Garbo7

Ekran główny blokada ikon

Recommended Posts

Po ost aktualizacji z 29.12 mam problem z ikonami. Dotychczas miałam je zablokowane aby były na sztywno i przy odinstalowaniu albo zmianie widget wyłączałam blokadę żeby je przesuwać, zmienic pozycje. W tej chwili nie mogę znaleźć takiego wyłącznika a przy jakiekolwiek próbie odinstalowania pojawia sie komunikat Układ ekranu głównego zablokowany. Jak moge odblokować ekran?

10 godzin temu, Garbo7 napisał:

Jak moge odblokować ekran?

Ja przywróciłem w TWRP backup (data, system, cust i boot) zrobiony przed instalacją miui 6.12.29, uruchomiłem system, wyłączyłem w menu pulpit opcje blokady pozycji ikon i wypełnij puste miejsca, zrobiłem restart do recovery i zainstalowałem jeszcze raz miui 6.12.29.

I to chyba najprostsze rozwiązanie... bo dev miui zlikwidowali opcje blokady edycji ekranu a nie przywrócili właściwych wartości :/

Niestety wyczyszczenie cache system nie pomogło. Czy moge prosic o opisanie w wersji dla poczatkujacych jak nalezy wrocic do wersji pzred aktualizacja ?

Tak wiem ze jest włączona blokada ikon ale po aktualizacji nie ma już opcji zeby ją wyłączyć, nie mogę jej znależć....

Edited by Garbo7

22 minuty temu, Redmi2 napisał:

A prosciej bylo wyczyscic cache system launcher

Prościej, też o tym pomyślałem... zrobiłem to najpierw... wszystkie ikony porozkładały się po pulpitach a edycja nadal zablokowana :P

Dlatego przywracałem backup ;-)

U mnie to samo, powrót do pierwotnego układu ikon i nadal zablokowanie. Jak sie robi  przywracanie w TWRP backup (data, system, cust i boot)?

21 minut temu, Garbo7 napisał:

Czy moge prosic o opisanie w wersji dla poczatkujacych jak nalezy wrocic do wersji pzred aktualizacja ?

Ja miałem backup z systemem 6.12.22 zrobiony w twrp tuż przed instalacją 6.12.29 - zawsze tak robię bo jak wiadomo są to wersje dev i coś może pójść źle.

Wybrałem przywróć w TWRP i zaznaczyłem partycje do przywrócenia:

Screenshot_2016-12-31-10-22-28.png

Screenshot_2016-12-31-10-22-42.png

Na końcu tylko przesuń by przywrócić i 10 minut czekania aż skończy pracę.

17 minut temu, Deggial napisał:

@fredek ale żeby cokolwiek przywrócić trzeba mieć pierw backup, kolega Garbo raczej nie posiada sądząc po pytaniach.

Raczej nie ma, przez tydzień da się z tym wyżyć, przypuszczam że po świętowaniu się opamiętają i naprawią. Sam na en.miui w dwóch miejscach to zgłosiłem, a narzekających jest sporo.

W miui 7.1.5 wróciła opcja edycji blokady pozycji ikon na pulpicie.

No i tradycyjnie warto pamiętać o zrobieniu backupu w twrp przed instalacją nowego rom-u.

Edited by fredek

Guest
This topic is now closed to further replies.