Skocz do zawartości

Xiaomi MI5 Global 8.1.2.0 - MiFlash/tryb EDL


Greg8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam dość złożony problem z telefonem Xiaomi MI5 z softem Global 8.1.2.0 - telefon ze strony iBuygou.

Po dwóch miesiącach użytkowania pojawiły się problemy z dotykiem - brak reakcji przy otrzymywaniu połączenia, losowy brak reakcji po zablokowaniu.

Aktualnie zrestartowałem telefon do ustawień fabrycznych. Problem znikł, ale na 15min. Jak już udało mi się odblokować telefon po kilkukrotnym resetowaniu sprawdziłem wyświetlacz w diagnostyce. Wszystko w najlepszym porządku.

Uaktualniłem konto na Xiaomi do 100% i poprosiłem o odblokowanie telefonu. Czekam na odpowiedź zwrotną. Niemniej telefon nie reaguje na dotyk i nie wiem czy będę mógł odczytać wiadomość SMS z weryfikacją.

Postanowiłem zainstalować MiFlash (link ze strony miuipolska.pl - temat "MiFlash - formatowanie telefonu (Windows/Linux)" i wgrać system Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot File Download. Zainstalowałem sterowniki adb-setup-1.4.3 (ktoś w jednym z tematów o EDL wrzucił link). Uruchomiłem program MiFlash, przełączyłem telefon w tryb fastboot, dodałem folder zawierający soft (folder bez spacji), refresh - telefon pojawił się na liście, flash - pojawił się komunikat "Unspecifed error(0x80004005): FAILED (remote: device is locked. Cannot erase).

Sprawdzałem temat o uruchomieniu telefony w trybie EDL - temat "Zablokowany EDL w Xiaomi". Z tego co wyczytałem w tym temacie w nowych wersjach wgranego oprogramowania nie ma możliwości wejścia w ten tryb. Próbowałem z kombinacją (vol + - i power), ale z tego co wyczytałem telefon musi być wyłączony a następnie włączony tą kombinacją (u mnie nie idzie wyłączyć telefonu ze względu na brak reakcji dotyku). Nie za bardzo rozumiem dlaczego ta procedura nie funkcjonuje. Zabezpieczenie od producenta?

Czytałem o modyfikacji kabla USB do przeprowadzenia resetu, ale nie wiem czy taki sposób w tej sytuacji ma sens.

Pozostaje mi czekać na weryfikację mojego konta Xiaomi?

Zastanawiam się dlaczego nie można ponownie wgrać ich własnego oprogramowania. Niemniej jestem zainteresowany aktualizacją MIUIPolska, ale międzyczasie chciałbym uruchomić telefon na oryginalnym sofcie producenta ponieważ jest to mój telefon służbowy i od wczoraj rana jestem bez telefonu i kontaktów.

Ogólnie na forum jest bardzo dużo informacji o różnych przypadkach i rozwiązaniach danego problemu. Niemniej panuje dość duży bałagan w różnych wątkach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z poziomu Recovery: Uruchamiamy telefon w trybie Recovery (Vol+ + Power) a nastepnie klikamy w "download"

2. Z wiersza poleceń w trybie ADB: Musimy mieć zainstalowany "Minimal Fastboot and Adb" a nastepnie podpinamy normalnie uruchomiony tel do komputera i z wiersza poleceń MFA wykonujemy komendę: adb reboot edl

3. Z wiersza poleceń w trybie fastboot: Musimy mieć zainstalowany "Minimal Fastboot and Adb". Uruchamiamy telefon w trybie Fastboot (Vol- + Power) a następnie podpinamy tel do komputera i z wiersza poleceń MFA wykonujemy komendę: fastboot oem edl

4. Kombinacja przycisków: Podpinamy kabelek USB do komputera ale nie podpinamy go jeszcze do telefonu. W telefonie wciskamy naraz przyciski Vol+ i Vol- i trzymając je wciśnięte podłączamy kabelek USB do telefonu.

