Acid

MIUI 7.1.5

499 posts in this topic

8 godzin temu, Uri0550 napisał:

Ma ktoś problemy z użytkowaniem zestawów słuchawkowych? Dziś kupiłem Plantronics m55 i jestem strasznie zawiedziony jak ta słuchawka działa z miui...

Testowałem z laptopem, lg l90, lg g2 mini, lg g2, samsungiem tab 2 i żadnych problemów. Na dwóch sztukach kenzo oraz 2 sztukach redmi 2 wystarczy dłoń umieścić pomiędzy telefonem a słuchawką i już nie działa... Nie mówiąc już o włożeniu telefonu do kieszeni...

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?

Proponuję spróbować z innym wydaniem ROMu, na jednym może działać lepiej, na innym gorzej. Używam słuchawek Plantronics BackBeat 903, i miałem podobne problemy, ale było to jeszcze na MIUIv7 - gdy telefon był w kieszeni spodni lub w jakimś etui przy pasku spodni, nie dało się praktycznie słuchać muzyki, często zrywało na ułamek sekundy połączenie, czasem nawet co kilkanaście sekund. Ale zdarzało się to tylko na otwartej przestrzeni, i najczęściej w tych samych miejscach, np. idąc z domu do pracy mogłem z dokładnością do kilku metrów przewidzieć, kiedy zacznie mi zrywać, jakieś większe zakłócenia w danych miejscu były czy co. Czasem brałem ze sobą słuchawki kablowe, bo już szlag mnie trafiał. Natomiast wewnątrz budynków nie było żadnego problemu. Chcąc słuchać muzyki na zewnątrz bezprzewodowo, musiałem nosić telefon tak, aby był on jak najbliżej słuchawek (górna kieszeń koszuli, wewnętrzna kieszeń kurtki itp), albo trzymać go w ręce, wtedy było w miarę OK. Problem całkowicie zniknął po przejściu na MIUIv8, w pierwszych wydaniach MIUIv8 było idealnie, praktycznie żadnych "zerwań" połączenia, nawet w tych samych miejscach gdzie na MIUIv7 był problem. Niestety delikatne pogorszenie zauważyłem od wydania, w którym poprawiali coś z bluetoothem (był wtedy chyba jakiś problem z błędnym pokazywaniem zużycia baterii przez bluetooth) - czasami zerwie na chwilę połączenie, ale zdarza się to naprawdę niezwykle rzadko. Mogę więc powiedzieć, że bluetooth zdecydowanie lepiej działa na MIUIv8 niż v7. Mam tylko nadzieję, że będą jak najmniej przy nim grzebać, bo obawiam się, że poprawki mogą tylko sprawę pogorszyć.

@mars28 to u mnie w porównaniu do Ciebie jest tragicznie. Od momentu połączenia się słuchawki z telefonem to gra może 5 sekund potem 20 nie gra, 3 sekundy gra, 20 nie gra, 5 sekund gra, 20 nie itd itd...

Nawet gdy trzymam telefon jakieś 2-3 cm od słuchawki... Było tak na 7.1.5 i tak samo jest na 7.1.12... Może dało by radę zwiększyć moc modułu bt?

@slimdick

W innych aplikacjach też mam problem i na internecie sieciowym jak i na WiFi z pełnym zasięgiem, też jest problem. Ta sama sytuacja tyczy się zegara, co de facto denerwuje mnie bardziej.Jest 8:64, na moim zegarku w telefonie pokazuje 7:23...

Ale już widzę, że nie jestem sam, jeśli chodzi o internet

Edited by k0rdian

12 minut temu, Uri0550 napisał:

@mars28 to u mnie w porównaniu do Ciebie jest tragicznie. Od momentu połączenia się słuchawki z telefonem to gra może 5 sekund potem 20 nie gra, 3 sekundy gra, 20 nie gra, 5 sekund gra, 20 nie itd itd...

Nawet gdy trzymam telefon jakieś 2-3 cm od słuchawki... Było tak na 7.1.5 i tak samo jest na 7.1.12... Może dało by radę zwiększyć moc modułu bt?

No to faktycznie kiepsko. Jak masz czas i chęci to spróbuj z jakimś starszym wydaniem MIUI, proponuję któreś z pierwszych wydań MIUI8. Oczywiście może nic to nie dać, bo to MIUI przecież, co telefon to inne problemy. Sam siedzę jeszcze z pewnych względów na 6.12.1, nie wiem, jak u mnie z bluetoothem na najnowszych wydaniach. Może coś tam znowu ostatnio mieszali przy tym. Może być też ta druga możliwość, że jednak słuchawki BT firmy Plantronics potrzebują mocniejszego sygnału. Czytałem gdzieniegdzie podobne opinie, że zdarzają się zerwania połączeń gdy telefon jest np. w kieszeni spodni.

Hej. Możecie mi powiedzieć, czy bloker reklam dobrze u was działa? Blokuje reklamy m.in. w Tapatalk i w przeglądarce internetowej?
Wcześniej miałem Miui z października (wraz z dodatkami MiuiPolska) i blokada reklam spisywała się wzorowo, a teraz niestety wszystko przepuszcza.

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Ja mam zainstalowany Adaway i nie mam problemu z reklamami, tyle że potrzebuje roota. Dodam że nie instalowałem dodatków.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Przepuszcza mi reklamy w aplikacjach wyłącznie przy połączeniu WiFi.

Dnia 12.01.2017 o 22:26, FromWP napisał:

wersję 7.1.5, czy już 7.1.12 i na jaką wersję romu. Jak nie zrobiłeś kopii a coś się pokopało to bez utraty danych może być ciężko. 

Sorry za zmianę tematu, ale zauważyłem, że masz wpisany Redmi 3S w profilu - instalowałeś może 7.1.5 i jesteś w stanie coś powiedzieć na temat "Poprawiony dźwięk (rozmowy, słuchawki, wideo etc) dla Redmi" ?? ;) Najbardziej mnie w sumie te rozmowy interesują...

Edited by Doki

1 godzinę temu, Doki napisał:

Sorry za zmianę tematu, ale zauważyłem, że masz wpisany Redmi 3S w profilu - instalowałeś może 7.1.5 i jesteś w stanie coś powiedzieć na temat "Poprawiony dźwięk (rozmowy, słuchawki, wideo etc) dla Redmi" ?? ;) Najbardziej mnie w sumie te rozmowy interesują...

Już mam 7.1.12, tylko trudno mi na twoje pytanie odpowiedzieć, bo problemów z dźwiękiem przy rozmowach, ze słuchawkami czy bez nigdy nie uświadczyłem, ani w Redmi 3 czy 3s. Na 7.1.5 również. Jedynie to jakieś problemy na wczesnych romach z Miui 8 na Redmi 3 z przyciskami słuchawek, ale szybko to zniknęło. A rozmawiam sporo z różnymi osobami w różnych sieciach i nikt nigdy nie narzekał na złą słyszalność. Wideo nagrywam sporadycznie ale też nie zauważyłem jakichś nieprawidłowości z dźwiękiem. Wierzę że to co piszą inni to nie wymysły ale mnie to ominęło. Jeden główny błąd tych ostatnich wydań (w sumie mało szkodliwy) 7.1.5 i 7.1.12 to ten domyślny dialer zawsze inny od stockowego jak się używa innych aplikacji do komunikacji. Z siecią, danymi komórkowymi, LTE, przełączaniem z 2G na 3G i LTE też zero problemów (sieć Play, jedna, czasami dwie karty sim).

1 person likes this

Guest
This topic is now closed to further replies.