Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - czy warto?


Nemook

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Nemook napisał:

Czyli kicha... ale będzie odblokowany żeby wgrać miui polska czy muszę bawić się tak jak z czystym chińskim softem?

Ja musiałem najpierw wgrać system przez Miflash na Chiński, potem wersję developerską, odblokować bootloader przez Miunlock i dopiero miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lukiszpp napisał:

Ja musiałem najpierw wgrać system przez Miflash na Chiński, potem wersję developerską, odblokować bootloader przez Miunlock i dopiero miuipolska.

 

7 minut temu, lukiszpp napisał:

Tak

buuu to ładnie w ciula robią ludzi

 

Dnia 2.01.2017 o 17:12, Nemook napisał:

Hmm czyli nie warto przepłacać w tym wypadku jeśli i tak czeka mnie dodatkowa robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukiszpp napisał:

Ja musiałem najpierw wgrać system przez Miflash na Chiński, potem wersję developerską, odblokować bootloader przez Miunlock i dopiero miuipolska.

Miałeś jakieś problemy z flashowaniem? Obawiam sie tego troche... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nemook napisał:

Miałeś jakieś problemy z flashowaniem? Obawiam sie tego troche... 

Jedynym moim problemem był fakt że to mój pierwszy raz z Xiaomi i trochę mi zajęło ogarnięcie tego co gdzie jak itd. Flashowanie przez miflash trwało dokładnie 162 sekundy, żadnego problemu nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lukiszpp napisał:

Jedynym moim problemem był fakt że to mój pierwszy raz z Xiaomi i trochę mi zajęło ogarnięcie tego co gdzie jak itd. Flashowanie przez miflash trwało dokładnie 162 sekundy, żadnego problemu nie miałem. 

No ja właśnie też pierwszy raz przymierzam się do xiaomi i nie wiem czy to ogarnę... Jak na razie to dla mnie zagmatwane... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nemook napisał:

No ja właśnie też pierwszy raz przymierzam się do xiaomi i nie wiem czy to ogarnę... Jak na razie to dla mnie zagmatwane... 

Powiem tak, ogarnąć się da, tylko trzeba posiedzieć trochę za pierwszym razem żeby wszystko ogarnąć. Od siebie mogę powiedzieć że pomógł mi artykuł https://miuipolska.pl/forum/topic/20723-redmi-4-pro-porada-jak-się-pozbyć-softu-od-goldiego/

Oprócz tego musisz pamiętać że mając Chińską wersje stabilną musisz wgrać poprzez Updater wersję DEV systemu, mając Global wersję Global Dev (akurat na R4P nie ma Global'a). Mając tzw syf miui zazwyczaj musisz wgrać najpierw system przez Miflash potem wgrać DEV, odblokować bootloader, wgrać TWRP i dopiero Miuipolska. Jak coś to możesz pisać do mnie, spróbuję pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drodzy, powiedzcie mi jaki ja mam rom. Dziś dotarł do mnie telefon, miał być bez j.polskiego i bez sklepu a jednak jest i ojczysty i sklep. Dodatkowo grzebiąc w ustawieniach znalazłem takie coś:

IMG_20170104_172813.jpg

A sam rom wygląda tak:

Screenshot_2017-01-04-16-25-05-548_com.android.settings.png

Nie wierzę, że mam od razu z pudełka telefon z miui_pl
Telefon kupiony od Technosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nemook napisał:

czym tak naprawdę jest syf miui?

nie mieliście żadnych wahań zamawiając xiaiomi? i ten model telefonu?

Syf miui to akurat w tym przypadku (nie wiem jak w innych modelach, wersjach itd) system w wersji chińskiej z dodanymi innymi językami, nie do końca dobrze spolszczony. Oprócz tego dokładnie nie wiadomo czy nie zawiera w sobie jakichś śmieci, aplikacji szpiegujących czy innego dziadostwa. 

