Skocz do zawartości

[Q] Aktualizacja MIUI i wgranie polskiego ROMu


Kristyan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dwa systemy w Xiaomi nie służą do tego by były niezależne.

Chyba, że masz MI2 i wgrasz CWM recovery i pobawisz się funkcją True Dual Boot. Wtedy możesz mieć CM i MIUI z oddzielną partycją /data.

Dla MI3 nie ma CWM, zresztą nie ma takiej potrzeby. CWM używało się kiedyś na backup. Teraz masz Kopię MIUI, kopię aplikacji w Chmurze i wszelką możliwą synchronizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie nr. 2

Czy w razie jakichkolwiek problemów: bootloop, FC, jakieś błędy itp mogę przywrócić system do życia jakoś?

Najlepsza by była kopia całego systemu ale jeśli takiej nie ma to można zainstalować ściągnięty na MIUI Polska ROM przez MiRecovery?

[] Ace² []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. zostaw tego Titanium bo jeszcze się coś popsuje. MIUI ma Kopię MIUI i tego powinineś się trzymać. Właśnie to zapewni największą kompatybilność.

A w swoim zakresie możesz sobie kopiować zawartość nośnika USB na komputer albo samego katalogu /MIUI bo tam są kopie, motywy, tapety i inne.

Na MIUI nigdy nie korzystałem z Titanium tylko z Kopii MIUI. I jak przechodziłem z MI2 na MI3 to wystarczyło wgrać tę kopię i tyle.

Masz/miałeś SGA więc rozumiem przyzwyczajenie do starych, typowych dla Androida metod (CWM, Titanium...) ale tu masz wszystko inaczej zrobione i parę rzeczy podane na tacy: Kopia MIUI, dwa systemy by nie trzeba było recovery.

Co do bootloopa to... nie grzeb a będzie dobrze. Nie instaluj tylko WSM Tools bo to ci uwali system. A tak poza tym to powinno wszystko grać.

Aha i mimo wszystko gdybyś się bawił to zostaw sobie w /sdcard jakiś rom (nie musi być najnowszy) jako update.zip i to zostaw. W razie problemów gdy coś popsujesz to wejdziesz w recovery i zainstalujesz update.zip (gdyby żaden system nie wchodził. co się nie zdarza prócz zabaw z wsm tools).

Do aktualizacji używaj Aktualizacje i wskazuj tam normalny rom pobrany co tydzień z MIUIPolska. Tamten update.zip zostaw właśnie na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nadal siedzę na SGA2 i tutaj CWM jest na porządku dziennym bo co nowy rom, co aktualizacja, co modyfikacja, wszystko flashuje się w CWM :D będę musiał się odzwyczaić :)

Jakie elementy skopiuje mi Kopia MIUI? Tylko aplikacje z danymi czy coś jeszcze? (czy cała kopia jest wysyłana do chmury MIUI czy trzymana jest lokalnie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedzi :)

Jeszcze 2 rzeczy i będę wiedział praktycznie wszystko.

1. Czy mając kopię Titatium aplikacji z innego telefonu mogę przywrócić je na Mi3? Acid pisał że nie powinno się, ale zależy mi na save'ach z gier.

2. Po tym jak wgram Polski ROM MIUI wg instrukcji zamieszczonych na stronie, to następne aktualizacje odbywają się tak samo, że trzeba ściągnąć plik zip i później aplikacją Aktualizacje ją wskazać o zainstalować czy może juz na polskim ROMie wystarczy kliknąć w tej aplikacji Aktualizację a on sam ściągnie najnowszą wersję systemu ze strony?

[] Ace² []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, save z gry powinien się przywrócić bo Titanium przywraca dane aplikacji (tak samo jak kopia MIUI). Te dane to zwykłe kopiowanie plików więc powinno wszystko grać.

2. I tak i tak. Dla MI3 można pobrać cały rom co tydzień lub poczekać na OTA. Aktualizacje same powinny dać powiadomienie o aktualizacji i wtedy ściągnie się OTA (mała paczka ok. 40MB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Titanium przywraca aplikacje + dane a nie same dane. Rozumiem że mimo wszystko nie powinno być problemów?

Ad 2. Czyli kiedy pojawi się nowa wersja polskiego MIUI to Updater sam to wykryje? Czadowo, tym bardziej ze nie trzeba pobierać całego ROMu tylko to, co się zmienia :)

[] Ace² []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czyli możesz ustawic min kopie aplikacji, z danymi lub bez. Kopie ustawień systemu itd. Masz wiele do wyboru. W backupie miui, nie masz nic do wyboru.

@Acid

Miuipolska ma OTA na M3?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalo

Wiem co mam do wyboru, bo z Titanium korzystam często. Czyli po prostu można przywrócić kopię aplikacji + danych... Czyli tak jak zwykle.

Ale jak mówi Acid, jeśli działanie Kopii MIUI ma takie same działanie, to lepiej wykorzystać właśnie tą apkę :)

[] Ace² []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...