toster

Nie działa MTP

Recommended Posts

Po podłączeniu telefonu do komputera mogę go tylko naładować. Nie pojawia się opcja przełączenia na MTP jak to jest na MI4. Zmieniałem gniazda usb i przewody ale nic to nie daje. Nie ma nawet próby instalowania jakichkolwiek sterowników. Trochę to uciążliwe bo nie mogę przegrać plików z i do telefonu. Opcje programistyczne są wyłączone, tryb debugowania również. Miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać?

A włączyłeś opcje developerskie i debugowanie USB? 

A jak nic to reset PC.

Edited by Thedomel
  • Like 1

Komputer nie czyta mi urządzenia na MacOS. Po włączeniu parallels desktop z Win7 wyświetla się normalnie Redmi4 i mam możliwość przesyłu danych. Jeśli chodzi o MacOS - nie czyta go w ogóle. Jakieś pomysły?

Ja mam nadal problem z widocznością Redmi 4 Pro pod Win10. Po podlączeniu telefonu do komputera tylko ładowanie. Zrobiłem wszystko jak powyżej i nadal nic. Telefon kupiłem od polskiego sprzedawcy, załącze zdjęcie wersji (którą pewnie i tak muszę zmienić, bo z tego co czytam to coś nagrane na "szybko"). Bardzo proszę o pomoc.

Screenshot_2017-01-14-11-46-18-215_com.android.settings.png

mam podobny problem obecnie tyle ze na MI5. Do tej pory wszystko chodziło jak należy, zainstalowana wersja miuipolska z przed 2 tygodni i nagle tel po podłączeniu do komputer przechodzi do ładowania i nic więcej... są jakieś pomysły jak to naprawić?

Sprawdzane na 2 komputerach, na różnych kabelkach. W opcjach oczywiście włączone debugowanie zresztą jak tak jak wspominałem do tej pory wszystko śmigało jak należy 

Kiedyś miałem podobny problem i u mnie zadziałała edycja  /system/build.prop

persist.service.adb.enable=1

persist.service.debuggable=1

persist.sys.usb.config=mtp,adb

Guest
This topic is now closed to further replies.