Skocz do zawartości

Połączenie z komputerem


igoree

Rekomendowane odpowiedzi

po podłączeniu kablem do komputera komputer wogóle nie reaguje (win 10), pobierałem jakieś sterowniki-nie zadziałało. Nie wyświetla mi się opcja jaki ma być przesył pliku na górnej rozuwanej belce, próbowałem zmienić nazwę pliku persist.sys.usb.config na persist.sys.usb.mtp w data/property ale nic nie dało. Za pomocą aplikacji QuickShortcut próbowałem wejść w skrót do przesyłu plików- podziałało ale nie do końca: gdy klikam przejdź do skrótu wchodzi do ustawień przesyłu i automatycznie wychodzi, tak jakby miui blokowało czy coś. Da się wtedy zauważyć opcję o które mi chodzi ale no nie da się w nie wejść. Co może być problemem? Czy miui jakoś blokuje te opcję? czy zwykły wipe załatwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomogło nic z tych rzeczy

 

Dnia 6.11.2016 o 19:22, mrosi napisał:

Działa? Mi Note Pro jest widoczny? Pamiętaj, że musisz jeszcze w telefonie wybrać "Przesyłanie plików", bo domyślnie jest "Ładowanie baterii"...

i właśnie tej opcji nie mogę ustawić 

Edytowane przez igoree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, igoree napisał:

nie pomogło nic z tych rzeczy

 

i właśnie tej opcji nie mogę ustawić 

Pasek powiadomień - klikasz na powiadomienie "Ładowanie baterii". Powinna się rozwinąć lista, na której będzie można wybrać "Przesyłanie plików".

Przypomnij jeszcze, jaki masz system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, igoree napisał:

nie pomogło nic z tych rzeczy

 

i właśnie tej opcji nie mogę ustawić 

Przejdź do ustawień systemu i kliknij 5 razy na Wersja MIUI,jak wyświetli ci się komunikat że jesteś programistą przejdź do ustawień programistycznych które znajdziesz w ustawieniach systemu jak już je znajdziesz to wyszukaj tam opcji związanej z USB i tam ustaw MTP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś mógł byłbym bardzo wdzięczny ;), a jak z danymi? chcę zachować zdjęcia i kontakty, czy zwykła synchronizacja z chmurą wystarczy?

 

tylko jest 1 mały problem, nie działają mi przyciski home, return, uruchumione aplikacje i pare sektorów na ekranie ale mam kabel otg, działa w twrp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, igoree napisał:

gdybyś mógł byłbym bardzo wdzięczny ;), a jak z danymi? chcę zachować zdjęcia i kontakty, czy zwykła synchronizacja z chmurą wystarczy?

 

Instalacja TWRP nie usuwa danych,instalacja systemu w nowej wersji też nie usuwa danych,ale zapamiętaj że jak robisz coś przy systemie to zawsze rób kopie zapasową danych,jak masz jeszcze ten MIUI 7 to będziesz sobie musiał skopiować dane osobiste sam ale jak już będziesz mieć TWRP to dodatkowo można będzie wykonać kopie zapasową 1:1 systemu,taka kopia może uratować nam dużo czasu jak wykonamy ją przed instalacją aktualizacji która może okazać się niebezpieczna i system się nie uruchomi.

Jeśli masz chwile czasu i chęci to można być zainstalować TWRP i zainstalować na czysto MIUI 8,aby poprawić sprawność telefonu.

Kontakty masz pewnie na koncie Google,albo SIM?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, igoree napisał:

prowadź mnie co robić dokładnie, bo jestem  w tym zielony, najlepiej krok po kroku :D

 

Czyli wszystkie dane którę chcę zachować zgrać sobie gdzieś? Bo mam taką możliwość przez aplikację airdroid :)

Najlepiej będzie komunikować się przez błyskawiczne wiadomości GG,możesz się zalogować przez stronę internetową,bez potrzeby instalacji aplikacji GG na komputerze.

Na wiadomość prywatną prześle ci mój numer GG.

Zgraj sobie dane osobiste a kontakty jeśli masz wrzucone na konto Google synchronizuj przed cała operacją.

Naładuj baterie na minimum 80% wiem że ktoś powie że to za dużo,ale ja wolę mieć zapas baterii niż potem płakać że za mało % było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...