Skocz do zawartości

xiaomi.eu Stable vs xiaomi.eu DEV


Gość fanxiaomi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fanxiaomi

Witam,

czytałem w innych wątkach ale nie doszukałem się jednoznacznej, wyczerpującej odpowiedzi na następujące pytania:

1) wersja Stabilna xiaomi.eu to nic innego jak najlepsza wersja rozwojowa xiaomi.eu z okresu ~miesiąca, bazujące też na china DEV. Prawda czy Fałsz? Kto więc decyduje że ostateczna wersja xiaomi.eu DEV przechodzi na xiaomi.eu Stable?

2) wersje xiaomi eu Stabilne (https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/) posiadają te same dodatki/zmiany w stosunku do GLOBAL STABLE co xiaomi.eu DEV (zwane MIUI Polska)? Czy xiaomi.eu Stable to również wersje MIUI Polska czy nic ich z tą nazwą nie łączy?

3) Co wybrać? Dla osoby, która chce mieć najbardziej stabilny i pewny system, nie chce co tydzień poświęcać czasu na wgrywanie ZIPów i ewentualnie denerwować się niedociągnięciami z tygodni na tydzień usuwanymi, to czy ostatecznie lepiej instalować xiaomi.eu DEV, xiaomi.eu STABLE czy GLOBAL STABLE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie. Xiaomi.eu posiada pełne, normalne stable, bazujące na China Stable, wystarczy zerknąć na numery aktualizacji...

2. Stable jest w tyle za dev i to sporo, dodatki MIUIPolska dogrywasz osobno, my już nie robimy jako tako swoich romów, jest 1 soft, Xiaomi.eu, a jeżeli interesuje Cię miuipolska, to dodatkowo dogrywasz paczkę z dodatkami.

3.Instaluj xiaomi.eu dev, ostatni jaki jest i sobie na nim siedź tak długo, jak chcesz (chociaż ja polecam raz na 1.5-2 miesięcy aktualizację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
3 godziny temu, Nezumi napisał:

1. Nie. Xiaomi.eu posiada pełne, normalne stable, bazujące na China Stable, wystarczy zerknąć na numery aktualizacji...

2. Stable jest w tyle za dev i to sporo, dodatki MIUIPolska dogrywasz osobno, my już nie robimy jako tako swoich romów, jest 1 soft, Xiaomi.eu, a jeżeli interesuje Cię miuipolska, to dodatkowo dogrywasz paczkę z dodatkami.

3.Instaluj xiaomi.eu dev, ostatni jaki jest i sobie na nim siedź tak długo, jak chcesz (chociaż ja polecam raz na 1.5-2 miesięcy aktualizację).

ad.1 -  a porównując Global Stable do xiaomi.eu Stable, co jest lepsze? Rozumiem, że w xiaomi.eu Stable nie ma spolszeczenia identycznego jak w xiaomi.eu. DEV?

ad.2 - xiaomi.eu Stable jest w tyle za xiaomi.eu DEV, ale skoro nie są robione u nas dedykowane MIUI Polska, to znaczy że uzyskam taki sam efekt jak  wgram  xiaomi.eu Stable +dodatki MIUI Polska lub jak wgram xiaomi.eu DEV z załadowanymi już dodatkami MIUI PL w ZIPie? Czy w xiaomi.eu DEV (MIUI Polska) też trzeba manualnie dogrywać te dodatki?

ad.3 - pytanie czy wgrywając te aktualiacje tak często system się nie zaśmieca z czasem... i nie trzeba robić wczesniej factory reset?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. xiaomi.eu, masz tam poprawki lokalizacji GPS, lepsze spolszczenie, kilka dodatków od xiaomi.eu...

2. Dodatki miuipolska są osobnym zip'em do wgrania przez TWRP.

3. Czym ma się zaśmiecić? Nic się nie dzieje, nic robić nie trzeba. Od 2lat mam Xiaomi, wgrywam co tydzień aktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
9 minut temu, Nezumi napisał:

1. xiaomi.eu, masz tam poprawki lokalizacji GPS, lepsze spolszczenie, kilka dodatków od xiaomi.eu...

