Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - wątek zakupowy


mariusz5891

Rekomendowane odpowiedzi

Mój został wysłany dziś. W poniedziałek po zapytaniu ich o zamówienie otrzymałem odpowiedź o możliwości zmiany koloru telefonu na złoty/srebrny i szybszej wysyłki. Zostałem przy zamówionym czarnym. Status zmienił się (wreszcie :P) na On the way i czekam na wiadomości od DHL z numeren trackingu. Może jeszcze dzisiaj go dostanę, jeśli nie będę czekał jutro :) W najgorszym wypadku dostanę telefon najpewniej w nastepnym tygodniu, w najlepszym jeszcze w piątek :) Życzę cierpliwości innym czekającym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić redmi 4 pro na aliexspress u Goldway - a

Co konkretnie oznacza zapis - one-year replacement warranty in Poland.  Czy warto dopłacać 10,5 $

Druga sparawa to kwestja nalicznia Vat. Jak często zdarza się, że zapłacimy Vat ( 10%, 30%, czy np 50 % przypadków). Czy częściej Vat naliczą przy dostawie darmowej, czy też przesyłce DHL,

Z góry dziękuję wszystkim bardziej doświadczonym w tej kwestii kolegom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zbinon napisał:

Chciałbym kupić redmi 4 pro na aliexspress u Goldway - a

Co konkretnie oznacza zapis - one-year replacement warranty in Poland.  Czy warto dopłacać 10,5 $

Druga sparawa to kwestja nalicznia Vat. Jak często zdarza się, że zapłacimy Vat ( 10%, 30%, czy np 50 % przypadków). Czy częściej Vat naliczą przy dostawie darmowej, czy też przesyłce DHL,

Z góry dziękuję wszystkim bardziej doświadczonym w tej kwestii kolegom

 

Te wszystkie rzeczy o ktore pytasz sa walkowane na forum praktycznie codziennie...Trzeba przejrzec temat o goldway, o zakupach na ali z czym to sie wiaze, FAQ na forum telchina.pl gdzie wypowiada sie "przedstawiciel" goldwaya w Polsce itd. W mocnym skrocie:

To jest gwarancja ktora poki co w Pl nie dziala i nie wiadomo czy bedzie dzialac. Ludzie o to dopytywali supportu na ali i to jest poki co wydmuszka.

Z VAT nie ma jednoznacznych procentow (nie napisze ze 50% albo trafi albo nie) to zalezy od szczescia, rejonu zamieszkania itp Jeden zamowi 10 telefonow i nie bedzie placic za zaden, drugi zamowi 3 i za 3 przyjdzie mu placic.  Jesli chcesz uniknac vat to goldway ma sellers shipping metod platne dodatkowo jakies 10$ i tak zamawiaj. Przesylka kurierem z chin, oznacza tyle ze cala obsluga celna przechodzi przez kureira za co DHL nalicza sobie ~60zl oplaty + 23% czy to od zadeklarowanej wartosci na paczce, czy czasem prosza o szczegoly z wyciagu/transakcji. Co do szans na te oplaty to roznie ludzie mowia, ale trzeba sie na to szykowac. 

Ergo sellers shipping metod i masz z glowy.

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jorginto napisał:

Witam Panowie,

 

chciałbym zakupić Redmi 4 pro. Czy moglibyście podpowiedzieć, gdzie obecnie się najbardziej kalkuluje?

Rozumiem, że to nie jest wersja pro:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8651.html

 

Czemu to nie jest wersja pro? Nazewnictwo jest takie - wersja 2/16 jest nazywana najczęściej po prostu '2/16', albo 'standard', a 3/32 to 'pro' / 'prime' / '3/32'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, XiaoRén napisał:

Czemu to nie jest wersja pro? Nazewnictwo jest takie - wersja 2/16 jest nazywana najczęściej po prostu '2/16', albo 'standard', a 3/32 to 'pro' / 'prime' / '3/32'.

Dlatego pytam:) może 200$ to nie majątek, ale wolę się pięć razy spytać niż raz kupić nie ten model, który chciałem. 

Teraz muszę tylko sprawdzić, jak mi przeliczają waluty na karcie kredytowej i działam.

 

Edit.

Z drugiej strony, jakby mi doliczyli VAT, to wychodzi praktycznie to samo, co na tej aukcji, a przynajmniej od ręki mam telefon:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-pro-miui-8-pl-3gb-32gb-fv23-dpd24h-i6650287013.html

Firma też nie wygląda jakoś tragicznie.

