Acid

MIUI 6.12.29

Recommended Posts

DFG_2016-12-28-13-29-59.png

MIUI 6.12.29

• Możliwość dodawania urodzin i rocznic w Kalendarzu (prócz MI5)
  • Usprawnienia w GPS (MI5 i pozostałe)
  • Poprawiony maksymalny bitrate dźwięku AAC dla nagrywania wideo z 96 do 192 kb/s (MI5/s/plus/NotePro/4c/Note2/MiX)
  • MiMAX/MiNotePro/4c/4s wstrzymane z powodu prac nad Androidem 7
  • Pełna lista zmian

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na Redmi Note Pro (MTK)

To urządzenie musi mieć powiększoną partycję systemową wg tego aby móc instalować v8.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Mi5 Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/Mi4c/MiNote/MiNotePro i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska (blokada reklam w aplikacjach, klawiatura Xperia, Samouczek itp.) do opcjonalnej instalacji po każdej aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.

• Data kompilacji: 30 Lip 2016

• Dodatki MIUIPolska dla Android 5/6/7: POBIERZ
  • Dodatki MIUIPolska dla Android 4.4: POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

Aktualne wersje dodatkowych aplikacji w PL

Tłumaczone aplikacje do samodzielnej instalacji przez menedżer Plików.

• Like 1

U mnie lata. Ten GPS mnie skusił. Później go potestuję.

No i jak to w końcu jest, bo po poprzedniej aktualizacji podobno w Aktuallizacjach można wrzucać (ja na wszelki wypadek poleciałem po TWRP), i ktoś na FB pisał, że tak wrzucił. Można czy nie można?

Zwyczajnie nie ma tej informacji powyżej. Stąd pytanie. Ale bezpieczniej i tak przez TWRP :) (wg. mnie przynajmniej)

4 minuty temu, zimex napisał:

Zwyczajnie nie ma tej informacji powyżej. Stąd pytanie. Ale bezpieczniej i tak przez TWRP :) (wg. mnie przynajmniej)

Tak naprawdę to dokładnie to samo bo i tak uruchamiając aktualizację z pliku z poziomu aktualizacji telefon jest uruchamiany w twrp i samo się instaluje. To taki automat a robi dokładnie to samo co ty uruchamiając twrp i instalując zip-a.

• Like 3

Przed chwilą, FromWP napisał:

Tak naprawdę to dokładnie to samo bo i tak uruchamiając aktualizację z pliku z poziomu aktualizacji telefon jest uruchamiany w twrp i samo się instaluje. To taki automat a robi dokładnie to samo co ty uruchamiając twrp i instalując zip-a.

Wiem bo wcześniej tak robiłem, ale jakoś mocno nie boli wejść do TWRP i łapką wszystko zrobić ;)

• Like 1

I jak realnie się sprawdza ta poprawka GPS? Pytanie kieruję przede wszystkim do osób, które miały jakieś problemy z GPS na poprzednich ROM-ach, w szczególności na niedawnych wydaniach dla Mi5 na Nougat.

Zachęcam też do nagrania jakiegoś video przed aktualizacją, a potem w możliwie podobnych warunkach - po niej. Bardzo mnie ciekawi, czy to zwiększenie bitrate będzie słyszalne ludzkimi uszami jako poprawa.

@latet po pierwszym teście GPS wychodzi że jest gorzej. Przynajmniej u mnie. Sygnał łapie po ok 2 min ,ale nie jest stabilny. Co chwilę go zrywa i szuka dalej. Zobaczymy co będzie później. 

Pozdrawiam 

Edited by Johann81

6 minut temu, Johann81 napisał:

@latet po pierwszym teście wychodzi że jest gorzej. Przynajmniej u mnie. Sygnał łapie po ok 2 min ,ale nie jest stabilny. Co chwilę go zrywa i szuka dalej. Zobaczymy co będzie później. 

Pozdrawiam 

Daj sobie kilka dni. Pamiętaj, że wiele czynników się na to składa, w tym i pogoda ;) Ja w przyszłym tygodniu coś napiszę, jak trochę potestuję ;)

A ja mam pytanie za które mam nadzieję nie będę wyśmiany. Czy wiadomo kiedy będzie dodana możliwość zmiany czcionki w aplikacji motywy? Kiedyś była taka możliwość ale od dłuższego czasu jej nie ma w wersji Global. No chyba że coś przeoczyłem a faktycznie jest gdzieś zaszyta.

8 minut temu, Vergiliusz napisał:

A ja mam pytanie za które mam nadzieję nie będę wyśmiany. Czy wiadomo kiedy będzie dodana możliwość zmiany czcionki w aplikacji motywy? Kiedyś była taka możliwość ale od dłuższego czasu jej nie ma w wersji Global. No chyba że coś przeoczyłem a faktycznie jest gdzieś zaszyta.

właśnie sobie wszedłem w apke motywy i jest tam nagłówek "font" gdzie można pobrać nowe fonty, zmieniłem, telefon się zresetował, wszystko działa.

