Skocz do zawartości

Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.


vankosiara

Rekomendowane odpowiedzi

No i Twoja wypowiedź podsumowuje wszystko ;)

Po prostu zależy kupno tego phabletu od tego, do czego ma być przeznaczony.

Ja patrzę pod kątem mobilności z jednoczesnym komfortowym korzystaniem z dobrodziejstw sieci, i 4.7 jest dla mnie maxem.

Jeśli ktoś ma duże kieszenie, lubi bardzo czytać wymienione pdf'y w trasie lub musi widzieć ogromną tablicę FB to tak, dla pozostałych osób takie coś będzie udręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie 5,5" będzie odpowiadać, ponieważ oglądam codziennie wiele multimedii zatem tak duży ekran będzie zaletą. Nie jeżdżę w żadne trasy, jestem uczniem i nie potrzebuje wielkiej mobilności, w kieszeniach lajtowo mieści mi się 5'' (testowałem ^^) więc z 5,5'' nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety ale mój Note2 jest dla mnei za duży i chciałbym kupić tańszy telefon z mniejszym wyświetlaczem, bardzo spodobał mi się Xioami Red Rice i mam kilka pytań.

Telefon będę używał do internetu ( za resztę pieniędzy kupię tablet więc na nim będę oglądał filmy ), dużo smsów, sporo rozmów oraz muzyki ( to jest ważna rzecz, telefon musi mieć dobrą jakość muzyki na poziomie Note 2 ). Czy ten telefon jest dobrym wyborem ? Czy ma OTG ? Główny problem to taki że posiadam kartę sd 64 gb class 10 czy telefon ją obsłuży ( według specyfikacji nie ale niektóre telefonu obsługują ) ? Jak z grami czy zagram w rr3 ? lub GTA SA ( mam kupione ). Jak z akcesoriami czy kupię do niego folię i pokrowiec ( typu plecki zakładany na tył + flip cover ) ?

Jak 1 GB RAM ? Od 4 modeli telefonów mam cały czas 2 gb ramu i boję się zejść na 1 gb nie wiem czy to nei za mało ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTG - tak ;)

64GB - tak* (*zależy od ROMu).

Wymienione gry ? zagrasz, lecz na full jedynie kosztem płynności.

Akcesoria są ;)

Muzyka ? nie wiem o jaką chodzi (głośnik vs słuchawki) na moich Pistonach V2 cudo <3 :D

Pamięć ? Trudno mi powiedzieć, to zależy od użytkownika i w sumie powinieneś już po tylu telefonach mieć rozeznanie w jej użyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elderbary, w razie jak byś chciał kupić Red Rice to zapisz sobie ten link:

http://www.aliexpress.com/item/Original-XIAOMIRed-Rice-Hongmi-4-7-IPS-HD-Quad-Core-Mobile-Phone-MTK6589T-1GB-RAM-4GB/1402708239.html

Sprawdzone źródełko, 100% oryginał.

W tej chwili RR kosztuje 540zł + darmowa wysyłka, myślę że to nie majątek. A nawet jak by ci nie spodobał zawsze możesz go sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh czytałem wiele i ja odnoszę się do fora, na którym się znajdujemy.

Zobacz sobie jaki ułamek jest ludzi, którym sprawdzają paczki z IBG.

To prawda, DHL przeszedł w mit pewnie za sprawą prowizji przy załatwianiu formalności jak już paczka zostanie zatrzymana.

@Elderbary Jak ci się nie spieszy to nie bierz kuriera i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to podejrzane wtedy ;) Chińczyk sam wie co na zrobić byśmy byli zadowoleni, dostaniesz gift 25$ mp4 repair i tyle ;)

Mi się udało 5 razy:

- RR, 3xMI3 (w jednej paczce) i MI3 64 via DHL

- MI2, MI3 via EMS.

Fart?

Ale przyznaj, musiałeś raz zadeklarować co to i dlaczego, my jako szaraki mamy ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne doświadczenia - 7 telefonów sprowadziłem z ibuygou, w sumie 6 przesyłek, wszystkie przez DHL. Nic nie musiałem deklarować, nikt mnie o nic nie pytał. Po prostu kurier przynosił paczkę do domu i tyle. Ja mam teorię, że to bardzo zależy od miasta adresata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to podejrzane wtedy ;) Chińczyk sam wie co na zrobić byśmy byli zadowoleni, dostaniesz gift 25$ mp4 repair i tyle ;)

Ale przyznaj, musiałeś raz zadeklarować co to i dlaczego, my jako szaraki mamy ciężej.