A co do wahań to szukałem dla siebie dobrego i w miarę taniego telefonu i już od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad Xiaomi, z systemem byłem już trochę obeznany z poprzednich wersji, zniechęcał mnie tylko procesor od Mediateka, kupiłem więc Xperię Z2, ale było z nią pełno problemów, wtedy Xiaomi zaprezentowało Redmi 4 Pro i tak oto już bez wahania go po prostu kupiłem. I póki co nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grzegorzp4 napisał:

Polecam zapoznać się z Tym

Pierwsze kroki zrobione. Konto na xiaomi założone jest 100%. Wysłałem requesta odnośnie odblokowania. Na forum już napisałem gratsty i czekam na sms z informacją, że mogę odblokować sprzęt. Chyba nic nie pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi zakup telefonów xiaomi to uważam, że w miarę dobrą ofertę ma sklep http://technos-online.pl/ . Zakupiłem już u nich kilka produktów i jestem bardzo z nich zadowolony. Szybka dostawa (z góry wiesz czy dany model mają na stanie, nie przeciągają zamówienia jak to bywa z niektórymi sklepami). Do plusów trzeba tez zaliczyć to, że telefon przychodzi z oryginalnym chińskim oprogramowaniem od xiaomi, co także pozwala nam zaoszczędzić troszkę czasu przy instalacji miui polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01/04/2017 o 10:10, ArBuz2o0o napisał:

Mój odbiór telefonu po 1 wieczorze użytkowania jest dosyć pozytywny. Ładnie wykonany, aparat robi przyzwoite zdjęcia, ekran też niczego sobie, ostry i jasny. Czytnik linii papilarnych działa sprawnie, może RAZ do tej pory zabuczał mi, że nie odczytał skanu palca. 

Bardzo mi się podoba "czysty" system w MIUI PL - bez zbędnych śmieci. Póki co biegam sobie po nim po omacku, bo jestem przyzwyczajony do mojego poprzedniego, który sobie spersonalizowałem pode mnie, ale podoba mi się, bo widać, że jest robiony z głową - intuicyjny i przejrzysty.

Co do baterii... naprawdę nie mogłem jej rozładować :P Rozległy czas pracy na tym akumulatorze, ale też dość długo się ładuje. Tel. był podłączony 7h w nocy. Gdy kładłem się spać było 25% baterii, a gdy wstałem 97%.

Z wad?

- Bardzo denerwuje mnie zamienienie przycisku cofania i wyboru aplikacji (ale to indywidualna sprawa, do przyzwyczajenia się). Gorzej jest z brakiem podświetlania tych klawiszy, bo może gdyby były podświetlone, to nie myliłbym ich cały czas. To dość duża wada, ale myślę, że jak palce nabiorą pamięci ruchowej, to problem minie.

- Póki co nie mogę się połączyć z pamięcią telefonu przez USB na MACu. Nie wiem czemu, może niedługo rozwiążę ten problem.

- Telefon ma lekko zagięty ekran przez co szyba hartowana, która do niego kupiłem nie styka na jakieś 0,7cm z każdej strony ekranu co wygląda strasznie nieestetycznie, a do tego utrudnia przesuwanie ikon z jednego ekranu na drugi. Liczę na to, że ktoś znajdzie na forum jakąś inną zgrabniejszą ochronę ekranu, bo szkło, które kupiłem na allegro ODPADA ;)

- Przy długim przytrzymaniu ikony jeśli mamy ochotę ją powiedzmy przenieść do folderu znajdującego się na drugiej części ekranu - lepiej zrobić to na dwa razy. Czemu? Dotyk często "puszcza" ikonę. W pewnym momencie nawet mnie to zaczęło lekko denerwować ;)

 

Ogólny odbiór?

Bardzo na plus. Jestem zadowolony

... póki co ;>

Co masz na myśli mówiąc o zamienieniu przycisku cofania i wyboru aplikacji? Klawisz (<) z prawej to właśnie powrót lub zamknięcie aplikacji, środkowy klawisz czyli ekran główny to ostatnie aplikacje, i lewy klawisz Menu to pokaż menu. Dodatkowo każdy klawisz ma 2 funkcję gdy przytrzymamy klawisza np. 0,5s) Jeśli faktycznie jest to ci mało wygodne to możesz zmieniać funkcje dla klawiszy w opcjach przyciski patrz ustawienia > dodatkowe ustawienia > przyciski.

Dnia 01/04/2017 o 12:06, Nemook napisał:

Ludziska powiedzcie mi proszę co to za ROM. Sprzedawca wysłał mi screena z informacją o sofcie.

