Acid

MIUI 6.12.29

Recommended Posts

5 minut temu, Grzesiuso napisał:

Może w ustawieniach dźięku masz wyciszone: głośność  multimediów.

Nie, wszystko jest tak jak powinno. Dzwonki i wszystko inne gra, ale nie te zmienione dźwięki, tylko stare.

Jakby miał wyciszone, to by mu w ogóle nie dzwoniło, a dzwoni tylko, że starym dzwonkiem, więc to nie to.

• Like 1

2 minuty temu, Direct napisał:

Jakby miał wyciszone, to by mu w ogóle nie dzwoniło, a dzwoni tylko, że starym dzwonkiem, więc to nie to.

Nie masz racji, najpierw  sprawdź, później pisz.

• Like 1

Dobra, mam rozwiązanie. 

Coś znowu namotali z dźwiękiem w MIUI i nikt nic nie powiedział. Teraz jak się wybiera niestandardowy dźwięk np. przez menadżera plików "pliki", to nie wystarczy go tylko wybrać i nacisnąć "OK", tylko jeszcze raz trzeba kliknąć "zastosuj" w aplikacji np. budziku, a następnie znowu "OK".

Jak tak się nie zrobi, to pokaże, że dźwięk jest wybrany i ustawiony, ale będzie grał stary. 

Mam nadzieję, że zrozumieliście mnie :D 

Dzięki za chęć pomocy.

Do Siego Roku! :)

8 minut temu, Grzesiuso napisał:

Nie masz racji, najpierw  sprawdź, później pisz.

Wyciszenie w tamtym miejscu nie pozwala odtworzyć (sprawdzić) dzwonka przy wybieraniu, ale mimo to można go przecież wybrać (zmienić).

EDIT

Dlaczego tutaj nie ma info przed wysłaniem posta, że ktoś napisał coś przed odpowiedzią? ;)

Edited by Direct
  • Like 1

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Wchodze w galerie, czesc fotek( a mam ich naprawde duzo, na karcie sd) otwiera sie normalnie, a czesc wyskakuje koleczki ze pobieranie miniatury i nic nie pobiera.

W opcjach nie mialem nigdy zaznaczane aby oszczedzal miejsce itp.
Co najdziwniejsze te same foty w mebadzerach plikow w tym od xiaomi, otwieraja sie normalnie.

Czyli problem jest w apce Galeria, a wszystkie fotki fizycznie są na swoim miejscu, dobrze myślę?

Jeśli tak, to nie wiem po co się męczyć z tą Galerią, nie lepszy QuickPic albo coś? (nigdy nie używałem i nie używam systemowej Galerii, może nie jestem świadomy co tracę :-P ale z tego co czytam, to tylko problemy).

46 minut temu, zimex napisał:

I tak wrzuciłem 6.11.10 i chyba na nim zostanę... Najstabilniej mi jednak działał...

Też siedzę na 6.11.10, ale całkiem serio rozważam cofnięcie się do ostatniego ROM-u z MIUI7. Wiadomo dlaczego, więc rozpisywać się tu o tym po raz dziesiąty nie będę :)

Muszę sobie tylko jakiś inny Xiaomi sprawić, aby gdzieś dawać upust uzależnieniu od częstych aktualizacji :)

57 minut temu, Direct napisał:

Mnie działa wszystko, bateria trzyma super (spokojnie 6h na LTE i jeszcze 25% zostaje). Jedyne co, to włączenie HDR przy nagrywaniu wideo nadal crashuje aparat.

RN3P

I tak włączenie HDR w takim 1080 redukuje FPS więc sensu nie widzę. Może przy 4K bo i tak tam nie ma 30 fps.

Czyli dalej nie naprawili, a więc nie ruszam tego...

