Jump to content

MIUI 7.1.5

Recommended Posts

A co z tymi co nie chcą mieć uprawnień root ? Mają potem po każdej aktualizacji cofać uprawnienie ?  

Serio nie zauważyłeś że kwestia jest już nieaktualna czy udajesz? A jeśli chcesz podyskutować czysto teoretycznie to w takim razie jaki stan nazwiemy stanem naturalnym - ten z rootem czy ten bez? Czy normalne jest to że dostęp do części własnego telefonu masz zablokowany czy też że masz full access? Czy normalne jest to że możesz zainstalować wszystko co chcesz czy tylko to na co pozwolił producent? Dlaczego niektóre custom romy mają magiczne "pre-rooted" w opisie? Dlatego że to nikomu niepotrzebne? Można sobie toczyć takie dyskusje akademickie w nieskończoność tylko nie wiem po co. Chyba nie ma większego problemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ale to tobie root jest potrzebny więc go sobie rób - albo nie aktualizuj systemu. Pewnie zdecydowana większość ludzi nie używa roota albo nie wie nawet, że coś takiego istnieje i co, tacy ludzie muszą

Słuchaj przecież robimy automatycznie 30 urządzeń. Mam ogromny skrypt na tysiące linii, z modułami, czy kompilacją równoległą na 24 wątki CPU... Nic nie robię ręcznie. Wybieram parametr 99, idę sobie

Masz nie skonfigurowany przycisk Ekran główny.. Żeby to zrobić, musisz... albo nie, nie napiszę Ci - sam przeczytaj FAQ - tam jest rozwiązanie i dużo innych rzeczy, z którymi powinieneś się zapoznać  

Posted Images

Ale to tobie root jest potrzebny więc go sobie rób - albo nie aktualizuj systemu. Pewnie zdecydowana większość ludzi nie używa roota albo nie wie nawet, że coś takiego istnieje i co, tacy ludzie muszą potem się bawić w magiski albo inne cuda by ukrywać roota bo jakaś aplikacja nie chce z tego powodu działać? Dobrze jest jak jest - jak ktoś potrzebuje roota to w jego interesie jest go sobie zainstalować, inni instalują ten rom by nie mieć tzw. syfmiui i tyle.

• Like 11

Piszecie, ze root, czy dodatki mozna od razu w TWRP razem z romem. Tak robilem zawsze na poprzednich telefonach, ale w instrukcji jest wyraznie napisane, ze dla Mi5 (ktorego teraz posiadam i uzywam) i nowszych wymagany jest restart po romie, powrot do TWRP i dopiero dodatki czy root. Jak zatem jest? W Mi5 mozna od razu za jednym zamachem?

6 minut temu, mates21 napisał:

Piszecie, ze root, czy dodatki mozna od razu w TWRP razem z romem. Tak robilem zawsze na poprzednich telefonach, ale w instrukcji jest wyraznie napisane, ze dla Mi5 (ktorego teraz posiadam i uzywam) i nowszych wymagany jest restart po romie, powrot do TWRP i dopiero dodatki czy root. Jak zatem jest? W Mi5 mozna od razu za jednym zamachem?

Ale marudzicie... Jeśli wejście w TWRP udaje się za każdym razem, to co to za problem? Wiecie ile ja się muszę namęczyć w Redmi 3s, aby wejść w TWRP? Dziś się udało za 20-tą którąś próbą dopiero. Zaktualizowałem wtedy system. Potem miałem więcej szczęścia i kolejne wejście do TWRP (w celu instalacji Dodatków) udało się już po chyba 7 czy 8 próbach! :)

• Like 1
1 minutę temu, latet napisał:

Ale marudzicie... Jeśli wejście w TWRP udaje się za każdym razem, to co to za problem? Wiecie ile ja się muszę namęczyć w Redmi 3s, aby wejść w TWRP? Dziś się udało za 20-tą którąś próbą dopiero. Zaktualizowałem wtedy system. Potem miałem więcej szczęścia i kolejne wejście do TWRP (w celu instalacji Dodatków) udało się już po chyba 7 czy 8 próbach! :)

To nie marudzenie a zwyczajne pytanie by rozwiac watpliwosci. :) W instrukcji jest jedno, a niektorzy tu pisza, ze smialo mozna od razu zawsze wszystko dodac w TWRP i smiga. :) Nie jest problemem wejscie do TWRP bo z tym nie mam problemow. :) Swoja droga co Ty robisz, ze nie mozesz normalnie wejsc do TWRP np z poziomu Narzedzia>Aktualizacje>Uruchom w recovery ? :)

Niestety próbowałem i dalej nie działa. Na 6.0.1 działało perfekcyjnie. Generalnie "ok google" działa i wyświetla wyniki i wszystko jest ok tylko nie generuje mowy.

Zainstalowałem tę wersję i zaczęła gadać http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-search/google-search-6-10-33-release/

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Ktoś już chyba wcześniej zauważył, że na tej wersji jest dużo jaśniejszy ekran. Faktycznie, na moim Redmi 3 też tak jest. Wieczorem wyłączyłem automatyczne rozjaśnianie, ściemniłem na maxa i dalej było za jasno. Nie można było czytać, tak waliło po gałach

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Testy równolegle na Redmi 2 Pro i Redmi 4 Pro niestety wykazują brak reakcji Redmi 4 na poprawki dźwięku.

Redmi 2 mikrofon działa znakomicie (rozmowy, dyktafon, nagrywanie filmów), Redmi 4 znośny ma tylko dźwięk rozmowy. Dyktafon i nagrywanie filmów niemal nie istnieje trzeba się mocno starać aby cokolwiek było słychać.

