Skocz do zawartości

HongMi 1S


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się poważnie zastanawiam nadal nad zmianą telefonu z mi2s na.. myślełame już o s4 - ale miui odpada ze względu na utratę gwarancji - flaga.  HTC One niby lepiej, ale tam coś wgrac to teżlekko nie jest. Nexus 5 ludzie raportują problemy z GPSem, trzeba by rozbierać klapkę, która ponoć jest nierozbieralna, ale da się jednak zdjąć.Ponaddto ponoć się mocno grzeje, co jako tel z navigacją na podszybiu w letni dizeń może być kłopotliwe.

No i wyszedł teraz RR 1S, który w testach jest lepszy niż S3, któremu i tak nic nie brakuje. Ma MIUI, więc nic nie powinno się zamulać. 2 karty SIM by się nawet przydały.  Cena znakomita. No i z czasem 4.3 cala ekran zaczął mi się robic za mały, więc te 4.7 było by ok.

 

Tylko  czy zmiana na RR 1S nie będzie strzałem w kolano - grać i tak prawie nie gram, martwi mnie czy 1gb ramu nie bedize za mało, i czy większa ilość działających ape nie zamuli fona. Jako że to nowość, podejżewam że romy przez jakiś czas będą mieć sporo bugów..

 

Nie jestem fanem cyferek, siedze nadal na marcowym romie - przynajmniej stabilny.

 

Tak więc - czy warto przesiadać się z mi2s na rr 1S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm nie wydaliśmy jeszcze multi dla 1S. Tzn poszła beta na forum xiaomi.eu, więc albo są szybcy w pobieraniu od nas tłumaczenia albo sami przeportowali. A nie lepiej z ibuygou? Przecież tam wyjdzie w tej samej cenie a masz pewność, że oryginał.

 

Gdyby cena była ta sama nie zastanawiałbym się  ale za 202 $ jest :

 Redmi 1s + Tempered Glass Screen Protector(PA12004) + Flip Case(PA1801)+ Colorful Back Case(PA1100)+ Silicon Case(PA1773)+ Piston Earphone(PA1790)

 Na stronie mają zdjęcia  pudełka czy mógłbyś je porównać ze swoim ? Sam nie wyciągnę żadnych wniosków bo nie posiadam orginalnego pudełka  :mrgreen:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na mi2s uzywam pro capture do robienia fotek, wbudowana apka nie nadaje sie do niczego. jedno na kilka zdjec lapie ostrosc.. poza tym pro capture dziala na chyba kazdym androidzie. Jakosc zdjec duzo lepsza niż na stokowej apce.

pytanko do acida:

Jak nowy redmi radzi sobie z zestawem BT - ponoc poprzednik nie laczyl z zestawem glosnomowiacym, dopiero w romie ultimate to dzialalo.

Tap tap from MI2

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszą przewagą 1s nad starszym modelem jest procesor od Qualcomma, który gwarantuje dobre działanie systemu GPS nawet w trudnych warunkach. MTK sprawia jednak problemy (nawet te nowsze - wystarczy poczytać o GPS w Jiayu).

 

Sam opieram się na doświadczeniach z innych telefonów, ale jednak u mnie powyższy argument przeważył w sporze Hongmi 1s vs Jiayu G4S (plus ogromna ciekawość MIUI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega powyżej, zakupiłem red rica na MTK miesiąc temu, ale kwestia GPS-u i procesora Qualcomma w 1S wzięła górę i sprzedałem starego Red Rica na MTK i zamówiłem 1s. Myślę, że warto tym bardziej, oba modele w Polsce są popularne i można na nich zarobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o GPS w tych telefonach. Doczytałem gdiześ (nie wiem na ile to prawda), że telefony na procesorach MTK nie obsługują satelit GLONASS, które to dość dobrze pokrywają półkulę północną (ruskie satelity). Jako że nowy ryżu ma procek od Qualcoma, to obsługuje i GLONASS. Mój mi2s je widzi. W apce gps test te satelity są ponoć oznakowane trójkącikami, i ponumerowane powyżej 66.

Jak wiadomo im więcej satelit widzi telefon, tym lepiej i szybciej łapie pozycję.