U mnie kiedyś na xiaomi.eu też nie działało, na wersji global jest ok.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Miałem - potestowałem - wróciłem

Za bardzo przezywacie.... d*py Ci nie urwie jak zostaniesz na najnowszym dev N. Dzwonić można. Internet mobilny działa. Co Wy k..... a jeszcze chcecie?
Też siedzę na 6.11.10, ale całkiem serio rozważam cofnięcie się do ostatniego ROM-u z MIUI7. Wiadomo dlaczego, więc rozpisywać się tu o tym po raz dziesiąty nie będę
Muszę sobie tylko jakiś inny Xiaomi sprawić, aby gdzieś dawać upust uzależnieniu od częstych aktualizacji

Kup se druga MI5 i siedzi na miui 7 i się nie udzielaj tutaj bo tylko panikę siejesz.
  • Like 1

A chociażby żeby powiadomienia diodą LED działały, bo same z siebie się wyłączyły w połowie dnia... Żeby opaska Sony na przykład działała, bo działa do restartu telefonu, a żeby zadziałała znów, to trzeba soft przeinstalować... GPS mi jakoś lepiej chodził... Wiesz... Pierdoły... Wracam i cześć... Nie Twój biznes

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie pytam o różnice między wersjami redmi, bo te dobrze znam, a różnice między wersjami romu...

Bo instaluję kolejny, a niewiele z tego wynika.

1 godzinę temu, JacekBB napisał:

Za bardzo przezywacie.... d*py Ci nie urwie jak zostaniesz na najnowszym dev N. Dzwonić można. Internet mobilny działa. Co Wy k..... a jeszcze chcecie?
Kup se druga MI5 i siedzi na miui 7 i się nie udzielaj tutaj bo tylko panikę siejesz.

A kto mu zabroni @latet ma prawo pisać o co mu chodzi, to nie jest prywatne forum. Jakoś innych osób to nie oburzyło. 

• Like 1

miui 7 w przypadku mi5 to chyba ostatni działający z OIS, więc przypuszczam że tego najbardziej brakuje

• Like 1

U mnie problem ze zrywaniem połączenia z siecią, np połączenie jest, próbuję wykonać połączenie telefoniczne i w tym momencie urywa zasięg. Dodatkowo nic nie słyszę w słuchawce (oczywiście o ile już sieć działa), po podłączeniu słuchawek na jacka czy przełączeniu telefonu w tryb glośnomówiący wszystko słychać jak należy. Ktoś wie co można poradzić?

7 minut temu, Redmi2 napisał:

A co miui8 nie dzialalo?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Właśnie nie wiem co tu nie działa bo ja trzaskam fotki, sporo mam na weselach gdzie człowiek jak wypije to ręka już nie ta i wszystko wychodzi pięknie. ( tak jak powinno tym urządzeniem )  A może po prostu nie wiem jak to powinno działać.. :-D

Co do tego że ludzie aktualizują na pałę to masz rację Redmi2. Ja tam siedzę na 6.11.10 wszystko z czego korzystam działa więc po co aktualizować? Żeby mieć cyferkę 7 w ustawieniach? (śmiech)

Nie wiem jak na mi5 ale na mi max miui8 na andku 7.0 dziala idealnie. Oczywiscie mowie o china.

Redmi2, da się używać andka 7.0 na mi max jeśli służy jako telefon główny?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Dziala super, przynajmniej na tych 2 buildach co mialem. Co bedzie dalej nir wiem.

Oczywiscie jak nie przeraza Cie to ze musisz czekac z ota na public release, lub byc zdanym na laske tego co wrzuca linki na xda. Bo inaczej nie bedziesz mial narazie ota. No i wiadomo ze nie ma google play(musisz sam zainstalowac) oraz jezyka PL. Bo to china.

Obecnie w afla jest mi4c, przynajmniej 1 znajomy z alfy podsylal mi info :-)

Dzięki, wrzucę w takim razie i u siebie po niedzieli.

A tymczasem......

Happy new year for all :-)

• Like 1

Generalnie wrzuciłem nową aktualizację i czasem może wyjść jakiś "kwiatek". Ale to nie powód do płaczu. Poza cudami z GPS na Mi5 to ostatni ROM działa ok. 

Udanego sylwestra i braku kaca. Zarówno poalkoholowego jak i moralnego ;-)

Edited by Johann81

Jakbys instalowal, to sie odezwij to podesle Ci plik gapps.zip pod twrp ktory dziala dobrze zarowno z 6.0 jak i 7.0.
Nie polecam downloadera(bo mozna i tak zainstalowac gappsy z mi marketu po wpisaniu google)

dzięki.

