Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - wątek zakupowy


mariusz5891

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, tpawel napisał:

Płacisz VAT, nie wyobrażam sobie płacić za telefon drugi raz w razie czego, z resztą IBG naprawia większość awarii we Wrocławiu

ojej, ale przecież moje pytanei dotyczyło innych załozeń, jeszcze raz więc:

1. nie ma pewosci(pecha;) na 100% że po zakupie przesyłka do PL zostanie obłożona VATem, prawda? załóżmy że nie zapłacę VATu, mimo, że np. kupiłem ubezpieczenie

2. jeśłi telefon się zepsuł, a we Wrocławiu NIE naprawią go bo AKTUALNIE NIE mają do tak nowego modelu jak readmi 4 części (wiem to, bo ich pytałem!!)

3. Muszę odesłać wiec do naprawy do Chin, telefon wraca i pechowo tym razem zostaje obłożony VATem

Sytuacja realna, prawda? Czy ktoś więc wie czy ibuygou po naprawie i odsyłanie teleofnu daje mozliwosć uniknięcia VATu?

10 godzin temu, enig123 napisał:

Też w początkowych założeniach chciałem wydać znacząco mniej, ale gdzieś aktualnie jest znacząco taniej?

Goldway ma np. Readmi 4 pro/prime  po 159$+9$ dostawa z gwarancją braku VATu. Do tego możesz wyrwać 7% zwrotu z  Planet Plus i cena za Readmi 4 pro 3/32 zamiast niecałe 800 PLN robi się 640 PLN :)

A jesli musisz odesłać na naprawe do Chin to poza tym ze ibuygou  daje 2 lata nie ma chyba roznicy w kosztach serwisowania, które mogą wyjśc sporo, jeśłi jeszcze paczka wracajaca z naprawy zostanie oVATowana...

Też chciałem kupic u ibuygou, ale widze że z gwarancja wcale nie jest tak rózowo (brak jednoznacznych warunków, ew. doliczenie VATu przy powroci z Chin) jakby się mogło wydawać, a jeśli źle myslę to proszę o przekonywujący kontrargument :)

Edytowane przez bratek
poprawa formy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja oddam swoj za 850 PLN. Dzisiaj przyszedl kurierem. Kupiony w Foster Technologies - http://allegro.pl/nowosc-hit-xiaomi-redmi-4-pro-3-32gb-z-pl-black-i6627143789.html?snapshot=MjAxNy0wMi0wOVQwOTo1NzowMS45NTBaO2J1eWVyOzg2MjE0N2JhODZlYzAzZWYyYTk5OTU1OWE5YWUzYzI3ZmY2ODU5NjdmNjdkOWNiNzBmZmU4NTVkNTAyMjQ4YTk%3D. Roczna gwarancja - zainstalowany juz Global Miui. Sprzedaje 80 PLN taniej, bo jednak nie przewalcze przyzwyczajenia do samsungowego softu. Gratis dorzucam etui Nillkina. Smartfonem w zasadadzie tylko pobawilem sie w domu. Link - http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-pro-prime-3-32g-1dniowy-jak-nowy-i6714886954.html.

Gdyby ktos byl zainteresowany - zapraszam. Niezainteresowanych przepraszam za spam ofertowy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Płatek71 napisał:

Witam,

ja oddam swoj za 850 PLN. Dzisiaj przyszedl kurierem. Kupiony w Foster Technologies - http://allegro.pl/nowosc-hit-xiaomi-redmi-4-pro-3-32gb-z-pl-black-i6627143789.html?snapshot=MjAxNy0wMi0wOVQwOTo1NzowMS45NTBaO2J1eWVyOzg2MjE0N2JhODZlYzAzZWYyYTk5OTU1OWE5YWUzYzI3ZmY2ODU5NjdmNjdkOWNiNzBmZmU4NTVkNTAyMjQ4YTk%3D. Roczna gwarancja - zainstalowany juz Global Miui. Sprzedaje 80 PLN taniej, bo jednak nie przewalcze przyzwyczajenia do samsungowego softu. Gratis dorzucam etui Nillkina. Smartfonem w zasadadzie tylko pobawilem sie w domu. Link - http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-pro-prime-3-32g-1dniowy-jak-nowy-i6714886954.html.

