Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - czy warto?


Nemook

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten telefon od świąt, od kilku dni miui Polska. Jest on naprawdę dobrze wykonany, aparat dla nie wymagającej osoby na prawdę wystarczy i można nim zrobić dobre zdjęcia przy ustawieniach ręcznych. Bateria znakomita, na włączonym ekranie spokojnie wytrzyma ponad 10 godzin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dafit87 napisał:

Potwierdzam w 100% :)

 

Ja osobiście dałem 618 zł. Kupowałem na aliexpress u goldwaya z miesiąc temu. Telefon dotarł po 2 tygodniach i jestem mega zadowolony :)

Z dostawą oraz ubezpieczeniu od vat? Jeżeli tak, to zaczyna mi się serce krajać że kupiłem z polski za 900.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Thedomel napisał:

Z dostawą oraz ubezpieczeniu od vat? Jeżeli tak, to zaczyna mi się serce krajać że kupiłem z polski za 900.. :)

Gdzie tak drogo?

Ja kupiłem w PL za 829zł ale potrzebowałem na niego fakturę więc bez vatu kosztowało mnie to 674zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thedomel napisał:

Z dostawą oraz ubezpieczeniu od vat? Jeżeli tak, to zaczyna mi się serce krajać że kupiłem z polski za 900.. :)

Z dostawą która gwarantuje nie naliczanie vatu. Bez dodatkowych gwarancji na telefon.

A 900 zł to chyba trochę dużo mimo wszystko ;) ale polak potrafi ;) (naciągnąć drugiego)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Nemook napisał:

Ludki 05.12 składałem wniosek o odblokowanie.. jak na razie cisza w eterze... brak smsa z potwierdzeniem... mam dalej czekać czy składać jeszcze jeden?

Czekaj dalej. Ja dostałem po 5 dniach roboczych. Czasami wysyłają szybciej czasami później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tpawel napisał:


Bez jaj nie ponad miesiąc.
Co podałeś w uzasadnieniu?

Wysłane z Lenovo P2
 

wpisałem to co było napisane w poradniku:

"I want to install a custom rom". "My phone is bricked in bootloop mode. Please approve my unlocking request".

9 godzin temu, Hajczos napisał:

Ja nie dostałem SMS'a a dostałem pozwolenie na odblokowanie także spróbuj bo jak sie zalogujesz w MI Unlock to ci wyskoczy że masz pozwolenie czy nie

ale żeby pobrać miui unlock trzeba dostać chyba zgodę czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:

Nie trzeba zgody na pobranie. Trzeba być zalogowanym na forum i chyba coś napisać w tym wątku o ile dobrze pamiętam

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ok właśnie widzę. Udało mi się pobrać. Ostatnio jakoś nie mogłem mimo napisanego posta.

Zalogowałem się do mi unlock. Było checking persmission ... teraz jest oczekiwanie na podłączenie telefonu... To znaczy, że mam przyznanego grantsa na odblokowanie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć kupienia telefonu Xiaomi i wybór padł na kilka modeli. Chciałem zahaczyć się na Mi5 ale nigdzie nie mogę znaleźć czarnego w normalnej cenie no i w sumie te 1200 zł jakie średnio wołają jednak nadszarpnęło by budżet. Dużo tańszy Xiaomi Redmi 4 Prime nie wydaje sie tak bardzo gorszym wyborem gdy popatrzę na swój obecny telefon :P (Lumia 630). Z ofert, które udało mi się znaleźć najbardziej zainteresowały mnie te:

https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-redmi-4-prime-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-625-8-rdzeni-CID99-IDjfYDf.html#514fbc3293

oraz

http://technos-online.pl/176,xiaomi-redmi-4-pro-lte-dual-sim-3-32gb-4100-mah-snapdragon-625-(szary).html

także ta oferta wydaje się być nienajgorsza, choć trzeba podejść do niej na pewno z rezerwą

https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-redmi-4-pro-prime-3gb-32gb-lte-gratisy-24h-gwarancja-CID99-IDjj58j.html#476f189c55;promoted

(zamówienie z Chin raczej odpada ale dlatego, że wolę mieć ten smartfon kupiony w Polsce, różnica w cenie nie jest aż taka przepastna)

Chciałbym kupić telefon z pewną (jakkolwiek smiesznie w tej sytuacji może to zabrzmieć :P) gwarancją i nie syfiastym systemem. Pytanie mam również takie - gdzieś na internecie znalazłem tabelkę z zaprezentowanymi wersjami MIUI dla telefonów Xiaomi. Niektóre (chyba wszystkie smartfony z serii Redmi) w wersji MIUI 8 mają Androida 6 inne zaś w tej samej wersji oparte są na Androidzie 7 (chyba wszystkie z serii Mi). Czy różnica jest diametralna? I czy jest szansa, że Redmi 4 Prime jako wydany niedawno otrzyma MIUI oparte na Androidzie 7? 

Przejmuję się tą kwestią niezmiernie. Może przesadzam ale nigdy nie używałem smartfona z Androidem na porządku dziennym i obawiam się o to, że smartfon przestanie być zbyt szybko wspierany. Nie kupuję telefonów co pół roku i stąd ta obawa.

Dziękuję z góry wszystkim forumowiczom, którzy udzielą mi rady :) Pozdrawiam.

Edytowane przez exzhibit97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, exzhibit97 napisał:

Czy różnica jest diametralna? I czy jest szansa, że Redmi 4 Prime jako wydany niedawno otrzyma MIUI oparte na Androidzie 7? 

