Skocz do zawartości

Pierwsze kroki


gwalberg

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero rozpoczynam zabawę z MIUI i w samym androidzie w modyfikacjach też jestem "zielony".

Jeszcze też nie mam samego Red Rice dopiero go zamówiłem i za kilka dni u mnie powinien się pojawić ale zgłębiam już teraz temat MIUI.

Trochę poczytałem na forum ale nie daje mi to w pełni odpowiedzi, wiem że niektóre moje pytanie wydadzą się śmieszne dla niektórych ale jak pisałem to są dopiero moje początki z MIUI.

Mam kilka takich pytań odnośnie telefonu i samego MIUI, prosiłbym w miarę o przejrzyste odpowiedzi :)

Przed pytaniami dodam tylko że fon będzie służył tylko do podstawowej komunikacji, przeglądanie netu i odsłuchiwania muzyki. Żadne udziwnienia, modyfikacje są mi tak naprawdę niepotrzebne. Zależy mi na stabilności, płynności w działaniu i bezpieczeństwie.

Może teraz już przejdę do pytań:

1. Telefon przyjdzie w multilanguage, czy jest sens zmieniać na polskie MIUI?

2. Czy aktualna wersja MIUI będzie miała opcje domyślnego ustawienia żeby aplikacje instalowały się na karcie pamięci czy muszę instalować ROM?

3. Czy mogę uszkodzić telefon modyfikacjami?

4. Jeśli zdecyduje się na wgranie polskiego MIUI to mógłby ktoś opis prostymi słowami dla "zielonych" jak to zrobić?

5. Jesli zdecyduje się na jeszcze inne modyfikacje to co powinien zrobić po przyjściu telefonu? Chodzi mi o pierwsze kroki, co wgrywać i jak, prosiłbym o prosty opis.

6. Z tego co przeczytałem telefon ma zaporę, po co tam zapora jak fon nie ma rota i czy można ją wyłączyć? Chciałbym coś innego zainstalować z antywirusem.

Mam nadzieję że dostanę odpowiedzi na moje pytania i przystąpię od razu do działania po przyjściu telefonu :)

-- 15 mar 2014, o 16:07 --

Czytałem to i to jakaś czarna magia:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na stabilności, płynności w działaniu i bezpieczeństwie.

Z tego co wiem, to rom MIUI Polska jest budowany w oparciu o stabilny rom od Xiaomi. Jesteś pewny, że chcesz się bawić w inne, potencjalnie niestabilne, modyfikacje?

4. Jeśli zdecyduje się na wgranie polskiego MIUI to mógłby ktoś opis prostymi słowami dla "zielonych" jak to zrobić?

5. Jesli zdecyduje się na jeszcze inne modyfikacje to co powinien zrobić po przyjściu telefonu? Chodzi mi o pierwsze kroki, co wgrywać i jak, prosiłbym o prosty opis.

-- 15 mar 2014, o 16:07 --

Czytałem to i to jakaś czarna magia:

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/

Która kwestia jest niejasna? Pierwszy raz w życiu wgrywałem rom do jakiegokolwiek telefonu z Androidem i akurat trafiło na MIUI Polska i Hongmi. Wszystko poszło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to rom MIUI Polska jest budowany w oparciu o stabilny rom od Xiaomi. Jesteś pewny, że chcesz się bawić w inne, potencjalnie niestabilne, modyfikacje?

Chodzi o to żeby w ogóle sie nie bawić zostawić tak jak przyjdzie i nie robić żadnych modyfikacji.

Czy aż tak bardzo jest duża różnica jak zastąpię MIUI Polska?

"Która kwestia jest niejasna? Pierwszy raz w życiu wgrywałem rom do jakiegokolwiek telefonu z Androidem i akurat trafiło na MIUI Polska i Hongmi. Wszystko poszło bez problemów".

Począwszy od terminów a skończywszy na działaniu. Oczywiście mogę spróbować, mam tylko wątpliwości czy to mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co wgrywają do wersji wielojęzykowej. Ale do wersji PL jest dodane:

MIUIPolska 5.0 to romy stock od Xiaomi z poprawką na kartę SD (jest widoczna i na niej zapisywane są np. gry i zdjęcia). Dodatkowo w romach znajdują się Zegarki MIUIPolska z Pogodą BZ i procesor dźwięku ViperFX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz i aż tak trudne faktycznie nie jest ale mam parę pytań.