• Like 1

3 godziny temu, moth napisał:

miui 7 w przypadku mi5 to chyba ostatni działający z OIS, więc przypuszczam że tego najbardziej brakuje

No tak. OIS i 30 FPS w 4K. Poza tym chyba żadnych korzyści pond MIUI8. Jak dla kogoś nie jest ważna jakość kręconych filmików, albo w ogóle nie kręci filmików telefonem, bo może sobie oczywiście pozwolić na całkowite olanie tego tematu. Akurat dla mnie (a wiem, że nie tylko) kręcenie video to jednak bardzo ważny aspekt korzystania ze smartfona. Do tego Mi5 wybrałem przede wszystkim ze względu na OIS.

2 godziny temu, AdamKli napisał:

Właśnie nie wiem co tu nie działa bo ja trzaskam fotki, sporo mam na weselach gdzie człowiek jak wypije to ręka już nie ta i wszystko wychodzi pięknie. ( tak jak powinno tym urządzeniem )  A może po prostu nie wiem jak to powinno działać.. :-D

W fotkach to nie ma większego znaczenia, ale w filmach ma ogromne. Pamiętacie pierwsze filmiki testowe z Mi5, gdzie wielu recenzentów się zachwycało OIS (choć i tak nie sprostał wcześniejszym oczekiwaniom i zapowiedziom). Ale działał dobrze i na pewno skuteczniej niż EIS. A teraz (od MIUI8) stało się tak, że mechanizm ustawia się w lewym górnym narożniku zamiast na środku. Na filmach przekłada się to na przykre dla oka szarpnięcia. Doskonale widać to na tym filmie od 7:55" do 8:05":

https://www.youtube.com/watch?v=kzgxR1mQ0ho

problem jest znany od miesięcy i jest wiele postów na en.miui.com w dziale "Bugs" na ten temat. Np. ten: http://en.miui.com/thread-382318-1-1.html

opisano nawet sposób na naprawę, polegający na podmianie apki do kalibracji z MIUI7, ale u większości ludzi ten sposób nie działa (apka nie daje się uruchomić).

http://en.miui.com/search.php?mod=forum&searchid=7106&orderby=lastpost&ascdesc=desc&searchsubmit=yes&kw=Mi5+OIS

Niepokoi mnie fakt, że nie zaadresowali tego problemu (oraz problemu z FPS w 4K) robiąc MIUI na nowej bazie 7.x. Budzi to niepokój, że w ogóle nie mają zamiaru tego zrobić.

Edited by latet

1 godzinę temu, Johann81 napisał:

Poza cudami z GPS na Mi5 to ostatni ROM działa ok. 

Na wersji z 30.XII nadal masz jakieś kłopoty z GPS?

14 minut temu, Johann81 napisał:

Co jakiś czas wolno łapie fixa. Jest dużo lepiej niż wcześniej, ale czasem długo szuka. Testowałem głównie na Yanosiku. 

I Yanosik co jakiś czas mówi "Brak zasięgu GPS" nawet w dość otwartym terenie?

Edited by latet

U mnie GPS dobrze działał na poprzednim ROM i na ostatnim też jest ok.
Ale dużo korzystam z Map Google - bawię się w lokalnego przewodnika (lepsze niż Ingress czy Pokemon). Więc lokalizacje łapię mi dość często w automacie, ale na Yanosik czy Google Maps sygnału nie traciłem. Fixa też łapałem szybko

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

Na poprzednim ROM za pierwszym razem w dniu,  fixa łapałem ok 2 min, potem już szybko. Teraz do minuty łapie na poprawce z 30. Zresztą czytając to forum jestem pewien że Chińczycy jak zawsze mają problem z powtarzalnością. Te same telefony różnie się zachowują u różnych użytkowników. Np żeby  taki @Redmi2 miał problem z telefonem to musi nastąpić trzęsienie ziemi, a inni użytkownicy zgłaszają problem. ;-)

6 minut temu, Johann81 napisał:

żeby  taki @Redmi2 miał problem z telefonem to musi nastąpić trzęsienie ziemi

No przecież pisał że galeria mu nie hula jak powinna, a trzęsienia ziemi chyba nie było:-D

Guest
This topic is now closed to further replies.