Acid

MIUI 7.1.5

499 posts in this topic

DFG_2017-01-05-14-47-03.png

MIUI 7.1.5

• Możliwość wyboru jednostek siły/prędkości wiatru w Pogodzie (prócz Mi5)
  • Nowy instalator APK z antywirusem (prócz Mi5)
  • Poprawki GPS (Mi5)
  • Poprawiony dźwięk (rozmowy, słuchawki, wideo etc) dla Redmi
  • Aktualizacja Dodatków MIUIPolska, nowy plik hosts, aplikacje na /data z możliwością odinstalowania
  • Pełna lista zmian
  • Bez HMNote 2 w tym tygodniu
  • MiMax/NotePro/4c/4s bez aktualizacji
  • Uwaga: aktualizacja MIUI 7.1.5 nie jest aktualizacją Androida do 7.1

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na Redmi Note Pro (MTK)

To urządzenie musi mieć powiększoną partycję systemową wg tego aby móc instalować v8.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Mi5 Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/Mi4c/MiNote/MiNotePro i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Sty 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

3 people like this

Poprawki GPS (Mi5)

Zobaczymy ;-)

A jakie sa powody braku aktualizacji dla redmi note 2?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

GPS słabo łapie fixa przy pierwszym uruchomieniu. Zobaczymy co będzie później 

Ściągam. Zobaczymy co to będzie. Mam nadzieje że na RN3Pro aparat dobrze będzie chodził.

Co ciekawe wróciłem na czysty 6.11.24 i mam to samo na co ludzie skarżyli się przy 6.12.29, czyli zablokowane ikonki na pulpicie. Też mi się zablokowały :)

7 minut temu, JacekBB napisał:

Chrome się wysypuje podczas pobierania nowych dodatków do miui.

Cytat

Known issue for MI5:
- FC after files downloaded via Chrome

1 person likes this

Dodam tylko ze w tym tyg na china dev byly i sa bugi na wielu tel, moze i na wszystkich. A napewno na redmi3, redmi note 3 snap, mi4. 

Pierwszy to taki ze dioda powiadomien po naladowaniu do 100% gasnie i nie swieci na zielono jak zawsze.

A drugi to podczas polaczenie przychodzacego nie ma odrazu dzwieku tylko za jakis czas. Co jak opcja dla nieznanych numerw, tyle ze wystepuje dla tych z ksiazki tez. Mimo ze nie jest to zalaczone.

Wiec prawdopodbnie na 99% bedzie tez na xiaomi.eu

1 person likes this

Z wcześniejszych dodatków do miui usunąłem klawiaturę xperia. Teraz wgrałem przez recowery nowe dodatki a klawiatury xperia dalej nie ma.

1 person likes this

Przed chwilą, JacekBB napisał:

Z wcześniejszych dodatków do miui usunąłem klawiaturę xperia. Teraz wgrałem przez recowery nowe dodatki a klawiatury xperia dalej nie ma.

To coś masz pokiwane w telefonie, zainstalowałem nowe dodatki, klawiatura Xperia jest.

Jak na razie bez problemów.

Tapatalk - Xiaomi Redmi Note 4

Redmi 2, jeśli z tą diodą jest tak jak napisałeś, to mi taki błąd pasuje. Ja mam w opcjach tą diodę wyłączoną dla ładowania, ale w przedniej wersji miui i tak po naładowaniu telefonu zapalała się na zielono i przez to nie widziałem kolejnych powiadomień typu nieodebrane połączenia, sms-y itp, jeśli teraz się nie zapala, to mam nadzieję, że inne powiadomienia diodą będą widoczne. :-D

Posted (edited)

25 minut temu, Grzesiuso napisał:

To coś masz pokiwane w telefonie, zainstalowałem nowe dodatki, klawiatura Xperia jest.

