Skocz do zawartości

Wielokrotne wysłanie sms


mumingr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po otrzymaniu rachunku od operatora spotkała mnie niezbyt miła niespodzianka. Otóż okazało się, że wysyłając sms-a z życzeniami świątecznymi do znajomych telefon wysłał je samoczynnie wielokrotnie tzn. czterokrotnie do tych samych osób a co za tym idzie do zapłaty jest 4 razy więcej. Moje pytanie brzmi  co mogło być tego przyczyną i jak temu zaradzić w przyszłości. Dodam, że posiadam zainstalowaną najnowszą wersję MIUIPOlSKA. Za wszystkie sugestie i rady z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sieć to Nju Mobile, ale sieć nie ma z tym  nic wspólnego. Syn wysyła z Redmi Note 3 Pro i wysyła pojedyncze, córka z Redmi 3 też pojedyncze. Wszystko wskazuje, że to wina telefonu lub oprogramowania. Analizując rachunek zauważyłem, że poczwórnie były wysyłane gdy wysyłałem sms zbiorczy do wielu osób, gdy wysyłany był do jednej osoby dochodził pojedynczy.

Edytowane przez mumingr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mumingr napisał:

Dodam, że posiadam zainstalowaną najnowszą wersję MIUIPOlSKA. Za wszystkie sugestie i rady z góry dziękuję.

Mam na moim mi4c wersje xiaomi.eu stable 8.1.2

 

9 godzin temu, mumingr napisał:

czterokrotnie do tych samych osób a co za tym idzie do zapłaty jest 4 razy więcej.

 

9 godzin temu, slimdick napisał:

Ja też zauważyłem że mi pobiera podwójne opłaty , narazie wyłączyłem raporty.

Wysłane z mojego Mi-4c

 

Sprawdziłem przed chwilą billing i nie mam podwójnych opłat jeden sms wysłany = jeden sms naliczony

8 godzin temu, Materius1994 napisał:

Jak opłata może być naliczana za raport doręczenia?

Nie powinna być naliczana żadna opłata

8 godzin temu, mumingr napisał:

Moja sieć to Nju Mobile

Rownież mam Nju mobile

@mumingr oraz @slimdick czy do obslugi sms uzywacie stockowej aplikacji z MIUI?

Bo ja uwzywam Go SMS Pro mam tam wlaczone rowniez raporty doreczenia ktore do mnie przychodza i zadna dodatkowa oplata nie jest naliczana. @mumingr zainstaluj sobie moze Go SMS Pro czy cokolwiek innego do obslugi sms i zobacz jak bedzie to wygladalo. Ja mam systmowa apke do sms na stale wylaczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamillm Dzięki za zainteresowanie moim problemem, postąpię zgodnie z Twoimi radami i zainstaluję jakąś apkę do sms-ów i zobaczę co dalej będzie. Niemniej zastanawia mnie dlaczego to kilkukrotne naliczanie występuje tylko przy zbiorczych sms-ach.

Dnia 4.01.2017 o 07:33, kamillm napisał:

Ja mam systmowa apke do sms na stale wylaczona.

Pobrałem i zainstalowałem Go SMS Pro. Podpowiedz proszę jak tę systemową apkę wyłączyć.

 

Edytowane przez mumingr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...