Skocz do zawartości

Nie reaguje #martwy


breskin

Rekomendowane odpowiedzi

Brak słów.

-------------

http://en.miui.com/thread-168788-1-1.html

Idąc tym tropem próbowałem po raz kolejny trzymać power i vol +/- przez kilka minut i telefon podłączony do komputera w końcu wszedł mi w fastboota. Zdjąłem właśnie blokadę przy pomocy Mi Unlocka i dałem reboot phone, póki co, telefon wstaje z logiem mi

 

edit: Wstał, działa, zaraz będę instalował polskie MIUI. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Hemus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem ze swoim telefonem, dzisaj jechałem autem używałem wgranej w telefon automapy i po jakimś czasie (2-3 godzianch używania automapy) telefon się wyłączył i do chwili obecnej nie chce się uruchomić. Wciskałem kombinację klawiszy powetr + oraz power - sam power ale nic to nie dało. W momencie kiedy telefon się wyłączył bateria miała jeszcze spokojnie 40%. Telefon podłączałem pod ładowarkę oraz pod kompa przez kabel usb nic to nie dało. Nie świeci się dioda ładowania jak podłączam telefon. Proszę Was o podpowiedz co robić, wcześniej nigdy nie miałem problemu z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janus

Jeśli masz woltomierz albo inne pomysły (dotknięcie językiem styków baterii i poczucie mrowienia), to sprawdź czy przypadkiem akumulator daje jakieś oznaki życia. Jeśli tak, to całość którą napisałem na dole jest dla Ciebie. Jeśli nie, to wymiana akumulatora może okazać się bardzo pomocna.

 

Jeśli nie reaguje to już raczej nic nie zrobisz. 
Zostaje tylko serwis, gdzie przeprowadzą diagnostykę.

Ja obstawiam płytę główną. :-D

A czyściłeś telefonik regularnie? 

Popróbuj jeszcze jutro z power +, power -.

Cytat

Idąc tym tropem próbowałem po raz kolejny trzymać power i vol +/- przez kilka minut i telefon podłączony do komputera w końcu wszedł mi w fastboota. Zdjąłem właśnie blokadę przy pomocy Mi Unlocka i dałem reboot phone, póki co, telefon wstaje z logiem mi


I wsadź na noc do ładowarki (byle w jakimś bezpiecznym miejscu nienarażonym na ewentualne "szkody" gdy będziesz spał)
"Co jest martwe, nie może umrzeć"

Albo czekaj na odpowiedź eksperta @Acid.
Sam jestem ciekaw jak radzi sobie z trupami :D

Warto też wziąć pod uwagę, że Twój telefon ma prawie 3 lata, czyli 2-krotnie przeżył już swoją gwarancję.
Więc jeśli @Acid uzna, że serwis jest niezbędny to zastanowiłbym się nad kupnem nowego.
 

Edytowane przez bezglowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach jak był podłączony do ładowarki pojawiła się dioda z ładowaniem, telefon uruchomił się, naładował jednak nie do 100% a do 99% wcześniej tak nie było. Dzisiaj znów musiałem intensywanie używać automapy i znów telefon padł podłączyłem i czekam aż się uruchomi, najgorsze jest to że czekam na ważny telefon a tu lipa nie mogę oddzwonić bo nie mam nr telefonu.. Pewnie bateria do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Po kilku godzinach jak był podłączony do ładowarki pojawiła się dioda z ładowaniem, telefon uruchomił się, naładował jednak nie do 100% a do 99% wcześniej tak nie było. Dzisiaj znów musiałem intensywanie używać automapy i znów telefon padł podłączyłem i czekam aż się uruchomi, najgorsze jest to że czekam na ważny telefon a tu lipa nie mogę oddzwonić bo nie mam nr telefonu.. Pewnie bateria do wymiany

 

By zapobiec przeładowaniu baterii, po jej naładowaniu następuje odcięcie aż spadnie np. do 95 i jej ponowne doładowanie.

No jak od 3 lat jej nie wymieniales to wygląda na to że faktycznie bateria kończy żywot.

Jak kupisz kolejną to przed użytkowaniem poczytaj jakiś poradnik o tym jak dbać o baterie LiPo lub Li-ion.

Dowiesz się kilku ciekawych rzeczy,

Jak np. to, że nie czekamy aż bateria się rozładuje tylko ładujemy ją nawet gdy brakuje 30% a mamy dostęp do ładowarki

 

Wytaptane

 

 

No i te baterie nie mają efektu pamięci więc nie trzeba (a nawet nie wolno) ich formatować.

