Acid

MIUI 6.12.29

Recommended Posts

43 minuty temu, March88 napisał:

W jaki sposób można dzielić ekran w androidzie 7 na xiaomi mi5?

Instalując coś innego niż MIUI 8. Android 7 na Mi5 wielkich zmian nie wprowadził. Pewnie dopiero MIUI 9 wprowadzi nowości 

Edited by Johann81

Na rn2 rom dziala eligandzko. Jest jeden babol przy odtwarzaniu filmow z galerii nie dziala blokowanie rotacji.

btw

Ponoc 2g bug w najnowszym china dev na redmi 3s zostal rozwiazany moze ktos potwierdzic?redmi2 :).moze w tym tygodniu zawita na global beta.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A jak uruchamiacie google now? Przytrzymuje główny przycisk i tylko na chwilę pojawia się kółko że chce się uruchomić i dalej nic się nie dzieje.... Ma ktoś podobny problem ?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

A jak uruchamiacie google now? Przytrzymuje główny przycisk i tylko na chwilę pojawia się kółko że chce się uruchomić i dalej nic się nie dzieje.... Ma ktoś podobny problem ?

Masz ustawiony chiński asystent. Wejdź w ustawiebia, zainstalowane aplikacje, kliknij na dole przycisk domyślne i zmień asystenta na google.
  • Like 1

Masz ustawiony chiński asystent. Wejdź w ustawiebia, zainstalowane aplikacje, kliknij na dole przycisk domyślne i zmień asystenta na google.

Dzięki !
Nie wiedziałem że trzeba tam grzebać nigdy bym na to nie wpadł :-)

Od trzech dni walczę z kartami Google Now. Zginęły mi wszystkie. Ciągle tylko brak dostępnych kart.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

A jak u Was z baterią na tym ROMie?? (pytam poważnie) Mój Redmi 3s potrafi teraz (uśpiony, bez wifi, gps, i danych) w 2,5h "zjeść" 30% baterii.

Edit:

Od 14:00 do teraz (19:51) telefon cały czas uśpiony i zjadł 70% baterii. Coś jest bardzo nie tak :( Jak wrócę do domu zrobię full wipe, wrócę na poprzednią wersję i dam znać czy pomogło.

Edited by FloWirus

Witam!
Czy zauważył ktoś może, że od paru wydań występuje problem z zarywaniem obrazu w przy rozwijaniu folderów w których umieszczone są ikony aplikacji? Korzystam Redmi note 3.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

W tej wersji i bodajże 2 czy 3 wcześniejszych nie ma już chińskiego asystenta, trzeba ustawić aplikacje Google jako domyślny asystent nadać jej odpowiednie uprawnienia i ustawić start z systemem, skonfigurować rozpoznawanie twojego głosu oraz jak ma działać Google now w innych aplikacjach. Jest kilka ustawień które trzeba zrobić aby działało tak jak chcemy, ale zdarzają się rozbieżności i nie zawsze działa jak powinno

Panowie mam problem od kilku aktualizacji, robiłem juz full wipe / przeinstalowywałem rom itp i nic nie pomaga . Resetuje mi się chrome co jakiś czas, przeglądam sobie np jakąś strone i tu cyk powrót na pulpit, znowu naciskam chrome i wraca do tej samej strony, ale denerwuje mnie to, gdzie może być problem ? Full wipe / czyszczenie danych itp nie pomaga RN3P

Edited by klakierek

6 minut temu, klakierek napisał:

Panowie mam problem od kilku aktualizacji, robiłem juz full wipe / przeinstalowywałem rom itp i nic nie pomaga . Resetuje mi się chrome co jakiś czas, przeglądam sobie np jakąś strone i tu cyk powrót na pulpit, znowu naciskam chrome i wraca do tej samej strony, ale denerwuje mnie to, gdzie może być problem ? Full wipe / czyszczenie danych itp nie pomaga RN3P

Mam to samo na moim mi4c, tyle że jestem świeżym użytkownikiem xiaomi i nie mam porównania jak chrome działał wcześniej. Chętnie pozbędę się tego problemu.

Mam 2 pytania do posiadaczy MI5:

- czy po wgraniu dodatków MIUI Polska macie dostępną klawiaturę xperia na tym romie? U mnie w ustawieniach jest tylko gboard,

- czy działa Wam wybieranie głosowe w google now? U mnie odpowiada "nie mogę tego zrobić gdy urządzenie jest zablokowane"

Oczywiście nadałem uprawnienia i wyłączyłem oszczędzanie energii.

Edited by ciechuu

Tak się dzieje przy odblokowaniu odciskiem. Podobno trzeba przestawić na PIN a potem wrócić do wzoru. U mnie zdaje egzamin odblokowanie wzorem zamiast palcem i powtórzenie komendy.

ciechuu

Klawiaturę Xperia wgraj sobie sam albo poprzez paczkę Dodatki MIUI Polska albo tylko samą klawiaturę. 

W ten sam sposób jak aktualizujesz ROM via Aktualizacje lub TWRP.

