować system do początkowego stanu (czy "wipe" to jest to samo?)

@Acid: Skoro to taki niebywały przypadek (nie mam pojęcia na czym polega) to może chińczykowi powinienem dopłacić za ten egzemplarz ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...