Skocz do zawartości

Przesiadka z MIUI 7.1.3.0 na... 6.12.29 czy 8.1.1.0 ???


Maly_Szu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Redmi 3 (zwykły) z zainstalowanym MIUI 7.1.3.0 stable na zablokowany BL. Wiem, że archaiczny, ale nie zmieniałem go głównie dlatego, że czytałem, że coraz to nowsze coraz bardziej drenują baterię.

Jednak zmian jest już tyle, że postanowiłem zmienić.

1. Czy bateria w najnowszych MIUI trzyma porównywalnie długo jak na 7.1.3.0 stable, który słynął z długiej pracy na baterii?

2. Którą wersję MIUI polecacie? Najnowszą 6.12.29 (to jest testowa, tak?) czy może stabilną 8.1.1.0 z 13 grudnia z tej strony https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=126103

3. Czy wersje testowe będę mógł aktualizować co tydzień bez utraty danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 7 godzin SOT to żaden problem, jak się postarasz to wyciśniesz i 8. Na zwykłym użytkowaniu 3 dni spokojnie wytrzyma.

2. Ja bym polecał dev zamiast stable, bo dev z reguły są stabilniejsze

3. Przy aktualizacji, czy to global czy xiaomi.eu danych nie tracisz. Tracisz jak instalujesz system przez MiFlash.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaardzo długo siedziałem na 7.1.3.0 ze względu na stabilność i dobrą pracę na baterii. Wczoraj zainstalowałem najnowsze 6.12.29. zobaczymy. Podzielę się wrażeniami za kilka dni.

EDIT: póki co jest problem z drugą kartą sim, po wpisaniu PINów pierwsza się loguje a przy drugiej brak zasięgu. Trzeba dopiero jeszcze raz włączyć wyłączyć 1 kartę i 2 i potem jakoś zaskakuje...

Edytowane przez fake4r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od paru dni siedzę na 6.12.29 ale gobal developer bo mam zablokowany BL. Dzisiaj dopiero dostałem zgodę na odblokowanie, ale mam problem.

Muszę na chwilę wrócić do wersji 7.1.3.0 bo przed flashowaniem zapomniałem stamtąd zgrać paru ważnych rzeczy a mam kopię zapasową utworzoną wbudowanym narzędziem do tworzenia kopii, więc chciałem zrobić znowu flash na 7.1.3.0, przywrócić kopię, zgrać co trzeba i wrócić do testowania najnowszych wersji.

W związku z tym mam pytanie: czy ta kopia zapasowa zadziała mi, jeżeli teraz odblokuję BL, a potem wgram wersję 7.1.3.0 na odblokowany BL i przywrócę kopię? Czy jeżeli kopia została utworzona na wersji 7.1.3.0 na zablokowany BL to na wersji na odblokowany BL nie zadziała? Na chłopski rozum nie ma różnicy między tymi wersjami i powinno zadziałać, w końcu chodzi o wersję systemu, a zablokowanie/odblokowanie BL nie ma tu nic do rzeczy. Ale czy na pewno? Nie chcę czegoś schrzanić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maly_Szu napisał:

Muszę na chwilę wrócić do wersji 7.1.3.0 bo przed flashowaniem zapomniałem stamtąd zgrać paru ważnych rzeczy a mam kopię zapasową utworzoną wbudowanym narzędziem do tworzenia kopii, więc chciałem zrobić znowu flash na 7.1.3.0, przywrócić kopię, zgrać co trzeba i wrócić do testowania najnowszych wersji.

A nie możesz spróbować odtworzyć tej kopii od razu na najnowszej wersji? Pliku kopii to ci nie zepsuje i zawsze możesz potem wrócić do 7.1.3 jak nie odzyskasz tego co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kopię zapasową rozumiałem jako coś w rodzaju obrazu systemu, a to nie tak działa? Konkretnie chodzi mi o notatki i pliki, które były w ukrytym folderze. Zapomniałem o nich, a one są przy ukrywaniu są chyba szyfrowane, więc wydawało mi się, że aby je odzyskać to muszę wrócić do 7.1.3.0 i przywrócić kopię.

 

Edycja:

OK, miałeś rację, wystarczyło po prostu przywrócić. Dzięki.

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, miui 8 jest bardzo fajne. Kilka nowych rzeczy, ale najważniejsza - bateria, porażka. 20h temu dołączyłem telefon od ładowarki, 1h30min SoT a zostało 35% baterii. Wychodzi na to że trzeba będzie co dziennie go ładować. Nie po to kupowałem telefon z taką baterią żeby go ładować w każdy dzień. Poczekam na kolejną wersje do piątku. Jak nie będzie poprawy wracam na 7.1.3.0 i tyle... Tam bateria wytrzymuje mi co najmniej 48h a nie rzadko i ponad 72h.