No i nie wolno ich rozładować na maksa, a jak będziesz próbował odpalić telefon po tym jak się rozładował to możesz ją wykończyć na amen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bezglowy napisał:


 

 


By zapobiec przeładowaniu baterii, po jej naładowaniu następuje odcięcie aż spadnie np. do 95 i jej ponowne doładowanie.
No jak od 3 lat jej nie wymieniales to wygląda na to że faktycznie bateria kończy żywot.
Jak kupisz kolejną to przed użytkowaniem poczytaj jakiś poradnik o tym jak dbać o baterie LiPo lub Li-ion.
Dowiesz się kilku ciekawych rzeczy,
Jak np. to, że nie czekamy aż bateria się rozładuje tylko ładujemy ją nawet gdy brakuje 30% a mamy dostęp do ładowarki :)

Wytaptane
 

 

Masz może propozycję co najlepiej kupić żeby trzymała jak najdłużej, pewnie do do oryginału nie będzie dorastać ale żeby była jak najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może propozycję co najlepiej kupić żeby trzymała jak najdłużej, pewnie do do oryginału nie będzie dorastać ale żeby była jak najlepsza.

Lepiej dorzucić kilka złotych i kupić oryginalną. Nie będzie problemu z jej znalezieniem np. na Aliexpress (ale czas oczekiwania..) Jak musisz kupić na szybko, to kup taką która jest dedykowana do Twojego telefonu i ma dobre opinie ale później radzę zakupić oryginalną. Nie raz już się słyszało, że zamienniki lubią sobie wybuchnąć. A tego byśmy raczej woleli uniknąć

 

Wytaptane

 

 

Poza tym, zamienniki lubią "chwalić" się swoją przekozacką pojemnością ale jeśli są gówniane ogniwa to w efekcie możemy otrzymać coś co nie trzyma dłużej niż kilka godzin. Dlatego ja zawsze preferuję oryginały. Chyba, że kupujesz baterię z jakieś renomowanej firmy (a te przeważnie nie są za tanie) to wtedy raczej nie ma ryzyka

 

Konkretnych przykładów nie podam bo nie było mi dane kupować jeszcze zamiennika. Najlepiej kieruj się opinią tłumu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z 1,5 letnim letnim telefonem Xiaomi mi4c.
Wczoraj rozładował mi się telefon, podłączyłem go do ładowania lecz zamiast czerwonej świecącej stale diody (normalnie oznacza ona poziom baterii) dioda mruga na czerwono przez 1-2 minuty po czym przestaje. Brak jakiejkolwiek reakcji... 
Niestety wymieniałem baterię samodzielne więc gwarancji mi raczej nie przyjmą.
Nie znam się na tym więc bardzo proszę tłumaczyć mi wszystko łopatologicznie :P Z góry bardzo dziękuje

 

Edytowane przez SGlinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej :) Potrzebuje Waszej pomocy po tym jak sprobowałem zaktualizowac mi4c mojej mamy... Zrobilem tak jak zawsze , sciagnąłem najnowsza wersje ze strony miuipolska, i instaluj .zip z pamieci telefonu ( dokladnie nie pamietam jaka wersja byla, ale jakas z miui 8 ) wygladalo wszystko normalnie, weszlo do twrp i sobie instalowalo. No ale telefon juz nie powstal... zatrzymuje sie na logo MI, ipotem czarny ekran. Do twrp nie da sie wejsc, bo dokladnie to samo sie dzieje. Do trybu Fastboot sie da, wiec chcialem sprobowac wgrac przez Miflash ( wczesniej tego nie robilem, moje Mi4 na szczescie nigdy tego nie wymagalo). Poczytalem poradniki, posciagalem MiFlash, soft do telefonu ( taka nazwa : libra_images_7.11.2_20171102.0000.00_7.0_cn_8330cfe76f , wydaje mi sie ze ok ), no zabieram sie za flashowanie, niesety wyskakuje blad zaraz na poczatku : Critical partition flashing is not allowed.

 

Zanim zapoczatkowalem ten temat na forum , staralem sie poszukac rozwiazania na wlasna reke, znalazlem 2 rozwiazania na internecie :

1. Źle wlaczylem tryb fastboot ( ze trzeba oba przyciski glosnosci gora i dol ) nic to nie zmienilo

2. Że musze go odblokowac za pomoca miunlock - I tu zaczynaja sie schody poniewaz nie zapisalem sobie nigdzie numeru konta xiaomi, a na numer telefonu, jak i oba mozliwe emaila, dostaje informacje zwrotna , ze zla nazwa konta... Jest jakas szansa na odnalezienie w obecnym stanie tego numeru? Probowalem sie zalogowac na konto z mojego telefonu, udalo sie, jednak dostaje informacje ze moje urzadzenie nie jest wspierane przez Miunlock ( tylko nie wiem czy chodzi o mi4c mamy ktory jest podpiety do komputera, czy o moje mi4 na ktore zalozone jest to konto)

 

Niestety skonczyly mi sie juz pomysly, i proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sephriot napisał:

Miflash do najnowszej china dev, twrp, miui polska. 

po części masz racje ale zajęło mi to troszkę więcej czasu ale masz racje najnowszy china soft.

Po pierwsze na najnowszym miflash dodam ze nie chciało mi puścić ciągle miałem error i poczytałem i użyłem starszej wersij MiPhone20151028.

