Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - wątek zakupowy


mariusz5891

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.05.2017 o 12:29, kamil_d napisał:

boje wsparcia dla procesora Mediatek i wyświetlacza OLED.

Moim zdaniem oledy są naprawdę przerażające. Nie dziwie ci się, że się ich boisz. Miałem je w moich najgorszych koszmarach ;).

A co do cen - zawsze tak jest, że produkują mniej czarnych i dlatego są one droższe. Robią tak, ponieważ czarne są najładniejsze. Takie postępowanie sprzyja wzrostowi popytu na telefon i brakowi nadwyżek.

Dnia 15.05.2017 o 12:29, kamil_d napisał:

Zależy mi na telefonie z maks wyświetlaczem 5" i dużą baterią

To masz kolego całą serię redmi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jako, że jestem tu pierwszy raz to wybaczcie jeśli wstrzeliłem się nie w ten dział.
Od pewnego czasu przymierzam się do kupna telefonu i wstępnie wybór padł na Xiaomi Remi 4 Pro. Zauważyłem, że jest on praktycznie niedostępny w Polsce w sklepach (tylko na jakiś pojedynczych podejrzanych stronach) i chciałem zapytać czy jest to wycofanie go z polskiego rynku na stałe, tymczasowy brak towaru, czy może wejdzie wkrótce następca jakiś? Gdzieś wyczytałem, że jego cena na polskie warunki pokrywałaby się zbyt z innym modelem Xiaomi, dlatego aby jeden model z tych zostawiono ale nie wiem czy to prawda.


I drugie pytanie, czy telefon zakupiony np. na ibuygou w przypadku konieczności wymiany lub skomplikowanej naprawy jest odsyłany do Chin/Hiszpanii czy każda naprawa jest możliwa we Wrocławiu jeśli wybiorę opcję z 2-letnią gwarancją w Europie? Podobno zdarzają się przypadki, że telefony odsyłane na gwarancję nie wiadomo gdzie są niedostępne po kilka miesięcy albo giną, co mnie trochę przeraża.


I ostatnie już pytanko. Czy jeśli zakupiłbym telefon z jakiejś polskiej oficjalnej dystrybucji w sklepie to i tak w przypadku jakiejś skomplikowanej naprawy będzie on odsyłany z groźbą długiej nieobecności, czy może wszystko załatwiane jest w Polsce wtedy?

Pozdrawiam

Edytowane przez zoombann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 19:00, zoombann napisał:

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna telefonu i wstępnie wybór padł na Xiaomi Remi 4 Pro. Zauważyłem, że jest on praktycznie niedostępny w Polsce w sklepach (tylko na jakiś pojedynczych podejrzanych stronach) i chciałem zapytać czy jest to wycofanie go z polskiego rynku na stałe, tymczasowy brak towaru, czy może wejdzie wkrótce następca jakiś? Gdzieś wyczytałem, że jego cena na polskie warunki pokrywałaby się zbyt z innym modelem Xiaomi, dlatego aby jeden model z tych zostawiono ale nie wiem czy to prawda.

Z xiaomi jest taka sytuacja - masz de facto tylko cztery źródła kupna - 1. polskie sklepy (januszowe); 2. Oficjalna polska dystrybucja, która prowadzi sprzedaż tylko w zamkniętym kręgu sklepów (mi.com/pl); 3. Ibuygou.com - chiński sklep z gw w PL i ubezpieczeniem od VAT; 4. Aliexpress.

Telefony do oficjalnej polskiej dystrybucji wchodzą według uznania dystrybutora, tj. ABC data, albo też samego Xiaomi. Przebiega to zupełnie odrębnie od globalnych premier telefonów. Telefony tutaj są o wiele droższe, niż pkt 4 powyżej i sporo droższe, niż w 1 i 3. Jest tu oferowana gwarancja dwuletnia realizowana w pełni na terenie Polski.

Janusze sprowadzają telefony z chin i sprzedają je u nas z mniej lub bardziej prawdziwą gwarancją serwisową. Należy uważać na sklepy na allegro sprzedające z wysyłką z Chin i nie kupować u nich, ponieważ paczka może zostać ovatowana.

Ibg - jak wyżej. Ali - chińczyki najczęściej z oficjalną gwarancją od Xiaomi na rok, ale realizowaną w Chinach.

Dnia 18.05.2017 o 19:00, zoombann napisał:

I drugie pytanie, czy telefon zakupiony np. na ibuygou w przypadku konieczności wymiany lub skomplikowanej naprawy jest odsyłany do Chin/Hiszpanii czy każda naprawa jest możliwa we Wrocławiu jeśli wybiorę opcję z 2-letnią gwarancją w Europie? Podobno zdarzają się przypadki, że telefony odsyłane na gwarancję nie wiadomo gdzie są niedostępne po kilka miesięcy albo giną, co mnie trochę przeraża.

Są takie sytuacje, ale to w przypadku na przykład padających płyt w mi5 pro, czyli bardzo specyficzne. Z redmi 4 raczej nie będzie takiej sytuacji.

Dnia 18.05.2017 o 19:00, zoombann napisał:

I ostatnie już pytanko. Czy jeśli zakupiłbym telefon z jakiejś polskiej oficjalnej dystrybucji w sklepie to i tak w przypadku jakiejś skomplikowanej naprawy będzie on odsyłany z groźbą długiej nieobecności, czy może wszystko załatwiane jest w Polsce wtedy?

jw

pamiętaj, że oficjalna polska dystrybucja nie ma w ofercie r4

i jest to wąski krąg sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,zamierzam zakupić synowi Redmi 4 tu (któryś z tych dwóch jakie mają w ofercie) :

- Biało - Złoty

- Czarny

Jak według Was w tych modelach z wąskimi czy szerokimi ramkami ?