 

Czekam niecierpliwie na testy 1s z zestawem BT w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój RR S1 jeż juz w Hong Kongu. Może do końca następnego tygodnia dojdzie. Jako gratis do paczki dodali "MiKey Magical Button". Co to jest i do czego to służy? Przydatne, czy raczej taki gadżet?

Chyba kupiliśmy u tego samego gościa. Też z MiKey. Do tej pory nie miałem takiego bajeru, choć może się okazać ciekawy.

 

Swój telefon kupiłem w niedzielę 11 maja. Na chwilę obecną mam następujący status:

2014-05-15 17:17, Despatched to overseas (Country code: PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w zestawie jest "Original Xiaomi Mini Portable Wi-Fi Router". Może ktoś wyjaśni o co kaman i jak się stosuje?

 

Kupiłem ten zestaw za 199 dolków: S1, mini wifi router, mikey,RedMi Jilis protective case,clear screen protector, MEP100 earphone. 

Oczywiście +25 U$ za przesyłkę. Może najtaniej to nie jest, ale co tam, na piwo pewnie w życiu wiecej przelałem(ale juz nie pije, rozpycha brzuch i apetyt po tym za duży), ale przynajmniej wiem ,że jest z pewnego źródła.

 

Aha, kolory. Telefon jest metalic szary, mikey bedzie biały, słuchawki pomarańczowe- tak piszą przynajmniej na stronie, a etui cholera wie, bo nie podałem koloru. Ładne jajca!!!

 

Ja zamówiłem 14maja w środę/ ciekawe kiedy dojdzie?

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, daje to możliwość udostępnienia połączenia internetowego z komputera (jest to po prostu router pod usb). Ściągasz odpowiedni sterownik, podłączasz do komputera, ustawiasz nazwę sieci wifi i hasło, potwierdzasz i już masz dostępną nową sieć wifi dla smartfona.

 

Ale to oznacza, że jednak kupiliśmy u kogoś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie S1. Po 5 dobach od zamówienia. Obyło się bez VATu.

Jeszcze nie wgrywałem polskiego softa. Na razie używam softa istniejącego po angielsku.

 

Telefon widzi dwie karty SIM: T-Mobile- bardzo silny sygnał i Aero2- bardzo słaby sygnał(tylko jedna kreska albo wcale, ale wyswietla nazwe sieci Aero 2)

 

Dwa pytania:

1. Przeglądarka internetowa nie chce wyswietlić żadnej strony internetowej. Czy jest to związane z słabym pokryciem sieci Aero2, czy może trzeba coś gdzieś ustawić w przeglądarce lub telefonie?

2. Może ja jestem jakis nierozgarnięty, ale proszę napiszcie jak przykleić tą folię ochronną? We woreczku foliowym znajdują się:

- folia przeźroczysta z nalepkami "1" po jednej stronie, a "2" po drugiej stronie

-ściereczka - to to wiem do wyczyszcenia ekranu

- jakaś cieniutka folia naklejona na niebieskie tło papierowe

- dwie małe folijki ze sreberkiem na boku - to juz wogóle nie mam pojęcia do czego

Jak to pokolei zrobić aby nie spieprzyć. Tylko częściowo łapię o co chodzi oglądając te chińskie piktogramy z instrukcji przyklejania.

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam następujący problem: Nie działa internet na Aero2. Nie chce wyświetlić żadnej strony internetowej.

Mam juz wgranego najnowszego softa MIUI-4.5.16.

Karta SIM Aero2 włożona jest do portu numer 1.

Zasięg jest 2 lub trzy kreski.

W lewym górnym rogu sieć Aero2 jest wyświetlana jako Plus 3G. Wczoraj ze starym softem sieć Aero2 była wyświetlana jako Aero2, ale też internet nie działał.

Natomist gdy właczę WiFI to przeglądarka działa bez problemu.

Czy to jest kwestia ustawień w telefonie, czy z tą kartą Aero jest coś nie tak? Ale zasięg jest i nie jest zabezpieczona pinem. Dodam ,ze wczoraj dopiero otrzymałem ta kartę. Czy trzeba do Aero2 zadzwonic i aktywować. Już głupi jestem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...