Aby wgrać przez mi flash musiałem telefon uruchomić w trybie ADB tu używałem jakiś komend w cmd(przepraszam jak pisze teraz głupoty ale nie wiem jak ten tryb się nazywa ale chodziło aby telefon widziany przez komputer był w trybie COM  takie sterowniki ściągnąłem do tego QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup

Plik chiński jaki użyłem ma nazwę libra_images_7.11.2_20171102.0000.00_7.0_cn_8330cfe76f

 

Przepraszam ale mój sp sposób to była jakaś zlepa postów które znalazłem i próbowałem.

 

Czy mogę dograć jezyk Polski do chińskiej wersji ?? Znaczy mam angielski w menu i chiński ale wole Polski

 

Edytowane przez szaber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie!

Mam poważny problem. Miałem na Mi4c jakiś stary rom miui polska (chyba 6.9..) i postanowiłem wgrać ten 

Był już zainstalowany jakiś TWRP więc tylko ściągnąłem paczkę z systemem i wykonałem następujące akcje: wrzuciłem ściągniętą paczkę na telefon>wyłączyłem telefon>uruchomiłem TWRP> wipe> wyczyściło wszystko > wstecz > install > wybrałem paczkę > instalowało się chwilę > kliknąłem reboot . 

Teraz telefon się nie włącza. Jest tylko logo MI przez chwilę i tyle. Dodam tylko że odblokowałem bootloader oficjalną metodą miflash unlock.

Bardzo proszę o szybką pomoc bo nie mam zastępczego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orjon napisał:

Huh, zablokowałeś sobie bootloader...

Spróbuj odblokować ponownie, jak nie pójdzie to niestety tylko instalacja china przez miflash (telefon w trybie EDL) i późniejsze odblokowanie wgranie TWRP i eu.

Dlaczego tak się stało? Już ponownie odblokowałem i teraz czekam aż się uruchomi telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś telefon zaczął mi się wyłączać, stan baterii jest na 80%, gdy się wyłączy, uruchamia się do momentu wyświetlenia "MI". Włącza się, gdy podłączę go pod ładowarkę, gdy odłącze od razu się wyłącza(na chwilę ma 60%, a potem od razu 80%), chyba, że go będę ładować przez jakiś czas, to wtedy działa przez chwilę. Wcześniej (parę tygodni temu)wyłączał się, gdy długo byłem z nim na chłodnym powietrzu (1-5°C). Telefon, jak i bateria będą miały już prawie dwa lata. Czego to może być wina, rom to miui polska 9? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej..

Postanowiłem dziś zaktualizować mojego mi 4c i przypadkowo dałem ciała..

Korzystałem z instrukcji: https://www.youtube.com/watch?v=LvFeX9UVsg0

Niestety nie doczytałem, że sposób instalacji różni się dla mojego modelu :/ pobrałem z miuipolska.pl odpowiedni rom dla mi 4c i zacząłem procedurę aktualizacji przez apkę aktualizacja. Telefon w trakcie procedury się wyłączył - sądziłem, że będzie to restart i gotowe.

Obecnie mój telefon nie chce się włączyć.. Przy podłączeniu do ładowania zapala się ekran startowy z logo Mi, gaśnie i znów się zapala.. Przy próbie wejścia w fastboot pokazuje się Mitu i koniec - nie mogę wejść w recovery. Telefon nie jest wykrywany przez komputer po podłączeniu.

Dam radę odkręcić sytuację samodzielnie czy pozostał serwis?

Z góry dzięki za wsparcie,

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszukam info jak odblokować bootloader.. Chyba, że możesz podesłać mi jakiś sprawdzony poradnik krok po kroku. Niestety jestem z tego zielony :/

Po kliknięciu prawym -> aktualizuj sterowniki mój Mi 4c w menadżerze pokazuje się teraz jako Android Phone / Android Bootloader Interface. Niestety wykrywa go jedynie gdy wejdę w FASTBOOT.

image.thumb.png.449dfdb047bd31914cf37f8e316196d4.png

 

Znalazłem opis odnośnie odblokowania bootloadera ale tutaj trzeba mieć włączony telefon z tego co zrozumiałem.. https://error24.pl/jak-odblokowac-bootloadera-w-xiaomi/

Edit. 1.

Zrobiłem flash romu wg instrukcji: https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/guide-flash-xiaomi-mi4c-using-fastboot/  jednak telefon wciąż nie chce wstać. Pojawia się logo, telefon gaśnie, znów pojawia się Logo..

Jestem w kropce.. :) Będę wdzięczny za każdą sugestię co mogę zrobić krok po kroku aby przywrócić telefon do życia.

 

Edytowane przez Farr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fastboot to po prostu ściągasz MiUnlock http://en.miui.com/unlock/download_en.html logujesz się na konto Xiaomi i odblokowujesz jeśli masz zgodę. Potem reboot i powinien wstać.

 

Flashu softu nie byłeś w stanie zrobić na zablokowanym bl w fastboocie więc nadal masz (przynajmniej mieć powinieneś) eu.

 

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...