Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - czy warto?


Nemook

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dnia 8.05.2017 o 17:39, Mr.Z napisał:

Niby jakim cudem skoro obsługuje ładowanie 5V i 2A. Coś kolega chyba pomieszał albo ścieme wali. Mam kilka ładowarek aukey obsługujących qc 2.0 jak i 3.0 i mimo podpięcia pod takowy port ładuje mi max 5V i 2A (bez względu czy to kabel oryginalby xiaoi czy ten do szybkiego ładowania aukey)

Po co miałbym "ścieme walić"?

 

Telefon Redmi 4 PRO 3/32GB, soft GLOBAL.

 

Zrobię wieczorem zdjęcia i się z wami podziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Po co miałbym "ścieme walić"?
 
Telefon Redmi 4 PRO 3/32GB, soft GLOBAL.
 
Zrobię wieczorem zdjęcia i się z wami podziele.


A to ciekawe bo też mam globala. Która wersje softu masz? I czy na oryginalnej ładowarce masz napisanie że też ładuje 12v, 9v i 5v ?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnej ładowarki nie używam. Mam GLOBAL najnowszy 8.2.4.0 (na poprzednich też szybkie ładowanie działało).

 

Ładowarkę w samochodzie używam Aukey CC-T4 (tylko tą mam z szybkim ładowaniem).

Możliwe, że są różne wersje REDMI 4 PRO. Czy to ładowanie, czy to różne problemy (których nie uświadczyłem) z zablokowanym EDL oraz ramkami.

 

Wrzuciłem filmik na YT, mam nadzieję, że to rozwieje Twoje wątpliwości. Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zwracam honor ja siedzę na wersji globala 8.1.2.0 bo na wyższej miałem problem z trzymaniem bakterii bo leciała jak szalona. Może nowsza wersja softu odblokowuje możliwość ładowania 9v w końcu procek obsługuje ta technologie.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec, od 0-100% w okolo 1,5-2h. W domu mam zwykla ladowarke. Tutaj podpinam na chwile i z 20% na 50% podskakuje momentalnie. A uzywam non stop janosika i google maps.

Czuc, ze telefon sie bardziej nagrzewa niz na zwyklej ladowarce 5V 2A. Z racji tego, ze jezdze zawodowo, to codziennie laduje w samochodzie.

W weekend w domu nie jestem w stanie zjechac przez 2 dni baterii do zera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To chyba zależy od ładowarki, mam oryginalna co dostałem z telefonem i ładuje 5V 2A, tak samo ładowarki z qc 2.0 od aukey ładują max 5V 2A, ostatnio kupiłem niby oryginał xiaomi model MDY-03-EB z qc 2.0 i po podpięciu pod miernik niby ładuje 8.82V i 1,47A, a na ampere meter apk w telefonie pokazuje że ładuje 2A i 4,8V.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Mr.Z na nowszym romie bateria leciała ci w spoczynku? Bo właśnie nabyłem ten telefon drogą kupna i mam problem z baterią.

Jest na romie global 8.2.4.0 i generalnie jak się używa to spada normalnie ale przez noc potrafi 20-30% spaść co już normalne nie jest.

Do tego 8.1.2.0 można normalnie downgrade zrobić z poziomu aktualizacji? żeby tylko paczkę wybrać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Potrzebuję telefonu dla teścia na fakturę.

Myślałem tu o Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 4 Redmi 4Pro 4/64. Teść nie miał wcześniej styczności z Xiaomi i dobrze by było, aby już na wstępie się do niej przekonał. Fajnie gdyby miał max 5cali, ale to jeszcze do dyskusji.

Którego sprzedawcę możecie polecić który "wgra" od razu Miui Polska, (chyba, że glogal waszym zdaniem będzie dla niego ok) gwarancja i serwis musi być na miejscu.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co do telefonów to proszę o Wasze sugestie. :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...