Skocz do zawartości

Uaktualnienie z MIUI 8 6.11.10 do najnowszej wersji - ROZWIĄZANE


Gość newerror

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu posiadam Xiaomi Mi5, zaktualizowany przez OTA do MIUI 8 Global 6.11.10 Beta (6.0.1 MXB48T), bootloader zablokowany, mam pozwolenie na odblokowanie, konto zweryfikowane w 100%.

Nie udaje mi się odblokować od kilku dni, cały czas dostaję informację przy 50%: "Couldn't verify device, Current account is different from the account info on the device".

Czytałem, próbowałem, sprawdzałem, wgrywałem przez MiFlash, fastboot, OTA, różne kombinacje i różne room'y - nic.

Nie wiem, nie rozumiem, nic nie działa... miałem kilka różnych telefonów, również z Androidem, wgrywałem różne room'y, ale takich problemów nigdy. Proszę o pomoc.

Edytowane przez newerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz włączyć telefon tak abyś mógł się z niego zalogować do swojego konta xiaomi. Zostanie on dodany do listy urządzeń na Twoim koncie i będziesz mógł odblokować. Dostajesz pozwolenie na odblokowanie przypisane do konta a nie do telefonu. Ja np dostałem raz zgodę,  a już odblokowałem na nią 3 telefony. 

Pozdr 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tym telefonem, który chcesz odblokować musisz zalogować się na konto Xiaomi w ustawieniach, wyłączyć go i wejść w fastboot - czy tak zrobiłeś ?

Jeśli tak zrobiłeś i nic to nie dało to spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych - mnie pomogło.

Edytowane przez jan1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jan1994 napisał:

Również tym telefonem, który chcesz odblokować musisz zalogować się na konto Xiaomi w ustawieniach, wyłączyć go i wejść w fastboot - czy tak zrobiłeś ?

Jeśli tak zrobiłeś i nic to nie dało to spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych - mnie pomogło.

Robiłem tak wielokrotnie przez kilka dni, telefon jest zalogowany na to samo konto Xiaomi, na którym później w trybie fastboot próbuję odblokować bootloader'a. Przywracałem ustawienia fabryczne logując się tylko na telefonie do konta Xiaomi, bez logowania do Google - również nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jan1994 napisał:

Dostajesz komunikat, że konto na komputerze jest innym kontem niż te w telefonie.

Wiem i to jest bez sensu... chyba, że sprzedawca coś robił/mieszał ale chyba wtedy bym nie dostał akceptacji od Xiaomi na odblokowanie bootloader'a, czy jak?

 

45 minut temu, jan1994 napisał:

Do tych kont możesz logować się za pomocą nr telefonu, maila lub nazwy użytkownika - spróbuj różnych logowań.

Tak, próbowałem od kilku dni, po kilka razy dziennie na różne sposoby logowanie.

Czy obecność karty SIM w telefonie ma jakieś znaczenie?

 

Chyba jestem na to za głupi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz zablokowany bootloader.

Musisz go najpierw odblokować.

Jak nie możesz bo wywala na 50℅ to wrzuć w trybie EDL dev lub Stable w formacie fastboot przez MiFlash. Powinno pomóc bez problemu odblokować bootloader.

A potem TWRP i ROM EU

 

 

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Poohacz79 napisał:

Przecież masz zablokowany bootloader.

Musisz go najpierw odblokować.

Jak nie możesz bo wywala na 50℅ to wrzuć w trybie EDL dev lub Stable w formacie fastboot przez MiFlash. Powinno pomóc.

 

 

OK, pomalutku, bo czuję, że już się zapętliłem w tych wszystkich próbach i być może gdzieś robię głupi błąd, którego nie widzę i potrzebuję aby ktoś mi go wskazał.

