Skocz do zawartości

HongMi 1S


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiałeś apn w telefonie?

Wszedłew w menu i tam w pierwszym polu Nazwa wpisałem z ręki "aero2", po czym nie chciało mi zapamiętać ustawień bo twierdziło ,że APN nie ma nazwy. Zignorowałem to i wyszedłem z tego menu. I nagle widzę na górnym pasku ,ze jest transfer danych, czyli zaczęło działać. Dziwne to zachowanie tego softu. Ale działa.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz.

Teraz mam ustawiony język polski i w górnym lewym rogu mam wyswietlone:Plus3G(dla karty Aero2) i T-mobile(dla karty T-mobile)

Gdy zmienię język na angielski UK albo angielski US to w lewym górnym rogu wyswietlaja sie następujące sieci: TIM BRASIL 3G(dla karty Aero2) i vodafone UK (dla karty T-mobile) To jest nieprawidłowa informacja. Czy jest to do poprawienia?

Panowie, nie jestem juz najmłodszy i to mój pierwszy smartphone. Na razie to jest golas bez aplikacji. Gdzie można znaleźć jakies ciekawe uzyteczne aplikacje? Jakąś nawigację i inne uzyteczne bajery. Ja wiem ,że każdy jest inny i ma inne potrzeby i zainteresowania, ale każda wskazówka jak uczynic telefon użytecznym i ciekawym w uzytkowaniu jest mile przezemnie widziana.

Dopiero mam 1S od wczoraj i  na razie bawię się także pewnie będę miał sporo pytan w najbliższym czasie, ale widzę ,ze bateria 2000mAh to jest mało jak na telefon z 2 kartami SIM.

Dzięki i pozdro

Gdzie ustawić aby nie było wibracji przy dotykaniu tych trzech przycisków na dole telefonu(menu, home, back)?

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia->dźwięk->Wibracje przy dotknięciu. Jeśli chodzi o programy to odsyłam do Google, jest mnóstwo artykułów. Sam musisz potestować. Android jak to Linux jest tak konfigurowalny, że można z nim zrobić praktycznie wszystko. To już zależy od Twojej wyobraźni i chęci. ;-)

Tylko ja mam tutaj THL W200? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do APN to wszystko jest ok. A nazwy są poprawne na polskim języku czyli też dobrze.

Wysłane z MI3

Zgadza się z APN jest wszystko OK. To raczej Aero2 jest niestabilny od czasu do czasu. Zrywa połaczenie itp.

Na polskim języku nazwy sieci sa porawne., ale jak ktos lubi angielski to w miejsce Aero2 jest wyświetlone Tim BRASIL 3G, a w miejsce T-mobile jest wyswietlane Vodafone-uk. Ale mam rozumieć ,ze panowie nie zajmuja sie supportem angileskiej wersji, takze nie ma problemu. Jak ktoś lubi po angielsku to moze sobie ściągnać angielskiego roma chyba.

Panowie, w pasku na górze mam ikonkę karty Sd z wykrzyknikiem. Rozwijajac ten górny pasek jest informacja"Nośnik USbB jest czysty lub posiada niezna..." O co chodzi? Czy o karte SD? W telefonie mam kartę 8GB microSD, sformatowaną, ale tak naprawdę nigdzie jes nie moge znaleźć z poziomu Managera plików.

Jak znaleźć ta karte SD i o co chodzi w tym niepełnym komunikacie "Nośnik USbB jest czysty lub posiada niezna..."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowales ja w telefonie czy na kompie? Nalezy sformatowac ja w telefonie, bynajmniej z innymi telefonami tak mialem, nawet aparat foto tez tak chce

Tap tap from MI2

Tak formatowałem ją w telefonie , ale z poziomu tego warningu(zawiadomienia), a po prawidłowym formatowaniu ciagle wyświetla ,że jest coś nie tak i karty nie widzę w managerze plików. Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na tym forum czytalem, ze starsze wersje rr mialy czasami problemy z kartami samsunga. Zwiazane to bylo z uzytym chipsetem w tel. Moze to ten sam problem?

Tap tap from MI2

okazało się ,że ktos robił na tej karcie Quick Format z poziomu Windowsa.

