Skocz do zawartości

MIUI 8.1.7.0 Android 7.0 stable


Rafal_eSk

Rekomendowane odpowiedzi

Ech szkoda gadac...zrob wipe system i witaj w gronie szczesliwych posiadaczy cegiel wsrod mi 5. A tyle bylo i tym w roznyvh tematach jak i w kazdej aktualizacji.
Albo zrob to jak nalezy albo wcale.
Jak masz na telefonie xiaomi.eu stable to zaktualizuj(wgraj najnosze twrp z twrp.me pod mi5) i normalnie zrob aktualizacje pod twrp czyli install, wybierasz rom, potem dajesz reboot to system i juz!
Zadnych wipe system,data, dalvik,cache.
A jesli masz jakis rom inny np dev lub global, to zrob miflash z flash all w edl z romem china stable. Wgraj twrp i potem to samo zainstaluj xiaomi.eu.
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Niestety bez factory reset nie udało się zaktualizować... błędy. Czujnik światła nie działał.
BTW dobrze wiem jak się aktualizuje miui, tylko z tą różnicą że pierwszy raz wersja stable wchodzi w Androida 7.0 stąd moje pytanie o system wipe.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal_eSk u mnie działa be zarzutu jak narazie, instalowałem przez najnowsze twrp z najnowszego stable bez wipe. zaktualizowałeś najpierw twrp i przechodziłeś z najnowszego stable na ten ? bo tak powinno się to robić


Mój błąd polegał zapewne na tym że przeszedłem z 8.1.3.0 i z TWRP 3.0.2-2.
Dopiero na stronie xiaomi.eu doczytałem że powinno się robić tak jak wspomniałeś.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Podsumujmy wypowiedzi, żeby było jasne - jeśli czegoś nie zrozumiałem, to poprawcie.
Aby przejść na MIUI na bazie Androida 7.0 należy w skrócie:
- jeśli aktualnie masz Xiaomi.eu Stable, wgrać tak jak każdą inną aktualizację przez TWRP lub aplikację Aktualizacje.
- jeśli aktualnie masz Xiaomi.eu DEV, zrobić najpierw FULL Wipe i sflashować rom "na czysto"
- jesli masz Global (dev lub stable), zrobić full wipe przez edl, a następnie wgrać najnowsze TWRP i potem rom.

Zgadza się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...