Edytowane przez Jorginto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Redmi 4 zawitał do Europy? 

Proline.pl oferuje wszystkie wersje czyli 4A, 4, ale wersja prime jest jeszcze niedostepna na magazynie, ceny odpowiednio 599, 769, 999

(kurcze nie dziala mi wstawianie linku, dziwne)

 

 

Edytowane przez bratek
dodanie linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, [email protected] napisał:

kurirer: NederlandPostNL, oczywiście bez VAT 

to "oczywiscie bez VAT" wynika z NederlandPostNL, czy fuksa?

Przepraszam jeśłi pytanie jest oczywiste, ale nie jestem w temacie, a tez rozważałem GEARBEST, ale zniechęciła mnie mozliwosć ovatowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bratek napisał:

to "oczywiscie bez VAT" wynika z NederlandPostNL, czy fuksa?

Przepraszam jeśłi pytanie jest oczywiste, ale nie jestem w temacie, a tez rozważałem GEARBEST, ale zniechęciła mnie mozliwosć ovatowania

Kupiłem z tej platformy handlowej jak dotąd 2 tablety i tego "fona", korzystając usług tego kuriera i jak dotad nie nie miałem przyjemności zapłacić VATu,

PS

Mam nadzieje że nie jesteś z US 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, [email protected] napisał:

Kupiłem z tej platformy handlowej jak dotąd 2 tablety i tego "fona", korzystając usług tego kuriera i jak dotad nie nie miałem przyjemności zapłacić VATu,

No to faktycznie oczywiste że VATu nigdy nie będzie :?

Edytowane przez mariusz5891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, [email protected] napisał:

Równe 2 tygodnie czekałem na Redmi 4  2/16, zakupiony na GEARBEST z ubezpieczeniem za 131$

zawiera MIUI Global  8.0 Stabilna 8.0.3.0.0,  versja android 6.01 MMB29M,

kurirer: NederlandPostNL, oczywiście bez VAT 

Nie chcę cię martwić, ale ten system co masz, to raczej nie jest oficjalny MIUI Global Rom, to oznaczenie 8.0.3.0.0 temu przeczy. Oficjalny Global Rom znajdziesz np. tutaj:

http://en.miui.com/a-234.html

Patrz krok 2 przedostatnia pozycja od dołu Redmi 4 Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Oznaczenie romu v.8.1.2.0

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem od reki w Warszawie Redmi 4 3/32 za 820zł z allegro. To ten sam sklep co Sklep Empix . Odebrałem osobiście, można sprawdzić przed zapłatą. Wychodzi prawie tyle samo co z chin, ale dostajemy 2 lata gwarancji. 

Jak byście mieli jakieś pytanie to chętnie odpowiem. Na stronie jest tańszy niż na allegro (wiadomo, prowizja), ale ja wolę mieć jakiś ślad po zakupie, dlatego wybrałem allegro. 

Edytowane przez Crunck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bishop napisał:

Nie chcę cię martwić, ale ten system co masz, to raczej nie jest oficjalny MIUI Global Rom, to oznaczenie 8.0.3.0.0 temu przeczy. Oficjalny Global Rom znajdziesz np. tutaj:

http://en.miui.com/a-234.html

Patrz krok 2 przedostatnia pozycja od dołu Redmi 4 Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Oznaczenie romu v.8.1.2.0

Czy na pewno przedostatnia pozycja ? Mam Redmi 4  2/16 więc chyba 8 z dołu ?

I pytanie czy mogę to wgrać zgodnie z punktami 3-6 ? 

Nie wiem czy to ważne ale sprawdziłem, że bootloader mam zablokowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, [email protected] napisał:

Czy na pewno przedostatnia pozycja ? Mam Redmi 4  2/16 więc chyba 8 z dołu ?

I pytanie czy mogę to wgrać zgodnie z punktami 3-6 ? 

Nie wiem czy to ważne ale sprawdziłem, że bootloader mam zablokowany. 

Sorry moje niedopatrzenie, niestety musisz zainstalować Rom Dev, bo Globala nie ma póki co jeszcze do Redmi 4 2/16 skorzystaj np. z tego tutoriala:

Tylko pamiętaj o pobraniu właściwego TWRP i Romu dla swojego redmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Przymierzam się do zekupu Redmi 4 ale z tego co tutaj widzę nie wyglądają te ceny tak kolorowo jak to niektórzy przedstawiają przynajmniej na ten moment. No chyba że to dlatego ponieważ zależy mi na wersji 3GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Tak czy inaczej na ibuygou nie doczytalem sie niczego o gwarancji 2 letniej na terenie Polski. Jedyne na co trafiłem to wykup dodatkowej opcji pokrycia kosztów ewentualnego podatku przez sklep za 10 USD. No i za 5 USD dodatkowy rok gwarancji. Jak to wygląda szczegółowo?