2. Dodatki miuipolska są osobnym zip'em do wgrania przez TWRP.

3. Czym ma się zaśmiecić? Nic się nie dzieje, nic robić nie trzeba. Od 2lat mam Xiaomi, wgrywam co tydzień aktu...

1. czyli na czystym xiaomi/eu Stable i tak jest lepiej od Globala, bo jest chociażby pełne spolszczenie?

2. a ta lista różnic między miui Polska a globalem: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/, to jest tylko po wgraniu tych dodatków zarówno do xiaomi.eu DEV jaki i STABLE, czy odnosząc się do pkt.1, więszkość z nich już jest bez dodatkowej instalacji paczki?

4. dlaczego w wymienionych różnicach między globalem a xiaomi.eu nie ma wzmianki o aplikacjach śledzących użytkownika, backdoor'ów od samego Xiaomi itp. Czy nie jest tak, że w wszystkich wersjach xiaomi.eu sa one usunięte co jest dużym zwiększeniem bezpieczeństwa? z drugiej strony, w globalu można zablokować bootloader, więc on z kolei też jakoś zabezpiecza przed backdoor'em i innymi niebezpieczeństwami/atakami etc?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanxiaomi

1. Nie tylko, poprawki GPS, lokalizacje i kilka innych usprawnień pod nasz region.

2. Tak, tylko po wgraniu Dodatków.

3.Wszelkie zabezpieczenia etc. pochodzą od Xiaomi, nie załatasz wszystkich backdoor'ów, które sobie zostawił producent (czyt. Google). Aplikacje śledzące? Nie popadamy w jakieś paranoje czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
11 minut temu, Nezumi napisał:

3.Wszelkie zabezpieczenia etc. pochodzą od Xiaomi, nie załatasz wszystkich backdoor'ów, które sobie zostawił producent (czyt. Google). Aplikacje śledzące? Nie popadamy w jakieś paranoje czasem?

No kiedyś (coś wrzesień/październik) nawet sam Acid pisał, że jakiś nowy program śledzący/backdoor od samego Xiaomi został usunięty w którejś aktualizacji xiaomi.eu, a to znaczy że jest to system lepszy od globala. Z drugiej strony w Globalu można zablokować bootloader, to sam nie wiem jaki system jest najbardziej bezpieczny pod tym względem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fanxiaomi napisał:

Hehe, dzięki, chyba tak zrobię, wybiorę którąś z wersji xiaomi eu.

Jednak w tutorialu wgrania MIUI Poslka https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ nie ma wzmianki o dodatkowej paczce Dodatków do zainstalowania (?)

Bo jest ona jako dodatek, do pobrania w każdym temacie aktualizacji np: https://miuipolska.pl/miui-6-12-29/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

@fanxiaomi

1. Nie tylko, poprawki GPS, lokalizacje i kilka innych usprawnień pod nasz region.

2. Tak, tylko po wgraniu Dodatków.

3.Wszelkie zabezpieczenia etc. pochodzą od Xiaomi, nie załatasz wszystkich backdoor'ów, które sobie zostawił producent (czyt. Google). Aplikacje śledzące? Nie popadamy w jakieś paranoje czasem?

Witam,

W punkcie 2 to chyba tak nie do końca, bo w punkcie pierwszym odpowiadasz, że nie tylko bo np. poprawki GPS a w punkcie 2 odpowiadasz tak tylko po wgraniu dodatkow jak kolega załączył listę zmian gdzie między innymi jest wypisana poprawka GPS. Więc moje pytanie brzmi, czy poniższe dodatki są zawarte w każdym romie xiaomi.eu czy trzeba je dodatkowo dogrywac bo moim zdaniem są już w każdym:

Poniższe dodatki są w MIUIPolska, ale nie w Global:

  • Bardzo dokładne i szczegółowe tłumaczenie
  • Wyszukiwanie w pasku statusu
  • Odblokowane dodatkowe funkcje Aparatu dla różnych urządzeń
  • Gest otwierający wyszukiwanie z pulpitu
  • Obracanie ekranu w aplikacji SMS
  • Polepszona (dwukrotnie) jakość nagrywania rozmów
  • Polepszona jakość nagrywanego dźwięku wideo do 192 kb/s (niektóre modele)
  • Możliwość wyłączenia dźwięku podłączenia ładowania
  • Możliwość wyłączenia sprawdzania pisowni
  • Włączony region PL dla całego romu prócz Motywów
  • Region IN dla Motywów (bez Chińskich treści)
  • Wschód/zachód Słońca w Pogodzie
  • Mnóstwo ikon aplikacji z Google Play w stylu flat MIUI
  • Kolorowe ikony menu w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia
  • Wyłączona chińska treść w aplikacji Wideo, Muzyka, Radio czy Internet
  • Bez możliwości ponownego zablokowania bootloadera (dotyczy MI4c i MINote Pro)
  • Dodane 26 języków europejskich
  • Język fiński (suomi) i holenderski (dutch)
  • Poprawione działanie GPS (Qualcommy)
  • Zoptymalizowane użycie RAM
  • System podatny na modyfikacje przez deodexowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ostry777 napisał:

Witam,

W punkcie 2 to chyba tak nie do końca, bo w punkcie pierwszym odpowiadasz, że nie tylko bo np. poprawki GPS a w punkcie 2 odpowiadasz tak tylko po wgraniu dodatkow jak kolega załączył listę zmian gdzie między innymi jest wypisana poprawka GPS. Więc moje pytanie brzmi, czy poniższe dodatki są zawarte w każdym romie xiaomi.eu czy trzeba je dodatkowo dogrywac bo moim zdaniem są już w każdym:

Poniższe dodatki są w MIUIPolska, ale nie w Global:

  • Bardzo dokładne i szczegółowe tłumaczenie
  • Wyszukiwanie w pasku statusu
  • Odblokowane dodatkowe funkcje Aparatu dla różnych urządzeń
  • Gest otwierający wyszukiwanie z pulpitu
  • Obracanie ekranu w aplikacji SMS
  • Polepszona (dwukrotnie) jakość nagrywania rozmów
  • Polepszona jakość nagrywanego dźwięku wideo do 192 kb/s (niektóre modele)
  • Możliwość wyłączenia dźwięku podłączenia ładowania
  • Możliwość wyłączenia sprawdzania pisowni
  • Włączony region PL dla całego romu prócz Motywów
  • Region IN dla Motywów (bez Chińskich treści)
  • Wschód/zachód Słońca w Pogodzie
  • Mnóstwo ikon aplikacji z Google Play w stylu flat MIUI
  • Kolorowe ikony menu w Ustawienia > Dodatkowe ustawienia
  • Wyłączona chińska treść w aplikacji Wideo, Muzyka, Radio czy Internet
  • Bez możliwości ponownego zablokowania bootloadera (dotyczy MI4c i MINote Pro)
  • Dodane 26 języków europejskich
  • Język fiński (suomi) i holenderski (dutch)
  • Poprawione działanie GPS (Qualcommy)
  • Zoptymalizowane użycie RAM
  • System podatny na modyfikacje przez deodexowanie

Wpis jest stary, dotyczy czasów, gdy jeszcze robiliśmy soft razem z dodatkami, aktualnie połowa rzeczy jest w xiaomi.eu, połowa w dodatkach...To co jest wypisane tutaj, jest w xiaomi.eu, dodatkowo dochodzą klawiatury, zegarki, pogoda, czcionki, animacje w paczce "Dodatki MIUIPolska".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Wpis jest stary, dotyczy czasów, gdy jeszcze robiliśmy soft razem z dodatkami, aktualnie połowa rzeczy jest w xiaomi.eu, połowa w dodatkach...To co jest wypisane tutaj, jest w xiaomi.eu, dodatkowo dochodzą klawiatury, zegarki, pogoda, czcionki, animacje w paczce "Dodatki MIUIPolska".

Teraz rozumiem :) Dzięki za odpowiedź, czyli dodatki w żaden sposób nie wpływają na stabilność jakiegokolwiek elementu systemu a jest jedynie usprawnieniem. Główne usprawnienia są zawarte w xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi

Dzięki Wam, sprawa się wyklarowała.

Czyli idąc do źródła softów xiaomi.eu STABLE dla Mi5 mamy do wyboru 4 w żółtej ramce na poniższym zdjęciu, po prostu 3 są w ramach archiwum (starsze) a najnowszy do zainstalowania jest ostatni zaznaczony na żółto?

 

Przechwytywanie.JPG

 

A sposób instalacji jest identyczny jak w poradnikach dla xiaomi.eu DEV (Miui Polska)?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
2 minuty temu, Nezumi napisał:

Moja rada, instaluj dev, daruj sobie stabilne wersje...