Według specyfikacji

 

B1:2100/B3:1800/B7:2600/B8:900/B20:800MHz   ,w komentarzach wypowiedź pracownika Sklepu o B20 - 800 MHz - myślę że to wiążąca wypowiedź ?

 

 

 

 

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 007marc napisał:

Witam ,zamierzam zakupić synowi Redmi 4 tu (któryś z tych dwóch jakie mają w ofercie) :

- Biało - Złoty

- Czarny

Jak według Was w tych modelach z wąskimi czy szerokimi ramkami ?

Według specyfikacji

 

B1:2100/B3:1800/B7:2600/B8:900/B20:800MHz   ,w komentarzach wypowiedź pracownika Sklepu o B20 - 800 MHz - myślę że to wiążąca wypowiedź ?

 

 

   

Złe forum, mówisz o Redmi Note 4, a piszesz na forum dla Redmi 4 Pro.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowałem się na zakup Redmi 4 3/64 Black na IBG. I mam kilka pytań:

1.thumb.jpg.f7a338eb080c8e61dd623d599325e8ae.jpg

1. Chciałbym wybrać opcję przesyłki EU Packet, skąd są wysyłane przedmioty (Chiny czy Europa) oraz jaka jest szansa na VAT.

2. Czy muszę napisać do IBG aby był wgrany Global Rom.

Oraz proszę Was o pomoc czy jeszcze na coś muszę zwrócić uwagę? Czytałem trochę na forum o jakich częstotliwościach B20 ale za bardzo nie wiem o co z tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sprzedawca w polsce u ktorego bede mogl ekspresowo kupic redmi 4 pro z polskim romem? Kogos polecacie?

Caly czas sie wacham czy zaoszczedzic pare groszy + wgrywac system, czy moze isc na latwizne?

Gdzie za granica teraz sie najbardziej oplaca kupowac? (nigdzie nie widze opcji ominiecia vat-u)

Edytowane przez krzynu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Nie wiedziałem gdzie napisać z zapytaniem.... Chciałbym sie dowiedzieć czy sklep powergsm, jest nadal wiarygodny ?? Chce zamówić u nich Redmi note 4 4gb ram 64gb rom , cena jest zastanawiająca bo 950 zł i nie chciałbym się nadziać na jakąś podróbkę czy coś :/ kupował ktoś z was ostatnio tam telefon ? Jeśli piszę w złym temacie z góry przepraszam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja zamowilem koma u goldiego, i jest tak:

- czas dostawy 2 tyg,

- wgrany jest global rom,

- za paczke z dostawa dhl (gwarancja braku vatu w pl) zaplacilem 650 zl

- w zestawie dostalem gratis przezroczysta obudowe i gowniana folie na ekran (brak sluchawe), jesli chodzi o ladowarke to jest ona amerykanska + przejsciowka

 

ogolnie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem Redmi 4 Pro. Przeczytałem w dwóch recenzjach, że głośnik, który służy do takiej normalnej rozmowy (tzn. nie w trybie głośnomówiącym) jest trochę za cichy. Procesor procesorem, grafika grafiką, ale jednak telefon z założenia ma służyć do rozmowy :) Dla mnie ważne jest to, żeby poziom głośności był odpowiedni. Stąd moje pytanie do posiadaczy tego telefonu - czy słyszycie swojego rozmówcę wystarczająco głośno? Czy da się przez ten telefon rozmawiać w nieco głośniejszych miejscach - na ulicy itp. Wiadomo, że jeżeli otoczenie jest bardzo głośne, to jaki głośnik by nie był, z rozmową i tak będzie ciężko. Chodzi mi o to, czy ten Xiaomi odstaje w tym w aspekcie od innych telefonów. W jednej z tych recenzji było takie stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem do działu Redmi 4 , bo potrzebuję 5' model, wiem, że rozdzielczość 720p mnie nie interesuje. Przeczytałem wątek co 3-5 post, jeśli dobrze kojarzę to model Redmi 4 pro jeszcze w marcu był po 130$ a teraz chodzi wszędzie po 199$+? Czemu jest droższy od większego brata Note 4? Popularność? Ktoś ostatnio kupował w fajnej cenie czarno-szary PRO? U Goldiego wychodzi 220$+20$ wysyłka co daje ~900 tyle co na allegro ?!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kupił dużo wcześniej sporą ilość w lepszej cenie niż 200$ stąd opłaca mu się sprzedawać za tyle. Wcześniej te telefony chodził po 130-160$. Śledząc historię aukcji na allegro każda kolejna rośnie o kilkadziesiąt złotych bo stale jest popyt ;) Swoją drogą czarna ogólnie jest droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oni się cafają w rozwoju czy jak ?

A co powiesz na redmi note 3 pro vs redmi note 4x? Też dali słabszego snapa. W Chinach pewnie bardziej już się seria Mi sprzedaje, a ostatnio ostro na indie postawili więc musi być tanio w redmi. 4x 2/16 w Chinach kosztuje jakieś 250zl więc cudów się nie ma co spodziewać ;) i tak jak na tą kasę sprzęt jest mega przyzwoity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...