Skocz do zawartości

Nie reaguje #martwy


breskin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Mój Xiaomi od jakiegoś czasu świrował i wyłączał się czasem przy stanie baterii 15-20%.
Czasami można było go ponownie włączyć, czasami musiałem mieć ładowarkę pod ręką aby mógł ożyć na nowo.Ogólnie czasem świrował

Dzisiaj przy stanie baterii ok.20% wyłączył się i do obecnego czasu nie reaguje na żadne ładowarki i kable.
Co polecacie w takiej sytuacji zrobić? Tylko serwis? Potrzebuję go szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, breskin napisał:

Cześć!
Mój Xiaomi od jakiegoś czasu świrował i wyłączał się czasem przy stanie baterii 15-20%.
Czasami można było go ponownie włączyć, czasami musiałem mieć ładowarkę pod ręką aby mógł ożyć na nowo.Ogólnie czasem świrował

Dzisiaj przy stanie baterii ok.20% wyłączył się i do obecnego czasu nie reaguje na żadne ładowarki i kable.
Co polecacie w takiej sytuacji zrobić? Tylko serwis? Potrzebuję go szybko

Próbowałeś potrzymac na ladowarce przez dluzszy czas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, breskin napisał:

Nic z nim nie robiłem
Nie bawiłem się w nic takiego.
Działał przy 20% wyłączył się i to tyle.
Nie działa jak podłączam do komputera czy kontaktu

Czytasz ze zrozumieniem? Pytałem o TWRP, fastboot itp. Przecież wiemy że jest martwy bo tak temat nazwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Miałem taką sytuację dziś że około północy miałem 80% bateri podłączyłem by był full rano i poszedłem spać. Rano czyli 20m temu obudziłem się z telefonem rozgrzanym praktycznie do czerwoności(oczywiście przesadzam ale jeszcze tak gorącego telefonu nie miałem) na którym migała czerowona dioda i nic nie dało się zrobić zupełnie jak innych problemach tego typu. Tylko że po schłodzeniu telefonu i podłączeniu do innego gniazdka już diody ni ma i chyba nie będzie, Pc go nie widzi, zmiana ładowarki też nie pomogła telefon mam ledwie rok i nie chce go wymieniać. Pomyslałem że od temperatury mogła bateria mi paść ale to niech ktoś mądrzejszy oceni czy to możliwe. Szukałem baterii i praktycznie najwcześniej za miesiąc mogę ją otrzymać :( a może wie ktoś gdzie mogę kupić baterie w polsce bo nie ukrywam chce jak najszybciej odzyskać telefon

///Edit: jednak znalazłem baterię ale jakąś  x-longer od "camero sino" ktoś sprawdził jak działają ? 

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, kamillm napisał:

Na razie to potrzymaj dluzsza chwile telefon na ladowarce, pozniej zobaczy czy Ci sie uruchomi

trzymałem około 8h 0 reakcji jakby wgl nie ładował podejrzewam jeszcze kabel czy się przy okazji nie skończył i nie ładuje wcale, bo chyba jakby bateria tylko to by chociaż na kablu się załączył. Niestety nie mam drugiego by sprawdzić  

///edit: jest to całkiem możliwe bo aktualnie cała końcówka w kablu się rozpadła. czekam aż przyjdzie nowy a ten leci na gwarancje bo 2 tygodnie ma 

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

 

Czyli możesz mieć wytłumaczenie całego zajścia.

i tak jest kupiłem nowy kabel podpiąłem przez chwilę nic potem się normalnie włączył mając naładowane 79%. kabel poszedł na gwarancje bo miał 2 tygodnie ale ogólnie nie polecam dla bezpieczeńtwa po tej akcji ich kabli a była to marka SBS. Podejrzewam że przez temperature telefon nie wiedział co sie dzieje i dostał świra z diodą itd

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem że taki temat już był i sugerowano po prostu podłączyć telefon do kompa, ale dziś to chyba jakiś inny problem.

Moja dziewczyna miała około 40% baterii wieczorem, rano telefon był wyłączony. Nie reaguje na ładowarke ani nic. Co ciekawe, widzę na forum MIUI że komuś stało się to samo.

http://en.miui.com/thread-733967-1-1.html

Co ciekawe, moje Mi5 też nie obudziło mnie do pracy - podpiąłem do ładowarki na chwile, pokazało się że jest KOMPLETNIE rozładowany. Poładowałem kilka minut i włączyłem. Stan - 40% baterii. Ale przynajmniej działa. Działo się coś złego dziś u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

To mój pierwszy post, a po przejżeniu tych, które są tutaj na forum, nie znalazłem nic co było by podobne do mojego problemu. 

