Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - czy warto?


Nemook

Rekomendowane odpowiedzi

@PurpleHaze Chodzi mi o fakt ze specyfikacja 4X mocno nie odbiega o redmi 4 (chyba nie pomylilem sie ale chodzi mi o wersje ze snapem 625), Wczesniej byly plotki ze 4X wyjdzie na 653 a skonczylo sie na 625 tylko ja osobiscie nie widze zadnych roznic wzgledem poprzedneij wersji i tym samym nie wiem czy warto jest go brac. A poszukuje czegos nowego od dluzszego czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Blvckhype napisał:

@PurpleHaze Chodzi mi o fakt ze specyfikacja 4X mocno nie odbiega o redmi 4 (chyba nie pomylilem sie ale chodzi mi o wersje ze snapem 625), Wczesniej byly plotki ze 4X wyjdzie na 653 a skonczylo sie na 625 tylko ja osobiscie nie widze zadnych roznic wzgledem poprzedneij wersji i tym samym nie wiem czy warto jest go brac. A poszukuje czegos nowego od dluzszego czasu.

 

Nadal mylisz telefony...

Do sprzedazy w Polsce weszly/wejda dwa telefony z oznaczeniem 4x:
1. Redmi 4x
2. Redmi NOTE 4x

Ten pierwszy to 5" redmi4 (na snapie 430) tyle ze z powiekszona pamiecia, do 3/32GB

Ten drugi to tak jak piszesz nastepca redmi NOTE 3 pro, czyli 5,5" tyle ze na snapdragonie 625. Ten sam procesor ma redmi 4 ale w wersji pro - tylko i wylacznie.

Pytania co do sensownosci zakupu redmi note 4x to raczej proponowalbym zadawac w dziale redmi note 4, bo tutaj masz temat o mniejszym redmi4...

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zwykłego Redmi 4 kupiłem w Polsce za 600zł ( teraz 650zł) z wysyłką i "gwarancją". W chinach znalazłem najtaniej za 540zł (po aktualnym kursie u goldway) + możliwość że naliczą VAT, albo za dodatkowe 10$ ubezpieczenie od VAT więc wyszło by 570-580zł więc raptem 20zł różnicy. Na dzień dzisiejszy jest o wiele lepsza cena w chinach niż w pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zastanawiam się nad kupnem r4 prime w alliexpres. Znalazłem wersję która jest opisana w ten sposób: MIUI 8.1  Android 6.0.1 , Official Global ROM, Multi Language + Google play store +OTA Upgrade. 

Zastanawiam się czy z tą wersją trzeba będzie jeszcze coś robić, coś odblokować, wgrać itp. by działało w Polsce jak trzeba?

Czy ta wersja obsługuje wszystkie potrzebne częstotliwości? 

Jeszcze taki off-topic, do jakiej wartości nie ma cła? 

Z góry dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po danych jakie dałeś, nikt ci nic nie podpowie. Co to za sklep? Raczej dostaniesz syfmiui na pokładzie i będziesz musiał odblokować bootloader i wgrać system. Przeczytaj poradniki instalacji, odblokowania, FAQ forum i poczytaj o zakupach w Azji zanim zadasz pytanie tego typu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po danych jakie dałeś, nikt ci nic nie podpowie. Co to za sklep? Raczej dostaniesz syfmiui na pokładzie i będziesz musiał odblokować bootloader i wgrać system. Przeczytaj poradniki instalacji, odblokowania, FAQ forum i poczytaj o zakupach w Azji zanim zadasz pytanie tego typu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli jest OTA to na 99,9% to będzie normalny Global

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Każdy sprzedawca z Ali może napisać o ota, tak jak może napisać, że instaluje oryginalny global.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak samo może sprzedawać np wersje 2/16 zamiast 3/32.
Wiadomo ze ograniczone zaufanie jest wskazane przy zakupie w Chinach,ale nie popadajmy w skrajnosci. Syfmiui to też jest jakaś komplikacja dla sprzedawcy i raczej nie doszukiwalbym się na siłę ich chęci do instalacji takich Romów. Wiadomo że jak nie ma globala to trzeba kombinować żeby zrobić multilanguage

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dla samego wyświetlacza warto kupować redmi 4 pro względem redmi 4?