Dzięki za radę, ale nie jestem pewny, czy będzie mi się chciało co tydzień instalować DEV (lub co kilka tyg. po lekturze o błędach), a tak wiem że raz na miesiąc/dwa będę miał sprawdzoną wersję STABLE i tak dużo lepszą od Global...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, --Mariusz-- napisał:

Podłączę się do tematu, ale z nieco innym pytaniem. Nie wiesz, gdzie mogę znaleźć ROM w wersji 6.11.10 w wersji China Dev dla Mi5? Chcę na to wgrać potem xiaomi.eu w tej samej wersji, bo nie chcę przechodzić z tych nowych wersji na starszą

https://miuipolska.pl/miui-6-12-29/

8 minut temu, fanxiaomi napisał:

Dzięki za radę, ale nie jestem pewny, czy będzie mi się chciało co tydzień instalować DEV (lub co kilka tyg. po lekturze o błędach), a tak wiem że raz na miesiąc/dwa będę miał sprawdzoną wersję STABLE i tak dużo lepszą od Global...

Kto Ci każe instalować co tydzień aktu? Możesz to robić raz na rok... Stable u Xiaomi nie znaczy, że jest... stabilna... Posiada często problemy, które na devie już dawno naprawili...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
1 godzinę temu, --Mariusz-- napisał:

Nikt Ci nie każe aktualizować wersji DEV. A napis STABLE wcale nie oznacza że ta wersja jest pozbawiona błędów. Wręcz stawiam, że w sprawdzonych wersjach DEV jest mniej błędów niż w tych opisanych jako STABLE

 

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

https://miuipolska.pl/miui-6-12-29/

Kto Ci każe instalować co tydzień aktu? Możesz to robić raz na rok... Stable u Xiaomi nie znaczy, że jest... stabilna... Posiada często problemy, które na devie już dawno naprawili...

Słuchajcie, rozumiem Wasz punkt widzenia.

Po prostu ja rozumuję tę kwestię w ten sposób: softy china jak i global są zarówno Dev jak i Stable. Jak to działa? Dev rozwojowa, a Stable - po akceptacji, że dane rozwiązania z Dev się sprawdziły. Czyli wybierając i instalując każdą kolejną wersję xiaomi.eu Stable mam zawsze postęp - trend wzrostowy. Zgadzam się, że jeżeli są jakieś niedociągnięcia, to wersja Dev szybciej je wyeliminuje, ale to samo działa w drugą stronę - nowo testowane rozwiązania mogę powodować również problemy. Tak więc w wersjach Dev nie zawsze jest postęp - trend wzrostowy, jest loteryjnie ale oczywiście jest finalny postęp na przestrzeni kilku tygodni. Przykład - wiele osób instalowało wersję Dev 6.11.10 aż do ostatniego  wydania z końca grudnia, bo wszystkie po drodze zawierały mniejsze lub większe błędy.

I stąd mój wybór - wolę instalować każdą wersję xiaomi.eu Stable (mieć jakiś regularny punkt odniesienia) niż wyrywkowo czytać opinie i instalować w nieregularnym cyklu xiaomi.eu Dev. Tym bardziej, że po powyższych wpisach, wersja stable i dev z xiaomi.eu niewiele się różnią w ostatecznym rozrachunku, wersje Stable są to po prostu sprawdzone wersje Dev zawierające wymienione wyżej udogodnienia (jak spolszczenie przez Acida, poprawa GPS, brak wszystkich aplikacji google i inne).

Może się ktoś wypowie, kto instaluje zawsze tylko xiaomi.eu Stable i czy miał jakieś krytyczne problemy zmuszające do nagłej zmiany softu?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było kiedyś, wrzucaliśmy najbardziej stabilny dev jako stable i problem z głowy, aktualnie stable xiaomi.eu = stable china, ma te same bugi/problemy co dev, tutaj nie ma żadnego cofania się, regresu, czy tendencji spadkowych, dev otrzymuje wszystko szybciej. Problem z ost. aktu to problemy z nowym androidem, nikt nie zmuszał do jego instalacji, ale ludzie jak widzą "Android 7.0" w Informacjach o telefonie to... dostają orgazmu...  Więc instalacja nawet 6.11.10 będzie bardziej opłacalna od instalacji stable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi

No ale China Stable to nie jest jak Global Stable? Po to są wersje DEV na testy, aby przy Stable uniknąć większości bugów spotykanych w DEV w ostatnich tygodniach.