5. Za pomocą specjalnie spreparowanego kabla USB: Mostkujemy w nim przewód sygnałowy Data+ z Masą

 

Masz 5 sposobów na wejscie w EDL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lockerek napisał:

1. Z poziomu Recovery: Uruchamiamy telefon w trybie Recovery (Vol+ + Power) a nastepnie klikamy w "download"

2. Z wiersza poleceń w trybie ADB: Musimy mieć zainstalowany "Minimal Fastboot and Adb" a nastepnie podpinamy normalnie uruchomiony tel do komputera i z wiersza poleceń MFA wykonujemy komendę: adb reboot edl

3. Z wiersza poleceń w trybie fastboot: Musimy mieć zainstalowany "Minimal Fastboot and Adb". Uruchamiamy telefon w trybie Fastboot (Vol- + Power) a następnie podpinamy tel do komputera i z wiersza poleceń MFA wykonujemy komendę: fastboot oem edl

4. Kombinacja przycisków: Podpinamy kabelek USB do komputera ale nie podpinamy go jeszcze do telefonu. W telefonie wciskamy naraz przyciski Vol+ i Vol- i trzymając je wciśnięte podłączamy kabelek USB do telefonu.

5. Za pomocą specjalnie spreparowanego kabla USB: Mostkujemy w nim przewód sygnałowy Data+ z Masą

 

Masz 5 sposobów na wejscie w EDL

1 sposób: pojawia się obrazek telefonu z kablem USB

2 sposób i 3 sposób rezultaty poniżej w załączniku.

4 sposób: pojawia się obrazek telefonu z kablem USB

5 sposób: niestety mam tylko jeden kabel USB C, który służy mi do ładowania telefonu.

fastboot.png

MiFlash widzi telefon w trybie fastboot.

Edytowane przez Greg8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz. Problemu nie udało się rozwiązać. Dorobiłem kabel do deep flash (połączyłem zielony przewód z czarnym). Telefon był włączony (nie idzie go wyłączyć, tylko zresetować przytrzymując przycisk blokady - brak reakcji na dotyk). Po podłączeniu przerobionego przewodu telefonu pojawił się komunikat o ładowaniu. Przytrzymałem przycisk blokady i telefon się wyłączył a nie zrestartował (nie pojawiła się czerwona dioda informująca o trybie EDL, MiFlash nie widzi telefonu).

Z racji tego że dotyk nie działa (na bank wina softu bo w diagnostyce jak już się udało chociaż na chwilę uruchomić telefon wszystkie sektory były sprawne) nie idzie włączyć debugowania USB, które jest wymagane przy reinstalacji softu.

Wysłałem prośbę o odblokowanie telefonu. Informację zwrotną - pozytywną otrzymałem po dwóch dniach. Zaktualizowałem konto na 100%. Pobrałem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en, ale niestety odblokowywanie zatrzymuje się na 50%. Wiem, że trzeba być zalogowanym na swoim kocie w telefonie (jestem zalogowany) i warto mieć włączone debugowanie USB, którego nie uruchomiłem. 

Dość patowa sytuacja ze względu na fakt iż dotyk w telefonie nie reaguje. Próbuję od dłuższego czasu poradzić sobie z tym problem, ale kończą mi się pomysły gdzie popełniam błąd.

Czy ktoś z Was miał jeszcze problem z dotykiem w telefonie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem rożne wersje MiFlashUnlock niestety sytuacja się powtarza. Dochodzi do 50% i koniec. Jeżeli chodzi o tryb EDL to nie jestem pewien czy on funkcjonuje. Dorobiłem kabel zgodnie z instrukcją telefon, podłączyłem kabel do telefonu i po restarcie telefon się nie uruchamia i nie pokazuje się czerwona dioda która informuje o trybie EDL.

Tak jak pisałem wyżej nie mam możliwości korzystania z telefonu ponieważ ekran nie reaguje na dotyk. Czasami po kilkukrotnym restarcie telefonu problem znika, ale dosłownie po kilku minutach telefon znowu się wiesza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wgrać nowy system (xiaomi.eu_multi_MI5_7.1.5_v8-7.0) przez twrp - wszystko zrobione zgodnie z tutorialem dostępnym na FAQ. Należało uruchomić debugowanie USB (ludzie na forum pisali że nie jest to wymagane!!!). Niestety problem z brakiem reakcji na dotyk nie ustąpił. 

Zaznaczę, że telefon mi nie spadł ani nie miał absolutnie żadnego kontaktu z wodą. Czy ktoś na forum miał podobny problem z tym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...