Skocz do zawartości

Problem z odblokowaniem bootloadera


amonda

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam problem z odblokowaniem bootloadera w Redmi 4a. Przeczytałam cały poradnik 

robiłam wszystko po kolei, złożyłam wniosek o odblokowanie, sms'a z potwierdzeniem co prawda nie dostałam, ale po zalogowaniu się w MiFlashUnlock za pomocą ID, wyskakuje mi 

15823755_1336263509778665_1839144376_o.png?oh=91748733d04c5a8c03d9bd29551fbb6f&oe=58698B75

oraz 

11.png

więc wnioskuję, że się udało. Po przejściu w tryb FASTBOOT na telefonie, podłączam go kablem USB i klikam Unlock. Dochodzi do 50% i wyskakuje mi 

15782475_1336232573115092_1868771619_n.png?oh=8789832dd032e4d27e5c850869c1dd34&oe=58693385

Proszę o radę, wskazówkę, cokolwiek, co mogłoby pomóc. Tutaj wrzucam zdjęcie specyfikacji telefonu: 

15820322_1336270376444645_113838418_n.jpg?oh=a5a6b4dd3cbed4a26c7693e776e4d089&oe=586994FE

Może coś przeoczyłam, ale naprawdę nie mam o tym zielonego pojęcia. Będę wdzięczna za każdą pomoc. 

Dodam, że telefon jest poprawnie zlokalizowany, a przy podłączaniu go do komputera, miałam zaznaczone opcje debugowania USB oraz OEM Unlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amonda możesz spróbować zmienić system na dev ale zacznij od próby reinstalacji sterowników (jak podano w końcówce poradnika)

*Jeśli wyświetla ci Kedacom USB Device zamiast android device, to podłącz telefon w tryb fastboot, wejdź w menadżer urządzeń w Windows i odinstaluj Android Bootloader Interface, po czym odłącz telefon i podłącz ponownie (nadal w trybie fastboot). To powinno naprawić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎30‎.‎12‎.‎2016 o 22:35, amonda napisał:

witam. mam problem z odblokowaniem bootloadera w Redmi 4a. Przeczytałam cały poradnik 

robiłam wszystko po kolei, złożyłam wniosek o odblokowanie, sms'a z potwierdzeniem co prawda nie dostałam, ale po zalogowaniu się w MiFlashUnlock za pomocą ID, wyskakuje mi 

15823755_1336263509778665_1839144376_o.png?oh=91748733d04c5a8c03d9bd29551fbb6f&oe=58698B75

oraz 

11.png

więc wnioskuję, że się udało. Po przejściu w tryb FASTBOOT na telefonie, podłączam go kablem USB i klikam Unlock. Dochodzi do 50% i wyskakuje mi 

15782475_1336232573115092_1868771619_n.png?oh=8789832dd032e4d27e5c850869c1dd34&oe=58693385

Proszę o radę, wskazówkę, cokolwiek, co mogłoby pomóc. Tutaj wrzucam zdjęcie specyfikacji telefonu: 

15820322_1336270376444645_113838418_n.jpg?oh=a5a6b4dd3cbed4a26c7693e776e4d089&oe=586994FE

Może coś przeoczyłam, ale naprawdę nie mam o tym zielonego pojęcia. Będę wdzięczna za każdą pomoc. 

Dodam, że telefon jest poprawnie zlokalizowany, a przy podłączaniu go do komputera, miałam zaznaczone opcje debugowania USB oraz OEM Unlock.

Mam identyczny problem. Dotyczy redmi 4a. wcześniej robiłem już RedmiPro, Mi4c i nie było problemu a teraz za żadne skarby nie mogę odblokować bootloadera. Może ktoś znalazł sposób. Redmi 4A mam zakupionego od GoldWaya.

Edytowane przez PioterZone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2016 o 10:08, MiD napisał:

@amonda możesz spróbować zmienić system na dev ale zacznij od próby reinstalacji sterowników (jak podano w końcówce poradnika)

*Jeśli wyświetla ci Kedacom USB Device zamiast android device, to podłącz telefon w tryb fastboot, wejdź w menadżer urządzeń w Windows i odinstaluj Android Bootloader Interface, po czym odłącz telefon i podłącz ponownie (nadal w trybie fastboot). To powinno naprawić problem.

mógłbyś po kolei powiedzieć, jak zainstalować tego deva? ew. podesłać link do jakiegoś tutorialu?

