Skocz do zawartości

Dual Sim Dual 3G


jarmal

Rekomendowane odpowiedzi

Używam telefon w konfiguracji z dwiema kartami sim.

Większość telefonów dualsim ma wymóg, żeby jedna karta zawsze pracowała w trybie nie wyższym niż 2G (poprawne są więc konfiguracje 4G+2G, 3G+2G, 2G+2G.
Na RMN3Pro jest inaczej i do listy poprawnych kombinacji dochodzi: 4G+3G, 3G+3G. Podobnie jest na Mi5 ale tam nie zauważyłem opisanego poniżej problemu.

Wydaje mi się, że wspomniane rozszerzenie funkcjonalności dual sim pojawiło się wraz z aktualizacją do Marshmallow (to jakoś chyba w sierpniu 2016 było).

Telefon działa dobrze z wyjątkiem gdy wejdzie on w tryb 3G+3G. W tym trybie znacznik zasięgu zawsze pokazuje to samo dla jednej i drugiej karty SIM. Czyli jak na pierwszej karcie mam jedną kreskę to na drugiej karcie też mam jedną. Jak na pierwszej mam pięć to na drugiej tez mam pięć. W informacji o stanie karty SIM siła sygnału (dBM i asu również podają identyczne wartości dla obu kart). Jest to ewidentnie jakiś bug. Poza błędnym raportowaniem mam wrażenie, że Internet działa niestabilnie w takim trybie. Zrywa chwilowo transmisję. Bug nie jest krytyczny ale jeśli jednak ma wpływ na pracę modułu modemu i telefon nie umie ocenić siły sygnału to może być to błąd istotny.

Problem jest od dawna ale jakoś nie widziałem, żeby ktoś go opisywał.
Ciekaw jestem jak to wygląda na innych egzemplarzach. Jak to wygląda na innych romach (Global/Devel/CM). Może problem jest tylko u mnie? Może ktoś zna jakieś rozwiązanie?

 

 

 

Edytowane przez jarmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, ale myślałem że to moje wymysły.
Faktycznie problematyczna jest praca przy obu kartach pracujących w 3G.
I to bez różnicy na operatora. Może to być plus i play, w moim przypadku z dwóch różnych kierunków i dwóch różnych odległości, a siła sygnału zawsze ta sama.

wysłane z RedMi Note 3 Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po aktualizacji do androida 6.0.1 i MIUI 8.1.1.0. na Global Stable mam ten sam problem. jak mi 1 sieć zgubi zasięg to wyskakują mi obie na 3G i zaczynają sie komedie. Siedze w 1 miejscu a w międzyczasie zmnienia się zasięg na obu sieciach 3 razy co 3 sekundy. od 20% do 100% i tak w kółko na obu identyczny zasięg. Z internetem i zasięgiem nie ma  problemów ale jest to cholernie irytujące jak te ikonki cały czas mrugaja. Jak zmienie 1 kartę na tylko lte(jak jestem w zasięgu) albo 2g problem ustępuje, ale nie moge zmusić telefonu żeby ustawił sim 2 na tylko 2g, a z pierwszego sim mam internet.

Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...