Jest to syf miui czy miui polska z którym nie będzie problemu?

Proszę pilnie o odp.

miui.jpg

Masz syfmiui, wersja miui u ciebie patrz ciąg cyfr 8.0.5.0.0 w oryginalnym sofcie jest o jedno zero na końcu mniej.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bishop napisał:

Co masz na myśli mówiąc o zamienieniu przycisku cofania i wyboru aplikacji? Klawisz (<) z prawej to właśnie powrót lub zamknięcie aplikacji, środkowy klawisz czyli ekran główny to ostatnie aplikacje, i lewy klawisz Menu to pokaż menu. Dodatkowo każdy klawisz ma 2 funkcję gdy przytrzymamy klawisza np. 0,5s) Jeśli faktycznie jest to ci mało wygodne to możesz zmieniać funkcje dla klawiszy w opcjach przyciski patrz ustawienia > dodatkowe ustawienia > przyciski.

Dzięki ;)

Edytowane przez ArBuz2o0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja też napiszę kilka słów o tym telefonie. Mam go już tydzień. Na razie sprawuje się świetnie. Zakupiłem go na IBG, gdzie razem z wysyłką, UoV wyszło niecałe 800 zł. Przesyłka doszła w tydzień więc całkiem dobry wynik. Mam kolor srebny/biały i generalnie nie przeszkadzają mi te ramki o których wszyscy mówią. Ba nawet nie zauważyłem ich tak jakoś bardzo na pierwszy rzut oka.

- Telefon wykonany jest świetnie i nie mam do czego się tutaj przyczepić.

- Czytnik sprawuje się dobrze, trzeba trochę dłużej przytrzymać, ale ogólnie jest dobry

- Aparat robi dość średnie zdjęcia, ale jak na tą półkę cenową to rewelacji nie można oczekiwać. Ja akurat z aparatu korzystam sporadycznie więc nie jest to jakiś duży problem

- Telefon bardzo szybki, w przeciągu tego tygodnia miał może jedną małą ścinkę.

- Dźwięk w słuchawkach jest świetny i to dla mnie jest wielkim atutem

- Szkło które dostałem wraz z zamówieniem (dawali w prezencie na święta) jest dosyć małe i nie obejmuje całego ekranu oraz odstaje przez co wygląda to strasznie nieestetycznie.

Nie trzeba bać się wgrywania softu bo jest to dosyć proste z poradnikiem głównym czy tym Bishop'a, gdzie jest to krok po kroku przedstawione. Co by tu dużo mówić, telefon jak na tą półkę cenową powala i chyba nie znajdziemy lepszego telefonu za takie same pieniądze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do mnie dotarł przed świętami ;) kolor złoty, ramki z daleka wyglądają słabo, ale z bliska, jak się go używa, to się w ogóle na nie nie zwraca uwagi.
Aparat: trzeba się namęczyć, by zrobić dobre zdjęcie, ale się da ;) tryb HDR działa bajecznie wręcz :)

Bateria: przez ten okres już parę ładowań było ;) starcza na 2 dni ;) najmniej SoT to 7,5h, najwięcej 12,5h także BOMBA :D

Wykonanie: genialne, w życiu nie widziałem tak genialnie zbudowanego telefonu za taką cenę (zakupiłem za 613 zł)

RAM: mi po zainstalowaniu aplikacji i gier zostaje na czysto 1,2GB

Zasięg: mieszkam na krańcu Polski na wschodzie, także warunki ma ciężkie... W domu czasem gubi zasięg, ale to "pustynia" niestety pod względem zasięgu. O dziwo, czasem złapie LTE z T-Mobile w kiblu :P w domu mi to nie przeszkadza, bo i tak korzystam z Wi-Fi (działa bezproblemowo). Gdy jadę do miasta (Biała Podlaska), a jeżdżę codziennie, to tam juz LTE śmiga aż miło ;) zero problemów z zasięgiem w tym miejscu. Wspomnę jeszcze, że kartę mam w sieci Play.

Mam wgrane xiaomi.eu (muszę zainstalować do najnowszej wersji jeszcze...)

