Skocz do zawartości

HongMi 1S


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie stawiam na tym MIUIPolska rom. 1S przybywa ze stara wersją MIUI. I nie działa mi jeszcze na tym Aero2. 

Dziwne ale może po aktualizacji do wersji 23.0 ruszy. Z ciekawostek w opcjach jest Wibracja w rytmie czyli funkcja która jest tylko w MI3. Ponadto jest regulacja kolorów ekranu czego nie ma w Redmi starym.

 

Spokojnie, wrzucę niedługo info na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redmi 1s z podanego linku kosztuje mnie ok. 115GBP. Z ibuygou, z DHLem koszt 118GBP. Więc chyba nie będę się czepiał tylko zamówię z pewnego źródła, przynajmniej szybko dojdzie. W UK takich przesyłek DHL sie nie czepia :)

Do tego ibuygou ma pakiecik z szklem na ekran, wiec chyba niedlugo sie skusze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Wszystkim "znawcom" mówiącym o słabym Snapdragonie 400 pragnę zakomunikować, że mój Redmi 1S osiąga bez problemu 21 000 punktów w Antutu, gdzie starszy Redmi miał ok 16 000. Wynik w grafice 3D jest bardzo wysoki bo 6313 dzięki Adreno 305 (Redmi 4100), CPU w 1S 4063 (Redmi 3200)... itp. Quadrant trwa bardzo szybko kiedy Redmi mieli na pierwszych testach. 10 766 dla 1S.

 

Gratuluję powielania bzdur bez weryfikacji.

 

Edit: ok tu chyba nikt nie pisał o złej wydajności Snapa 400. Chyba na stronie... W każdym razie to moje testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak na pierwszego użytkownika to oczywiście, że 1S lepszy. 

Jak już masz Redmi hm to ciężko zdecydować. Zależy czy mimo wszystko chcesz wyższej wydajności, Androida 4.3 z bardziej prawdopodobnym awansem do 4.4 niż dla MTK i może lepszą kamerę. Aplikacja Aparat w 1S jest z MI3. Dużo rzeczy jest jakich nie ma w starym Redmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy soft w redmi 1s rozni sie znaczaco od mi2s, tzn. chodzi o interfejs i funkcje (poza dual sim). sa jakies znaczace roznice, czy wlasciwie to to samo? Kiedy mozna sie spodziewac wersji pl, co by pojawily sie jakies opinie uzytkownikow. Rozumiem ze rom pl bedzie z rootem? i ew. tweekiem do instalacji apek na karcie sd?

Tap tap from MI2

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root tak. Tweak nie wiem. 1S ma inną pamięć. Emulowana 6Gb jak w Mi3. Tzn nośnik USB jest dzielony z wewnętrzną pamięcią. Asphalt wszedł mi na wewnętrzną a nie na SD. Czyli na chwilę obecną byłoby 6Gb dla usera razem z grami. W sumie nie jest źle. Owszem wtedy wejdą ze 3 gry typu Asphalt i koniec. Jednak nie ma kombinowania z małym nośnikiem USB.

BTW Asphalt 8 chodzi bez problemu na max detalach.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak telefon ma MiRecovery oryginalne. Odpada więc na starcie bawienie się w chińskie recovery czy inne takie.

Telefon jednak nie ma dwóch systemów. Jest jeden. No ale wiadomo to nie jest MI. Jednak instalacja romu MIUIPolska jest banalna bo odbywa się jak dla MI czyli przez Updater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się w jakiejś niedalekiej przyszłości spodziewać publicznej wersji MIUIPolska dla 1S? Mój też już (mam nadzieję) niedługo opuści Chiny, więc staram się rozeznać temat (to będzie moje pierwsze MIUI w ogóle).

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się w jakiejś niedalekiej przyszłości spodziewać publicznej wersji MIUIPolska dla 1S? Mój też już (mam nadzieję) niedługo opuści Chiny, więc staram się rozeznać temat (to będzie moje pierwsze MIUI w ogóle).

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Eh oczywiście, że tak. Zresztą już jest MIUIPolska rom, choć na moim telefonie dopiero. Ale do piątku powinno być wydane.

Może to i głupie pytanie, ale czy tylna klapka od starego Redmi pasuje do 1S?

Wszystkie akcesoria są kompatybilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie zamówiłem REDMI 1S z ibuygou.