Dnia 31.12.2016 o 10:19, bird1003 napisał:

Sprawdź rownież czy telefon ma koncie Mi jest aktywny. Logujesz się na konto MiCloud i klikasz Find Device


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jest

Dnia 31.12.2016 o 11:52, SYLAR napisał:

Miałem podobny problem. Zrobiłem aktualizację systemu przez ota i na koncie xiaomi uzupełniłem dane tak żeby mieć 100 pkt. Po tych działaniach nie było problemów z odblokowaniem, później tylko twrp i miuipolska.

co to znaczy "przez ota"? :D dane mam uzupełnione na 100 punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdź przede wszystkim jaki masz zainstalowany ROM. Jeżeli przerabiany ( fake, syfmiu ) to powinnaś jak wspomniał @MiD powyżej zacząć od wgrania dev china dedykowanego na Twój Redmi. 

Upewnij się, że sterowniki telefonu masz zainstalowane poprawnie .

zrób screena z wersji ROMu i menadżera urządzeń w windows. Zobaczymy co masz i jak zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bird1003 napisał:

Ok, sprawdź przede wszystkim jaki masz zainstalowany ROM. Jeżeli przerabiany ( fake, syfmiu ) to powinnaś jak wspomniał @MiD powyżej zacząć od wgrania dev china dedykowanego na Twój Redmi. 

Upewnij się, że sterowniki telefonu masz zainstalowane poprawnie .

zrób screena z wersji ROMu i menadżera urządzeń w windows. Zobaczymy co masz i jak zainstalowane.

już mi pare osób pisało, że to syfmiui. a co do sterowników, to kiedy pierwszy raz podłączyłam telefon, wykryło mi to Kedacom USB Device, ale później już normalnie Android. screen z wersją ROMu powyżej w poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę screenu z wersją romu, widzę tylko screeny z Miunlock.

Jeżeli masz poprawnie zainstalowane sterowniki to powinnaś w pierwszej kolejności użyć MiFlasha i romu do Twojego telefonu.

Zresztą jeżeli nie masz problemu z angielskim to niezły poradnik step by step  flashowania via edl jest tutaj: https://goo.gl/1Ve1El

Później mając już china dev  możesz skorzystać z poradnika @Bishop tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bird1003 napisał:

Nie widzę screenu z wersją romu, widzę tylko screeny z Miunlock.

Jeżeli masz poprawnie zainstalowane sterowniki to powinnaś w pierwszej kolejności użyć MiFlasha i romu do Twojego telefonu.

Zresztą jeżeli nie masz problemu z angielskim to niezły poradnik step by step  flashowania via edl jest tutaj: https://goo.gl/1Ve1El

Później mając już china dev  możesz skorzystać z poradnika @Bishop tutaj: 

 

15820322_1336270376444645_113838418_n.jpg?oh=a5a6b4dd3cbed4a26c7693e776e4d089&oe=586994FE

:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tyle, wczoraj walczylem z redmi4a otrzymanym z banggooda. 

Mial zainstalowane na pokladzie takie cudo (zdjecie telefonu telefonem taka incepcja, bo na cito)

redmi4a_banggood.jpg

Probowalem wgrac china dev miflashem, ale ponad 1.5h spedzilem na probie wykrycia telefonu. X wyprobowanych kabli, dziwne porty poinstalowane, od cholery sterownikow i softu. I niestety nic z tego nie wyszlo, miflash nie widzial telefonu kompletnie. "Robilem" tel wg tego poradnika (tak wiem ze to dla r4pro, ale sciezka postepowania jest ta sama do pewnego momentu):

https://xiaomi.eu/community/threads/r4pro-xiaomi-devices-in-general-guide-to-unlock-flash-get-rid-of-fake-roms.36883/

Wkurzony juz ostro, sprobowalem unlocka na sofcie ktory mialem od banggooda i poszlo bez problemow. Musialem sie tylko zalogowac na koncie xioami na telefonie i dodac wifi.