Gdyby ktos byl zainteresowany - zapraszam. Niezainteresowanych przepraszam za spam ofertowy.

Nie czytałem forum jakiś czas, chce kupić tel dla dziewczyny. Jest już Global dla Redmi 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grym93 napisał:

Nie czytałem forum jakiś czas, chce kupić tel dla dziewczyny. Jest już Global dla Redmi 4?


Redmi 4 Nie

Redmi 4A oraz Redmi 4Pro/Prime Tak, jak na razie tylko w wersji Stable

2 godziny temu, kdokamil napisał:

Co myślicie o ofercie tego sklepu http://migsm.pl/produkt/smartfon-xiaomi-redmi-4-prime/

Cena taka sobie, a sklep delikatnie mówiąc, ma grzeszki i potrafi zmieniać nazwy gdy za dużo ma negatywów :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) jak watek zakupowy to napisze tez:

ja tez pierwszy raz dokonałem zakupu na geekbuying i troche sie martwie czytajac komentarze:// zakupu dokonalem 6.02.2017 do dzis nie wyslano paczki a status jest processing:/, zaplacone DHL.

dzis dostalem informacje, ze telefon Redmi 4 Pro gray, jest out of stock, chociaz oczywiscie na stronie nie ma takiej informacji. Wyslali info ze ponoc cos sie ruszy w tym tygodniu. Mam nadzieje:)

Z tego co widze, to sklep raczej jest ok ale jest powolny strasznie. Nie powinni kłamac ze cos jest w stocku jak ewidentnie tego nie ma. Nic zobacze cos sie urodzi ale nastepnym razem pewnie wybiore inny sklep. 

 

 

Edited 1 hour ago by Simon1982
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, tpawel said:

Ale wiesz że oni tam mieli nowy rok? Zanim się pozbierają to trochę potrwa

Wysłane z Lenovo P2
 

W sumie wiem, nawet jakos strasznie bardzo mi sie nie spieszy ale zawsze jak pierwszy raz kupujesz jest ta adrenalina. Kiedy i czy dojdzie:P 

zobaczymy na razie nie bede ich meczyl. Poczekam do konca tygodnia i zobacze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem nowy na forum i mam kilak pytań.

Chciałbym kupić wersje High/Pro z ibuygou i czy wersja tego smartfona ma w tym sklepie Globala czy jeszcze go testują?

Chciałbym zapłacić za telefon pieniędzmi z karty przez paypala i moje pytanie jest takie lepiej żeby przewalutował paypal czy bank(w tym przypadku mbank)?
I w sumie ostatnie też związane z paypalem. Czy jak zostanie nałożony na mnie vat i poproszę o zwrot to pieniądze dostane na paypala czy na konto?

Pozdtawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2017 o 09:46, Evermind napisał:

Hej. Jestem nowy na forum i mam kilak pytań.

Chciałbym kupić wersje High/Pro z ibuygou i czy wersja tego smartfona ma w tym sklepie Globala czy jeszcze go testują?

Chciałbym zapłacić za telefon pieniędzmi z karty przez paypala i moje pytanie jest takie lepiej żeby przewalutował paypal czy bank(w tym przypadku mbank)?
I w sumie ostatnie też związane z paypalem. Czy jak zostanie nałożony na mnie vat i poproszę o zwrot to pieniądze dostane na paypala czy na konto?

Pozdtawiam

 

Jak płacisz paypalem to paypal ci przewalutuje, możesz sprawdzić to na ich stronie ile zł potrzebujesz.

 

W geekbuying ES stock czyli wysyłka z EU, to już bez VATu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, desson said:

 

Jak płacisz paypalem to paypal ci przewalutuje, możesz sprawdzić to na ich stronie ile zł potrzebujesz.

 

W geekbuying ES stock czyli wysyłka z EU, to już bez VATu?

GBuying juz mi 10dzien telefonu nie moze wyslac bo czekaja az je Chinczyk zlozy. 