Generalnie jestem zwykłym użytkownikiem, który ani nie robi żadnych modyfikacji, ani w żaden sposób nie podkręca telefonu. 

Problemu zaczęły się po zmianie kabla, telefon potrafi paść na 30% baterii. Wczoraj po prostu się wyłączył i dzisiaj nie mogę go ruszyć. Myślałem, że wymiana kabla pomoże, ale nic, telefon nadal jest nieżywy. Nie reaguje absolutnie na nic. 

 

Tutaj pytanie do was, jako do doświadczonych forumowiczów. Po pierwsze, to czy da się wyciągnąc dane z telefonu, jeżeli ten nie reaguje? Po drugie, czy istannieje możliwość podniesienia telefonu?

 

Liczę na pomoc, na telefonie miałem bardzo dużo zdjęć oraz plików, których nie chciał bym stracić.

 

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KutanG napisał:

Przecież mi cloud ma Twoje dane z telefonu

Jeśli oczywiście miał podłączony telefon do konta MI, oraz ustawioną synchronizację.

@Thebil chodzi mi o to że jak jest uwalony to jest szansa że uruchomi się w trybie diagnostycznym , w menażerze urządzeń byłby wykryty jako "qualcomm hs-usb diagnostics 900e"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2017 o 22:57, mrosi napisał:

Ja znalazłem... Ba! Jeden z pierwszych wątków znajdujących się w dziale... "Nagroda" przydzielona...

Dzięki za przeniesienie tematu.

 

Dnia 12.08.2017 o 21:34, slimdick napisał:

Jeśli oczywiście miał podłączony telefon do konta MI, oraz ustawioną synchronizację.

@Thebil chodzi mi o to że jak jest uwalony to jest szansa że uruchomi się w trybie diagnostycznym , w menażerze urządzeń byłby wykryty jako "qualcomm hs-usb diagnostics 900e"

@slimdick Rzeczywiście, pokazuje się telefon tak jak mówisz - czyli jest iskierka nadziei, żeby się do niego dostać? Telefon cały dzień leżał pod różnymi gniazdkami, ale nadal się nie ruszył - dosłownie nic się nie dzieje, brak diody itp. Czy możesz mi polecić jakąś aplikacji, lub sposób jak go uruchomić?

 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thebil czyli jest bez problemu do zrobienia, w takim trybie nie ma prawa się ładować. Poszukaj na forum "qualcomm hs-usb diagnostics 900e" jest na 100% opis jak go postawić na nogi , ja to robiłem ale dawno i nie pamiętam :P 

EDIT: Już mi się przypomniało :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Dziś rano, gdy chciałem włączyć telefon on na nic nie reagował. Podłączyłem pod PC, uruchomiłem MiPCSuite, telefon sie zaczął włączac. Gdy załadował się system, telefon chyba sie wyłączył, był czarny ekran. Wypiąłem baterie na kilka minut, próbowałem długo trzymać vol - i power przez około 5min i nadal nic. Komputer go nie wykrywa. Proszę o jak najszybszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj rano próbowałem wgrać najnowszy soft do mojego Mi4c posiłkując się instruktażem z tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=493NflCKaYA

Po przejściu w "adb reboot edl" z telefonu wypadł mi kabel USB. Od tamtej pory nie mogłem go zresetować, wejść w tryb fastboot, dosłownie nic. Na początku miałem również problemy z MiFlashem, chociaż telefon jest widoczny kazdorazowo, gdy podłącze go do komputera. Udało mi się nawet sflashować go dwa razy - najpierw wersją libra_images_V8.1.2, a następnie libra_images_7.7.20. Oto screen z tej ostatniej:

Niestety, po flashowaniu telefon dalej nie wstaje, wciąż jest widoczny w MiFlashu jakby cały czas był w trybie Emergency download Mode. Fastboot dalej nie działa (a przynajmniej nie pojawia się nic na ekranie).

Na swoim koncie posiadam zgodę na odblokowanie bootloadera, ale sam telefon był przed tą operacją. Wg filmiku najpierw miałem wgrać soft, jednak gdy w końcu mi się to udało, telefon nie wstaje i oprócz flashowania nie da się nic zrobić.

Komendy adb devices oraz fastboot devices nie dają żadnej informacji zwrotnej.

 

Jakiś pomysł, co dalej? Jak wyjść z tego cholernego EDL?

 

1.png

Edytowane przez Hemus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...