Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - czy warto?


Nemook

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję wgrać globala. Mam już pliczek ściągnięty. W instrukcji jest taki wpis:

 

Please wipe all data in Recovery mode if you want to update to a discontinuous ROM version, or downgrade to an older ROM version using MIUI full ROM pack.

Czy jeśli mam telefon świeżo z opakowania też mam robić wipe all data?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PurpleHaze napisał:

Proponuje zalozyc bloga...

Sa odpowiednie dzialy do rozwiazywania takich problemow, ten temat to pytanie czy warto kupic redmi 4. Zastanow sie gdzie i co piszesz.

oj przepraszam szanownego kolege, ale potrzebowałem szybkiej pomocy. Udało mi się wgrać już oficjalny global. :) Jak na razie telefon jest dla mnie zagadką i zaczynam się z nim zaznajamiać. Pierwsze wrażenia pozytywne. Aparat całkiem fajny jak na moje potrzeby wystarczający myślę, ale przyjdzie jeszcze pora na testy. Nie mogę zbyt dużo na razie powiedzieć. Ogólne wrażenie raczej pozytywne. Telefon dobrze wykonany. Czytnik sprawdza się jak na razie bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mario97 napisał:

Kupon na 11$: 

 W poniedziałek zamówiłem na Ibuygou. Na pytanie czy dostanę Globala napisali, że go testują i jak będzie ok, to będę miał wersję z globalem.

Hmm, zamówiłem we wtorek dwa R4P u nich. Czyli są szanse że ja też dostanę z wgranym od razu globalem (tym, który jest dost. od wczoraj)? Było by wypas. By the way, wysłali ci zamówienie? Moje nadal wisi na paid. 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2017 o 22:21, Sulfur napisał:

Hmm, zamówiłem we wtorek dwa R4P u nich. Czyli są szanse że ja też dostanę z wgranym od razu globalem (tym, który jest dost. od wczoraj)? Było by wypas. By the way, wysłali ci zamówienie? Moje nadal wisi na paid. 

Wczoraj mi napisali, że coś im nie pasuje w globalu i czy sobie nie wgram samemu xiaomi.eu. Wyślą w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam forumowiczów. Przymierzam się do zekupu Redmi 4 ale z tego co tutaj widzę nie wyglądają te ceny tak kolorowo jak to niektórzy przedstawiają przynajmniej na ten moment. No chyba że to dlatego ponieważ zależy mi na wersji 3GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Tak czy inaczej na ibuygou nie doczytalem sie niczego o gwarancji 2 letniej na terenie Polski. Jedyne na co trafiłem to wykup dodatkowej opcji pokrycia kosztów ewentualnego podatku przez sklep za 10 USD. No i za 5 USD dodatkowy rok gwarancji. Jak to wygląda szczegółowo?

Po za tym w jakich innych sklepach warto szukać okazji żeby nie trafić na kłopotliwy ROM a jednocześnie nie przepłacić? Dość atrakcyjną ofertę na ten telefon (gdzieś 830 złotych) znalazłem na spemall.com uwzględniając EU Express czyli sposób dostawy mający rzekomo gwarantować ominięcie celników. Była też niezła oferta na geekbuying.com  magazynów w Hiszpanii, wychodziło podobnie ponad 800 zlotych ale zaraz się oferta skończyła. Gdzie jeszcze warto poszperać i czym się kierować żeby dobrze wyjść na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla siebie i dla żony kupiłem na aze.com.pl i dali mi 2-letnią gwarancję. Co prawda nie realizowaną w Mi Center tylko u nich ale przynajmniej jest to 2 lata. A oni jako pierwsi sprowadzali i sprzedawali urządzenia Xiaomi w Polsce (wcześniej było to xiaomi.com.pl).

Płaciłem 819 PLN za sztukę i 2 dni po złożeniu zamówienia miałem je już w domu z oficjalnym globalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dudek napisał:

Teraz maja święto. Poczekaj kilka dni. Ceny powinny spaść do normalnego poziomu.

