floyek

Problem z odblokowywaniem bootloadera w xiaomi mi5

Recommended Posts

Cześć, od jakiś dwóch miesięcy posiadam xiaomi mi5 zakupiony w xkom i grubo sie zastanawiałem czy zainstalować miuipolska, przełamałem sie wysłałem prośbe o mozliwosc odblokowania bootloadera i dostałem pozwolenie, super!
Odpalam aplikacje Mi Unlock w najnowszej wersji oczywiście, przechodze do trybu fastboot, podłączam telefon wczesniej włączając wszystkie lokalizacje, lokalizując telefon przez strone i.mi.com. 
Naciskam zadowolony przycisk unlock i czekam - pierwszy problem. Przy 50% wypluwa błąd "Could't verify device", myśle spoko poszukam rozwiązania.
Szukam jak głupi po internecie po forum tutaj, czy nawet na oficialnym forum xiaomi, znalazłem rozwiązanie. Elegancko
Robie wszystko jak w rozwiązaniu, czyli instalacja romu chińskiego developerskiego przez edl, ale zaraz. Próba włączenia trybu edl przez komende "fastboot oem edl" wypluwa komunikat, 27706897958751280588.png

Pytanie, co mam w takim razie zrobić? 
Warto dodać że mam rom w wersji MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.2.0(MAAMIDI)

Nie prościej zainstalować global dev przez systemową aplikację do aktualizacji? Na global dev bootloader także powinien dać się odblokować (u mnie się dało).
A jeśli upierasz się przy edl to na gdzieś na forum była ostatnio informacja na temat kilku dróg wejścia w tryb edl.

Tapatalk

• Like 1

7 minut temu, smallhausen napisał:

Nie prościej zainstalować global dev przez systemową aplikację do aktualizacji? Na global dev bootloader także powinien dać się odblokować (u mnie się dało).
A jeśli upierasz się przy edl to na gdzieś na forum była ostatnio informacja na temat kilku dróg wejścia w tryb edl.

Tapatalk

Mi za każdą próbą instalacji jakiegokolwiek romu wywala że telefon nie jest odblokowany i nici z instalacji.
Spróbuje jak mówisz, global deva zainstalować przez aplikacje systemową i dam znać co i jak

Edited by floyek

A więc tak, niby proste a sprawiło mi troche problemu.
Twoje rozwiązanie okazało się dobre i telefon został odblokowany :)

#EDIT 

Podczas próby instalacji romu miui polska MiFlash wywala mi błąd execute flash_all.bat

Edited by floyek

Guest
This topic is now closed to further replies.