Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - wątek zakupowy


mariusz5891

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić redmi 4 pro ale widze że z zakupami z chin co raz więcej problemów, dlatego zastanawiam sie nad dokonaniem zakupu na olx oczywiście przy bezposrednim spotkaniu ze sprzedawca wiec tutaj pytanie na co zwrócić uwagę i czy w ogóle warto kupic xiaomi na olx.  Przy okazji jeszcze jedno na nowy telefon planuje przeznaczyc do 1200zl wiec może warto zwrócić uwagę na jakis inny model niz redmi 4 pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pejta napisał:

Gdzie najlepiej kupić (w dobrej cenie) Redmi 4 (Pro/Prime) w wersji z Global ROM? Za długo się czaiłem i najpierw na IBG podnieśli cenę za gwarancje a potem przeczytałem "OTA upgrade is not supported at this time" i w ogóle się załamałem. Chciałbym żeby telefon aktualizował się sam, a nie żebym się musiał wiecznie z nim "bawić".

Z tym OTA to błąd na stronie się wkradł. Sam byłem tym zmartwiony ale napisałem do nich i zostałem zapewniony, że to tylko błąd a telefon oczywiście obsługuję OTA. Po tym zapewnieniu zamówiłem go wczoraj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 08:50, pejta napisał:

Trochę dziwne bo na stronie do tej pory jest wielki czerwony napis dotyczący OTA. @Skyler możesz napisać jak telefon dotrze do Ciebie czy wszystko OK?

Przyszło i jest China, a zostałem zapewniony, że będzie inaczej.

Ma ktoś doświadczenie w zwrotach przedmiotu z Ibuygou?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:


Czemu sobie globala nie wrzucisz chociaż?

Wysłano z Redmi Note 4x
 

No miał być Global od razu, zależało mi na tym żeby telefon przyszedł kompletny (żebym nic nie musiał z nim robić).

Jak wgram sam to będzie to "identyczny" Global jakbym przyszedł od razu z wgranym? Będzie OTA i nie stracę gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tpawel napisał:

Dokładnie tak. Najlepiej odblokować bootloader i wrzucić xiaomi.eu/miuipolska ale global będzie prosciej

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Czyli rozumiem, że nie muszę go odblokowywać żeby wgrać Globala?

4 godziny temu, pejta napisał:

Dokładnie marzy mi się to samo, trochę ustawień, OTA a nie rozpoczynać od wgrywania, odblokowywania, itp. Z bólem serca ale chyba muszę poszukać czegoś innego.

Też jestem zły, ale z tego co czytam to wgranie Globala jest chyba proste i nie traci się gwarancji. Sklep wgrywa Globala chyba dokadnie tak samo.
Podsumowując, jedyny plus Ibuygou jest taki, że gwarancja realizowana jest w Polsce albo w Hiszpanii, bo co do Globala to zawsze jest loteria.

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tpawel napisał:

Nie trzeba odblokować bootloadera do Globala, a co do serwisu IBG to zdarzają się przypadki że jednak trzeba wysyłać do Chin. To co się da to naprawia micenter

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Tak, ale z tego co wiem to Ty wysyłasz do Wrocławia, a co oni dalej z ty m robią to już ich sprawa.

http://en.miui.com/a-234.html Czyli robić tą metodą?

Edytowane przez Skyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak jest, był przypadek z miesiąc temu że IBG pisalo do klienta że może dojść do naliczania VAT w drodze powrotnej. Co by oznaczało że połowę tego co piszesz to prawda. Może micenter wysyła do Chin, ale powrót idzie już do Ciebie.

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam od smarttel.pl na allegro i jestem bardzo zadowolona. Może i cena nie była jakaś turbo niska ale sprzedawcę prześwietliłam przed zakupem, a w czasie transakcji potwierdzili, że są solidną firmą.

A no i kupowałam jakieś 2 tygodnie temu, telefon mam od tygodnia.

Edytowane przez Artemis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwietliłem dwóch zaproponowanych sprzedawców:

"czeczek"  empix.pl   - na allegro 17 lat duży plus za to mała sprzedaż, jakoś nie umie się zareklamować, brak info o długości gwarancji.

"SMARTTEL_PL"   smarttel.pl  - tu to drugi biegun  zaledwie 7 miesięcy. Najzabawniejsze że daje 2 lata gwarancji a istnieje na rynku zaledwie 7 miesięcy. Takiego sprzedawce omijam szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwietliłem dwóch zaproponowanych sprzedawców:
"czeczek"  empix.pl   - na allegro 17 lat duży plus za to mała sprzedaż, jakoś nie umie się zareklamować, brak info o długości gwarancji.
"SMARTTEL_PL"   smarttel.pl  - tu to drugi biegun  zaledwie 7 miesięcy. Najzabawniejsze że daje 2 lata gwarancji a istnieje na rynku zaledwie 7 miesięcy. Takiego sprzedawce omijam szerokim łukiem.