Telefon chciałbym kupić żonie. Zależy mi na baterii i patrząc po opiniach to widzę, że się nie zawiodę ani na jednym, ani na drugim. Co do procesora i RAMu to wiem, że redmi 4 w zupełności żonie wystarczy, więc zostaje kwestia wyświetlacza. Miał ktoś może oba telefony w ręce i może mi powiedzieć czy jest duża różnica w jakości? Czy warto dołożyć powiedzmy te 200zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie położysz dwóch obok siebie to różnicy w ekranie nie zauważysz. HD na 5 calach to ciągle spoko rozdzielczość, natomiast snap 625 jest oszczędniejszy niż 430. Do tego dochodzi fakt że na 4 pro jest global. Na zwykłą 4 Mustang have xiaomi.eu,czyli odblokowanie bootloadera, twrp przez adb i instalacja

 

Redmi PRO by TT

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem się spytać stoję przed wyborem nowego telefonu.Już wybrałem Xiaomi teraz chodzi o wybór modelu Redmi 3 S lub Redmi 4 bądż Redmi 4 Pro .Sprzedawcy odradzają 3 że stary model patrząc po parametrach technicznym 4 Pro to najlepsze rozwiązanie .Wątpliwości mam natury ile czasu mniej będzie działał w stosunku do reszty .Nie chciałbym telefonu codziennie ładować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda telefon użytkuję dopiero od tygodnia (Redmi 4 Pro) ale do baterii nie mogę się przyczepić. Telefonu nie oszczędzam, cały czas na Wifi+4G sieć, max jasność, włączone wszystkie aktualizacje i powiadomienia, 1h gps+muzyka+runtastic, 4-5h twitch, youtube, chrome, hearthstone itp i na drugi dzień rano wskaźnik pokazuje 50%. Wydaje się niemożliwe rozładowanie go w jeden dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil1991 napisał:

Co prawda telefon użytkuję dopiero od tygodnia (Redmi 4 Pro) ale do baterii nie mogę się przyczepić. Telefonu nie oszczędzam, cały czas na Wifi+4G sieć, max jasność, włączone wszystkie aktualizacje i powiadomienia, 1h gps+muzyka+runtastic, 4-5h twitch, youtube, chrome, hearthstone itp i na drugi dzień rano wskaźnik pokazuje 50%. Wydaje się niemożliwe rozładowanie go w jeden dzień :)

Dziękuję za opinię czyli jednak Redmi 4 Pro .Ogólnie nie jestem zbytnio za  zabawą telefonem choć są pewne aplikacje które muszą u mnie działać non stop czyli np fis ski i flashScore

1 godzinę temu, tpawel napisał:

4pro jest najbardziej wydajny i najbardziej oszczędny

Redmi PRO by TT
 

Dziękuję za odpowiedż czyli nie muszę się obawiać że ten procesor 2 ghz będzie bardziej obciążał baterię niż  ten 1,4 ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

GHz to nie wszystko.
Snap 625 z redmi 4pro jest wykonany w niższym procesie technologicznym

Redmi PRO by TT
 

Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem tą wypowiedż porównuję to np do laptopa gdzie procesor mam 2,1GHz i  3 RAM .Domyślam się że to całkowicie coś innego . Mój aktualny telefon to Samsung Galaxy Xcover 2 więc dość wiekowy telefonik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

mam redmi 4 pro trzech miesięcy i jak dla mnie uważam że jest to najlepszy wybór w tej cenie. Fakt że udało mi się go ściągnąć z Chin jeszcze jak był w cenie 135 $ z gwarancją zwrotu VAT. Miałem oczywiście przeboje z softem bo ktoś na forum napisał że można wgrać globala nawet jesli jest zablokowany bootloader i skończyło się czarnym ekranem. Na szczęście po dwóch dniach i jednej nieprzespanej nocy telefon ożył. Odblokowalem bootloader,  wgrałem polski soft i co tydzień aktualizuje. Mam również Samsunga s6 ale szczerze wolę używać redmi 4 pro. Jedyny plus s6 to lepszy aparat i tutaj nie ma nawet co porównywać chociaż do statycznych zdjęć z bliskiej odległości i w miarę normalnym oświetleniu może być. Nagrywanie filmów bardzo słabo porównując oczywiście z s6. Akumulator trzyma ok ale przy tej pojemności powinien wystarczyć na dłużej. Obecnie 10h włączonego ekranu plus WiFi plus bluetooth wytrzymuje 1 dzień i 6h. Samsunga musiałem ładować 2 razy w ciągu doby chociaż po aktualizacji do 7-ki jest trochę lepiej. Ładuje go szybką ładowarką od Samsunga i przełącza się na 9v z prądem ładowania około 1.4 A więc w niecałe 2h jest naładowany na full. Osobiście polecam ten telefon pomimo małych wad  które dotyczą przede wszystkim softu (zaznaczam małych bo całościowo system jest dla mnie rewelacyjny) .

Edytowane przez vipcortel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2017 o 10:42, dudek napisał:

U mnie także normalnie działa szybkie ładowanie.

Wskakuje 9V i około 1,4A ;-)

 

Ladowarka AUKEY samochodowa.

Niby jakim cudem skoro obsługuje ładowanie 5V i 2A. Coś kolega chyba pomieszał albo ścieme wali. Mam kilka ładowarek aukey obsługujących qc 2.0 jak i 3.0 i mimo podpięcia pod takowy port ładuje mi max 5V i 2A (bez względu czy to kabel oryginalby xiaoi czy ten do szybkiego ładowania aukey)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...