13 godzin temu, kaudii napisał:

W tej wersji i bodajże 2 czy 3 wcześniejszych nie ma już chińskiego asystenta, trzeba ustawić aplikacje Google jako domyślny asystent nadać jej odpowiednie uprawnienia i ustawić start z systemem, skonfigurować rozpoznawanie twojego głosu oraz jak ma działać Google now w innych aplikacjach. Jest kilka ustawień które trzeba zrobić aby działało tak jak chcemy, ale zdarzają się rozbieżności i nie zawsze działa jak powinno

Potwierdzam - u mnie brakowalo tylko dodania do Autostartu i zaczelo dzialac poprawnie tzn otwierac sie po przytrzymaniu home buttona wg moich ustawien

Dzieki za podpowiedz! :)

Pytanie (mam Mi5) - czy zrobienie backupu w TWRP z obecnego, najnowszego romu usunie stary backup automatycznie? Ostatni backup robiłem na androidzie 6.0 i zastanawiam się czy po zrobieniu nowego backupu będę musiał ręcznie usuwać częsci starego backupu czy nie (nigdy wcześniej tego nie robiłem).

Każdy backup w TWRP tworzy się w nowym folderze, nazwa to domyślnie data+godzina backupu. Nic się samo nie usunie, backupy w całości kasujesz ręcznie.

Dopiero niedawno przeszedłem na Miui V8 i zauważyłem że po wybraniu preferowanego typu sieci na: tylko 2G, czy też 3G, to na górnej belce i tak pokazuje sieć 4G. Na V7 tak nie było, jak wybrałem 2G to na górnej belce był napis "Play" bez 4G. Na V8 tak ma być?

IMG_20170103_103721.jpg

16 minut temu, wajs napisał:

Dopiero niedawno przeszedłem na Miui V8 i zauważyłem że po wybraniu preferowanego typu sieci na: tylko 2G, czy też 3G, to na górnej belce i tak pokazuje sieć 4G. Na V7 tak nie było, jak wybrałem 2G to na górnej belce był napis "Play" bez 4G. Na V8 tak ma być?

IMG_20170103_103721.jpg

wyłącz wi-fi, włącz dane i wtedy zobacz co się wyświetli

Zainstalowalem na Redmi3 (ido) i wszystko jest ok.

Działa dodawanie zalacznikow z galerii do gmaila. Sklep Play śmiga na pełnej prędkości.

Nie zauważyłem żadnych błędów.

22 minuty temu, wajs napisał:

na górnej belce i tak pokazuje sieć 4G.

To błąd, zawsze pokazuje 4G jak jest połączony z wifi ( przynajmniej w r3s)

Redmi2, MiD, FromWP, dzięki za odpowiedź. Faktycznie, włączenie wifi dopisuje 4G, po wyłączeniu wifi wszystko się zgadza 4G znika. W V7 tak nie było i niezależnie od tego, czy wifi było włączone, czy wyłączone to górna belka zawsze pokazywała stan rzeczywisty, np 3G.

15 minut temu, widmo1980 napisał:

Ja wczoraj wymieniłem swoją kartę w Orange i mam tak jak to opisał kolega @Redmi2.Chyba że sam sobie nazwę sieci podpisałeś jako PLAY 4G :D

Orange to inna bajka, (sieć No1?)

• Like 1

To błąd, zawsze pokazuje 4G jak jest połączony z wifi ( przynajmniej w r3s)

Opisywałem chyba w dziale mi5 ten problem tylko ja miałem go na 6.11.3 po aktualizacji do 6.11.10.problem ustąpił po połączeniu z wifi normalnie mam 2G. Jak widać na najnowszym wydaniu problem powrócił. A może tak na być?

57dab872fcc9de55257cf8bd460d8c48.jpg

Ja mam pytanie odnośnie zegara ze screena którego wrzucił acid, ktoś wie jak się nazywa? :D

Edited by Natis

42 minuty temu, Immortel napisał:

@Natis --> Android N

Skąd mogę go pobrać? Ani w motywach ani w google Play nie ma takiego widgetu 

Skąd mogę go pobrać? Ani w motywach ani w google Play nie ma takiego widgetu 

c24782e5bbde3b24e55de9c4b3e9a082.jpg

Wysłane z Mi5 Pro.

W widgetach zegara patrzyles? Jak wejdziesz w edycje pulpitu to sie pojawia ikonka w prawym gornym rogu zegara - ja tam go znajduje

Telefon się przycina przy przejściu z wifi na dane mobilne i na odwrót i tnie się przez kilka minut. Ma ktoś coś podobnego albo jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Mi5

41 minut temu, Immortel napisał:

W widgetach zegara patrzyles? Jak wejdziesz w edycje pulpitu to sie pojawia ikonka w prawym gornym rogu zegara - ja tam go znajduje

Tak, ściągnąłem Motywy android n i slim n i tak to wygląda Screenshot_2017-01-03-15-23-00-958_com.android.thememanager.png

Natomiast po ustawieniu zegara nie ma on wyglądu tak jak na screenie acida tylko jest zwykły podobny do tego domyślnego 

Guest
This topic is now closed to further replies.