Jump to content

MIUI 7.1.5

Acid
 Share

Recommended Posts

7 minut temu, mikidar napisał:

Co gdzie z czym sie to je bo nie chce bigosu narobic.

Otwórz tego zipa w jakimś archiwizerze, usuń w katalogu data>app dwa katalogi i już. Zamknij, zapisz, zaistaluj.

Przyznaję, że nie czytałem całości forum, pewnie było to pytanie - dlaczego jest z powrotem MIUI 7, zamiast MIUI 8?

Rok miesiąc dzień
2017.01.05
7.1.5
oznaczenie wersji dev. ale ciągle MIUI 8

Wysłane z mojego Mi-4c

Co do kłopotów z uzyskaniem roota.

Wcześniej też miałem problem ze znalezieniem odpowiedniej paczki do rootowania telefonu.

Znalazłem na naszym forum instrukcję wykorzystania paczki do rootowania już z samego recovery - link do wpisu tutaj Post PieRon.

W skrócie co najważniejsze - "... nie wgrywamy żadnego zipa za pomocą TWRP w celu osiągnięcia ROOTa, wystarczu w TWRP wejść do zaawansowane -> SuperSU Po poprawnym wykonaniu po reboocie w telefonie pokaże się aplikacja SuperSU (nota bene wersja pro)."

U mnie należało jeszcze doinstalować ze sklepu SuperSU i root działa.

Już na poprzedniej wersji przestało działać zmienianie tapet na lockscreenie, mam tylko kilka ostatnio używanych i tylko one się zmieniają, żadne nowe się nie pobierają. Ktoś tak ma albo jest na to jakieś rozwiązanie? Liczyłem, że nowa wersja to poprawi, ale nadal niestety nie pobiera nowych.

Bardzo ciesze się z poprawy dźwięku w Redmi 4. Wcześniej był to jeden z dramatycznych minusów. W każdym utworze miałem coś jakby trzeszczenie. Teraz jest o niebo lepiej ;) Dzięki.

Ps. Czy Redmi4 w przyszłości ma plany być aktualizowane do Androida 7?

1 godzinę temu, djs napisał:

Co do kłopotów z uzyskaniem roota.

Wcześniej też miałem problem ze znalezieniem odpowiedniej paczki do rootowania telefonu.

Znalazłem na naszym forum instrukcję wykorzystania paczki do rootowania już z samego recovery - link do wpisu tutaj Post PieRon.

W skrócie co najważniejsze - "... nie wgrywamy żadnego zipa za pomocą TWRP w celu osiągnięcia ROOTa, wystarczu w TWRP wejść do zaawansowane -> SuperSU Po poprawnym wykonaniu po reboocie w telefonie pokaże się aplikacja SuperSU (nota bene wersja pro)."

U mnie należało jeszcze doinstalować ze sklepu SuperSU i root działa.

Witam,

jaka wersja TWRP? w 3.2.0-2 na MI4 nie ma takiej opcji w zaawansowanych :( a szkoda...

39 minut temu, piwi napisał:

Witam,

jaka wersja TWRP? w 3.2.0-2 na MI4 nie ma takiej opcji w zaawansowanych :( a szkoda...

Ja mam na swoim modelu w recovery TS TWRP 3.0.2-0 MI4C instalację supersu. Po instalacji pliku jest zapytanie o instalacje supersu nie w żadnych zaawansowanych.

http://www.teamsuperluminal.org/recovery/

EDIT: Dokładnie wygląda to tak 

TWRP-root.png

5 godzin temu, kubackjeee napisał:

Co to za motyw i zegar z pogodą na pierwszej stronie?

Wysłane z mojego Mi5 pro

32 minuty temu, newyk22 napisał:

Podepnę się. Głównie chodzi mi o tapetę i zegar. Będę wielce zobowiązany.

@Acid chyba powinieneś umieszczać tę informacje bo przy każdej aktualizacji wracają te pytania ;) 

Edited by slimdick

1 godzinę temu, piwi napisał:

Witam,

TWRP v 3.2.0-2 na MI4c zawsze pyta przy aktualizacjach o instalację super su, j.w. To samo przy Redmi2 pro.