Włożyłem tą kartę do czytnika SD w laptopie i zformatowałem normalnie pod Windowsem. Trwało to chyba z 40 minut, ale przebiegło prawidłowo. Potem tylko włożyłem karte do S1 i bez problemu sytem ją widzi. A pamięć moja jest Kingstona, ta 10 generacji(szybkości odczytu zapisu czy coś)

Pochwalisz się jakimiś przykładowymi zdjęciami z 1S?

Jak długo trzyma bateria i jakie ogólne wrażenia z użytkowania?

Powiem tak. Na razie za dużo zdjeć nie robiłem. Zrobiłem kilka w pomieszczeniu. Szybko łapie autofocus i szybko jest gotowy do następnego zdjecia, prawie nie widac tego znanego czasu opóźnienia. Zdjęcia nie są jakies super ostre. Mi się wydaja ,że są za bardzo lekką mgiełką, ale jeszcze nic nie ustawiałem w ustawieniach tylko zrobilem kilka zdjec z marszu. Oczywiście jak jest za mało oświetlenia to zdjecia wychodza ciemne, ale to raczej wszystkie aparaty maja taka urodę. Powyższe stwierdzenia , nie oznaczaja bynajmniej ,że aparat jest do d*py. Nie jest to aparat fotograficzny Nikon lustrzanka do którego mam porównanie, ale jest to stosunkowo tani aparat budżetowy ze stosunkowo tania kamerą. Jak oswietlenie jest dobre i złapiesz właściwy autofocus to zdjecia sa przyzwoite, stosunkowo ostre, lecz z lekko wygładzonymi krawędziami. Tak jak mówiłem w pomieszczeniu zdjecia sa lekko mgłowate, ale właśnie zobaczyłem ,ze żona zrobiła dwa zdjęcia na zewnątrz i tam jest znacznie lepiej, kolory intensywne i ostrosć znacznie lepsza. Chyba kwestia tych lekko mgłowatych zdjec to kwestia oswietlenia planu na którym robisz zdjecia i tyle. Wiadomo ,że aparatami typu canon i Nikon zrobisz lepsze zdjęcia, a to tylko kombajn komórka, czyli smartphone - do wszystkiego i do niczego. Dedykowane urządzenia sa najlepsze, ale tu mamy doczynienia z czymś uniwersalnym i małym. Za tą cenę to dobry telefon. Ogóle wrazenia są bardzo dobre. jest szybki. Aparat OK. Na temat gier się nie wypowiadam bo nie gram. Dwie kart SIM i duzy wyswietlacz. Aha od dwóch dni piłuję od 9 rano do około 22 na Aero2 i troche WIFI, trochę GPS, kilka rozmów i prawie bateria zeszła do zera około 22. Czyli przy intesywnym uzytkowaniu baterii powinno starczyc na około 10-12 godzin, A przy średnim katowaniu na około dwa dni myślę max. Tak cos czuje ,że troche mała ta bateria.

 

Ale teraz mam inny problem kolego. Dałem żonie do zabawy dzis w południe i co? Ano to ,że już nie chce mi go oddać i powiedziała, że nie odda, koniec i kropka. Tak jej się spodobało.Więc nie mam już telefonu. I co teraz? Albo kupię jeszcze raz 1S albo tego nowego Note Pro. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem na zwykłym BT ze słuchawką Jabra. Działa tylko nie udało mi się muzyki puścić po BT. 

W MI2 to kiedyś działało. 

BTW: Do Aparatu jest poprawka. MIUI wydało nową wersję .24 dla 1S. Także w piątek zrobimy update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy dobra jakosc rozmow, nie wiem czemu ale na mi2s jakos cicho sa rozmowy, i to pomimo ustawien na max w viper. Stary sony ericsson daje rade bez problemow

 

A co ma Viper do rozmów?

 

 

Ale teraz mam inny problem kolego. Dałem żonie do zabawy dzis w południe i co? Ano to ,że już nie chce mi go oddać i powiedziała, że nie odda, koniec i kropka. Tak jej się spodobało.Więc nie mam już telefonu. I co teraz? Albo kupię jeszcze raz 1S albo tego nowego Note Pro. Co robić?

 

Moja zabrała mi RedMi. No to kupiłem sobie MI2S. Na Twoim miejscu pewnie bym kupił Red Note pro, aby rozszerzyć sobie horyzont porównawczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja zabrała mi RedMi. No to kupiłem sobie MI2S. Na Twoim miejscu pewnie bym kupił Red Note pro, aby rozszerzyć sobie horyzont porównawczy :)

 

Ładnie powiedziane: horyzont porównawczy. Na chwilę obecną  Note Pro nie jest dostępny na ibuygou.com. Troche się boję braku support i tego MTK procesora.