Wysłane z tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, miui 8 jest bardzo fajne. Kilka nowych rzeczy, ale najważniejsza - bateria, porażka. 20h temu dołączyłem telefon od ładowarki, 1h30min SoT a zostało 35% baterii. Wychodzi na to że trzeba będzie co dziennie go ładować. Nie po to kupowałem telefon z taką baterią żeby go ładować w każdy dzień. Poczekam na kolejną wersje do piątku. Jak nie będzie poprawy wracam na 7.1.3.0 i tyle... Tam bateria wytrzymuje mi co najmniej 48h a nie rzadko i ponad 72h.

Wysłane z tapatalka



Coś dziwne :v Ja miałem 6.12.23 teraz 6.12.29 i na obu bateria trzyma jak na 7.1.3.0.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alucard napisał:

Ja bym sprawdził co Ci drenuje tak baterie, u mnie około 7hsotu i trzy dni pracy to normalka od początku miui 8, w sumie na 7 było to samo

Sprawdzałem i nic nie wskazuje żeby coś drenowało.

@Waterloo

Może nie ma takiego znaczenia czy jest ekran włączony czy nie i bateria spada w podobnym tempie. Nie eksploatuję mocno telefonu żebym miał po 4h dziennie na ekranie, więc nie wiem. Ale jest kiepsko...

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś to ma do rzeczy ale zauważyłem że na tym romie telefon nie może skończyć się ładować, oczywiście pokazuje się 100% i komunikat Naładowany. Cały czas natężenie prądu waha się w granicach od 0,08 do 0,26 A i to przy wyłączonym ekranie, więc pobór prądu na tym romie jest jak widać większy. Na starym 7.1.3.0 po naładowaniu pokazywało zawsze 0,00 A i tylko co jakiś czas na chwilkę wskakiwała taka mała wartość jak podałem wyżej, żeby podładować to co już zużył telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz żadnego firewalla to może Twoj MIUI intensywnie korzysta z internetu, Zauważyłem, że 8 w stosunku do 7 jest bardziej nastawiona na usługi w chmurze. Włącz sobie pokazywanie prędkości połączenia na pasku statusu i będziesz widział czy coś jest wysyłane albo pobierane, zainstaluj np. NoRoot Firewall i poblokuj czego nie potrzebujesz. Wrzuć screena ze statystyk użycia baterii to porównamy z naszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Waterloo napisał:

@fake4r @FromWP 

Nie przeczę bardzo możliwe, że tak jest ale wyciągam 8-8,5 SoT więc mnie ten wynik zadowala ;)

Bo to jest dobry wynik, zależy jeszcze w jakim czasie masz te 8-8,5 SoT. Sygnał sieci bardzo mocno wpływa na zużycie baterii. Przy minimalnym zasięgu i ciągłym szukaniu, to nasz Redmi potrafi się zauważalnie rozgrzać i sporo zjeść. LTE czy 3G też sporo więcej zżera od WiFi. 50% automatycznej jasności w ciemnym pomieszczeniu to zupełnie co innego niż na zewnątrz w pełnym słońcu, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, FromWP napisał:

Bo to jest dobry wynik, zależy jeszcze w jakim czasie masz te 8-8,5 SoT. Sygnał sieci bardzo mocno wpływa na zużycie baterii. Przy minimalnym zasięgu i ciągłym szukaniu, to nasz Redmi potrafi się zauważalnie rozgrzać i sporo zjeść. LTE czy 3G też sporo więcej zżera od WiFi. 50% automatycznej jasności w ciemnym pomieszczeniu to zupełnie co innego niż na zewnątrz w pełnym słońcu, itd. 

Cały czas w mieście, nie zauważyłem żeby sygnał znikał. Ale podczas podróży faktycznie grzał się mocno :/ Zazwyczaj tylko LTE, czasami w domu WiFi jak jakiś filmiki na You Tube chcę zobaczyć żeby danych nie ciągnęło. Ale wiadomo każdy inaczej używa bo raz rozładowałem po 6h Sot, a innym razem po 11h. Aczkolwiek wgrałem global dev bo napisałeś, że trzyma podobnie jak w 7.1.3.0 i nie żałuję, parę nowości fajnych jest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waterloo napisał:

Aczkolwiek wgrałem global dev bo napisałeś, że trzyma podobnie jak w 7.1.3.0 i nie żałuję, parę nowości fajnych jest. 

Słusznie, kto stoi w miejscu, ten się cofa. Da się z takim czasem pracy na baterii żyć, a funkcjonalność, bezpieczeństwo (chociażby poziom zabezpieczeń Androida) są w sumie ważniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...