Kalendarz google ustawiony na automatyczną synchronizację, ale po ręcznym czyszczeniu pamięci Ram wszystkie wydarzenia znikają. Tylko ręczne odświeżenie przywraca wydarzenia. Usunięcie konta, reinstalacje nie pomaga, rozwiązania na forum nie ma. Problem romu czy googla?

55 minut temu, otzi napisał:
Niestety u mnie nawet na tej wersji nie chce gadać. W dodatku mam FC.

U mnie FC zdarzało się na wersji z GP na tej jeszcze ani razu, no i gada więc jak dla mnie zdecydowana poprawa, ja odinstalowałem starą wersję, zainstalowałem tą no i jeszcze wyczyściłem pamięć aplikacji profilaktycznie i jest ok.

Edited by kaudii
12 godzin temu, Redmi2 napisał:

No np ja na swoich tel oraz rodziny i znajomych nie mam root czy to z panelu sterowania czy to z supersu i jakos zyje.
Zadne miui czy to china(dev, stable), global(dev, stable), xiaomi.eu(dev stable) nie oferuje odrazu wlaczonego, zainstalowanego root. Wiec? Tak ma byc i dobrze. Nie wiem czy ktos probowal ostanio wlaczyc root z panelu sterowania w china. Powiem tylko ze trzeba kilkanascie razy kliknac zgody i potwierdzenie o tym ze wiemy co robimy a moze i wiecej aby zainstalowac root, a tu macie supersu w zip, gdzie wystarczy wejsc w twrp i kliknac install i wybrac paczke i juz. Tez mi mega duzo roboty. A nie na sile wszystkim wciskac root.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Właśnie,dobrze napisałeś;-)

• Like 1
13 godzin temu, Grellenort napisał:

Ale to tobie root jest potrzebny więc go sobie rób - albo nie aktualizuj systemu. Pewnie zdecydowana większość ludzi nie używa roota albo nie wie nawet, że coś takiego istnieje i co, tacy ludzie muszą potem się bawić w magiski albo inne cuda by ukrywać roota bo jakaś aplikacja nie chce z tego powodu działać? Dobrze jest jak jest - jak ktoś potrzebuje roota to w jego interesie jest go sobie zainstalować, inni instalują ten rom by nie mieć tzw. syfmiui i tyle.

Brawo Ty za odpowiedz:-)

Już na poprzedniej wersji przestało działać zmienianie tapet na lockscreenie, mam tylko kilka ostatnio używanych i tylko one się zmieniają, żadne nowe się nie pobierają. Ktoś tak ma albo jest na to jakieś rozwiązanie? Liczyłem, że nowa wersja to poprawi, ale nadal niestety nie pobiera nowych.

To nie kwestia nowego romu, bo u mnie na romie z listopada też przestało działać od jakiegoś czasu.
Nie otrzymuję powiadomień z aplikacji Gmail. Kiedyś jak dostawałem maila to od razu przychodziło powiadomienie. Teraz nawet nie przychodzi z opóźnieniem...
W ogóle nie przychodzą...
Mi5 7.0
Ma ktoś podobnie, lub miał i sie podzieli rozwiązaniem?

To ma raczej związek z powiadomieniami push w gmailu. U mnie powiadomienia raz przychodzą a raz nie. Jak przywróciłem backup z TWRP to było dobrze aż do aktualizacji gmaila. Do tego jak przeczytam mejla na jednym urządzeniu to na drugim muszę ręcznie odświeżyć w apce żeby załapał że jest przeczytana. Pewnie to kwestia jakiejś konkretnej konfiguracji a nie ogólny problem ale u mnie i na telefonie i na tablecie od jakiegoś czasu są problemy.
  • Like 1

Z wydania na wydanie jest coraz gorzej z tym GPS. Ostatni dobrze mi działał na 6.10.11... A najlepiej działa po zainstalowaniu i przekonfigurowaniu pliku gps.conf przez aplikację FasterGPS

34 minuty temu, hhh3 napisał:

To ma raczej związek z powiadomieniami push w gmailu. U mnie powiadomienia raz przychodzą a raz nie. Jak przywróciłem backup z TWRP to było dobrze aż do aktualizacji gmaila. Do tego jak przeczytam mejla na jednym urządzeniu to na drugim muszę ręcznie odświeżyć w apce żeby załapał że jest przeczytana. Pewnie to kwestia jakiejś konkretnej konfiguracji a nie ogólny problem ale u mnie i na telefonie i na tablecie od jakiegoś czasu są problemy.

Ciekawa sprawa jak dla mnie po tej aktualizacji - powiadomienia z Gmaila przychodzą na tel.prędzej aniżeli na laptopa,a wcześniej na tel. przychodziły z paru minutowym opóźnieniem

Z wydania na wydanie jest coraz gorzej z tym GPS. Ostatni dobrze mi działał na 6.10.11... A najlepiej działa po zainstalowaniu i przekonfigurowaniu pliku gps.conf przez aplikację FasterGPS

Trzeba mieć roota. A poza tym, na poprzedniej i wszystkich poprzednich było dobrze. A teraz ? Słoneczko świeci, bezchmurne niebo, pakiet danych włączony i pełny, bateria naladowana, wysoka dokładność włączona, jednym słowem warunki idealne a tu kupa.

Wysłane z MI5

Ktoś już chyba wcześniej zauważył, że na tej wersji jest dużo jaśniejszy ekran. Faktycznie, na moim Redmi 3 też tak jest. Wieczorem wyłączyłem automatyczne rozjaśnianie, ściemniłem na maxa i dalej było za jasno. Nie można było czytać, tak waliło po gałach

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Dokładnie. Zawsze miałem na połowę a teraz mam na 1/4 jasność.
  • Like 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...