Po prostu nie chce mi się monitorować/analizować wielkości błędów w kolejnych wersjach Dev, więc albo wybiorę xiaomi.eu Stable lub global Stable...(rozpatruje też globala ze względu na możliwość blokady bootloadera zwiększającego bezpieczeństwo np. użytkowania aplikacji bankowych)

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fanxiaomi napisał:

No ale China Stable to nie jest jak Global Stable? Po to są wersje DEV na testy, aby przy Stable uniknąć większości bugów spotykanych w DEV w ostatnich tygodniach.

Po prostu nie chce mi się monitorować/analizować wielkości błędów w kolejnych wersjach Dev, więc albo wybiorę xiaomi.eu Stable lub global Stable...(rozpatruje też globala ze względu na możliwość blokady bootloadera zwiększającego bezpieczeństwo np. użytkowania aplikacji bankowych)

Lecisz rozumowaniem z samsungów, lg, sony etc, gdzie stable, to stable. Xiaomi i MIUI rządzi się swoimi... prawami... Stable nie oznacza, że coś jest stabilne i wytestowane, ot, wrzucają "sprawdzone" funkcje do 1 paczki, a że coś się posypie? Trudno,  za pół roku naprawimy. Dla Xiaomi zawsze ważniejszy był dev. BL nie ma wpływu na apki bankowe... Nie wiem skąd ludzie biorą takie bzdury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fanxiaomi napisał:

Po prostu nie chce mi się monitorować/analizować wielkości błędów w kolejnych wersjach Dev, więc albo wybiorę xiaomi.eu Stable lub global Stable...(rozpatruje też globala ze względu na możliwość blokady bootloadera zwiększającego bezpieczeństwo np. użytkowania aplikacji bankowych)

Nie instaluj stable, niezależnie czy global czy eu. To stable to naprawdę mit, prędzej naprawią ewentualne błędy w dev niż stable. Zauważ że Chińczycy wypuszczają też trafiające przypadkowo do niektórych userów przez OTA wersje global stable beta. Czasami wychodzi z tego masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi

No okej, ale wyszedł Andorid 7 w wersjach DEV z wieloma błędami, co w Stable raczej nie miało miejsca...

48 minut temu, Nezumi napisał:

BL nie ma wpływu na apki bankowe... Nie wiem skąd ludzie biorą takie bzdury...

Sam Acid wspominał że zablokowany Bootloader zwiększa bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fanxiaomi napisał:

No okej, ale wyszedł Andorid 7 w wersjach DEV z wieloma błędami, co w Stable raczej nie miało miejsca...

Sam Acid wspominał że zablokowany Bootloader zwiększa bezpieczeństwo.

Ta... złodziej musi wykonać 2 dodatkowe kroki, wow... Chociaż... czy cokolwiek musi... Nikt nie każe od razu instalować andka 7.0 (chociaż ostatnia aktu działa wzorowo), zainstaluj 6.11.10 i poczekaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
1 godzinę temu, galakty napisał:

A jest Stable pod androida 7? I na której wersji DEV się opiera?

Jak wspominał AdamKli, jeszcze nie ma Global Stable, ale jest Xiaomi.eu Stable, co działa prawidłowo...

Czyż właśnie to nie jest kolejny przykład, że wersja Stable xiaomi,eu wyszła dopiero jak zrobili po kilku tygodniach dobrą wersję Dev?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fanxiaomi napisał:

Jak wspominał AdamKli, jeszcze nie ma Global Stable, ale jest Xiaomi.eu Stable, co działa prawidłowo...

Czyż właśnie to nie jest kolejny przykład, że wersja Stable xiaomi,eu wyszła dopiero jak zrobili po kilku tygodniach dobrą wersję Dev?

Chyba każdy napisał Ci już, że nowszy sprawdzony dev będzie lepszy niż stable, a Ty dalej swoje. Po co więc pytasz ciągle o to samo, skoro i tak wiesz lepiej? Instaluj najnowszego stable, tylko nie płacz potem że coś co jest poprawione w dev już dawno u Ciebie nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...