O ile  dobrze widze to obecnie niemal wszędzie są  przeceny z okazji święta  ,także po jego zakończeniu (3 luty)  ceny raczej pójdą w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, raiders napisał:

O ile  dobrze widze to obecnie niemal wszędzie są  przeceny z okazji święta  ,także po jego zakończeniu (3 luty)  ceny raczej pójdą w górę

Gdybyś miał firmę sprzedającą telefony i przed sobą tydzień wolnego to dałbyś promocyjną cenę, żeby zostać zasypanym zamówieniami i wysłuchiwać po powrocie narzekań klientów, że telefonu jeszcze nie otrzymali?
Bo ja np dałbym standardową (niepromocyjną cenę), żeby po powrocie z urlopu zrobić "super obniżkę" np na walentynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile  dobrze widze to obecnie niemal wszędzie są  przeceny z okazji święta  ,także po jego zakończeniu (3 luty)  ceny raczej pójdą w górę

Bzdura, praktycznie wszystkie sklepy podniosły ceny, za chwilę promocje walentynkowe i będzie można obtrąbić -30% z tej okazji

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz5891 napisał:

Gdybyś miał firmę sprzedającą telefony i przed sobą tydzień wolnego to dałbyś promocyjną cenę, żeby zostać zasypanym zamówieniami i wysłuchiwać po powrocie narzekań klientów, że telefonu jeszcze nie otrzymali?
Bo ja np dałbym standardową (niepromocyjną cenę), żeby po powrocie z urlopu zrobić "super obniżkę" np na walentynki

Kiepski z Ciebie marketingowiec ... :)

41 minut temu, tpawel napisał:


Bzdura, praktycznie wszystkie sklepy podniosły ceny, za chwilę promocje walentynkowe i będzie można obtrąbić -30% z tej okazji

Redmi PRO by TT
 

Nie wiem nie siedzę przed pc i nie notuje cen z każdego dnia ,przeglądałem  ofertę kilku sklepów jak i na ali i widzę   oferty typu  20-30off ...

 

https://pl.aliexpress.com/store/group/Spring-Festival-Special-Offer/311331_259698648.html

https://pl.aliexpress.com/store/311331?spm=2114.12010612.0.0.tunnxz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, to mój pierwszy post na tym forum. Nie wiem czy dobry dział ale nie znalazłem żadnego o porównywaniu telefonów. Planuje zakup Redmi 4 pro lub redmi pro. I teraz tak, wiem że pierwszy dłużej wytrzyma na baterii i jest tańszy. Ten drugi za to szybciej się ładuje (tak wyczytałem ale nie mam co do tego pewności) ma oled i przede wszystkim większy ekran. Z tym że nie wiem czy to zaleta czy wada, nie lubie bardzo duze telefony, ten w moim htc m8 wystarcza mi jeśli chodzi o wielkość. Z drugiej  strony może warto się przesiąść na coś wiekszego. Sam nie wiem, ta kwestia pozostaje otwarta. Jakie jest wasze zdanie? Czy różnica w czasie działania na beterii jest duża? a może doskwiera wam długi czas lądowania?

ps. Może jest jakaś różnica w aparacie lub jakości audio na słuchawkach która przeważyła by szale?

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch modeli o które pytasz mam Redmi 4 Pro. Kupiłem córce, sam korzystam z LG V10. Ani aparat, ani audio z Xiaomi nie mają kompletnie startu do mojego LG, ale o ile aparat jest całkiem całkiem i przy dobrym świetle jest naprawdę niezły o tyle audio jest bardzo słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kdokamil napisał:

Witam na forum, to mój pierwszy post na tym forum. Nie wiem czy dobry dział ale nie znalazłem żadnego o porównywaniu telefonów. Planuje zakup Redmi 4 pro lub redmi pro. I teraz tak, wiem że pierwszy dłużej wytrzyma na baterii i jest tańszy. Ten drugi za to szybciej się ładuje (tak wyczytałem ale nie mam co do tego pewności) ma oled i przede wszystkim większy ekran. Z tym że nie wiem czy to zaleta czy wada, nie lubie bardzo duze telefony, ten w moim htc m8 wystarcza mi jeśli chodzi o wielkość. Z drugiej  strony może warto się przesiąść na coś wiekszego. Sam nie wiem, ta kwestia pozostaje otwarta. Jakie jest wasze zdanie? Czy różnica w czasie działania na beterii jest duża? a może doskwiera wam długi czas lądowania?

ps. Może jest jakaś różnica w aparacie lub jakości audio na słuchawkach która przeważyła by szale?