Chyba się pomyliłem jest już na  ibuygou za 250 dolców

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Viper ma zakladke BT, i tam mozna podglosnic nieco.

Majac porownanie z rr i mi2s, czy jest roznica w plynnosvi dzialania tych telefonow? rr1s jest troche szybszy od swego poprzednika, ale porownanie powinno byc podobne. Pytam bo chce zutylizowac mojego mi2s i kupić rr1s. Nie gram w gry, tel ma miec dobry gps, plynnie dzialac z kilkoma aplikacjami, nie miec problemu z BT w aucie, no i lrzyzwoity aparat. ten w mi2s jest dla mnie dobry.

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Viper ma zakladke BT, i tam mozna podglosnic nieco.

Majac porownanie z rr i mi2s, czy jest roznica w plynnosvi dzialania tych telefonow? rr1s jest troche szybszy od swego poprzednika, ale porownanie powinno byc podobne. Pytam bo chce zutylizowac mojego mi2s i kupić rr1s. Nie gram w gry, tel ma miec dobry gps, plynnie dzialac z kilkoma aplikacjami, nie miec problemu z BT w aucie, no i lrzyzwoity aparat. ten w mi2s jest dla mnie dobry.

Tap tap from MI2

gps ok działa bez zarzutu

szybki ok działa płynnie z kilkoma aplikacjami i dwoma kartami sim połączonymi w tym samym czasie

aparat dobry gdy zdj na zewn, sredni gdy wewnatrz

BT nie wiem

bateria wystarcza na 1 dzien, choc to zalezy od sposobu uzycia, mogłoby byc te 500mAh więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Majac porownanie z rr i mi2s, czy jest roznica w plynnosvi dzialania tych telefonow? rr1s jest troche szybszy od swego poprzednika, ale porownanie powinno byc podobne. Pytam bo chce zutylizowac mojego mi2s i kupić rr1s. Nie gram w gry, tel ma miec dobry gps, plynnie dzialac z kilkoma aplikacjami, nie miec problemu z BT w aucie, no i lrzyzwoity aparat. ten w mi2s jest dla mnie dobry.

 

Istotnej różnicy w płynności między RR i MI2S ja jakoś nie odczułem. Nie narzekałem tez na GPS w RR - wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że to MI2S częściej mi gubi na moment fix-a (oceniam to wyłącznie poprzez pryzmat Yanosika - który za każdym razem gada "Utracono zasięg GPS". Co do aparatów, to jakość zdjęć jest na podobnym poziomie, natomiast w MI2S jest trochę trudniej zrobić ostre zdjęcie (ostrość częściej ustawia się błędnie, nie wiem czemu). Nie przypominam sobie takich problemów na RR. Zestawów na BT nie testowałem, bo nie mam. Myśl o przesiadce z Mi2S na RR1S jest kontrowersyjna, ale kusząca. Pewnie jeszcze bardziej kusząca jest przesiadka z Mi2A na RR1S. No chyba, że ktoś bezwzględnie musi mieć telefon o zaokrąglonych narożnikach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz w tym, ze moj ekran ma pewne wady. telefon mam ubezpieczony, wiec jak "spadnie" i sie rozbije, to mi oddadza kaske za niego. Pytanie tylko co w zamian. Miui b. mi sie podoba, przydal by sie wiekszy ekran niz 4.3", stad mysle od RR1s. Jesli nie ma specjalnie bugow, i dziala z BT (na angielskim forum ktos pisal ze z fabrycznym BT w hiundaiu dziala bez zarzutu), to cos czuje ze to bedzie moj wybor, no i jeszcze troche kaski zostanie.

Co do gubienia fixa, miewam problemy na tomtomie i navigonie, przy czym ten drugi miewa problemy wieksze. brak problemow z google map-ale on korzysta z sieci 3g do ustalania pozycji jako wsparcie. Myslalem ze to wina tego, ze go rozbieralem kilka razy..