Mam problem z aplikacją Szukaj. Ciągle wyskakuje błąd. Mam nadzieję, że po aktualizacji zniknie ;)

Niestety na terenie Polski ciężko znaleźć w rozsądnej cenie i dobrej jakości akcesoria do niego...

Pozdrawiam ;)

P.S. Pełna recenzja: https://miuipolska.pl/forum/topic/21152-recenzja-redmi-4-pro-po-2-tygodniach-użytkowania/

 

Edytowane przez Kali M
literówka i P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2017 o 17:32, dAriusz napisał:

Jeżeli chodzi zakup telefonów xiaomi to uważam, że w miarę dobrą ofertę ma sklep http://technos-online.pl/ . Zakupiłem już u nich kilka produktów i jestem bardzo z nich zadowolony. Szybka dostawa (z góry wiesz czy dany model mają na stanie, nie przeciągają zamówienia jak to bywa z niektórymi sklepami). Do plusów trzeba tez zaliczyć to, że telefon przychodzi z oryginalnym chińskim oprogramowaniem od xiaomi, co także pozwala nam zaoszczędzić troszkę czasu przy instalacji miui polska.

dobre ceny - potwierdzam

szybka dostawa - potwierdzam, po zakupie telefon był u mnie po ok 22h

oryginalne chińskie oprogramowanie - chińskie owszem, z językiem polskim owszem, jednak nie oryginalne a tzn syfmiui i żeby wpakować w telefon Miui.pl trzeba się troszkę pobawić. Dla mnie to nie problem bo lubię takie zadania jednak dla mniej zorientowanego osobnika może to być spory problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, etaks napisał:

dobre ceny - potwierdzam

szybka dostawa - potwierdzam, po zakupie telefon był u mnie po ok 22h

oryginalne chińskie oprogramowanie - chińskie owszem, z językiem polskim owszem, jednak nie oryginalne a tzn syfmiui i żeby wpakować w telefon Miui.pl trzeba się troszkę pobawić. Dla mnie to nie problem bo lubię takie zadania jednak dla mniej zorientowanego osobnika może to być spory problem.

 

Dziwne, bo jak zakupiłem Redmi 4 pro to nie posiadał żadnego syf miui. Telefon był oryginalnie zapakowany, nigdy nie otwierane pudełko (trzeba było jeszcze folię z pudełka ściągać) , a jeżeli chodzi o oprogramowanie to było oryginalne od xiaomi (tylko język ang lub chiński do wyboru) i z wgraniem miui polska nie było komplikacji.

Edytowane przez dAriusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nemook napisał:

Oj nic żartowałem przecież:) 

Wszyscy piszą, że zakupili tele ale jedna czy 2 os tylko opowiedziały o swoich wrażeniach, odczuciach. Dawajcie opinie ludziska

-Aparat

-Wydajność

-Bateria

 

No ja myślę ;) dokładnie, piszcie ludzie, to wcale tak dużo czasu nie zajmuje, a komuś się może naprawdę przydać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nemook napisał:

Oj nic żartowałem przecież:) 

Wszyscy piszą, że zakupili tele ale jedna czy 2 os tylko opowiedziały o swoich wrażeniach, odczuciach. Dawajcie opinie ludziska

-Aparat

-Wydajność

-Bateria

 

Aparat nie najgorszy szału nie ma, ale tragedii również, Wydajność bardzo dobra póki co nic mi nie muli, bateria też jest bardzo dobra spokojnie cały dzień można na niej popracować nawet przy długim korzystaniu net, gry i jeszcze z połowa zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bishop napisał:

Aparat nie najgorszy szału nie ma, ale tragedii również, Wydajność bardzo dobra póki co nic mi nie muli, bateria też jest bardzo dobra spokojnie cały dzień można na niej popracować nawet przy długim korzystaniu net, gry i jeszcze z połowa zostanie.

Potwierdzam w 100% :)

 

3 godziny temu, Thedomel napisał:

Za 613 zł? Ale z dostawą itd?   To gdzie zakupiłeś ? :)

Ja osobiście dałem 618 zł. Kupowałem na aliexpress u goldwaya z miesiąc temu. Telefon dotarł po 2 tygodniach i jestem mega zadowolony :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...