Pierwszy zakup a tu taki speedy service:/// czytalem ze ludzie zamawiali i jakos dochodziło wiec czekam ale moja cierpliwosc sie konczy tym bardziej, ze sami sobie daja 7dni na wysylke a juz jest dawno po terminie.

fakt nie kupuje z ES ale musle ze tez i tam moze byc obsuwa://

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałem Redmi Pro 4 (grafitowego) w rozsądnej cenie, jak na sprzęt ze średniej półki. Dałem sobie spokój, Xiaomi najpewniej zakończyło produkcję tego modelu.  Jest po prostu nie do kupienia w normalnym (gwarancyjnym) obrocie handlowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, huzar napisał:

Ja też szukałem Redmi Pro 4 (grafitowego) w rozsądnej cenie, jak na sprzęt ze średniej półki. Dałem sobie spokój, Xiaomi najpewniej zakończyło produkcję tego modelu.  Jest po prostu nie do kupienia w normalnym (gwarancyjnym) obrocie handlowym. 

Jezu... skad takie wnioski. Przeciez to telefon ktroy wszedl do sprzedazy w listopadzie. 

Jest po prostu duze zapotrzebowanie na wersje szara (z czarnym frontem) ze wzgledu na wielkie ramki ekranowe w bialej i zlotej. Ponoc mialo sie to zmienic i nowa dostawa r4p miala miec juz pomniejszone ramki, ale nie znalalzem nigdzie potwierdzenia tej plotki.

A standardowo w przypadku xiaomi czarne wersje sa drozsze i rozchwytywane.

I nie rozumiem co masz na mysli piszac o normalnym obrocie handlowym. Chodzi ci o oficjalna dystrybucje w PL? ABC data zapowiedzialo ze bedzie dostepny redmi4a i redmi 4x (czyli redmi 4 3/32gb), ni slowem nie wspomnieli o redmi 4 pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że Redmi 4 Pro (czarny) nie można w Polsce kupić. Sklepy dające gwarancję (np. AZE, Technos, Empix) wyprzedały całe zasoby i nie zapowiadają nowych dostaw. Natomiast nie zapłacę za Redmi 4 Pro 1.849.00, zł na Allegro... no chyba że za Nokię  3310:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rag napisał:

A "Redmi 4X" to jaki model ma być? Coś jak "4 Pro", ale z naszymi pasmami GSM?

To jest redmi 4 ale w wersji 3/32 (redmi 4 ma snapa 430).

@huzar @rag Dla mnie te gwarancje sa mocno srednie, to nadal zakup na allegro i nadal nie wiadomo jak to bedzie naprawiane i czy w ogole. To juz bym wolal kupic na ibg placac te 210-220$ nie wiem ile to teraz z kuponami wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam też złudzeń co do gwarancji oferowanych przez te sklepy, jednakże przynajmniej mogę liczyć na wymianę, gdyby coś było nie tak z przesyłką lub z drobną wadą fabryczną. Na ibg czy  GBuying  też już nie kupisz, przynajmniej nie teraz. (dyskusja na forum powyżej) Jednak mam wrażenie, że to koniec Redmi 4 pro i nie tylko… Xiaomi przestawia się na własną produkcję procesorów   Pinecone V670 czy  Pinecone V970 i będą ograniczać produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, huzar napisał:

Nie mam też złudzeń co do gwarancji oferowanych przez te sklepy, jednakże przynajmniej mogę liczyć na wymianę, gdyby coś było nie tak z przesyłką lub z drobną wadą fabryczną. Na ibg czy  GBuying  też już nie kupisz, przynajmniej nie teraz. (dyskusja na forum powyżej) Jednak mam wrażenie, że to koniec Redmi 4 pro i nie tylko… Xiaomi przestawia się na własną produkcję procesorów   Pinecone V670 czy  Pinecone V970 i będą ograniczać produkcję.

Na ibg jest normalnie dostepny ten telefon przeciez... Geekbuying to sklep ktory swego czasu mamil wysylka i nie jest on miarodajny. Tak samo na aliexpress czy na gearbest telefon dostepny. Od ciebie slysze po raz pierwszy (a siedze troche w temacie zakupow w chinach) zeby r4p byl szeroko niedostepny.

