Jump to content

MIUI 7.1.5

Recommended Posts

10 minut temu, adiif1 napisał:

Takie szybkie pytanie mam odblokowany bt wgrany najnowsze twrp lecz przy wgraniu romu zatrzymuje sie na logu mi niezaleznie ile czekam :/ trzeba wykonac jeszcze cos? Typu pierw upgrade flashem do 8 potem twrp i paczka zip?

Jak długo czekasz? Pierwsze uruchomienie może potrwać nawet około 30 minut.

Na pewno dobry ROM wgrałeś?

• Like 1
  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ale to tobie root jest potrzebny więc go sobie rób - albo nie aktualizuj systemu. Pewnie zdecydowana większość ludzi nie używa roota albo nie wie nawet, że coś takiego istnieje i co, tacy ludzie muszą

Słuchaj przecież robimy automatycznie 30 urządzeń. Mam ogromny skrypt na tysiące linii, z modułami, czy kompilacją równoległą na 24 wątki CPU... Nic nie robię ręcznie. Wybieram parametr 99, idę sobie

Masz nie skonfigurowany przycisk Ekran główny.. Żeby to zrobić, musisz... albo nie, nie napiszę Ci - sam przeczytaj FAQ - tam jest rozwiązanie i dużo innych rzeczy, z którymi powinieneś się zapoznać  

Posted Images

39 minut temu, adiif1 napisał:

Na pewno dobry, przechodze z andka 6 czekalem z 10 minut, nigdy dluzej na zadnym fonie mi sie tyle nie bootowal a mialem ich naprawde sporo i praktycznie high endy

Jaki model ?

14 godzin temu, latet napisał:

A skąd w ogóle pomysł, że nie korzysta z A-GPS? Przecież to standard w telefonach od dawna? Może problem leży gdzieś indziej?

5 godzin temu, virusek90 napisał:

A-GPS korzysta z serwerów operatora sieci komórkowej (jeśli operator wg je wspiera)

W telefonach działą to inaczej niż w przemysłowych urządzeniach. Normalnie z prędkością około 50 bitow/s GPS pobiera z satelity jego dane lokalizacyjnę czyli orbitę itp. Tych danych może uzywać przez parę dni poźniej się przedawniają. To pomaga znaleźć fixa szybciej bo jak odbierze słaby sygnał z jakiegoś satelity to z danych wie gdzie powinien teraz być i nie musi wyliczać pozycji pełnej.  Pobranie tych danych z satelity zajmuje ponad 12 minut. 

Telefon łączy się do serwerów które serwują aktualne dane lokalyzacyjne satelitów. Dzięki temu używając internetu mamy lokalizacje satelitów na mapie nieba nim telefon odbierze jakikolwiek sygnał. Z jakiegoś powodu MIUI nie pozwala na zapisanie tych danych, lub w ogóle ich nie pobiera i zawsze lokalizację musi wyliczyć po otrzymaniu sygnału z wystarczającej liczby satelitów. Widziałem bug report otwarty, znajdę to wkleję ale był otwary długo i nie widać zeby cos robili.

więcej tu:https://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS

9 minut temu, Redmi2 napisał:

Z andka 6 na? 7.0?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jeżeli tak, to czy nie powinno to być jak w instrukcji dla Mi 5? @adiif1

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE
  • Like 1

W telefonach działą to inaczej niż w przemysłowych urządzeniach. Normalnie z prędkością około 50 bitow/s GPS pobiera z satelity jego dane lokalizacyjnę czyli orbitę itp. Tych danych może uzywać przez parę dni poźniej się przedawniają. To pomaga znaleźć fixa szybciej bo jak odbierze słaby sygnał z jakiegoś satelity to z danych wie gdzie powinien teraz być i nie musi wyliczać pozycji pełnej.  Pobranie tych danych z satelity zajmuje ponad 12 minut. 
Telefon łączy się do serwerów które serwują aktualne dane lokalyzacyjne satelitów. Dzięki temu używając internetu mamy lokalizacje satelitów na mapie nieba nim telefon odbierze jakikolwiek sygnał. Z jakiegoś powodu MIUI nie pozwala na zapisanie tych danych, lub w ogóle ich nie pobiera i zawsze lokalizację musi wyliczyć po otrzymaniu sygnału z wystarczającej liczby satelitów. Widziałem bug report otwarty, znajdę to wkleję ale był otwary długo i nie widać zeby cos robili.

więcej tu:https://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS

U mnie telefon łapie fixa w pomieszczeniu na zimno w parę sekund więc agps raczej działa

Wysłane z Mi4c

27 minut temu, Vergiliusz napisał:

Jeżeli tak, to czy nie powinno to być jak w instrukcji dla Mi 5? @adiif1

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Bezsensu bo i tak trzeba wgrac androida 6 a ja juz go posiadam a reszta dotyczy wgrywania twrp :/

Edited by adiif1
Bezsensu bo i tak trzeba wgrac androida 6 a ja juz go posiadam a reszta dotyczy wgrywania twrp :/

Co bez sensu ? Przechodzisz z oficjalnego miui z 6 na xiaomi.eu z 7 tak ?