Wcześniej usunąłem klawiaturę xperia jakąś aplikacją do usuwania systemowych aplikacji. Teraz wgrywam nowe dodatki i klawiatura się instaluje co widać w twrp ale jej fizycznie nie ma. Nie da się jej ustawić w ustawieniach.

Znalazła się :)

Edited by JacekBB

44 minuty temu, Redmi2 napisał:

drugi to podczas polaczenie przychodzacego nie ma odrazu dzwieku tylko za jakis czas. Co jak opcja dla nieznanych numerw, tyle ze wystepuje dla tych z ksiazki tez. Mimo ze nie jest to zalaczone

Na moim RN3P takiego błędu nie stwierdziłem.

Dodatki testowane na Mi5 i Mi4 także różne Androidy. Aplikacje idą na data więc można odinstalować jak ktoś którejś nie chce.

Wysłane z mojego MI 5

Cytat

Poprawiony dźwięk (rozmowy, słuchawki, wideo etc) dla Redmi

Bardzo proszę posiadaczy Redmi o opinie po testach praktycznych.

@Acid co to konkretnie za poprawki? Xiaomi czy Twoje?

Proszę też posiadaczy Mi5 testujących 7.1.5 o wrażenia na temat GPS. Czy jest różnica w stosunku do zeszłego tygodnia? I znów to samo pytanie – czy Xiaomi ruszyło d*pę i tu coś poprawiło, czy to nadal poprawki w "EU" only?

Poprawiony dźwięk (rozmowy, słuchawki, wideo etc) dla Redmi

Bardzo proszę posiadaczy Redmi o opinie po testach praktycznych.

@Acid co to konkretnie za poprawki? Xiaomi czy Twoje?

Proszę też posiadaczy Mi5 testujących 7.1.5 o wrażenia na temat GPS. Czy jest różnica w stosunku do zeszłego tygodnia? I znów to samo pytanie – czy Xiaomi ruszyło d*pę i tu coś poprawiło, czy to nadal poprawki w "EU" only?

Przesiadz sie na china i tam potestuj z tydzien na mi5 i dopiero oceniaj prace xiaomi. Jedziesz na przerobce xiaomi.eu wiec jaki sens oceniac to co robia chinczycy? Np na mi max u mnie zero bledow jesli chodzi o 7.0. Zobaczymy jak wyjdzie xiaomi.eu

A skad wiem ze moze byc roznie xiaomi.eu vs china mimo ze ten pierwszy opiera sie na tym drugim? A chociazby ze widze roznice w dzialaniu mi4 na obu.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Posted (edited)

6 minut temu, Redmi2 napisał:

Przesiadz sie na china i tam potestuj z tydzien na mi5 i dopieto oceniaj prace xiaomi. Jedziesz na przerobce xiaomi.eu wiec jaki sens oceniac to co robia chinczycy? Np na mi max u mnie zero bledow jesli chodzi o 7.0. Zobaczymy jak wyjdzie xiaomi.eu
A skad wiem ze moze byc roznie xiaomi.eu vs china mimo ze ten pierwszy opiera sie na tym drugim? A chociazby ze widze roznice w dzialaniu mi4 na obu.

Nie pierwszy raz insynuujesz między wierszami, że Acid i ekipa psują coś, co w "china" działa wyśmienicie. I choć zapewne nie jest to niemożliwe (bo w tych sprawach wszystko jest możliwe), to chyba jednak korzyści, poprawek i usprawnień w EU jest więcej niż ew. uchybień.

"China" nigdy nie używałem na co dzień, ale owszem, do krótkich testów porównawczych nie raz instalowałem china. Robiłem tak np. gdy miałem duże problemy z GPS na Mi2s oraz na Mi Note. I na china były dokładnie takie same jak wtedy na "eu".

Sprawdziłem też czy na "china" mam te same problemy z aparatem/kamerą co mam teraz na Mi5 na "eu". I oczywiście, też są takie same.

Jak widzisz jakaś konkretną rzecz, która na "china" działa ok, na EU została skopana, to ją zgłoś Acidowi, to zapewne to naprawi. Bo czemu miałby tego nie zrobić?