Wydaje mi sie ze troche przesadzasz z tym marginalizowaniem produkcji telefonow na rzecz procesorow, to sa inne dzialy inne fabryki, poza tym nie ma poki co zadnego nowego modelu wprowadzanego, ktory moglby zezrec zasoby produkcyjne. Zwlaszcza jesli piszesz o koncu redmi4 czyli niespelna 4 miesiecznego telefonu. Idac tym tokiem rozumowania mi5s powinien byc juz praktycznie niedostepny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PurpleHaze napisał:

Na ibg jest normalnie dostepny ten telefon przeciez... Geekbuying to sklep ktory swego czasu mamil wysylka i nie jest on miarodajny. Tak samo na aliexpress czy na gearbest telefon dostepny. Od ciebie slysze po raz pierwszy (a siedze troche w temacie zakupow w chinach) zeby r4p byl szeroko niedostepny.

Nie zmienia to faktu, że z dostawą z Polski nie znajdziesz żadnych (rozsądnych) ofert na R4p.  Dlaczego w takim razie jest on niedostępny w ofertach polskich sklepów internetowych, skoro tak prosto (jak piszesz) można go kupić w azjatyckich sklepach? :-(

Nadmieniam, że bardzo chcę kupić ten model (2 szt.) sobie i żonie i nie mogę znaleźć!!

Edytowane przez huzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie wyprzedaly sie na pniu, a oficjalnej dystrybucji tego modelu w PL nie ma.

Trzeba czekac na odnowienie sie stanow magazynowych posrednikow z allegro po prostu.

Stad ceny po 1500zl+++ zeby aukcja nie spadla, jak gosc dostanie przesylke z telefonami znowu wroca w rozsadnych cenach.

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He He! :-DTechnos po przeczytaniu naszej dyskusji na wątku zakupowym forum,  podniósł cenę od około 4.5 godziny temu na 30 zł więcej:-D ale i tak nie ma go na stanie . 

Jesteś pewien, że 960 zł + przesyłka to dobra cena za Redmi4 pro?

http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi5-5_15-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1038074.html

Sorry to nie jest reklama...

Edytowane przez huzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SperQu napisał:

Czekaj czy my mówimy o tym samym redmi4pro?

Na ibg jest za 194$ a w watku z promocjami jest kupon na 18$, czyli wychodzi jakies 850 zlotych z wysylka i ubezpieczeniem od vatu

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html

Nie wiem czy to do mnie, ale dla przykładu dałem link dla porównania ceny R4P z technosa do promocyjnej ceny Xiaomi Mi5 z banggood... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, huzar napisał:

Nie wiem czy to do mnie, ale dla przykładu dałem link dla porównania ceny R4P z technosa do promocyjnej ceny Xiaomi Mi5 z banggood... :-D

Tylko zapomniales o ewentualnym vat na granicy czyli 23%+18zl oplat wiecej. I wtedy to juz tak rozowo nie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czym roznia sie sluchawki z obu aukcji poza kolorem? Bo roznica w cenia to prawie 30$ a zalezy mi na białym/srebrnym

 

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8651.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Hellz napisał:

mam pytanie: czym roznia sie sluchawki z obu aukcji poza kolorem? Bo roznica w cenia to prawie 30$ a zalezy mi na białym/srebrnym

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8651.html

Roznia sie tylko kolorem, tak za kolor czarny trzeba zaplacic wiecej - w tym wypadku to 24$ wiecej. 
Natomiast co do kolorow, zobacz sobie recenzje na YT i realne fotki tego telefonu w kolorach silver/gold, ekran ma bardzo duze czarne ramki. Tego nie widac na zdejciach w sklepie, bo to wizualizacje od xiaomi. Zwroc na to uwage, zeby nie bylo rozczarowania po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hellz napisał:

slyszalem  tym, ale od 2017 xiaomi produkje wikesze obudowy niwelujace te czarne ramki

Ja tez slyszalem o tych nowych modelach, nawet masz fote na forum telchina.pl - tylko skad wiesz, ktore sklepy juz oferuja zmodyfikowa wersje, a ktore sprzedaja stara?

aaa.jpg

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...