Wysłane z mojego Mi-4c

• Like 1
24 minuty temu, Redmi2 napisał:

To przechodzac z cm to zrob miflash z china dev, wgraj twrp i wgraj xiaomi.eu

A drugi aposob, zrob wipe all w twrp i install i zainstaluj xiaomi.eu i tyle.

A czemu mialbys nie robic wipe?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Drugi sposob nie dziala :// takze poczekam moze

Panowie, mam aktualizacje miui z sierpnia. Polecacie wgrac teraz ta najwnosza (7.1.5), czy jest tu jakas stabilniejsza? Taka o której ludzie najmniej narzekali ;) Pozdrawiam. Telefon: redmi note 3 pro 3/32

Panowie, mam aktualizacje miui z sierpnia. Polecacie wgrac teraz ta najwnosza (7.1.5), czy jest tu jakas stabilniejsza? Taka o której ludzie najmniej narzekali ;) Pozdrawiam. Telefon: redmi note 3 pro 3/32

34 minuty temu, rojeqq napisał:

Ja mogę polecić 6.12.29, wciąż jestem na niej i sprawuje się świetnie. Wydajna oraz na spokojnie osiągam 7h SoT. ;)

• Like 1

a czy moglbys mi podeslac linka do tej wersji pod rmnote 3 pro? :) bo szukam i nie moge znalezc.. zgrywam to na telefon przez mi pc suite i pozniej wchodze w biosa tak jakby i to instaluje tak?

48 minut temu, flexeii napisał:

Ja mogę polecić 6.12.29, wciąż jestem na niej i sprawuje się świetnie. Wydajna oraz na spokojnie osiągam 7h SoT. ;)

a i czy moglbys mi powiedziec, czy jak mam wersje androida 5.1.1 to moge normalnie wgrac 6.12.29 oraz 7.1.5? zgrywam plik, wrzucam na fona z mi pc suite i instaluje? nie usuna mi sie zdjecia, smsy kontakty itd? mam wersje teraz 6.8.11

7 godzin temu, Szyszonek napisał:

- i temat poruszany juz przeze mnie na forum, bardzo bym prosil w miare mozliwosci o poprawke tego - po wlaczeniu fingerprinta nie da sie usunac hasla blokady ekranu. Czyli mowiac krotko, aby uzywac fingerprinta, musze miec zalozona blokade ekranu. Na global stable byla mozliwosc blokowania konkretnych aplikacji fingerprintem bez posiadania wlaczonej blokady ekranu (ustawialo sie chyba jakis wyjatek dla ekranu blokady, zeby nie dzialala blokada, o ile dobrze pamietam), tu tak ustawic sie nie da i musze korzystac z zewnetrznej apki do blokowania aplikacji fingerprintem, co jest troche bez sensu moim zdaniem...

Jesli sie myle w ktoryms z punktow, to prosze o sprostowanie mojej niewiedzy :-)

Prostuję: zawsze trzeba było mieć dodatkową blokadę, żeby użytkownik nie stracił całkiem dostępu w przypadku gdy mu coś się z palcem stanie lub czytnik się uszkodzi. Sam fingerprint to niestety duże ryzyko utraty danych, a na to żadna poważna firma nie pozwoli.

Uprzejma prośba o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:

Telefon Redmi 4 Pro, system jak w temacie

tło było takie, że przestał działać Google Play błąd (kod 492)

1. Zgodnie z poradą w wątku Redmi4Pro/Problemy techniczne wyczyściłem cache aplikacji - nie pomogło

2. Zgodnie z radą Kolegi w wątku zainstalowałem via TWRP paczkę z aplikacjami Google - uszkodziło to konfigurator aplikacji

3. Próbowałem zainstalować system na nowo po uprzednim Wipe/Cache/Dalvik/Data/Internal Storage - po instalacji wywala dalej konfigurator i mam wrażenie, że zostały śmieci ( jakaś tapeta itp.

Po 2 systemu instalacji udało się uruchomić Google Play i zainstalowałem np Whatsapp ale grę dla dziecka pt. Rayman "wywala" z błędem jak w załączniku

Co w takiej sytuacji Szanowne Grono?

Dzięki za pomoc!

IMG_2296 (1).jpeg

Edited by bird1003
1 godzinę temu, Numb napisał:

Prostuję: zawsze trzeba było mieć dodatkową blokadę, żeby użytkownik nie stracił całkiem dostępu w przypadku gdy mu coś się z palcem stanie lub czytnik się uszkodzi. Sam fingerprint to niestety duże ryzyko utraty danych, a na to żadna poważna firma nie pozwoli.