Do tej chwili jest w miarę jasne co robić:

"Klikamy ROOT. Czekamy na zakończenie operacji. Może to potrwać kilka minut. W tym czasie telefon powinien uruchomić się ponownie. O pomyślnie zakończonym procesie poinformuje nas program i wyświetli pasek z dodatkowymi ikonami i funkcjami. Możemy zamknąć program"

Póżniej pojawia się to:

"Upewniamy się, że mamy na telefonie potrzebne nam pliki czyli rozpakowany plik zip z wybranym recovery (TWRP lub CWM) (recovery.img),

rom MIUIPolska i aplikację toolbox"

Jak mają się te pliki znaleźć w telefonie po rotowaniu? Do chwili zrotowania jest w miarę jasno jak postępować ale później pisze o tych plikach. Rotuje najpierw telefon, a później poprzez komputer wrzucić do telefonu te pliki, gdzie do telefonu?

-- 15 mar 2014, o 21:18 --

I mam wybrać 1 metodę rootowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz i aż tak trudne faktycznie nie jest ale mam parę pytań.

Do tej chwili jest w miarę jasne co robić:

"Klikamy ROOT. Czekamy na zakończenie operacji. Może to potrwać kilka minut. W tym czasie telefon powinien uruchomić się ponownie. O pomyślnie zakończonym procesie poinformuje nas program i wyświetli pasek z dodatkowymi ikonami i funkcjami. Możemy zamknąć program"

Póżniej pojawia się to:

"Upewniamy się, że mamy na telefonie potrzebne nam pliki czyli rozpakowany plik zip z wybranym recovery (TWRP lub CWM) (recovery.img),

rom MIUIPolska i aplikację toolbox"

Jak mają się te pliki znaleźć w telefonie po rotowaniu? Do chwili zrotowania jest w miarę jasno jak postępować ale później pisze o tych plikach. Rotuje najpierw telefon, a później poprzez komputer wrzucić do telefonu te pliki, gdzie do telefonu?

-- 15 mar 2014, o 21:18 --

I mam wybrać 1 metodę rootowania?

Tak, pierwsza metoda daje pozytywne rezultaty.

Podczas procesu rootowania telefon powinien się zresetować. I dalej będziesz mógł na nim działać. O ile dobrze pamiętam, wgrałem sobie te pliki na kartę microSD - tu ważna uwaga - recovery.img nie powinno być w jakimś katalogu tylko bezpośrednio na karcie. W przeciwnym wypadku mobile uncle nie znajdzie recovery podczas kroku:

W aplikacji wybieramy opcję: Recovery Update. Aplikacja znajdzie nasze recovery.img. Klikamy na wynik wyszukiwania i zgadzamy się na instalację a potem na restart do recovery,

Niestety wgrywałem rom dość dawno i nie pamiętam niektórych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w jakieś ROOTy programem, zROOTuj go sobie tym http://en.miui.com/thread-8101-1-1.html ;)

-- 15 mar 2014, o 23:09 --

1. Telefon przyjdzie w multilanguage, czy jest sens zmieniać na polskie MIUI?

2. Czy aktualna wersja MIUI będzie miała opcje domyślnego ustawienia żeby aplikacje instalowały się na karcie pamięci czy muszę instalować ROM?

3. Czy mogę uszkodzić telefon modyfikacjami?

4. Jeśli zdecyduje się na wgranie polskiego MIUI to mógłby ktoś opis prostymi słowami dla "zielonych" jak to zrobić?

5. Jesli zdecyduje się na jeszcze inne modyfikacje to co powinien zrobić po przyjściu telefonu? Chodzi mi o pierwsze kroki, co wgrywać i jak, prosiłbym o prosty opis.

6. Z tego co przeczytałem telefon ma zaporę, po co tam zapora jak fon nie ma rota i czy można ją wyłączyć? Chciałbym coś innego zainstalować z antywirusem.

1. Tak.

2. I tak i nie. Po pierwsze apps (gry i aplikacje) zawsze instalują się na partycji przeznaczonej do tego celu, zaś pliki gier i programów lecą już na kartę. Niemniej jednak po wgraniu MIUI PL bez modyfikacji i tak nie jest to pełnia szczęścia, np. GTA San Andreas od tak po prostu nie odpalisz i innych gier oraz niektórych aplikacji bez problemów.

3. Oczywiście, czasami postawienie kropki w złym miejscu może zakończyć się brakiem dostępu do telefonu z poziomu przycisku włączania.

4. Ja wgrywam to troszeczkę inaczej niż jest w instrukcji, dlatego posłuż się nią.

5. Na to nie da się odpowiedzieć od tak, ponieważ modyfikacje możesz wgrywać poprzez TWRP, ale nawet zwykła modyfikacja w pliku tekstowym może Ci pomóc lub uwalić telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mniej więcej już wiem jak działać, jak przyjdzie telefon i będę miał jakiś problem z instalacją to się odezwę :)

-- 16 mar 2014, o 10:26 --

Mam jeszcze pytanie; jeśli będę przywracał ustawienia fabryczne to je przywróci do momentu przed zrootowaniem czy fon będzie w stanie "czystym" tak jak po zrootowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...