Edited by latet

Pokaz mi gdzie napisalem ze psuja. Mowie ze sa roznice w dzialaniu. Cos co nie raz nie dziala ok na xiaomi.eu dziala ok na china ale i jest tak ze na china cos zepsuja a@Acid to naprawi.
To dziala w obie strony. Jak wychodzil 7.0 na mi5 sam@Acid napisal w ktorym poscie ze wiecej problemu z ta zmiana niz korzysci, bo mase zmian i wiele rzeczy nie dziala i pamietam ze odpisal ze "ch... wie dlaczego"
Sam uzywam xiaomi.eu na redmi note 2, redmi 3 tescia tez xiaomi.eu, mi4c brata takze, mi max moj tez byl xiaomi.eu-teraz tylko chwilowo do testow 7.0 w beta teamie, mojej kobiety dalej na xiaomi.eu.
Xiaomie.eu to kawal dobrej roboty i sporo dodanych usprawnien, niektorych brak mi na china.
Ale jak to przerobka, moze wypadac gorzej albo lepiej w stosunku do oryginali, tak samo jest z bugami, moze byc ich znacznie wiecej lub mniej.
Ale zeby to oceniac trzeba pouzywac obu troszke dluzej niz pare godzin..

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

1 person likes this

Fajna teraz klawiatura Xperia jest. Dzięki Acid

Wysłane z MiNote

Posted (edited)

GPS mi5

Pierwszy fix dłuuuuugo, następne szybko - niestety nie liczyłem.

Po 3 godzinach jak na załączonym obrazku - czyli w moim przypadku poprawy specjalnej nie widać.

Nc+go dalej brak wizji

Screenshot_2017-01-06-13-34-36-198_com.miui.cit.png

Edited by hcboria

Posted (edited)

Na Mi5 poki co wszystko smiga (nawet poprawki jezykowe o ktorych wspomnialem :D ) poza jednym - dalej nie dziala pobieranie plikow przez wbudowana przegladarke. :( "Rozpoczynam pobieranie" i tyle. @Acid da sie jakos to naprawic? Juz chyba od trzech wydan albo i dalej nie da sie pobierac plikow przez wbudowana apke "Internet".

Edit:
Jednak nie wszystko smiga - wyszukiwanie z paska dalej wywala blad i FC. :(

Edited by mates21
1 person likes this

Da się. Z Chrome się nie da i wywala FC.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Acid napisał:

Da się. Z Chrome się nie da i wywala FC.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak na chrome, mozilli itd, bo ich nie uzywam. Podoba mi sie wbudowana przegladarka i z niej korzystam od dawna, ale ten brak mozliwosci pobierania plikow meczy... :(

Posted (edited)

Dalej są jaja z aparatem na RN3pro. Kurde, napisał bym o tym chinolom ale mój angielski jest słaby a z translatora lipa. ;/

Ktoś jest aktualnie na China? Jak tam jest z aparatem? Dokładniej z nagrywaniem filmów.

A może ktoś kto umie, wyciągnie jakieś pliki konfiguracyjne od kamery/aparatu ze starszego romu? Ogólnie na starszych romach wszystko śmiga jak ta lala. Ostatnie aktualki popsuły aparat.

Edited by Breyger

6 minut temu, Breyger napisał:

Dalej są jaja z aparatem na RN3pro. Kurde, napisał bym o tym chinolom ale mój angielski jest słaby a z translatora lipa. ;/

Ktoś jest aktualnie na China? Jak tam jest z aparatem? Dokładniej z nagrywaniem filmów.

A może ktoś kto umie, wyciągnie jakieś pliki konfiguracyjne od kamery/aparatu ze starszego romu? Ogólnie na starszych romach wszystko śmiga jak ta lala. Ostatnie aktualki popsuły aparat.

Uważaj bo Chinole patrzą na angielskie forum. 

