Acid

MIUI 6.12.29

Recommended Posts

Ale zmieniłeś tylko ostatnią wartość maxBitRate="96000" czy w samych profilach tam gdzie masz aac też bitRate="156000". ;) 

Skosztowałbym tych poprawek gps dla mi4c, ale niektore apki nie chca mniec roota abym mogl zedytowac gps.conf

1 minutę temu, Bohyn napisał:

Skosztowałbym tych poprawek gps dla mi4c, ale niektore apki nie chca mniec roota abym mogl zedytowac gps.conf

Ja mam taki ROM jak pobrałem z xioami.eu i nic nie modyfikowałem i mi fixa gps łapie w kilka sekund nie ważne czy jestem w piwnicy czy w szopie czy na polu :D Chyba że @Acidcoś już wgrał i nie powiedział ;) 

1 minutę temu, Uri0550 napisał:

Na kenzo na razie śmiga jak powinno :) 

Jak mogę cię prosić. Pobawić się na kenzo 5 min aparatem i kamera, rozdzielczością w ustawieniach kamery i sprawdź czy u ciebie wszystko gra i czy nie wywala błędu aparatu i czy później robi normalnie filmy i zdjęcia. Będę bardzo wdzięczny. 

• Like 1

Ale zmieniłeś tylko ostatnią wartość maxBitRate="96000" czy w samych profilach tam gdzie masz aac też bitRate="156000".  

Tak, tylko 96000 maxBitRate do 192000.

Wysłane z mojego MI 5

@Acid

To ja zmieniłem też dla każdego profilu osobno  bitRate="156000 na  bitRate="192000 i teraz każdy plik co mam nagrany z aac jest równo 192.

Ze starego telefonu motorola_umts_spyder mam też ten plik i tam jest 128 ;) 

Jeszcze jedna opcja mnie zastanawia <ExportVideoProfile name="h264" profile= "1" level="2048"/> tak mam na Mi4c a na tamtej moto level="4096"

Edited by slimdick

Heh dziś 29 grudnia to dzień w którym zamknęła się moja lista życzeń posiadania do końca 2016 roku choćby przez 1 dzień każdego modelu telefonów Xiaomi. Ostatni został MIX i właśnie jest :) 

• Like 15

Fajne. Znacznie lepsze niż MI Note 2 z oledem do którego się nie przekonałem przez fatalny obraz i kolory. MIX ma HI-Fi z tego co widzę w opcjach więc nieźle. Tylko to raczej gdybym miał to bym postawił na podstawce usb do rozmów na drugiej SIM. Do noszenia na co dzień raczej średnio bo strasznie śliski. Futerał jest ok ale traci się wygląd telefonu. 

13 minut temu, Acid napisał:

Fajne. Znacznie lepsze niż MI Note 2 z oledem do którego się nie przekonałem przez fatalny obraz i kolory. MIX ma HI-Fi z tego co widzę w opcjach więc nieźle. Tylko to raczej gdybym miał to bym postawił na podstawce usb do rozmów na drugiej SIM. Do noszenia na co dzień raczej średnio bo strasznie śliski. Futerał jest ok ale traci się wygląd telefonu. 

Skąd masz info, że ma układ Hi-Fi? Na żadnej stronie tego nie znalazłem...

W opcjach jest Dźwięk HD. Tak samo było w Note 2

Wysłane z mojego MI 5

Rozumiem że mogę przywrócić system do 6.12.22 normalnie w TWRP tak jakbym robił update? Pytam bo kiedyś mi system padł, nie wiem dlaczego. I błagam. Usuńcie to autousówanie pliku po update. Ile można ściągać ten sam plik. Jak ktoś jest głupi i sam nie umie usunąć po wgraniu to jego strata. Niech się nauczy. 

2 minuty temu, Breyger napisał:

Rozumiem że mogę przywrócić system do 6.12.22 normalnie w TWRP tak jakbym robił update? Pytam bo kiedyś mi system padł, nie wiem dlaczego. I błagam. Usuńcie to autousówanie pliku po update. Ile można ściągać ten sam plik. Jak ktoś jest głupi i sam nie umie usunąć po wgraniu to jego strata. Niech się nauczy. 

Musisz zrobić czystkę danych w TWRP, bo inaczej zasypie Cię błędami. 

• Like 1

1 godzinę temu, Acid napisał:

W opcjach jest Dźwięk HD. Tak samo było w Note 2

No to chyba jeszcze nie jest dowód.... ;)

W oficjalnej specyfikacji Mi Note i Note 2 sprzętowy kodek audio jest na liście wyposażenia. W Mi Mix nie ma, więc się zastanawiam. Może podpytaj, masz pewnie kogoś znajomego bliżej samego Xiaomi.... :)

Kuźwa. Dlaczego tak się dzieje? Co mam teraz zrobić jak aparat mi po update nie działa jak należy, downgrade nie mogę. A żeby zrobić wipe nie mam czasu żeby wszystko skonfigurować, a na sylwka aparat potrzebny.

1 minutę temu, Breyger napisał:

Kuźwa. Dlaczego tak się dzieje? Co mam teraz zrobić jak aparat mi po update nie działa jak należy, downgrade nie mogę. A żeby zrobić wipe nie mam czasu żeby wszystko skonfigurować, a na sylwka aparat potrzebny.

Wyczyść dane aparatu w ustawieniach i sflaszuj jeszcze raz ten sam soft.

35 minut temu, Breyger napisał:

Mnie się tak z aparatem na rn3p robi od 6.12.1 bodajże, pisałem o tym wtedy, ale przeszło bez echa. Po restarcie autofocus działa, ale oczywiście do czasu, aż aparat się znów wysypie.