Wrzuciłem 7.1.5 do Redmi 4 Pro - wróciło menu Pulpit z opcją blokowania ikon o czym nikt nie wspominał, nawet w antutu nieznacznie szybciej. Jak na razie bardzo pozytywnie śmiga Nie sprawdzałem jeszcze poprawy jakości dźwięku bo trochę za wczesna godzina jeszcze

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

U mnie na 7.1.5 nie da się włączyć google now. Po przytrzymaniu Home pojawia się koło od Google now po czym telefon się zawiesza. Na poprzednich romach tego nie było. Ma ktoś takiego buga? Mi5S

Witam 

Ponieważ od nie dawna posiadam mi5s a mam zainstalowany 6.12.29 w sumie na dzień dzisiejszy nie zamierzam aktualizować bo wszystko działa ale pewnie za jakiś czas to zrobię to chciał bym się dowiedzieć jak przeprowadzić aktualizacje rozumiem że ściągam na telefon i teraz z poziomu androida czy twrp i czy po tym trzeba od nowa instalować aplikacje?

39 minut temu, kris78 napisał:

Witam 

Ponieważ od nie dawna posiadam mi5s a mam zainstalowany 6.12.29 w sumie na dzień dzisiejszy nie zamierzam aktualizować bo wszystko działa ale pewnie za jakiś czas to zrobię to chciał bym się dowiedzieć jak przeprowadzić aktualizacje rozumiem że ściągam na telefon i teraz z poziomu androida czy twrp i czy po tym trzeba od nowa instalować aplikacje?

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda, ze ściągasz najnowszy_soft_od_eu.zip jeśli masz eu i wrzucasz przez TWRP najlepiej, ale zdaje się, że można przez aktualizacje, bo i tak Cię przerzui do TWRP (niech mnie ktoś poprawi) i wszystko. Jedyne co musisz to dograć potem superSU i dodatki. Wszystkie aplikacje zostają.

EDIT:

Uważasz, żeby mieć najnowsze TWRP ;)

Dla bezpieczności własnej napiszę jeszcze, że dotyczy to Ciebie, bo masz 6.12.29. Jeśli ktoś ma wersję sprzed 6.11.10 to czyta instrukcję i używa mózgu przy tym co robi ;)

Edited by zimex

2 godziny temu, syyu napisał:

U mnie na 7.1.5 nie da się włączyć google now. Po przytrzymaniu Home pojawia się koło od Google now po czym telefon się zawiesza. Na poprzednich romach tego nie było. Ma ktoś takiego buga? Mi5S

Masz nie skonfigurowany przycisk Ekran główny.. Żeby to zrobić, musisz... albo nie, nie napiszę Ci - sam przeczytaj FAQ - tam jest rozwiązanie i dużo innych rzeczy, z którymi powinieneś się zapoznać :-) 

• Like 4

9 godzin temu, slimdick napisał:

Ja mam na swoim modelu w recovery TS TWRP 3.0.2-0 MI4C instalację supersu. Po instalacji pliku jest zapytanie o instalacje supersu nie w żadnych zaawansowanych.

http://www.teamsuperluminal.org/recovery/

EDIT: Dokładnie wygląda to tak 

Niby fajnie, ale u mnie ten "automatyczny" superSU działał tylko raz, potem ciągle było info, że nie mam roota bla bla. Musiałem ręcznie pobrać paczkę i sflaszować.

Szukam ustawień profili zasilania i przełączników .... Ustawienia typu dom(Wi-Fi synchronizacja dane mobilne off) auto(dane mobilne on GPS ...). Takie skróty mozna było utworzyć na pulpicie ... Chyba kiedyś to bylo, a teraz nie widzę

R3S

9 minut temu, Redmi2 napisał:

Pytanie do użytkowników Redmi 3. Jakies problemy? Bugi? Wszystko działa? Problemy z zasięgiem itp.? Ma ktoś ten tel w orange na wsi? Planuje zrobić miflash teściowi na china 7.1.5 a potem twrp i xiaomi.eu 7.1.5. Nie wiem czy warto.

U mnie ok. Nic nie zauważyłem.A z czym masz problemy ?

18 minut temu, Redmi2 napisał:

Tesc po przejsiu z Play do Orange ma problem z zasięgiem.

A kto z własnej nieprzymuszonej woli przechodzi do Orange? Przecież ta sieć działa tylko siłą rozpędu, na słowo honoru i ma największy odsetek odchodzących właśnie ze względu na jakość usług i obsługi. Co do WiFi to tak, jak jest gęsto to pomimo dobrego sygnału mogą być problemy, a routery które daje Orange do najlepszych nie należą. Rozwiązaniem może być wyższe pasmo, ale Redmi 3 ani routery Orange tego nie obsługują. Co do transmisji komórkowej i działania sieci to miejscami w Orange działa dobrze, ale tylko w niektórych lokalizacjach. Nie upatrywał bym tu winy po stronie telefonu tylko Orange i przeciążonej lub źle skonfigurowanej sieci.

