Skocz do zawartości

Wymiana pokrywy baterii


konraddu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy ktoś wymieniał tę tylkną klapkę/pokrywę baterii w swoim mi4s? Niestety będę musiał zrobić to w telefonie mojej żony (dzieci się do niego dorwały i odstaje...). Pokrywę zamówiłem na aliexpressie, ale teraz jest problem, bo na tej, która jest teraz, naklejony jest ten skaner odcisków, itp. Czy da się to łatwo przenieść na drugą klapkę, czy trzeba całość zamówić?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konraddu napisał:

Cześć

Czy ktoś wymieniał tę tylkną klapkę/pokrywę baterii w swoim mi4s? Niestety będę musiał zrobić to w telefonie mojej żony (dzieci się do niego dorwały i odstaje...). Pokrywę zamówiłem na aliexpressie, ale teraz jest problem, bo na tej, która jest teraz, naklejony jest ten skaner odcisków, itp. Czy da się to łatwo przenieść na drugą klapkę, czy trzeba całość zamówić?

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Na płycie głównej masz wtyczkę, odpinasz jak lego. Skaner chyba jest przyklejony do klapki i tam gdzie masz "połączenie" taśmy również jest przyklejony. Wnioskuję po wyglądzie części zamiennych.

No tak tak, to wiem :) Bardziej chodziło mi o to, czy ktoś odklejał ten skaner i czy jest to jakieś trudne? W sensie, że czy jak już odkleję, to w miarę łatwo to przykleić potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, konraddu napisał:

No tak tak, to wiem :) Bardziej chodziło mi o to, czy ktoś odklejał ten skaner i czy jest to jakieś trudne? W sensie, że czy jak już odkleję, to w miarę łatwo to przykleić potem :)

Ah, Ty chcesz klapkę zmienić, nie sensor... Poczytaj na necie, albo zapytaj Acida. Albo to jest zwykły klej, albo na gorąco, nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, konraddu napisał:

Tak tak :) Może źle się wyraziłem, ale chodzi mi o klapkę, bo jest poturbowana i odłamały się niektóre te zatrzaski, które ją trzymają :)

Mysle, ze nawet jakbys przykleil ten czytnik linni papilarnych na tasme dwustronna to bedzie jak najbardziej ok ;) Podpytaj acida moze Ci cos wiecej powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej intereduje Póki co czekam aż nowa klapka przyjdzie z Chin.
 

Zamówiłem taką jak na zdjęciu. Mimo iż na zdjęciu nie widać loga MI. To dotarła do mnie klapka bardzo dobrej jakości. Klej do przyklejenia czytnika linii i obudowy obiektywu jest już w pokrywie. Wystarczy zerwać folie ochronne. Stary klej z obudowy obiektywu i czytnika linii usuwałem delikatnie spirytusem i wacikiem do uszu oraz małym skrobaczkiem. Stary klej na czytniku znajduje się na metalowym kołnierzu więc łatwo go usunąć.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...