Co się dzieje z tym nagrywaniem?

Ciężko jednoznacznie określić. Po przełączeniu na nagrywanie, zaczyna gubić ostrość, i jak teraz zauważyłem też jasność. Wywala po chwili FC Błąd aparatu i wywala do pulpitu. Po ponownym włączeniu aparatu, nawet ręcznie nigdzie nie łapie ostrości, ani automatycznie. Nagrywania włączyć już nie idzie. No i jest w nagrywaniu taki pasek szumu, jak w załączniku.

Dopiero po resecie telefonu działa, ale tylko chwilę i historia dalej się powtarza, więc nie idzie nic nagrać. 

I tak w koło macieju. Już ktoś inny wcześniej potwierdził ten problem więc nie jestem odosobniony.

Screenshot_2017-01-06-13-56-51-090_com.android.camera.png

Witam. W tym tygodniu wgrałem miui Polska o teraz mam takie pytanie. Jakbym teraz wgral tą wersję i coś by było nie tak itd to mógłbym pobrać poprzednią czyli tą co mam (6.12.29) i zainstalować ponownie bez utraty danych?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, maciek253 napisał:

Witam. W tym tygodniu wgrałem miui Polska o teraz mam takie pytanie. Jakbym teraz wgral tą wersję i coś by było nie tak itd to mógłbym pobrać poprzednią czyli tą co mam (6.12.29) i zainstalować ponownie bez utraty danych?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Nie. Będą błędy wywalać.

Posted (edited)

1 minutę temu, Breyger napisał:

Nie. Będą błędy wywalać.

Nie, wszystko powinno być ok.

Edited by Grzesiuso

7 minut temu, Breyger napisał:

.tak w koło macieju. Już ktoś inny wcześniej potwierdził ten problem więc nie jestem odosobniony.

Być może chodzi o mnie. Wyłącz HDR zaraz po wejściu w tryb wideo i problem ustąpi. Całe szczęście, że HDR można niezależnie włączyć na stałe do zdjęć i wyłączyć na stałe do wideo.

11 minut temu, Breyger napisał:

Ciężko jednoznacznie określić. Po przełączeniu na nagrywanie, zaczyna gubić ostrość, i jak teraz zauważyłem też jasność. Wywala po chwili FC Błąd aparatu i wywala do pulpitu. Po ponownym włączeniu aparatu, nawet ręcznie nigdzie nie łapie ostrości, ani automatycznie. Nagrywania włączyć już nie idzie. No i jest w nagrywaniu taki pasek szumu, jak w załączniku.

Dopiero po resecie telefonu działa, ale tylko chwilę i historia dalej się powtarza, więc nie idzie nic nagrać. 

I tak w koło macieju. Już ktoś inny wcześniej potwierdził ten problem więc nie jestem odosobniony.

To słabo. Próbowałeś czyścić dane aparatu?

3 minuty temu, Grzesiuso napisał:

Nie, wszystko powinno być ok.

A to dziwne. Mi wywalało błędy, i inni mi też pisali że będzie wywalać przy downgrade. :)

2 minuty temu, galakty napisał:

To słabo. Próbowałeś czyścić dane aparatu?

Oczywiście. Nawet full wipe. Problem jest w ostatnich aktualizacjach.

4 minuty temu, Direct napisał:

Być może chodzi o mnie. Wyłącz HDR zaraz po wejściu w tryb wideo i problem ustąpi. Całe szczęście, że HDR można niezależnie włączyć na stałe do zdjęć i wyłączyć na stałe do wideo.

Przetestuję. dzięki.

Hej. Dla posiadaczy Redmi 2 Pro. Czy klawisze głośności słuchawek działają w końcu? 

Jeśli pominąłem aktualizację z zeszłego tygodnia, to mogę od razu wgrać tą, czy muszę wgrać zaległą i dopiero dzisiejszą?

Guest
This topic is now closed to further replies.