Tak, oczywiście. I to dwa razy. Ale ZAWSZE przy EMS.

Xiaomi lubi wysyłać telefony EMS i paczki te idą do Zabrza. Nie mają żadnej wpisanej wartości, prezentu czy czegokolwiek. Dlatego są wątpliwości.

Ale zawsze pisałem prawdę, że to prezenty. Bo po kiego miałbym płacić Państwu za to, że ktoś mi śle prezent na święta.

W pozostałych przypadkach czyli DHL paczka przychodziła bez gadania po 3 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyznaję rację, dhl nie trzepią ale teraz meritum, @Elderbary nie chce za dużo zapłacić za Hongmi i ma wybór:

- zamówić przez ibuygou Hongmi 3g za 206$ + kurier dhl za 25$ (razem ok. 720zł) , czas oczekiwania 3-10dni

albo

- Hongmi 3g z Aliexpress za 177$ i darmowa wysyłka (538zł) czas oczekiwania pomiędzy 2 a 3 tygodnie.

Jaśniej się nie da.

Czy za sam telefon wydana kwota mniej o 182zł jest warta by poczekać o tydzień, dwa na telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyznaję rację, dhl nie trzepią ale teraz meritum, @Elderbary nie chce za dużo zapłacić za Hongmi i ma wybór:

- zamówić przez ibuygou Hongmi 3g za 206$ + kurier dhl za 25$ (razem ok. 720zł) , czas oczekiwania 3-10dni

albo

- Hongmi 3g z Aliexpress za 177$ i darmowa wysyłka (538zł) czas oczekiwania pomiędzy 2 a 3 tygodnie.

Jaśniej się nie da.

Czy za sam telefon wydana kwota mniej o 182zł jest warta by poczekać o tydzień, dwa na telefon?

Przyznałeś się do błędu, szanuję ;)

Ogólnie latet ma najbardziej prawdopodobną teorię i to zależy od miejsca, przez które przechodzi do nas paczka.

Może nie na zasadzie "Warszawa - przechodzi", "Zabrze - nie", ale być może chodzi o osoby pracujące w danym czasie w Zabrzu i biorąc to pod uwagę, to w moim przykładzie miasta docelowe z Wawy mają większe szanse :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zakup z Chin to ZTE v987 z AliExpress wysłany SingPostem i zakonczył się ponad tygodniowym przetrzymaniem w Zabrzu i zapłaceniem 76 zeta VAT.

Druga przesyłka z Ibuygou wysłana DHL dotarła w 4 dni bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszedł Xiaomi Redmi Note. Posiada 8-rdzeniowy procesor Mediatek. Nie znam się na procesorach mobilnych ale chyba liczba rdzeni nie jest najważniejszym wyznacznikiem jakości.

Sprzedaż dopiero od 26 marca ale czy wersja 3G będzie dostępna - tego nie wiem.

Cena to 160$ - zatem mniej niż Hongmi.. Dziwne, 480zł ;___; ? + ewentualny VAT to i tak wychodzi niecałe 600zł.

@Latet - będziesz sprowadzał wersje europejską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

will be 2 versions:

1) MTK6592 1.4Ghz + 1GBram = 799 yuan (160$)

2) MTK6592 1.7Ghz + 2GB ram = 999 yuan (199$)

http://www.gizchina.com/2014/03/18/xiaomi-redmi-note-3200mah-battery-claimed-2-day-battery-life/#comment-1291121842

A tu benchmarki tej werjsi 2gb RAM i z prockiem 1.7, 28.000 pkt w Antutu, jest moc :D

http://www.gizchina.com/2014/03/17/xiaomi-redmi-note-benchmarks-blow-sub-200-devices-water/

Poczekam trochę aż rynek się troszkę nasyci i zamawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Lalo, a co do rdzeni to oczywiście lepiej mieć ich więcej, niż mniej (już nie chciałem w poprzednim poście szczegółowo pisać).

Chodzi jednak o multitasking, a w nim już nie tylko o ilość rdzeni do obsługi wielu zadać jednocześnie, lecz właśnie taktowanie.

Lepiej mieć 4x2.5Ghz, niż 8x1.5Ghz dla przykładu, i tak tych 8 rdzenie nie wykorzystasz w smartfonie, zaś wyższy zegar się zawsze przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...