Pozniej po odblokowaniu, wgralem TWRP polecane w faq na miuipolska, ale nie chcialo sie zbootowac do niego. Wyskakiwaly mi non stop bledy przy boot w konsoli.

Sciagnalem TWRP stad: http://en.miui.com/thread-416783-1-1.html

I na tym juz poszlo bez problemow.

Reasumujac w moim wypadku dalo sie odblokowac BL, bez wgrywania softu, po prostu na tym co juz bylo na telefonie. Moze sproboj najpierw w ten sposob. 

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MiD napisał:

@amonda nadal nie widać wstawianej grafiki

jak to?.. wstawiam jeszcze raz poniżej

 

Przechwytywanie.PNG

6 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Ja napisze tyle, wczoraj walczylem z redmi4a otrzymanym z banggooda. 

Mial zainstalowane na pokladzie takie cudo (zdjecie telefonu telefonem taka incepcja, bo na cito)

redmi4a_banggood.jpg

Probowalem wgrac china dev miflashem, ale ponad 1.5h spedzilem na probie wykrycia telefonu. X wyprobowanych kabli, dziwne porty poinstalowane, od cholery sterownikow i softu. I niestety nic z tego nie wyszlo, miflash nie widzial telefonu kompletnie. "Robilem" tel wg tego poradnika (tak wiem ze to dla r4pro, ale sciezka postepowania jest ta sama do pewnego momentu):

https://xiaomi.eu/community/threads/r4pro-xiaomi-devices-in-general-guide-to-unlock-flash-get-rid-of-fake-roms.36883/

Wkurzony juz ostro, sprobowalem unlocka na sofcie ktory mialem od banggooda i poszlo bez problemow. Musialem sie tylko zalogowac na koncie xioami na telefonie i dodac wifi.

Pozniej po odblokowaniu, wgralem TWRP polecane w faq na miuipolska, ale nie chcialo sie zbootowac do niego. Wyskakiwaly mi non stop bledy przy boot w konsoli.

Sciagnalem TWRP stad: http://en.miui.com/thread-416783-1-1.html

I na tym juz poszlo bez problemow.

Reasumujac w moim wypadku dalo sie odblokowac BL, bez wgrywania softu, po prostu na tym co juz bylo na telefonie. Moze sproboj najpierw w ten sposob. 

próbowałam też na sofcie, który jest w telefonie, zalogowana na koncie Xiaomi oraz z włączonym wifi i nie idzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany! :) 
1. ściągnijcie: http://bigota.d.miui.com/6.12.29/miui_HM4A_6.12.29_6983c65342_6.0.zip

2. przenieście .zip na telefon przez kabel USB, nieważne do jakiego katalogu

3. wejdźcie w aplikacje Updater, kliknijcie trzy kropki na górze i wybierzcie Choose update package

4. znajdźcie plik .zip, wcześniej przeniesiony na telefon

5. poczekajcie, aż się zainstaluje i normalnie odblokujcie bootloader przez MiFlashUnlock

 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez amonda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy gdzie kupilismy telefon. Ja majac swoj z banggood nie bylem w stanie zaktualizowac systemu jak @amonda pisal. Probowalem rowniez w ten sposob, bo miflash nie byl w stanie wykryc mojego telefonu.

Za to udalo mi sie odblokowac BL na tym romie ktory mialem zainstalowany, potem poszlo juz w miare gladko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PurpleHaze napisał:

Duzo zalezy gdzie kupilismy telefon. Ja majac swoj z banggood nie bylem w stanie zaktualizowac systemu jak @amonda pisal. Probowalem rowniez w ten sposob, bo miflash nie byl w stanie wykryc mojego telefonu.

Za to udalo mi sie odblokowac BL na tym romie ktory mialem zainstalowany, potem poszlo juz w miare gladko. 

ja akurat kupiłam na Aliexpress od Glodwaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem poradnik w dziale modyfikacje dla Redmi 4A postępujemy w zasadzie tak samo jak w przypadku Redmi 4 (Standard) czy Redmi 4 Pro, jedynie różnią się pobierane pliki: Recovery (TWRP) i Rom MiuiPolska, ewentualnie jeszcze potrzebny ROM dla syfiastych systemów china developer version, co oczywiście podałem.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...