Będzie to mój pierwszy smartphone także dopiero zagłębiam się w temat więc proszę o wrozumiałośc jeśli zadaję głupie pytanie.

Na razie jestem laikiem w temacie, ale chcę to zmienić, więc czytam to forum , a przy okazji pytam.

Mam rozumieć ,że procedura instalacji polskiego softu będzie inna niż opisana na stronie http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/(metoda1 ROOT, Metoda 2 ) dla RED Rice? Czy tak?

 

Widzę ,że Acid juz testuje 1S. Czy można się spodziewać procedury(krok po kroku) instalacji softu dla S1 czy może może wykorzystać już istniejącą procedurę dla innego telefonu, która jest już opublikowana na tej stronie?

 

Pytam bo nie chcę spieprzyć juz na samym starcie. Zanim telefon przyjdzie mam czas się oczytać i przygotować.

Aha, dzięki Acid za pomoc w wyborze telefonu z 2 kartami sim(wczoraj wieczorem pisałem emaila). Na razie kupię 1S, a jak się spodoba to oddam żonie i zamówię tego nowego Redmi Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury są banalnie proste...w każdym telefonie praktycznie tak samo wszystko się odbywa.

MIUI_V5/N5

 OK ja wiem ,ze to dla ciebie jest banał, bo robiłes to setki razy. Ale ja będę robił to po raz pierwszy w życiu, także trochę trzęsę gaciami. Coprawda nie jestem totalnym abnegatem technicznym , ale tym szczególnym przypadkiem zamiany softu w smartphonie jeszcze się nie zajmowałem.

Czyli konkretnie, której procedury mam użyć. Proszę podaj link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie zamówiłem REDMI 1S z ibuygou.

Będzie to mój pierwszy smartphone także dopiero zagłębiam się w temat więc proszę o wrozumiałośc jeśli zadaję głupie pytanie.

Na razie jestem laikiem w temacie, ale chcę to zmienić, więc czytam to forum , a przy okazji pytam.

Mam rozumieć ,że procedura instalacji polskiego softu będzie inna niż opisana na stronie http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/(metoda1 ROOT, Metoda 2 ) dla RED Rice? Czy tak?

Widzę ,że Acid juz testuje 1S. Czy można się spodziewać procedury(krok po kroku) instalacji softu dla S1 czy może może wykorzystać już istniejącą procedurę dla innego telefonu, która jest już opublikowana na tej stronie?

Pytam bo nie chcę spieprzyć juz na samym starcie. Zanim telefon przyjdzie mam czas się oczytać i przygotować.

Aha, dzięki Acid za pomoc w wyborze telefonu z 2 kartami sim(wczoraj wieczorem pisałem emaila). Na razie kupię 1S, a jak się spodoba to oddam żonie i zamówię tego nowego Redmi Note.

Instrukcja dla Redmi 1S jest w instrukcji dla Xiaomi MI. Opisałem tam już ten proces.

Wysłane z MI3

Acid, ja czekam w dalszym ciągu na swojego Red Rice jeszcze na mtk. Powiedz jak możesz jak oceniasz czas pracy na baterii Red Rice 1S w stosunku do jego wcześniejszej wersji?

Ciężko mi porównać. Ja nie używałem starego Redmi. Teraz w 1S mam dwie karty sim (z Aero) i użycie jest większe niż w Mi2 (chyba) ale to raczej przez dwie sim.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.spemall.com/Xiaomi-Hongmi-Red-Rice-1s-WCDMA-version-Smart-Phone-with-MIUI-V5-OS-MTK-MT6589T-Quad-Core-1-5GHz-4-7-Inch-1280-720-pixels-IPS-Screen-GPS-8-0MP-Back-Camera-1GB-8GB_g.html

 

Jak myślicie będzie to orginał ? Chce go kupić w opcji D , po użyciu kuponu wychodzi 202 $. Ale nie wiem czy ryzykować zakup na tej stronie, proszę o radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm nie wydaliśmy jeszcze multi dla 1S. Tzn poszła beta na forum xiaomi.eu, więc albo są szybcy w pobieraniu od nas tłumaczenia albo sami przeportowali. A nie lepiej z ibuygou? Przecież tam wyjdzie w tej samej cenie a masz pewność, że oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...