Po za tym w jakich innych sklepach warto szukać okazji żeby nie trafić na kłopotliwy ROM a jednocześnie nie przepłacić? Dość atrakcyjną ofertę na ten telefon (gdzieś 830 złotych) znalazłem na spemall.com uwzględniając EU Express czyli sposób dostawy mający rzekomo gwarantować ominięcie celników. Była też niezła oferta na geekbuying.com  magazynów w Hiszpanii, wychodziło podobnie ponad 800 zlotych ale zaraz się oferta skończyła. Gdzie jeszcze warto poszperać i czym się kierować żeby dobrze wyjść na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michalove napisał:

Witam forumowiczów. Przymierzam się do zekupu Redmi 4 ale z tego co tutaj widzę nie wyglądają te ceny tak kolorowo jak to niektórzy przedstawiają przynajmniej na ten moment. No chyba że to dlatego ponieważ zależy mi na wersji 3GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Tak czy inaczej na ibuygou nie doczytalem sie niczego o gwarancji 2 letniej na terenie Polski. Jedyne na co trafiłem to wykup dodatkowej opcji pokrycia kosztów ewentualnego podatku przez sklep za 10 USD. No i za 5 USD dodatkowy rok gwarancji. Jak to wygląda szczegółowo?

Po za tym w jakich innych sklepach warto szukać okazji żeby nie trafić na kłopotliwy ROM a jednocześnie nie przepłacić? Dość atrakcyjną ofertę na ten telefon (gdzieś 830 złotych) znalazłem na spemall.com uwzględniając EU Express czyli sposób dostawy mający rzekomo gwarantować ominięcie celników. Była też niezła oferta na geekbuying.com  magazynów w Hiszpanii, wychodziło podobnie ponad 800 zlotych ale zaraz się oferta skończyła. Gdzie jeszcze warto poszperać i czym się kierować żeby dobrze wyjść na tym?

Ja za jakieś dwa dni powinienem otrzymać swojego redmi 4 pro od goldiego za 168$ w kolorze gold, przy tym, że nieświadomie wziąłem bezużyteczną gwarancję od aliexpress za 10$, więc redmi 4 pro (3/32) wraz z wysyłką bez cła można najtaniej wyrwać za 158$. Warto tutaj dodać jednak teoretyczny brak jakiejkolwiek gwarancji oraz syfmiui od goldiego. Jeżeli uda mi się bezproblemowo pozbyć fake globala, to wtedy będę traktował to jako udany zakup :D

Btw. ile czasu siedziała wam paczka na terenie polski, zanim do was dotarła? Bo ostatni log mam na wrocław. 

Edytowane przez Musiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Musiek napisał:

Ja za jakieś dwa dni powinienem otrzymać swojego redmi 4 pro od goldiego za 168$ w kolorze gold, przy tym, że nieświadomie wziąłem bezużyteczną gwarancję od aliexpress za 10$, więc redmi 4 pro (3/32) wraz z wysyłką bez cła można najtaniej wyrwać za 158$. Warto tutaj dodać jednak teoretyczny brak jakiejkolwiek gwarancji oraz syfmiui od goldiego. Jeżeli uda mi się bezproblemowo pozbyć fake globala, to wtedy będę traktował to jako udany zakup :D

Czyli jeśli spotka Cię nieprzyjemny VAT ten zakup wyniesie Ciebie maksymalnie 826 złotych, czyli w sumie podobnie co wynalezione przeze mnie oferty na czarną wersję :o No sorry ale mam jakieś parcie na ten odcień i wolę dopłacić ale dalej wierzę że da się to wyrwać ciutkę taniej. Chociaż teoretycznie moje 830 powiedzmy złotych ma wybrane dostawy mające rzekomo zagwarantować brak cła a także brałem pierdoły typu dodatkowe szkło. Sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michalove napisał:

Czyli jeśli spotka Cię nieprzyjemny VAT ten zakup wyniesie Ciebie maksymalnie 826 złotych, czyli w sumie podobnie co wynalezione przeze mnie oferty na czarną wersję :o No sorry ale mam jakieś parcie na ten odcień i wolę dopłacić ale dalej wierzę że da się to wyrwać ciutkę taniej. Chociaż teoretycznie moje 830 powiedzmy złotych ma wybrane dostawy mające rzekomo zagwarantować brak cła a także brałem pierdoły typu dodatkowe szkło. Sam już nie wiem

Napisałem, że wysyłka bezcłowa. Goldway wysyła za 10$ paczkę z gwarancją braku cła, co wraz z kosztem redmi 4 pro gold wynosi 168$, czyli ~ 680zł. Czy gdzieś robię błąd? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Musiek napisał:

Napisałem, że wysyłka bezcłowa. Goldway wysyła za 10$ paczkę z gwarancją braku cła, co wraz z kosztem redmi 4 pro gold wynosi 168$, czyli ~ 680zł. Czy gdzieś robię błąd? xD

Napisałeś o braku gwarancji, myślałem że to dotyczy Twoich obaw o podatek ;D W takim razie wychodzi elegancko. Ta gwarancja ich zobowiązuje do pokrycia kosztów ewentualnego podatku czy jakoś tak Ci posyłają tą paczkę żeby ominąć łapczywe spojrzenie celnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michalove napisał:

Napisałeś o braku gwarancji, myślałem że to dotyczy Twoich obaw o podatek ;D W takim razie wychodzi elegancko. Ta gwarancja ich zobowiązuje do pokrycia kosztów ewentualnego podatku czy jakoś tak Ci posyłają tą paczkę żeby ominąć łapczywe spojrzenie celnika?

Mówiąc o gwarancji mam na myśli brak gwarancji na telefon (uszkodzenia telefonu nie z winy użytkownika). Wysyłka jest bez cła, gdyż goldway ma jakąś umowę z przewoźnikami i paczka zamówiona metodą Seller's Shipping Method najczęściej we francji zmienia przewoźnika z SF express na DPD, omijając w ten sposób cło. 

Dla porównania ibuygou oferuje dwuletnią gwarancję na telefon, realizowaną w polsce. Cena jednak wyższa :P

Edytowane przez Musiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Musiek napisał:

Mówiąc o gwarancji mam na myśli brak gwarancji na telefon (uszkodzenia telefonu nie z winy użytkownika). Wysyłka jest bez cła, gdyż goldway ma jakąś umowę z przewoźnikami i paczka zamówiona metodą Seller's Shipping Method najczęściej we francji zmienia przewoźnika z SF express na DPD, omijając w ten sposób cło. 

Dla porównania ibuygou oferuje dwuletnią gwarancję na telefon, realizowaną w polsce. Cena jednak wyższa :P

Z tym Seller's Shipping Method podobnie jest u spemall.com tylko oni nazywają to EU Express i polega to chyba na tym samym ;D Ogólnie te ceny jednak zbyt się ocierają o te dostępne na allegro z Polski cholera... 

W sklepie empix.pl o którym nie mam zielonego pojęcia można zakupić czarnego Redmi 4 3/32 GB za 8 stów, ktoś ma doświadzenie w zakupach na tym sklepie?

I jeszcze mam pytanie o akcesoria do Redmi 4, na chińskich sklepach trudno mi było znaleźć jakieś fajne etui z klapką, polecacie jakieś? No i jest jakaś różnica między tymi wszystkimi szybkami ochronnymi oprócz drobnej w cenie?

Edytowane przez Michalove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michalove napisał:

Z tym Seller's Shipping Method podobnie jest u spemall.com tylko oni nazywają to EU Express i polega to chyba na tym samym ;D Ogólnie te ceny jednak zbyt się ocierają o te dostępne na allegro z Polski cholera... 

W sklepie empix.pl o którym nie mam zielonego pojęcia można zakupić czarnego Redmi 4 3/32 GB za 8 stów, ktoś ma doświadzenie w zakupach na tym sklepie?

I jeszcze mam pytanie o akcesoria do Redmi 4, na chińskich sklepach trudno mi było znaleźć jakieś fajne etui z klapką, polecacie jakieś? No i jest jakaś różnica między tymi wszystkimi szybkami ochronnymi oprócz drobnej w cenie?

Dostałem dzisiaj swoje redmi 4 pro od goldwaya z oryginalnie zainstalowanym oficjalnym globalem (nie podróbą)! Oznacza to koniec męki z nieoficjalnym softem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...