Tap tap from MI2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach po oddaniu S1 żonie, dostałem na chwilę go do zabawy. I powiem ,że bardzo mi sie podoba ten telefon. Jak dla mnie nic mu nie brakuje. Jedynie co móglby mieć to większa baterię - tak z 3000mA. Wtedy byłby full wypas jak dla mnie, w stosunku cena do jakości. Ja nie gram w gry. Dla mnie Aero2 jak potrzebuję po za domem+ normalne rozmowy+ Wifi w chałupie, czasami GPS, zdjęcia od czasu do czasu(całkiem przyzwoite, lepsze na zewnątrz, gorsze wewnątrz), jeszcze gdyby byla większa bateria, to byłby telefon miód malina.

Powiem szczerze ,że od kilku dni chodzi mi po głowie cos takiego:

http://www.ibuygou.com/p-thl_t200_mtk6592_octa_core_2gb_2gb_6_0_inch_gorilla_glass_fhd_screen_nfc_otg__black-5902-usd.html

Tylko tam jest procesot MTK. No i jeden slot sim jest micro, ale nie wiem ,czy ten pod internet czy telefon. No i czy na tym telefonie Aero2 wogóle pójdzie? Co wy na to?

Albo ten:

http://www.ibuygou.com/p-thl_ultrathin_4400_smartphone_5_0_inch_hd_gorilla_glass_android_4_2_mtk6582_otg_4400mah_black-6129-usd.html

Tańszy ale z dużą baterią 4400mAh

Ale na te dwa powyzsze telefony nie wgram MIUI prawda? Pomijam język , bo dla mnie dobry i angielski i polski.

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam z telefonem duzy problem, posiadam oryginal RedMi 1S ale po aktualizacji softu na miui polska i chwilowej doslownie 5 minutowej bieganinie po menu itd nagle nie trybi mi ekran jak nalezy, nie reaguje, klika sie sam, wiecie cos moze o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobilem wszystko wedlug poradnika, a teraz co bym nie wgral to dotyk kaput a przy telefonie nic nie robilem, nie spadl itd dolownie mialem go z 5 min w rekach zeby obaczic miui w realu


nawet po wgraniu teraz na nowo miui polska tel sie zachowuje jakby ktos mu wciskal caly czas ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem na moim mi2s. Walniety digitizer, czyli dotyk. Do wymiany na gwarancji. Mi zajelo 1.5 miesiaca zanim tel do mnie wrocil naprawiony. Masz w opcjach programistycznych opcje pokaz dotkniecia, albo zainstaluj apke do rysowania, zobaczysz co ci pokazuje dotyk.

Mi po naprawie dzialalo ok, dopuki nie rozbiłem sam ekranu. Po wymianie mam ciągle problemy, podejzewa ze kupilem na aliexpress tez z wadliwym dotykiem. Fakt, ze swiruje tylko przez pierwsza chwile po restarcie.. wiec jakos to przezylem. Zamowilem teraz w zamian sobie rr1s, zobaczymy czy dorowna plynnoscia pracy do mi2

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a czy któryś z użytkowników RR1S mógłby opisać swoje wrażenia o telefonie?

 

Czy działa płynnie, ile na baterii wytrzymuje (i co wtedy robi)?

Czy z obu kart SIM można dzwonić, SMSy wysyłać, włączyć internet? Bo mam 2 numery i chcę mieć możliwość korzystania z internetu prywatnego i służbowego. Tak samo z rozmowami.

 

 

Jestem zainteresowany tym telefonem, ale chcę rozwiać swoje wątpliwości.

 

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem żonie. Miała wcześniej L9. I jest wszystko na plus. Jedyne czego się obawiam to tego, że z dwiema kartami sim bateria szybko padnie. No niestety aku nie grzeszy pojemnością :/ dzięki Redmi 1s zakochałem się w MIUI :) Myślałem o Redmi Note Pro dla siebie ale przeraża mnie ten mediatek (obecnie mam Huawei Ascend Mate).

W każdym razie 1s polecam

tapnięte z Mate'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z obu kart SIM można dzwonić, SMSy wysyłać, włączyć internet? Bo mam 2 numery i chcę mieć możliwość korzystania z internetu prywatnego i służbowego. Tak samo z rozmowami.

 

 

Tu Ci mogę odpowiedzieć na podstawie doświadczeń z RedMi (nie 1S), który też ma 2 karty SIM. No więc: oczywiście, że z obu kart można dzwonić, oczywiście, że z obu można pisać SMS-y i oczywiście, że z obu można włączyć internet (tzn. wskazuje się jedną, która odpowiada za internet – naturalnie warto wskazać tę, która jest w slocie 3G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...