Jump to content

MIUI 7.1.5

Acid
 Share

Recommended Posts

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Najgorsze jest to ze w ch.. homtom ht7 pro w orange jest 4G a na redmi3 max orange 3G i to sztuczne 3G bo nie ma zasiegu... Nawet karta sim wymieniona(nano) tel sprawny bo w play nie bylo az tak... Tragedia. Zaluje ze namowilem tescia na redmi 3.

Ja akurat nie narzekam. Zmieniłem dzieciom karty z Biedronki na Nju, czyli Orange i jest ok pod każdym względem (także na R3s - brak problemów z 4G, 3G).

Wiesz, strasznie nie lubię takich forumowych cwaniaków, którym wydaje się, że pozjadały wszystkie rozumy. Naprawdę masz mnie za idiote? Myślisz, że nie jest ustawione działanie przycisku tak jak być powinno, skoro na poprzednich romach działało a teraz nie działa? Zobacz geniuszu na mój zrzut z telefonu. Czy tak ma być ustawione według Ciebie i powinno mi działać? Bo sorry, ale niestety w dalszym ciągu zawiesza się...

15902915_952500521517444_16153390_o.png

Hmmm, naprawdę nie mam się za żadnego geniusza i nie uważam cię za idiotę - wystarczyło napisać że przeczytałeś i ustawiłeś przycisk zgodnie z FAQ ale nadal się zawiesza.. Czy jak ustawiasz inne funkcje też robi się zawiecha? Jak zamienisz przyciski to samo się dzieje?

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, siesiu napisał:

Hmmm, naprawdę nie mam się za żadnego geniusza i nie uważam cię za idiotę - wystarczyło napisać że przeczytałeś i ustawiłeś przycisk zgodnie z FAQ ale nadal się zawiesza.. Czy jak ustawiasz inne funkcje też robi się zawiecha?

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

Nie, tylko Google Now i to pod jakim przyciskiem bym go nie ustawił. Przytrzymam przycisk pojawi się charakterystyczne kółko google now i telefon wisi. Pomaga wejscie w wielozadaniowosc i wyczyszczenie ostatnich aplikacji. Na to wygląda, że jest to bug miui na Mi5S

Moze niedokładnie zapytalem. Chodzi mi o automatyczne zmienianie tapet na ekranie blokady. Dodanie tapet do wskazanego katalogu nic nie dalo.

Tez miałem ten problem i wyczyściłem dane aplikacji "Tapety blokady", a potem jeszcze nadałem uprawnienia do "Pamięci". Znajdziesz w Ustawienia-Zainstalowane-Tapety blokady-Wyczyść dane, a potem Uprawnienia aplikacji. Z powrotem pobiera tapety online :) Jedyne co zauważyłem to po kilku godzinach znowu uprawnienia do Pamięci były odznaczone, zobaczymy po kilku dniach jak będzie.

30 minut temu, syyu napisał:

Nie, tylko Google Now i to pod jakim przyciskiem bym go nie ustawił. Przytrzymam przycisk pojawi się charakterystyczne kółko google now i telefon wisi. Pomaga wejscie w wielozadaniowosc i wyczyszczenie ostatnich aplikacji. Na to wygląda, że jest to bug miui na Mi5S

Nie... to nie jest bug. Ustawienia -> Opcje aplikacji Zainsatlowane -> Domyślne -> Asystent i rozpoznawanie mowy -> Aplikacja asystująca. Ja tu mam ustawione Launcher3 bo to jest właśnie Google Now.

Tylko nie krzycz, że rozumy pozjadałem ;)

Problem jest taki, że wraca po restarcie do domyślnej wartości czyli asystent ciński i trzeba go znowu potem zmieniać...

Edited by zimex
  • Like 1

Fakt, przywróciło, ale dziwne bo przy poprzednim update nic nie zmieniło. A wie ktoś gdzie się podział zegar z pogodą od Acida w tej wersji? Do wyboru w widżetach są 4, ale żaden nie jest tak funkcjonalny jak ten co był poprzednio

Pisałem o tym wcześniej przy okazji wersji 6.12.29 co trzeba ustawić aby Google now działało sprawdź co masz poustawiane i porównaj z moim opisem.

A dla geniusza Dinar napiszę również po raz kolejny że w tej wersji nie ma chińskiego asystenta, nie ma go już od ponad 4 wydań, proszę dokładnie zapoznawać się z opcjami ustawień w konkretnym wydaniu, i nie wprowadzać pozostałych w błąd,.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

W zasadzie to nic nie trzeba ustawiać, własnie sprawdziłem po instalacji ze sklepu usług Google z automatu dodaje się pod przycisk Ekran główny - Uruchom Google Now i działa od pierwszego strzału ;) 

52 minuty temu, Redmi2 napisał:

No wlasnie nie wiem o co biega w tym wszystkim, karta byla wymieniana, za friko bo sie tesciu uparl ze to z ich winy ma problem i baba nie pobrala tych 25zl. Zrobil tylko blad nie wzial micro w sankach a dostal nano a nie mamy sanek, bo moze ma ten slot cos nie taki.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Nie czytałem wszystkich postów w temacie, rozumiem że masz 3G zamiast 4G. Miałem tak kiedyś z swoim Redmi Note 2, wymieniona nowa karta z znaczkiem LTE, wszystko git a nadal 3G. Rozwiązaniem było poprawne ustawienie punktu dostępu, w moim przypadku: 

- Nazwa "PLUS"

- APN "plus"

- Typ uwierzytelniania "PAP"

- Typ APN "default,supl"

i dopiero po tym banalnym zabiegu pojawiło się Plus 4G...

