Jump to content

Nie wysyła długich sms / nie wysyła MMS


Bielku
 Share

Recommended Posts

Cześć

Posiadam Redmi Note 3 Pro Prime od naszych chińskich kolegów. Zweryfikowałem legitymacyjność telefonu na stronie weryfikacyjnej, wgrałem oficjalnego ROMa i ogółem jestem zachwycony urządzeniem oraz MIUI samym w sobie. Jednak podczas korzystania zauważyłem pewne niepokojące zachowania telefonu. Pierwsza rzecz:

  1. Xiaomi nie jest w stanie wysłać długich sms, nie wiem jaka to jest dokładna długość, ale na pewno powyżej 1 sms. Wykonałem szereg testów mając obok Meizu dziewczyny (troche wtopa, bo winiłem Meizu, nawet od nowa flaszowałem rom na nim :?, pare razy czyściłem). Tutaj jest pełna losowość, czasami dochodzi a czasami nie (częściej nie dochodzi), co ciekawe dostaje zwrotkę, że Received a telefon odbiorcy milczy. Testowałem to też na innych telefonach Xiaomi -> Nokia, to samo zachowanie. Krótkie sms działają bez problemów.
  2. Nie wychodzą ode mnie MMS. To jest jeszcze ciekawsze. Wysyłam MMS z moim selfie w Ciekocicach i nic się nie dzieje, nie widzę, żeby się inicjował transfer, nie ma Received, nic. MMS się pokazuje w konwersacji i tyle. Teraz zaczyna się ciekawe, MMS wychodzą gromadnie na drugi dzień z rana i wszystkie dochodzą do odbiorcy.

Mam na pokładzie najnowsze MIUI Global 8.1 | Stable 8.1.1.0 (MHOMIDI). Korzystam z systemowej aplikacji do wiadomości. Sprawdziałem numer centrum wiadomości, APN, wszystko jest jak trzeba. Zmieniałem również aplikacje na Messengera od Google, nadawałem mu uprawnienia i dzieje się dokładnie to samo.

Jestem bardzo zadowolony z telefonu, wszystko prócz wyżej opisanych problemów, działa jak należy. Jestem w sieci Nju Mobile. Macie jakieś rady, ktoś miał może podobny problem?

Link to comment
Share on other sites

U mnie na miuipolska w systemowej aplikacji żaden z problemów nie występuje. Długie smsy oraz mmy są wysyłane i dochodzą normalnie.
Ja, żeby zawęzić problem spróbowałbym użyć jakiejś innej karty SIM od innego operatora, najlepiej niewirtualnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...