W Miui nie ma żadnej różnicy,(może taka, że na razie romy na 6 są lepiej dopracowane) Czy dostanie czy to dla funkcjonalności nie ma znaczenia. Od dzisiaj jest dostępny oficjalny rom global i to z jakim softem dostaniesz ma też drugorzędne znaczenie. Sam się kiedyś przesiadłem (i kilku znajomych również) z Lumii 735 na Redmi 3 już prawie rok temu i na razie braku wsparcia nie widać.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli... Obecnie wersja Andka jest małym upgradem... Od czasu Androida 4.1 przeskoki są... małe. A od 5.0 czuć jeszcze mniejszą różnice (może minor zmiany związane z ramem, task schedulerem itp itd). Ważne jest to czy obecna wersja jest dopracowana... np. w Sony Z3 przerabiałem idealnego androida 5.0, gdzie przy 6.0 popsuli telefon i funkcjonalność dual sim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przejmować się wersją systemu nie ma za bardzo co tak? Fajnie, że mi to jakoś rozjaśniliście bo jak mówię nie jestem użytkownikiem tego systemu :) Mogę się nim dopiero stać haha :P A co do samego telefonu to gdzie warto by go było kupić? Chiny to jest opcja ale nie rozważam jej zbyt konkretnie, wolałbym jednak zamówić go w Polsce. Czy linki które wyżej podałem (w szczególności ten ze sklepu TECHNOS) są dobrym czy może nie najlepszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibuygou ogarnij. Gwarancja 2 lata realizowana we Wrocławiu. 
System dostajesz stockowego china (może niedługo official będzie preinstalowany), na aliexpress dostaniesz z zainstalowanym syf-miui. W razie czego ze stockowego china łatwiej jest przejść na officiala. 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Sulfur napisał:

Ibuygou ogarnij. Gwarancja 2 lata realizowana we Wrocławiu. 
System dostajesz stockowego china (może niedługo official będzie preinstalowany), na aliexpress dostaniesz z zainstalowanym syf-miui. W razie czego ze stockowego china łatwiej jest przejść na officiala. 

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html 

Mam ten link. Rozważałem tę opcję ale powiem, że trochę się obawiam :( Jak długo w ogóle trzeba czekać na przesyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia: wolę zaplacić 100zł więcej, i mieć 2 letnią gwarancję w Polsce + normalny stockowy soft, niż 12mc w kraju ryżu + syf miui. :) Według mnie, sama gwara to wyst. powód. 

Plus pewny sklep, mniejsze ryzyko "niespodzianek". 

Edytowane przez Sulfur
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Nemook napisał:

Dziś przychodzi do mnie mój redmi 4 pro. :) Czy na tym fabrycznym sofcie mozna korzystać bez problemu z tele? 

Chciałbym go potestowac trochę zanim zabiore sie za zmianę softu - potem raczej zwrot będzie nie możliwy? 

A czemu miałbyś nie móc korzystać? Jak zamówiłeś z iBuygou to szpiegujących aplikacji raczej mieć nie będziesz. Wczoraj wyszedł oficjalnie global z PL także już na zablokowanym bootloaderze go zainstalujesz. A najlepiej zainstaluj xiaomi.eu/miuipolska

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JacentyEsz napisał:

Panowie, a propos tego syf-miui, jak to określacie. Czy ktoś jest w stanie konkretnie napisać dlaczego ten soft jest taki zły? Może słabo szukałem, ale wszędzie tylko syf, chińczyk ugotował nie wiadomo z czego, ale zero  konkretów?

Możesz mieć np. ukryte aplikacje szpiegujące które wysyłają Twoje dane "chińczyk" wie gdzie i nie być tego wgl świadomym. Może też powodować jakieś problemy z działaniem telefonu. Może dodawać reklamy. Może instalować wirusy. Jest dużo opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w końcu mam.

Soft stable 8.0.5.0 (MBECNDG) Stable (MIUI 8.0). Uruchomiłem tele na szybko. Mam aktualizacje do MIUI V8.1.3.0 MBECNDI Stable (331Mb)

Jak zaktualizować soft do globala, który podobno już oficjalnie jest?

Czy mam od razu powiazac tele z moim kontem xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć np. ukryte aplikacje szpiegujące które wysyłają Twoje dane "chińczyk" wie gdzie i nie być tego wgl świadomym. Może też powodować jakieś problemy z działaniem telefonu. Może dodawać reklamy. Może instalować wirusy. Jest dużo opcji...

OK, ale to nadal są gdybania, domysły itp itd a ja chcę wiedzieć czy ktoś ma jakieś dowody na potwierdzenie tej teorii, żeby wiedzieć czy to nie plotka, która urosła do rangi prawdy, ale tak na prawdę jest bzdurą.

Najlepsze jest to że w tym oprogramowaniu w zakładce współtwórcy mam...

b723218a2dc184656d368e752ba4bcfc.jpg

Chińczyk i to podrobił?

Edytowane przez JacentyEsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, exzhibit97 napisał:

Okej więc pewnie zamówię :) Tak patrzę to po dodaniu ceny przesyłki, ubezpieczenia od nałożonego VATu/Cła to wychodzi mi 890 zł w zaokrągleniu :P Myślę że to i tak niedużo ale widząc oferty niższe o 100-150 złotych można się troszkę zastanowić :P

Kupon na 11$: 

Cytat

IBYREDMI432Black

 W poniedziałek zamówiłem na Ibuygou. Na pytanie czy dostanę Globala napisali, że go testują i jak będzie ok, to będę miał wersję z globalem.

Edytowane przez mario97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...