Skocz do zawartości

Mi5 Sam się restartuje i nie czyta kart sim


emelton0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj po ponownych uruchomieniu telfon zwariował , sam się uruchamia , i nie widzi kart sim . 

Jest to Xiaomi mi5 64 GB Bootloader odblokowany , wersja systamu na którym to się stało to  6.0 6.11.10 .

Próbowałem instalować różne romy w TWRP i przez fastboota z Miflash toolem i nie wiem już co się dzieje z nim . 

Zrobiłem z ciekawość test na to czy jest zablokowany bootlader i wyszło mi że jest false . Co jest dziwne bo romy mogę instalowac bez problemu z poziomu twrp czy fastboota.

Telefon widzi mi normalnie w fastboocie , ale jak włączę go do systemu i podłącze kabel to nie widzi mi już urządzenia i sam się włącza i nie widzi żadej karty sim , ogólnie zwariował.

podczas ładowania też ma jakieś problemy ładuje się do 15% i stoi.

Przyznam , że zmieniałem linijki w Build.propie i po tym to się stało.

Dostaję też kominikat nie rozpoznano ID urządzenia.

 

ZAUWAŻYŁEM TE ,ŻE NIE MAM NUMERU IMEI

 

Z Góry dziękuje za pomoc.

 

Poniżej załączam log z twrp.

orca_share_media1483558214476 (1).log

Edytowane przez emelton0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do dyskusji ...

mam podobny problem z wyłączaniem się drugiej karty SIM (Orange). Pierwsza działa w sieci Play. Zamiana też nic nie daje. Coś się dzieje ze slotem 2.

Obecnie mam wgrany ROM Xiaomi.eu Stable 8.1.6.0  Od listopada nic się nie działo do wczoraj. Przerwało mi rozmowę na SIM2 i znikła ikonka sieci.

Dodam, że nie instalowałem żadnej aplikacji, która mogłaby coś namieszać. Root nie jest wgrany.

Wcześniej też miałem takie problemy z drugą kartą SIM. Wymieniłem u operatora Orange na nową kartę nano SIM, wgrałem w/w ROM i sprawa "ucichła" - do wczoraj.

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, że wszystko działa poprawnie przez kilka - kilkanaście tygodni, aż tu nagle pojawiają się problemy :(

Przez TWRP wgrałem ponownie ROM 8.1.6.0 i dodatki MIUI Polska - niestety problem pozostał.

Zastanawia mnie czy jest to problem oprogramowania czy telefonu Mi5 ?

Może miał ktoś już taki problem i sobie z nim poradził - liczę na wsparcie forumowiczów :D

Edytowane przez dvs999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaważyłem podobny problem u siebie w pierwszym dniu korzystania z mi5 (przedwczoraj). Po włożeniu karty w SIM2 po jakimś czasie używania wywala mi zasięg z komunikatem "karta sim niezarejestrowana w..." i pomagał jedynie restart. Teraz włożyłem w SIM1 i jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślijcie telefon do MiCenter do Acida on wam zrobi telefon. Próbowałam sam PRZYWRÓCIĆ EMAI, ale telefon tak padł, że niewiedzialem jak. Program qspt także mi nie widział urządzenia tak więc d*pa. Wyślijcie tel do MI CENTER

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emelton0 napisał:

Wyślijcie telefon do MiCenter do Acida on wam zrobi telefon. Próbowałam sam PRZYWRÓCIĆ EMAI, ale telefon tak padł, że niewiedzialem jak. Program qspt także mi nie widział urządzenia tak więc d*pa. Wyślijcie tel do MI CENTER

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Podejrzewam, że masz inny problem niż ja. U ciebie telefon nie widzi kart, u mnie widzi, tylko nie wiadomo dlaczego w bliżej nieokreślonym czasie wyłącza się 2 karta. Wystarczy restart telefonu i wszystko jest ok, tylko problem powraca. Czasami podczas rozmowy karta potrafi zgubić sygnał i włączyć się. IMEI na 1 i 2 karcie poprawny, IMEI SV "00". 

Dzisiaj wgrałem DEV 7.1.12. Zobaczymy czy będzie poprawa. Nadal nie wiem czy to błąd software czy hardware. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Wczoraj wieczorem formatowałem cały telefon przez twrp i wgrałem najnowszą aktualizacje miui polska. Karty wieczorem działały obie, a dzisiaj tylko jedna. Jak chce gdzieś zadzownić to wyświetla mi się komunikat "Sieć komórkowa jest niedostępna." Dodam, ze wczoraj wieczorem sprawdzałem obie karty i wszystko bylo z nimi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ten sam problem z Xiaomi mi5. Samoczynnie przestał czytać kartę SIM, a obecnie wyłącza się po włożeniu jej. Sflashowałem go na MIUI 9.7.12.7, ale nie pomogło.
Karta SIM w innym telefonie działa bez zarzutu, w mi5 zarówno SIM1 jak i SIM2 (w sieci Orange) powodują wyłączanie. Bootloader jest odblokowany.
Ładowanie działa normalnie, do 100%.

Czy udało Ci się rozwiązać problem przez instalację innych ROMów? Bo nie wiem, czy marnować na to pół dnia.

Edytowane przez Myrhol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, mam podobny problem co mikus933, po aktualizacji do wersji 9.2.1.0 przestała działać karta sim. Jest sprawna, sprawdzona na dwóch innych telefonach, przepiąłem ją do SIM1 i SIM2, niestety nic nie pomogło. Prośba o link, w którym jest opis jak przywrócić poprzednią wersję systemu lub zainstalować nowy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...