Skocz do zawartości

Brak zasięgu poza miastem


Sandra sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam taki problem ze swoim telefonem, iż poza miastem praktycznie nie mam zasięgu. W miastach wszystko jest jak należy, LTE super szybkie, lecz gdy wyjadę chociażby na wieś oddaloną o 2 km od granic miasta, często zasięg jest zerowy, internet zerowy, lecz inni ludzie mają. Zmieniam wtedy preferowaną sieć na 2G lub 3G, ale efekt jest marny. Mam numer w Virgin Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z siecią Internet z telefonu
Punkt dostępu (APN): internet
Numer dostępowy: *99# – w przypadku telefonów wymagających numeru
Nazwa użytkownika: brak
Hasło: brak
Dns: dynamiczny

Virgin mobile korzysta z nadajników T-MOBILE i Play . W ustawieniach karty SIM i sieci komórkowe włącz roaming 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat bo mam podobny problem.

Mam wersję international z Romem Miui Global 8.0.5.0. Telefon mam w sieci Play. Play ładnie łapie 4G, jednak poza miastem brak zasięgu.

Ewidentnie nie działa roaming krajowy (a działał na poprzednim telefonie). Mam włączony roaming, jednak nawet jak próbuje się połączyć ręcznie, np z T-Mobile mam "brak usługi"

 

Długo szukam na necie ale nie znalazłem rozwiązania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, swinka napisał:

Podłącze się pod temat bo mam podobny problem.

Mam wersję international z Romem Miui Global 8.0.5.0. Telefon mam w sieci Play. Play ładnie łapie 4G, jednak poza miastem brak zasięgu.

Ewidentnie nie działa roaming krajowy (a działał na poprzednim telefonie). Mam włączony roaming, jednak nawet jak próbuje się połączyć ręcznie, np z T-Mobile mam "brak usługi"

 

Długo szukam na necie ale nie znalazłem rozwiązania :/

Mam to samo dzwoniłem do Play(rbm) i mówią że roming działa sprawdzałem karty na innym tel wszystko hula.skakałem z stable do dev dalej to samo problem tkwi w błędnym odczycie bug np jedną kartę włączam na roming T-Mobile albo  plus druga w Play a zasięg pokazują obie jednakowy i skaczący ale działa w roming  żeby było ciekawiej to zwykła karta z Play wbija się bez problemu na roming i wszystko pokazuje literę R i np Play (T-Mobile)

Dodam jeszcze że że aide64 i innych programach tego typu nie pokazuje w jakim nadajnik działa w rbm 

Ale jest jeszcze jedno np mam na auto wybór sieci i to mam taki dylemat że nieraz się nie dogadam przez tel bo wygląda to tak jakby wbjała się tylko na Play.

Rn3 pro se aktualnie global dev 6.12.29

@swinka zadzwoń do Play niech ci zrestartuja ustawienia romingowe karty SIM może coś da

 

Wyskakuje ci aktualizacja do 8.1.1.0?

@Sandra sandra masz oficjalny global stable dla rn3 pro(Kenzo) nieraz warto zmienić na global dev i po testować jak działa może być tak że o niebo lepiej będzie działał a zawsze potem można wrócić do stable jak by coś nie grało

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 a no dział dotyczy Kenzo więc logicznym jest że zakładam że Sandra ma taką wersję. Ustawienie nowych apnow niektórym pomogło - na tym forum czytałem o tym więc rzucam pomysłem. A propo roamingu nie każdy tel dobrze to ogarnia, ja jak byłem w play wolałem na sztywno wybrać jedną sieć bo na siłę szukał mi nedznego zasięgu play. Sandra romu nie trzeba ruszać masz najnowsza wersję stable. 

Edytowane przez Crims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swinka napisał:

Dzwoniłem, ale mnie zlali. Ale spróbuje jeszcze raz i poprosze o ten reset roamingu.

A to, że Ci wbija Play to normalne. Play ma priorytet i nawet jak będziesz w full zasięgu tmobile/plus  a play 1 kreskę to przełączy Ci się na play.

Portrety romingowe mam zmienione w Play na T-Mobile lub plus przez infolinię na innych telefonach wszytko działa a ten telefon nie ogarnia rbm.

To trochę bez sensu kupując smartfona oczekuje że mi będą działać LTE i rozmowy jednocześnie a tu lipa nieraz

@Crims Masz rację nie które nie ogarnią romingu zdarza się a natym dodatkowo jak na sztywno ustawie po czasie i tak wbije na Play a ja tego nie wykryje bo błędny odczyt w ustawieniach

Podstawą są też dobre apn do internetu

@Sandra sandrapoprostu nie musisz zmieniać softu ale możesz.Nie jestem pewien czy da się to zrobić z pliku zip bo nie mam tego modelu ale jak się da to bardzo łatwe.

@swinka

Nazwa P4 Internet lub Internet jeden jak i drugi działa mi LTE

Apn internet 

Reszta bez zmian

 

 

 

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wczoraj miałam przyjemność znowu być poza miastem i od razu sie pojawiły problemy, i co mogłam zrobić to ręcznie zmieniałam w ustawieniach Preferowany typ sieci : LTE na 3g, to mi poprawiło na jakiś czas ale zasięg dalej latał i sms i wiadomości na messengerze cieżko się wysyłały. Musiałam co jakiś czas zmieniać nawet na 2G,  ale wtedy internetu nie było a tylko zasieg sieci. No a nie byłam na jakiejś wiosce zabitej dechami, a małe miasteczko.
Na dłuższa metę to ja nie wytrzymam, sprzedam ten telefon w pizdu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sandra sandra napisał:

Słuchajcie, wczoraj miałam przyjemność znowu być poza miastem i od razu sie pojawiły problemy, i co mogłam zrobić to ręcznie zmieniałam w ustawieniach Preferowany typ sieci : LTE na 3g, to mi poprawiło na jakiś czas ale zasięg dalej latał i sms i wiadomości na messengerze cieżko się wysyłały. Musiałam co jakiś czas zmieniać nawet na 2G,  ale wtedy internetu nie było a tylko zasieg sieci. No a nie byłam na jakiejś wiosce zabitej dechami, a małe miasteczko.
Na dłuższa metę to ja nie wytrzymam, sprzedam ten telefon w pizdu ...

tylko to nie jest wina telefonu, a sieci, zrob tak, wloz karte swoja do telefonu znajomego i porownaj jak bedziecie poza miastem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w 90% jestem pewna co jest przyczyną tych niemiłych sytuacji związanych z moim telefonem. W poprzednim telefonie, jakim była Xperia, do korzystania z GPS musiałam zdejmować silikonową obudowę - inaczej nawigacja nie działała. Ostatnio w podróży chcąc skorzystać z nawigacji nie mogłam się połączyć z GPS, mimo iż mam już inną obudowę i gdy ją zdjęłam jakoś zaczęło działać. Myślałam, że może przypadek. Dziś będąc w domu patrzę, że mam bardzo słabe połączenie z wifi. Jakim cudem? Przecież w domu wszystko działa elegancko. Myślę sobie zdejmę obudowę - aluminiowy bumper z lustrzanymi pleckami ... i co? Nagle sygnał mega silny! Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swinka napisał:

Sandra, a rozwiazalas problem z brakiem roamingu?

Bo u mnie nawet wyłączenie i włączenie roamingu w Play nie pomoglo. Rom global stable 8.1.1.0

A na czym to konkretnie polega? Ja mam ciągle roaming wlaczony a poza granice kraju nie wyjezdzam, wiec nie wiem czy działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...