Proszę krok po kroku co i jak......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, żebyś nie upierdolił słuchawki to musisz się zastosować do manualna poniżej. :-D
 
Pobierz Rom chiński w formacie dla fastboot. Może być stable lub dev. Nie ma znaczenia. Rozpakuj go do katalogu np Mi na dysku C.
Odpalasz tel w trybie fastboot.
Wpisujesz w CMD "fastboot oem edl" - tym samym przechodzisz do trybu edl. (w manager urządzeń musi znaleźć qualcolm........ 9008)
Odpalasz miflasha jako admin.(musisz mieć najnowszą wersję)
Sprawdzasz czy wyszukał urządzenie "refresh", jak znalazł to OK.(musi znaleźć COMxx - gdzie Xx to numer portu np 10)
Podaję ścieżkę do rozpakowanego romu i flash (zaznacz Flash all)
 
Wydaje mu się że na globalu powinieneś odblokować BL bez problemu ale mogę się mylić.
 
Jeżeli masz z tym problem i masz możliwość to sprawdź na innym kompie lub innym kablu, może na innym porcie USB. Jak masz MIPC to odinstaluj bo może przeszkadzać.
 
Po tym zabiegu powinieneś odblokować Boota.
Potem instalacja TWRP. Następnie wrzucasz z poziomu telefonu ostatni ROM EU z androidem 6.
Po tym aktualizujesz TWRP do najnowszej wersji.
Teraz bez problemu wrzucisz najnowszy ROM na Nougacie.

 

 

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Poohacz79 napisał:

Widzę że masz zablokowany tryb edl.

Od jakiegoś tam softu blokowali.

Próbuj na innym kompie w takim razie odblokować BL tak jak pisałem inny port , kabel lub komp.

Musi pójść.

OK, spróbuje na innym kompie.

Co muszę zainstalować a czego nie powinienem żeby nie zakłócało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slimdick napisał:

Jest zablokowane polecenie przejścia do trybu EDL w sofcie i żadna zmiana komputera i kombinacje nie pomogą. Jedynie kabelek deep flash wprowadzi telefon w tryb EDL.

@Poohacz79

Lepiej nic nie pisać jak pisać głupoty ;) 

A przeczytałeś to co napisałem? Bo chyba nie.

Chodzi o odblokowanie bootloadera miunlockiem. Tryb EDL nie ma nic do tego a zdarzały się przypadki że inny komp lub kabel pomagały.

3 minuty temu, newerror napisał:

Tak

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popróbowałem odblokować bootloader'a przez Mi Unlock na trzech różnych komputerach, przy użyciu różnych kabli nawet na mikro USB z przejściówka i wciąż:

Couldn't verify device
Current account is different from the account info on the device

Czy rodzaj systemu ma duże znaczenie, bo próbowałem tylko na Win 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale fastboot miałeś odpalony w telefonie?

Na konto MI zaloguj się używając numeru konta a nie maila ani nr telefonu

Były przypadki na forum. Gdzie na Win10 nie chciało przejść a na 7 szło bez problemu.

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Poohacz79 napisał:

Może głupie pytanie ale fastboot miałeś odpalony w telefonie?

ofkoz 8-)

na początku nie widział mi telefonu na jednym z kompów, ale wystarczyło uruchomić w normalnym trybie podłączyć do kompa a on sam sobie zainstalował sterowniki, potem tylko już "fastboot" i próby. Telefon był cały czas w trybie "fastboot", zmieniałem tylko kompy, porty USB i kable.

Edytowane przez newerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

z mojego doświadczenia z odblokowywania 5 telefonów Xiaomi: trzeba włączyć "debugowania USB" w opcjach Ustawienia/dodatkowe ustawienia/opcje programistyczne.

Żeby mieć dostępne "opcje programistyczne" to musisz chyba z 5 razy "puknąć" w Ustawienia/informacje o telefonie na pozycję "Wersja MIUI", aż pojawi się info jesteś programistą

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Czaja
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czaja napisał:

z mojego doświadczenia z odblokowywania 5 telefonów Xiaomi: trzeba włączyć "debugowania USB" w opcjach Ustawienia/dodatkowe ustawienia/opcje programistyczne.

się rozumie, ofkoz 8-)

Screenshot_2017-01-07-18-53-56-134_com.android.settings1.jpg

pytanie, czy to wystarcza, czy może jeszcze trzeba coś ustawić...

46 minut temu, jan1994 napisał:

@newerror zauważ, że ten z Twojego linka nie będzie pasował do Mi5.

tak, wiem ;)

Edytowane przez newerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...