Czyli wg Ciebie jak założę firmę to nie mogę dawać normalnej gwarancji takiej jak konkurencja? Nie jestem zwolennikiem kupna xiaomi na allegro, ale nie widzę w tym nic zabawnego

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Empix.pl jak i czeczek dają gw na 2 lata. Ten pierwszy w swoim serwisie komputerowym, ten drugi odsyła do micenter albo do mobotel, czyli dwóch bdb serwisów.

Nie umiesz prześwietlać sklepów @dziadek-NET, jak nie potrafisz znaleźć podstawowych info o gw.

Edit: ten serwis empix to antares polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapytałem o gwarancję dwa wspomniane wcześniej sklepy. Sam przymierzam się do zakupu Redmi 4 Pro i szukam najlepszej opcji. W obu przypadkach oferują gwarancję na 2lata. Mam jeszcze na oku inny sklep z Warszawy, który ma wiele pozytywnych opinii ale niestety oferują 12 miesięcy gwarancji. 

Oto odpowiedzi jakie uzyskałem.

Empix.pl

Quote

serwis: Antares Polska, Warszawa,
okres gwarancji: 24 m-ce,
średni czas naprawy urządzeń: 9 dni,
procedura reklamacyjna: Klient wysyła telefon wraz z kopią faktury i dokładnym opisem usterki na swój koszt, zwrot do Klienta na koszt serwisu.
Uwaga - od 1 stycznia, nowa procedura serwisowa - dot. większości modeli Xiaomi, zamiast naprawy wymiana w przeciągu 14 dni roboczych

Smarttel.pl

Quote

 

gwarancja jest 2 letnia realizowana w Polsce. W praktyce wygląda to tak, że w przypadku problemów z telefonem odsyła Pan go do nas, a następny my przekazujemy go do jednego z naszych pewnych i sprawdzonych serwisów, przykładowo jest to MiCenter we Wrocławiu. Pod poniższym linkiem może Pan sprawdzić szczegółowe warunki gwarancji. 
 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką mam opinię, czytam to forum i wszem i w wobec odradzają zakupy w firmach typu krzak, z paro miesięczną historią na allegro i zmieniająca nazwę za jakiś czas na nową jak się sypną negatywne komentarze.

To nie dziurkacz do kartek tylko telefon urządzenie elektroniczne które ma duże prawdopodobieństwo usterki, i nie kosztuje 20zł.

Jeśli powierzasz pieniądze i gwarancję osobie która sprzedaje telefony od paru miesięcy twoja sprawa a czy będzie odbierał telefony po otrzymaniu reklamacji, jak bym chciała zaoszczędzić to bym kupił bezpośrednio z chin.

Według mnie allegro powinno zmienić zasadę wystawiania komentarzy. Na taką że wystawiane są po upływie gwarancji albo w jej trakcie (jeśli sprzedawca będzie wymigiwał się od naprawy urządzenia klient może wtedy dać negatywa) przez pierwszy rok taki sprzedawca ma zero pozytywów i musi dbać o reputacje.

A teraz istnieje zaledwie 4 miesiące i ma 1000 pozytywnych komentarzy ok ale za co. Za to że łaskawie dostarczy ci towar a co się dzieje później otrzymał komentarz to może olać klienta. Ewentualnie allegro powinno umożliwić wystawienie drugiego komentarza do 2 lat - na czas gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych komentarzy - szczytna idea, również tak uważam. A co do oszustów - cóż, zdarzają się takie przypadki, ale na tym forum to jest niesamowicie rozdmuchane i nasze narodowe janusze mają tu bardzo złą opinię, niezależnie od tego, jak często trafia się na nieuczciwych. Ja kupuję w PL, bo moim zdaniem to się wiąże z mniejszym ryzykiem niż zakup w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XiaoRén napisał:

Zarówno Empix.pl jak i czeczek dają gw na 2 lata. Ten pierwszy w swoim serwisie komputerowym, ten drugi odsyła do micenter albo do mobotel, czyli dwóch bdb serwisów.

Przecież piszesz o tej samej osobie "Empix.pl jak i czeczek" to ten sam sprzedawca.

Zapomniałeś się odnieść do " SMARTTEL_PL"   smarttel.pl  "

Więc na razie nie biorę twojej odpowiedzi poważnie.