• Like 1

mi5 dziala stabilnie, ale musiałem wgrać ręcznie uruchamiając twrp. Jak użyłem apki aktualizację i zainstaluj z pliku zip to instalowało się w nieskończoność...

1 minutę temu, moth napisał:

właśnie sobie wszedłem w apke motywy i jest tam nagłówek "font" gdzie można pobrać nowe fonty, zmieniłem, telefon się zresetował, wszystko działa.

Możesz podesłać screena? Ja mam tylko to:

motywy.png

11 minut temu, Vergiliusz napisał:

Możesz podesłać screena? Ja mam tylko to:

motywy.png

Naciśnij tego chopa w lewym górnym rogu :)

Niech ktoś sprawdzi u siebie jakość nagrywania filmów. U mnie jest rozmazane jakby nie łapało ostrości. Mam Redmi Note 3 Pro. 

Ale w zasadzie to czciionki sa w głównym okienku motywów na górnej belce. Przynajmniej u mnie tak jest.

@latet po pierwszym teście GPS wychodzi że jest gorzej. Przynajmniej u mnie. Sygnał łapie po ok 2 min ,ale nie jest stabilny. Co chwilę go zrywa i szuka dalej. Zobaczymy co będzie później. 
Pozdrawiam 

Może być tak, że fix jest długi na początku. Dziwne bo na Mi4c łapie w sekundę i to w domu. A Mi5 mimo wszystko na dworze... Ale potem nawiguje poprawnie.

Wysłane z mojego MI 5

Niech ktoś sprawdzi u siebie jakość nagrywania filmów. U mnie jest rozmazane jakby nie łapało ostrości. Mam Redmi Note 3 Pro.  Jeśli jest wszystko ok. To spróbujcie zmienić rozdzielczości w filmach czy wam nie wyskoczy błąd aparatu i wtedy nie zaczyna gubic ostrości. Po tym wszystkim zdjęcia też wychodzą źle. 

IMG_20161229_141121.jpg

Edited by Breyger

23 minuty temu, Big00s napisał:

@Vergiliusz u mnie jest. Może wyczyść dane aplikacji?

52a2c8674df707682ee473bac29c51ac.jpg
@Breyger u mnie działa normalnie.

No niestety, zatrzymałem, wyczyściłem dane i nadal nic.

Chociaż GPS na Mi5 jest wciąż do d*py. Ten sam config na Mi4c daje natychmiastowy fix. Na Mi5 kilka minut i wciąż nie ma...

Wysłane z mojego MI 5

4 minuty temu, moth napisał:

mam tak samo jak kolega. wersja się wyświetla 1.1.5, może masz jakąś inną?

Również mam wersję 1.1.5 dlatego nic nie rozumiem. U mojej dziewczyny też tego nie ma, co prawda ma ROM 6.12.22 ale już chyba przy tej wersji to było

1 minutę temu, Acid napisał:

Chociaż GPS na Mi5 jest wciąż do d*py. Ten sam config na Mi4c daje natychmiastowy fix. Na Mi5 kilka minut i wciąż nie ma...

Wysłane z mojego MI 5

Ciekawa sprawa. Przed chwilą przejechałem się parę kilometrów na mapie gugla. Złapał fixa szybko i trzymał dzielnie.

Ten fix do GPSa to jakiś oddzielny dodatek, czy integralna część ROMu? Dwa dni temu chciałem pośmigać na mapach Google po Radomsku. GPS na Mi4c okazał się totalną porażką, długo szukał satelit, gubił sygnał, ja jechałem, pozycja na telefonie się nie zmieniała...

4 godziny temu, Acid napisał:

Możliwość dodawania urodzin i rocznic w Kalendarzu (prócz MI5)

A jak wygląda sprawa z przeszukaniem kalendarza? Gdybym chciał odszukać jakieś zdarzenie? Jest tylko "Skocz do daty"

Ten fix do GPSa to jakiś oddzielny dodatek, czy integralna część ROMu? Dwa dni temu chciałem pośmigać na mapach Google po Radomsku. GPS na Mi4c okazał się totalną porażką, długo szukał satelit, gubił sygnał, ja jechałem, pozycja na telefonie się nie zmieniała...

gps.conf, izat.conf i ewentualnie edycja w Framework-res strings do network location.

Wysłane z mojego MI 5

• Like 2

@Acidte zmiany bitrate co wprowadziłeś to tylko w pliku media_profiles.xml czy gdzieś jeszcze ? U mnie po zmianie na 192 pokazuje w media info pliku teraz dwie wartości 

Cytat

Bit rate                       : 192 Kbps
Nominal bit rate               : 96.0 Kbps

Mi na Ubuntu w odtwarzaczu pokazuje np 156 kb/s a przed fixem było 96 max. Teraz to 192 to górna granica ale może nagrywać też mniej.

Wysłane z mojego MI 5

Guest
This topic is now closed to further replies.