Czy da się coś zrobić z tymi tapetami ekranu blokady? tzn albo żeby zaczęło działać zmieniane online albo w jaki sposób zrobić by zmieniało lokalnie? Bo te dwie standardowe sa troche smutne ;p

Czy da się coś zrobić z tymi tapetami ekranu blokady? tzn albo żeby zaczęło działać zmieniane online albo w jaki sposób zrobić by zmieniało lokalnie? Bo te dwie standardowe sa troche smutne ;p

Spróbuj wrzucić tu:

97e8e44577c12747bdea489e5eeacd0b.jpg

Wysłane z Mi5 Pro.

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Ja tez mam w domu rodzinnym orange(dawna neo) i ten sam router tp-linka i nigdy ani po kablu ani po wifi nie bylo problemu. Ojciec moj mial orange ale na zwyklej komorce i super zasieg(tez wies) teraz ma nju i takze jest ok.
U tescia z orange(dawna neo) od poczatku byla lipa po wifi(po kablu jest ok)
A probowane na routerach 2 tp-linki, d-link i asus. To samo sie dzieje. Na 3 laptopach, tablecie i telefonach.
Jesli chodzi o sieci komorkowe tu wwzystkie sieci tel maja problem i wlasnie upatruje tu winy po stronie zaklocania zasiegu przez ta siec, ale z racji ze sie nie znam na tym az tak, moge sie mylic. W playu tez nie jest tu kolorowo ale bylo lepiej niz w orange.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja miałem podobny problem z wifi na laptopie .Codziennie zrywało mi połączenie i nie mogłem znaleźć przyczyny.No i pewnego dnia okazało się że jeden z domowników używający LG L5 po zalogowaniu się do sieci rozłącza mi połączenie z wifi.Na szczęście tel. się zepsuł i problem ustąpił.

• Like 3

4 minuty temu, Wicher napisał:

Spróbuj wrzucić tu:

97e8e44577c12747bdea489e5eeacd0b.jpg

Wysłane z Mi5 Pro.

Moze niedokładnie zapytalem. Chodzi mi o automatyczne zmienianie tapet na ekranie blokady. Dodanie tapet do wskazanego katalogu nic nie dalo.

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Bede jednak robil miflasha na tym redmi 3 aby weliminowac calkowicie blad softu. Takze robic na 7.1.5?
Jak sie okaze ze to wina zaklocania sygnaly, to do kogo aie zglaszac? Orange twierdzi ze po jej stronie wszystko ok.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja bym włożył najpierw kartę do innego tel.i sprawdził.Może się okazać że zmiana softu jest zbędna i Twoja robota będzie daremna.

6 minut temu, widmo1980 napisał:

Ja bym włożył najpierw kartę do innego tel.i sprawdził.Może się okazać że zmiana softu jest zbędna i Twoja robota będzie daremna.

Myślę, że zbyt rzadko pamiętamy o tym, jak dziwne i trudne do zdiagnozowania problemy może powodować częściowo uszkodzona (a pozornie sprawna) karta SIM. Miałem w życiu już kilka takich dziwnych sytuacji, gdzie winiłem telefon, system, sieć, a problem rozwiązała wymiana karty na nową. Szkoda, że to tak w sumie droga operacja. Opłata powinna byc symboliczna, a np. T-Mobile inkasuje 25 zł.

3 minuty temu, latet napisał:

Myślę, że zbyt rzadko pamiętamy o tym, jak dziwne i trudne do zdiagnozowania problemy może powodować częściowo uszkodzona (a pozornie sprawna) karta SIM. Miałem w życiu już kilka takich dziwnych sytuacji, gdzie winiłem telefon, system, sieć, a problem rozwiązała wymiana karty na nową. Szkoda, że to tak w sumie droga operacja. Opłata powinna byc symboliczna, a np. T-Mobile inkasuje 25 zł.

Orange także pobiera 25 zl.Z tym że jak masz dostępne środki na koncie, mogą Ci za wymianę pobrać z konta.

3 godziny temu, siesiu napisał:

Masz nie skonfigurowany przycisk Ekran główny.. Żeby to zrobić, musisz... albo nie, nie napiszę Ci - sam przeczytaj FAQ - tam jest rozwiązanie i dużo innych rzeczy, z którymi powinieneś się zapoznać :-) 

Wiesz, strasznie nie lubię takich forumowych cwaniaków, którym wydaje się, że pozjadały wszystkie rozumy. Naprawdę masz mnie za idiote? Myślisz, że nie jest ustawione działanie przycisku tak jak być powinno, skoro na poprzednich romach działało a teraz nie działa? Zobacz geniuszu na mój zrzut z telefonu. Czy tak ma być ustawione według Ciebie i powinno mi działać? Bo sorry, ale niestety w dalszym ciągu zawiesza się...

15902915_952500521517444_16153390_o.png

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...