Nie otrzymuję powiadomień z aplikacji Gmail. Kiedyś jak dostawałem maila to od razu przychodziło powiadomienie. Teraz nawet nie przychodzi z opóźnieniem...

W ogóle nie przychodzą...

Mi5 7.0

Ma ktoś podobnie, lub miał i sie podzieli rozwiązaniem?

Przed chwilą, pompka500 napisał:

No właśnie nie wiem jakie ustawienia w Orange dać, tylko chciałem Cię naprowadzić że może to być to. Może w tym wielkim internecie gdzieś o tym piszą :)

Orange

- Nazwa "Internet"
- APN "Internet"
- Typ uwierzytelniania "nie ustawiono"
- Typ APN "default"

Zauważyłem, że niestety też mam problem z tapetami ekranu blokady... Nie pobiera nowych, a w pamięci zapisane mam tylko dwie. Robiłem tak jak radził grzybiarz, jednak u mnie nie przyniosło to żadnego efektu

1 godzinę temu, syyu napisał:

No właśnie pytam Ciebie co masz na myśli ze zmianą asystenta na chińskiego?

muszę się chyba obudzić ;]

36 minut temu, kaudii napisał:

A dla geniusza Dinar napiszę również po raz kolejny że w tej wersji nie ma chińskiego asystenta, nie ma go już od ponad 4 wydań, proszę dokładnie zapoznawać się z opcjami ustawień w konkretnym wydaniu, i nie wprowadzać pozostałych w błąd,.

niema ok, ale jak widać kolega ma:

42 minuty temu, syyu napisał:

Fakt, przywróciło, ale dziwne bo przy poprzednim update nic nie zmieniło. A wie ktoś gdzie się podział zegar z pogodą od Acida w tej wersji? Do wyboru w widżetach są 4, ale żaden nie jest tak funkcjonalny jak ten co był poprzednio

4 minuty temu, syyu napisał:

Zauważyłem, że niestety też mam problem z tapetami ekranu blokady... Nie pobiera nowych, a w pamięci zapisane mam tylko dwie. Robiłem tak jak radził grzybiarz, jednak u mnie nie przyniosło to żadnego efektu

Niestety u mnie tez to nie przynioslo to efektu. 

Tez miałem ten problem i wyczyściłem dane aplikacji "Tapety blokady", a potem jeszcze nadałem uprawnienia do "Pamięci". Znajdziesz w Ustawienia-Zainstalowane-Tapety blokady-Wyczyść dane, a potem Uprawnienia aplikacji. Z powrotem pobiera tapety online Jedyne co zauważyłem to po kilku godzinach znowu uprawnienia do Pamięci były odznaczone, zobaczymy po kilku dniach jak będzie.

Nie działa. Uprawnienia po ponownym otwarciu ustawień nie są zaznaczone na pamięci. Tak jakby tego nie pamiętało.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Miałem to samo na mi5s ale zmiana z chińskiego wyszukiwania w ustawieniach na polski język google now i problem zniknął.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Czy też macie, że muzyka, gdy ktoś do Was dzwoni jest narastająca? Przynajmniej mam tak przy maksymalnej głośności. Przed aktualizacją tak nie miałem. Restarty też już robiłem.

Pytanie czy zmiana tu cos daje?
c2162f7b39db84b32e49bbb41548dfbd.jpg
Tak ma deflautowo tesc na swoim redmi 3 dla orange.
Zasieg automatyczny i roaming wlaczony oraz preferowane 4/3/2G.

Ja próbowałem już zmieniać na te dwie niżej ale i tak wraca do tej opcji jak masz ustawione auto dla wyszukiwania operatora

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Zmiana głośności nic nie daje. A nigdzie w ustawieniach nie widzę, aby można było wyłączyć narastanie dźwięku. Dziwne i szkoda, bo nie przepadam za narastaniem, dlatego moje zdziwienie, że nagle jest.

Potwierdzam że poprawka dotycząca rejestracji dźwięku (w filmach) działa OK na Redmi 3s. Warto. Posiadacze Globala mogą tylko pozazdrościć, pewnie się nigdy nie doczekają tej poprawki w oficjalnym wydaniu (na forum en.miui.com problem był/jest zgłaszany i olewany od bardzo wielu miesięcy).

Edited by latet

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Pytanie czy zmiana tu cos daje?

c2162f7b39db84b32e49bbb41548dfbd.jpg

Tak ma deflautowo tesc na swoim redmi 3 dla orange.

Zasieg automatyczny i roaming wlaczony oraz preferowane 4/3/2G.

Mam dokładnie tak samo u siebie, też na Orange i wszystko działa poprawnie. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...