Mialem ten sam dylemat i wybralem Redmi 4 Pro, glownie z uwagi na mniejsze wymiary i uwazam, ze zrobilem dobrze, bo wiekszego telefonu jedna reka bym nie byl w stanie obslugiwac. Ten jest tak na styk dla mnie. Pelne ladowanie 2h 30', wiec chyba nie ma na co narzekac. Bateria przy bardzo intensywnym uzytkowaniu 2 dni, przy normalnym dla mnie, czyli relatywnie intensywnym - 3 dni, przy niskim spokojnie 4 wytrzyma. Dla zobrazowania jej wytrzymalosci - parametr wlaczonego ekranu na pelnym ladowaniu okolo 13-15h wytrzymuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem ten sam dylemat i na przekór zdrowemu rozsądkowi wybrałem Redmi pro. Zdrowy rozsądek mówił to samo, co wam - za duży ekran, nie można obsługiwać jedną ręką, i że ma mediateka - ze snapdragonem mam dobre wspomnienia, mediatek był dla mnie zagadką.
Plusy to oled, naprawdę fajny ekran. Czytnik linii papilarnych z przodu jest bardzo wygodny. Aparat robi standardowe zdjęcia, szału nie ma. Mój Huawei G6 z 2014 robi lepsze.

Jeżeli masz wybierac tylko ze względu na rozmiar, bierz Redmi pro - do tego rozmiaru się naprawdę da przyzwyczaić.

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z odtwarzaniem muzyki? Lubie czasem posłuchać. Użytkownik @JacentyEsz twierdzi że słabiutko, z drugiej strony w porównaniu do v10 wszystko wypadnie słabo.  Jest aż tak źle? w recenzjach są sprzeczne opinie. 

Cytat

Jeżeli masz wybierac tylko ze względu na rozmiar, bierz Redmi pro - do tego rozmiaru się naprawdę da przyzwyczaić.

No właśnie mam tego świadomość.  Jednak wiem też że działanie na baterii jest ściśle uzależnione od ekranu. 

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, zamówiłem, w testach dac w xr4p wypada lepiej niż ten w xrp, najwyżej jako odtwarzacza bede używał mojego htc m8. Obawiam się że moge przeżyć szok przesiadając się z 24 bitowca na xioami. No zobaczymy, dzieki za odpowiedz. 

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby atmos sprawdzi się raczej na głośnikach zewnętrznych niż na słuchawkach. Ponadto jak ktoś lubi dobre granie raczej z tego typu bajerów nie korzysta

Dolby świetnie się sprawdza właśnie na słuchawkach, na głośniku praktycznie nie ma różnicy.
Jak ktoś lubi dobre granie to nie kupuję redmi ;)

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chcialbym spytac o roznice miedzy tymi modelami, dzis do sprzedazy wszedl 4X ale w specyfikacji nie widze wielkich roznic pomiedzy swoim "poprzednikiem" ktos wie czemu, 4X wyszedl na tych samych specyfikacjach co jego poprzednik, albo jest w stanie naswietlic mi sprawe w sprawie roznic miedzy tymi dwoma modelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, JacentyEsz napisał:

Tak jak napisał przedmówca 4X to Note 4X a  to następca Note 4, a nie Redmi 4

Panowie jestescie lekko w bledzie, w Polsce oficjalnie z serii redmi4 5" bedzie redmi 4a i wlasnie redmi 4x (nie note 4x bo to inny telefon) i nie wiadomo czy redmi 4 pro ze snapem 625

Tutaj jest wiecej info http://komorkomania.pl/34186,xiaomi-redmi-4x-wkrotce-w-sprzedazy-co-to-za-model

@Blvckhype zerknij na link wyzej, w mocnym skrocie redmi4x to redmi 4 (snap 430) z 3/32GB.

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...