Skocz do zawartości

Problem z odblokowywaniem bootloadera w xiaomi mi5


floyek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiś dwóch miesięcy posiadam xiaomi mi5 zakupiony w xkom i grubo sie zastanawiałem czy zainstalować miuipolska, przełamałem sie wysłałem prośbe o mozliwosc odblokowania bootloadera i dostałem pozwolenie, super!
Odpalam aplikacje Mi Unlock w najnowszej wersji oczywiście, przechodze do trybu fastboot, podłączam telefon wczesniej włączając wszystkie lokalizacje, lokalizując telefon przez strone i.mi.com. 
Naciskam zadowolony przycisk unlock i czekam - pierwszy problem. Przy 50% wypluwa błąd "Could't verify device", myśle spoko poszukam rozwiązania.
Szukam jak głupi po internecie po forum tutaj, czy nawet na oficialnym forum xiaomi, znalazłem rozwiązanie. Elegancko
Robie wszystko jak w rozwiązaniu, czyli instalacja romu chińskiego developerskiego przez edl, ale zaraz. Próba włączenia trybu edl przez komende "fastboot oem edl" wypluwa komunikat, 27706897958751280588.png

Pytanie, co mam w takim razie zrobić? 
Warto dodać że mam rom w wersji MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.2.0(MAAMIDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, smallhausen napisał:

Nie prościej zainstalować global dev przez systemową aplikację do aktualizacji? Na global dev bootloader także powinien dać się odblokować (u mnie się dało).
A jeśli upierasz się przy edl to na gdzieś na forum była ostatnio informacja na temat kilku dróg wejścia w tryb edl.

Tapatalk
 

Mi za każdą próbą instalacji jakiegokolwiek romu wywala że telefon nie jest odblokowany i nici z instalacji.
Spróbuje jak mówisz, global deva zainstalować przez aplikacje systemową i dam znać co i jak

 

Edytowane przez floyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, niby proste a sprawiło mi troche problemu.
Twoje rozwiązanie okazało się dobre i telefon został odblokowany :)

#EDIT 

Podczas próby instalacji romu miui polska MiFlash wywala mi błąd execute flash_all.bat

Edytowane przez floyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...