1 minutę temu, Dobrycy napisał:

Mnie się tak z aparatem na rn3p robi od 6.12.1 bodajże, pisałem o tym wtedy, ale przeszło bez echa. Po restarcie autofocus działa, ale oczywiście do czasu, aż aparat się znów wysypie.

To mamy to samo. Też rn3pro. Ja mam od tej aktualki. 

Kuźwa. Dlaczego tak się dzieje?

Bo może. ;)
Naucz się robić aktualizacje z twrp a nie z updatera, robić kopię zapasową. I romy nie będą znikać po aktualizacji.

Niniejszy post powstał przy użyciu Redmi 3.

• Like 2

3 godziny temu, Breyger napisał:

Jak mogę cię prosić. Pobawić się na kenzo 5 min aparatem i kamera, rozdzielczością w ustawieniach kamery i sprawdź czy u ciebie wszystko gra i czy nie wywala błędu aparatu i czy później robi normalnie filmy i zdjęcia. Będę bardzo wdzięczny. 

Sprawdziłem u siebie, zdjęcia wychodzą wyraźnie i filmy tak samo. Ustawiałem wszystkie rozdzielczości oraz obydwa tryby ciągły/dotknij.

• Like 1

Po ubiciu apki aparatu nie pamięta rozdzielczości filmów oraz ustawień flasha i hdr. Ale podobno tak ma być (z czym osobiście się nie zgadzam).
Przy włączeniu hdr w trybie nagrywania pojawia się osobliwy pasek na dole ekranu (jest tak odkąd mam telefon - maj 2016)
Oprócz tego wszystko śmiga

Tapatalk & RN3Pro

Mi ubicie apki aparatu nie pomaga, jedynie restart systemu, ale tylko na chwile, po chwili wyskakuje błąd, apka się wyłącza i po ponownym włączeniu już nie łapie ostrości i obraz jest mocno rozmazany. Z tym paskiem na dole mam tak samo. identycznie.

Bo może. ;)
Naucz się robić aktualizacje z twrp a nie z updatera, robić kopię zapasową. I romy nie będą znikać po aktualizacji.

Niniejszy post powstał przy użyciu Redmi 3.

Ależ wytłumaczenie ;p

Po prostu kiedyś w terenie, mając tylko telefon zrobiłem aktualizacje, (świeżo po tym jak wprowadzono tą opcję i o niej nie wiedziałem), system mi padł a ja zostałem bez niczego, z uwalonym telefonem, nie miałem nawet gdzie ściągnąć romu. 

A czasem robię przez aplikacje bo jest po prostu wygodniej. 

Dla mnie ta opcja z uwówaniem pliku jest nie potrzebna. A idąc tokiem myślenia że mam robić tylko manualnie z TWRP, to w takim razie po co ta aplikacja.

Edited by Breyger

1 godzinę temu, Breyger napisał:

Wiele razy było pisane że nie robi się update na siłę i jeśli jest tele potrzebny. Trzeba było ominąć jedna aktualizację i nie byłoby problemu.

• Like 1

Przed chwilą, xxmati96xx napisał:

Wiele razy było pisane że nie robi się update na siłę i jeśli jest tele potrzebny. Trzeba było ominąć jedna aktualizację i nie byłoby problemu.

omijałem aktualizacje już chyba 6 tygodni

Nie wiem jak na innych, ale na Mi5 na tej i poprzedniej wersji nie dziala w ogole pobieranie plikow przez wbudowana przegladarke. Wyskakuje komunikat "rozpoczecie pobierania", ale nic sie nie dzieje i pliku nie ma, ani w pobranych, ani nigdzie indziej.
Ktos moze potwierdzic?

No to chyba jeszcze nie jest dowód....
W oficjalnej specyfikacji Mi Note i Note 2 sprzętowy kodek audio jest na liście wyposażenia. W Mi Mix nie ma, więc się zastanawiam. Może podpytaj, masz pewnie kogoś znajomego bliżej samego Xiaomi....

Przecież na konferencji była mowa o hi-fi audio, tak samo jak w mi Note 2

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, adiif1 napisał:

Jest już andek 7 na mi max 32 - 128gb

Coś Ci chyba się przewidziało?Gdzie coś takiego przeczytałeś?To jeszcze za wcześnie,dopiero trwają beta testy.

28 minut temu, Breyger napisał:

A idąc tokiem myślenia że mam robić tylko manualnie z TWRP, to w takim razie po co ta aplikacja.

No tak ten świat jest zbudowany, aplikacja do aktualizacji jest chyba w każdym smartfonie i zawsze kasuje po instalacji pobraną aktualizację. Wszyscy na całym świecie tak mają i jakoś z tym żyją. Jak wiesz jak to działa to nie powinieneś mieć z tym problemu

11 minut temu, djcrazy napisał:

Jaką aplikacją sprawdzacie fix gps ?

GPS Satellites Viewer, Locus

Jaką aplikacją sprawdzacie fix gps ?

*#*#6484#*#* diagnostyka punkt 29 GPS .

Wysłane z mojego Mi-4c

A mi na redmi 2 pro wyskoczyło po czystej instalacji: "szyfrowanie zostało przerwane i nie można dokończyć......aby używać urządzenia, musisz przywrócić ustawienia fabryczne."

No, ale ja przecież wszystko wipowałem przed instalacją :D wtf? i mi po każdym wipowaniu data i tak się zapętla, tym komunikatem.

Edited by marcin19883

1 minutę temu, slimdick napisał:

*#*#6484#*#* diagnostyka punkt 29 GPS .

Wysłane z mojego Mi-4c

punkt 32 :) dzięki za przypomnienie. A u mnie czas ustalenia lokalizacji wyniósł 26 sekund

Guest
This topic is now closed to further replies.