Co do gwarancji każdy sprzedawca może napisać 24miesiące, ale nie przekonuje mnie sprzedawca który istnieje krócej niż jego gwarancja. Wiec ani jeden jego klient nie może mnie zapewnić że udzielił 24miesięczje gwarancji PRAWDA ? - Życie weryfikuje a nie papierek.

 

Z tej dwójki zdecydowanie wygrywa "czeczek"  empix.pl

Edytowane przez dziadek-NET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dziadek-NET napisał:

Przecież piszesz o tej samej osobie "Empix.pl jak i czeczek" to ten sprzedawca.

Zapomniałeś się odnieść do " SMARTTEL_PL"   smarttel.pl  "

Więc na razie nie biorę twojej odpowiedzi poważnie.

???

1 godzinę temu, XiaoRén napisał:

Zarówno Empix.pl jak i czeczek dają gw na 2 lata. Ten pierwszy w swoim serwisie komputerowym, ten drugi odsyła do micenter albo do mobotel, czyli dwóch bdb serwisów.

Czy według ciebie z mojej odpowiedzi wynika, że "Zarówno Empix.pl jak i czeczek" to nazwa jednego sprzedawcy?

O smarttel się nie wypowiadałem, bo z nim nie miałem styczności.

Boszz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

zrozumiałem ciebie że Empix.pl jak i czeczek to ten sam sprzedawca.

a czy Empix.pl ma konto na allegro ?

 

czeczek  z allegro daje 12 miesięcy gwarancji i pewnie 24 rękojmi. Tylko zaczyna mnie martwić to ze jest zarejestrowany w UK

"Na produkt udzielana jest polska, pisemna, dwunastomiesięczna gwarancja producenta, realizowana po numerze IMEI. Współpracujemy serwisami z MiCenter.pl z Wrocławia oraz z Mobotel.pl z Warszawy.

Produkt nowy, 100% oryginalny.

Na życzenie wystawiamy fakturę na 100% wartości, bez VAT (firma zarejestrowana w UK)."

Edytowane przez dziadek-NET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czeczek :

(odp przed zakupem)

Cytat

Gwarancja: współpracujemy z MiCenter z Wrocławia (Miu Polska)

Karta gwarancyjna z zapisem :

Cytat

 

..Gwarancja udzielana jest na 12miesięcy od daty sprzedaży ...

Partnerem serwisowym Sprzedającego jest firma Mobo-tel .

 

Mnie osobiście bardziej przekonuje to co jest napisane już na karcie gwarancyjnej, a nie stronie

Sama karta gwarancyjna, na której nie ma nawet pieczątki żadnego sprzedawcy

ani danych (i brak paragonu) a tylko sama parafka - to lipa trochę jest.

Życie zweryfikuje - Lepiej żeby nie była potrzebna do niczego

 

Edytowane przez DAROMV6
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emipx gw ma na 24m:
039c306b619330718a3be4d89d540f5f.jpg
(Screenshot z r4)
Sam kiedyś do niego pisałem, udzielają na każdy produkt 2 lata gw. Maila zgubiłem, jak znajdę to morze wrzucę.
Plusem jest to, że mają spore doświadczenie jako serwis komputerowy. Ponadto ingerencja w soft nie powoduje utraty gw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o gwarancji Empixa wcześniej. Dostałem taką odpowiedź od nich właśnie w sprawie modelu Redemi 4 3GB/32GB:

"serwis: Antares Polska, Warszawa,
okres gwarancji: 24 m-ce,
średni czas naprawy urządzeń: 9 dni,
procedura reklamacyjna: Klient wysyła telefon wraz z kopią faktury i dokładnym opisem usterki na swój koszt, zwrot do Klienta na koszt serwisu.
Uwaga - od 1 stycznia, nowa procedura serwisowa - dot. większości modeli Xiaomi, zamiast naprawy wymiana w przeciągu 14 dni roboczych."

Edytowane przez Voodoo
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smarttel: firmą są od stycznia 2016, na allegro od kilku miesięcy, przygotowują się do założenia swojego sklepu internetowego. Wiem, że kupowanie od młodej firmy to ryzyko ale każda firma kiedyś zaczynała, a oni zrobili na mnie pozytywne wrażenie zarówno przed jak i po przelaniu kasy. ;)

Czas pokaże, nie słyszałam o tych firmach o których wspomnieliscie, za to mialam kontakt z smarttel i jako sprzedawcę mogę go polecić, a jak to wygląda z gwarancją to się okaże, na razie zakładam, że nie będę musiała się przekonywać na własnej skórze ;)

A co do komentarzy na allegro, komentarze dotyczą transakcji, allegro nic do tego kto jak wywiązuje sie z obietnic gwarancji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...