Zle zrozumiales. Chodzi o to, zeby telefon ustawic tak, zeby ekran blokady byl bez zabezpieczenia - czyli odblokowanie przez przeciagniecie palcem, a blokada fingerprint + np. wzor byla ustawiona tylko dla konkretnych aplikacji, np. do SMS. Aktualnie takiej opcji nie posiadam, a bylo takie cos w fabrycznym, smieciowym Global Stable 8.0.5.0.0. W xiaomi.eu rozwojowej 7.1.5 w moim Redmi 4 Pro jest mozliwosc uzycia fingerprinta tylko, jesli jest wlaczone haslo blokady ekranu. Nie rozumiem takiego rozwiazania w tym devie, bo co uzytkowanie fingerprinta z aplikacjami ma wspolnego z ekranem blokady, dlatego o tym pisze, bo jest to ze soba nierozerwalnie polaczone.

43 minuty temu, Szyszonek napisał:

Nie rozumiem takiego rozwiazania w tym devie, bo co uzytkowanie fingerprinta z aplikacjami ma wspolnego z ekranem blokady, dlatego o tym pisze, bo jest to ze soba nierozerwalnie polaczone.

Chyba chcą cię zmusić do zakupu MiBanda. To w tej chwili chyba jedyna oocja żeby ekran był odblokowany (w pobliżu), a aplikacje chronione odciskiem lub wzorem czy pinem.

Edited by FromWP
4 godziny temu, Pawel978 napisał:

Czy chrome to najlepsza przeglądarka (mam na myśli zużycie baterii)? Polecacie coś lepszego pod tym względem?

Sprawdź APUS Browser. Przy okazji można blokować reklamy i przynajmniej na komorkomania stronka nie wie, że są blokowane. Na PC wykrywa adbloka.

3 godziny temu, rojeqq napisał:

a czy moglbys mi podeslac linka do tej wersji pod rmnote 3 pro? :) bo szukam i nie moge znalezc.. zgrywam to na telefon przez mi pc suite i pozniej wchodze w biosa tak jakby i to instaluje tak?

a i czy moglbys mi powiedziec, czy jak mam wersje androida 5.1.1 to moge normalnie wgrac 6.12.29 oraz 7.1.5? zgrywam plik, wrzucam na fona z mi pc suite i instaluje? nie usuna mi sie zdjecia, smsy kontakty itd? mam wersje teraz 6.8.11

Moglby mi ktos pomoc :)?

Chciałem zgłosić problemy z sieciami 4G / LTE na Mi MIX-ie. Przy starcie przełacza się tylko na chwilę by potem wytrwale pozostawać na 3G / H / H+.

Sieć nju mobile oraz Play zachowują się tak samo. Na iPhonie w tej samej lokalizacji obie zostają na 4G.

Problem tymczasowo rozwiązałem z pomocą tego wątku: https://forum.xda-developers.com/mi-mix/how-to/workaround-lte-connection-issue-dev-rom-t3534492

Potrzebny był dwukrotny restart systemu by zostawał trwale na 4G.

Proszę o oflagowanie problemu do rozwiązania w przyszłych wersjach rozwojowych.

Macie też tak na mi5s że jak ustawicie wyszukiwanie google to za jakiś czas system sam zmienia na chiński ? Jakim cudem to się dzieje i dlaczego... Przecież jak coś ustawie to powinno zostać a nie resetować się samoczynnie... Ehh

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak u was ale na moim mi5 64gb baterie ŻRE w oczach. Przy uzywaniu tel z wlaczonym transferem danych grzeje sie jak farelka. Ogolnie odczuwam 30% wiekszy pobor energii i zacina sie przy niektorych akcjach laguje jak Pentium II w gta2 :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 hour ago, steq20 said:

Macie też tak na mi5s że jak ustawicie wyszukiwanie google to za jakiś czas system sam zmienia na chiński ? Jakim cudem to się dzieje i dlaczego... Przecież jak coś ustawie to powinno zostać a nie resetować się samoczynnie... Ehh

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Tak, miałem tak u siebie na Mi5s parę razy. Ale od kilku dni od dziwo nawet po restarcie pamięta, że ma być Google Now a nie chiński asystent. Więc kwestia jest nieregularna i nie dotyczy tego ROMu tylko, bo ja mam przedostatni u siebie.

Edited by BaRt SVD
Po instalacji za pomoca mi flasha + recznie dogranie twrp ( sformatowanie partycji userdata ( wola haslo ) ) po czym telefon sie juz nie uruchamia wie ktos dlaczego?

Czegoś brakuje w tej opowieści.
Albo system sformatoowany albo rom nie od tego telefonu.

Niniejszy post powstał przy użyciu Redmi 3.

Cały czas walczę z słuchawkami bt. Jak odbieram rozmowę to jest ok. Jak ją wywołuje to po pewnym czasie telefon się restartuje lub przestaje działać dotyk. Pewien czas normalnie działał zestaw głośnomówiący ale też zfixował. Dodam, że mam podłączoną opaskę mb2 i ona działa ok. Pomocy bo dużo jeżdżę autem i ta funkcja jest dla mnie niezbędna.

Problem potwierdziło kolejnych dwóch użytkowników tego fona. Dotyczy andka 7. Na poprzedniej wersji nie było problemu. Gdzie ten bug można zgłosić?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...